IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Важно е голдман

    Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
    а гартман какво казва
    Важно е голдман - те са с традиции да става обратното на това което казват))

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Голдман най накрая казаха че са мечи на паунда, значи е време да се купува))
      а гартман какво казва
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Голдман най накрая казаха че са мечи на паунда

        Голдман най накрая казаха че са мечи на паунда, значи е време да се купува))

        Коментар


        • destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Къде според теб съм прочел това?

            Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Хм, с тоя си пост правиш точно това в което обикновено укоряваш другите - повтаряш безкритично това което си чул от медиите и мислиш 1 към 1 със стадото.

            И си въобразяваш че фармите и биотехите ей така ще вдигнат ръце и изуят гащите ?
            Много наивно, дори и при пълна победа на клинтън и марксистдемократите навсякъде.

            Сламка:
            Скоро ще има референдум калифорния където вероятно "здравите сили" ще победят и ще се приеме че щата няма да плаща по високи цени за лекарства отколкото се дават на ветераните с техните големи дискаунти.
            Само гледай какво ще стане после.
            Същото ще се случи и с европейските ако решат да ги регулират спрямо тях.

            Що ли не вземат да приемат регулации вързани с бангладешките цени...

            Каквито и регулации да направят - ще са бита карта накрая !!!

            Компресирани на фор ре от 12 биотехите са без конкуренция спрямо растежа и потенциала си към която и да е друга нециклична индустрия/сектор.
            Това се случва за 2-ри път в историята.
            Ето линк от предния път когато са се питали що аджеба да правят.....всички знаят какво последва след това. А сега дисконта към СИП е даже доста по голям...

            http://www.biotech-now.org/business-...tech-a-bargain
            Къде според теб съм прочел това?

            Ако някъде го пише то той мисли като мен.

            Резултата от този пост беше един разговор на тая тема с едни мои приятели.

            Пробелма не е в това което мислят биотехите нито пък Клинтън е проблема.

            Проблема е здравната система. Разбира се може да се заложи и на това никой нищо да не направи но аз мисля че ще направят много в тази посока.

            Няма да ти чета линка щото не ме интересува. Но пак казвам че в цената на биотехите ( въпреки че мразя този израз ще го употребя ) е включен минал растеж и бъдещи очаквания за откритие на нови лекарства, И двете са повече от оптимистични.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от denko1 Разгледай мнение
              Jori, казаха ли нещо относно ако примерно си бил един, два месеца на минус за някакво данъчно облекчение?
              Ако отчиташ като физическо лице на 10%:
              Данъкът се смята след като годината свърши, само върху реализирана печалба (продал си след като си купил). Резултата по месеци няма значение.

              Ако плащаш авансово данък всяко тримесечие, като мине годината изравняваш авансовите вноски с дължимата годишна и може да се каже, че получаваш облекчение.

              Ако се облагаш като ф.л. на 10%, и една година си на загуба, не дължиш данък за нея, но и не можеш да използваш загубата за намаляване на печалбата в следващите години.
              Ако се отчиташ като едноличен търговец на 15% мисля, че можеш да си пренасяш загубите в следваща година.

              Затова ако облагаш на 10%, към края на годината, най-добре си сметни данъка и ако имаш реализирана печалба и нереализани загуби, реализирай загуби (продаваш и веднага купуваш) колкото да нетираш печалбите. Загубите в този случай са актив (струващ 10% от номинала им).

              За сделки на европейски борси няма данък.
              Last edited by jori; 14.10.2016, 23:27.

              Коментар


              • Преди време

                Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                Продадох малко путове на TEVA, да я ева
                Ако януари не e паднала под $42.50, ще задържа премията от около $2.30.
                Ако е паднала, ще си я имам на кост от $40.20 и ще продам следващата порция путове. Някой ползва ли подобна стратегия, че се пробвам за първи път?

                Купих и малко сребро чрез SLV, ако се наложи добавка, чудя се дали да е при цена на среброто: 16 или 14?.......за 10 е ясно
                Преди време и аз така правих с путовете.

                Но проблема е че като продаваш путове марджина ти е все едно купуваш акции. А печалбата ограничена.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Имам доста добри спомени в 36-38 интервала.
                  Пу дано пак там, а що не и по доле...
                  Съгласен. Картинките показват цена $35. Аз оспорвам само скоростта с която това се случва. И с уговорката, че не разбирам нищо от медицина.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Ако Тръмп спечели ще получа оргазъм да ги гледам как се гърчат медиите.

                    По подобен начин като брексита.

                    Гледам го на живо на ралито му сега...и всичко което казва е това което мисля аз.

                    И за медиите и за системата, и за Клинтън и за ФЕД и за външната политка и за резултатите от нея и т.н
                    И аз съм съгласен с много от нещата които казва.

                    Като слушам медиите значи и аз съм се превърнал в ксенофоб, расист, нацист и т.н.
                    Сигурно остарявам...
                    Странно, работил съм години наред с над 30 националности с всякаква боя и религия и никой не ми е намеквал такова нещо, дори напротив.
                    Ма щом медиите казват...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                      Продадох малко путове на TEVA, да я ева
                      Имам доста добри спомени в 36-38 интервала.
                      Пу дано пак там, а що не и по доле...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Помнете !!!

                        Един счупен сектор - му трябват понякога 10 години да се въстанови.

                        Говоря за битехнологиите.

                        Помнете също така че всички биотехи се търгуват на тези цени само и заради евентуални нови лекарства.

                        Ако дойде момент в който някой прокара закон или подобно американските компании да продават на цени каквито продават в европа и край със сектора като цяло. Или пък да не се увеличават цените на лекарствата с повече от 10 % на година. Не забравяйте също така че само 1 от 10 биотехи откриват нови лекарства.

                        А напрежение в сектора дал БОГ колкото искаш...като почнеш с ужасната здравна система в САЩ. Която обамакеар я направи още по ужасна и на следващия президент няма как да му се размине тотална реформа.

                        Гилд продава за 90 к нещо което продава на други места за 5 к.

                        Стане ли нещо подобно от горното - Гилд отива на 40 $ за 2 часа.


                        Всичко е уж очаквания в този сектор.

                        Казвам го щото един тук беше си сложил в "акциите които следи" най вече биотехи и то паднали биотехи.

                        Разбирам че битехнологии думичката звучи ужасно яко и много напредничево и с възможност за развитие ама кой изкара пари от тоя сектор изкара а те му ебаха майката нагоре 3 години и хората свикнаха и сега всичко им се вижда евтино.
                        Хм, с тоя си пост правиш точно това в което обикновено укоряваш другите - повтаряш безкритично това което си чул от медиите и мислиш 1 към 1 със стадото.

                        И си въобразяваш че фармите и биотехите ей така ще вдигнат ръце и изуят гащите ?
                        Много наивно, дори и при пълна победа на клинтън и марксистдемократите навсякъде.

                        Сламка:
                        Скоро ще има референдум калифорния където вероятно "здравите сили" ще победят и ще се приеме че щата няма да плаща по високи цени за лекарства отколкото се дават на ветераните с техните големи дискаунти.
                        Само гледай какво ще стане после.
                        Същото ще се случи и с европейските ако решат да ги регулират спрямо тях.

                        Що ли не вземат да приемат регулации вързани с бангладешките цени...

                        Каквито и регулации да направят - ще са бита карта накрая !!!

                        Компресирани на фор ре от 12 биотехите са без конкуренция спрямо растежа и потенциала си към която и да е друга нециклична индустрия/сектор.
                        Това се случва за 2-ри път в историята.
                        Ето линк от предния път когато са се питали що аджеба да правят.....всички знаят какво последва след това. А сега дисконта към СИП е даже доста по голям...

                        http://www.biotech-now.org/business-...tech-a-bargain
                        Last edited by pipbel; 14.10.2016, 22:19.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Не. Аз моя личния акаунт въобще не го гледам вече. Там имам малко дълги и повече къси но той не ме вълнува толкова.

                          И имам съвем малко short BIB много отдавна който е на + разбира се но това което казах няма значение с позициите ми.
                          Продадох малко путове на TEVA, да я ева
                          Ако януари не e паднала под $42.50, ще задържа премията от около $2.30.
                          Ако е паднала, ще си я имам на кост от $40.20 и ще продам следващата порция путове. Някой ползва ли подобна стратегия, че се пробвам за първи път?

                          Купих и малко сребро чрез SLV, ако се наложи добавка, чудя се дали да е при цена на среброто: 16 или 14?.......за 10 е ясно
                          Last edited by Tkilata; 14.10.2016, 22:10.

                          Коментар


                          • Ако Тръмп спечели

                            Ако Тръмп спечели ще получа оргазъм да ги гледам как се гърчат медиите.

                            По подобен начин като брексита.

                            Гледам го на живо на ралито му сега...и всичко което казва е това което мисля аз.

                            И за медиите и за системата, и за Клинтън и за ФЕД и за външната политка и за резултатите от нея и т.н
                            Last edited by Iv_max; 14.10.2016, 22:05.

                            Коментар


                            • Това е мое лично

                              Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Напротив, Ив. Ти го даваш много повърхностно, на базата на това, което си чел във вестниците.

                              Това е мое лично мнение базирано на всичко което съм чел и знам и мислил върху темата.

                              Подценяваш ме ужасно ако смяташ че си изграждам мнение толкова лесно ако прочета дадено друго. Мисля че съдиш за мен по себе си.

                              Коментар


                              • Не

                                Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                                С целия акаунт ли шортиш биотехнологиите?
                                Не. Аз моя личния акаунт въобще не го гледам вече. Там имам малко дълги и повече къси но той не ме вълнува толкова.

                                И имам съвем малко short BIB много отдавна който е на + разбира се но това което казах няма значение с позициите ми.

                                Коментар

                                Working...
                                X