IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Сантимент, но он - черешка към торта.
    Импе, хубава работа е Жабокът, ама не забравяй че печалбите на борсата които инвеститорите търсят са предимно капиталовите, а не от дивиденти

    Поне аз

    Дивидентните дружества на БФБ са мноого скъпи! Все пак жабокът е на П/Б над 1 - за мен сега на БФБ това е скъпо число

    Не е препоръка
    There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

    Коментар


    • Сантимент, но он - черешка към торта.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Това последното си е сантимент не е НИКАКВА Бизнес логика
        Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        А-а-а - забравих и този плюс. И аз като всеки нормален човек съм принуден да храня хъхрещата чума, макар да правя всичко по силите си да огранича това доколкото мога... Залтният Жабок е удобен начин да си зема обратно от мръснокафявите парите, които им давам.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
          Импе, ти непрекъснато пишеш срещу мангалите в темата за своеволията им, но инвестираш в заложни къщи, където те им дават паричките. МНОГО интерсено!
          А-а-а - забравих и този плюс. И аз като всеки нормален човек съм принуден да храня хъхрещата чума, макар да правя всичко по силите си да огранича това доколкото мога... Залтният Жабок е удобен начин да си зема обратно от мръснокафявите парите, които им давам.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Импе, ти непрекъснато пишеш срещу мангалите в темата за своеволията им, но инвестираш в заложни къщи, където те им дават паричките. МНОГО интерсено!

            Коментар


            • Казвам му така, пръво щото е ного сгоден, второ - щото дори на реверът на любимият си костюм нося емблемата - златен жабок с изумрудено очо. Ного ми тича на иглата на връзката, подарък ми е.

              Цифрата на активите не е най-същественото. Важното е че пръво печалбата (в случаят дивидентът) е сосна, второ, - мажоритарите са суперкоректни, трето - готини са и ного се кефя на тях като ходя по сборища, четвърто - бизнесът е отлично структуриран в пространството и явно ще бъде безсмъртен като търсене в обозримо бъдеще, пето - развиван е много добре от управляващите го. Сега и ще се получи сплав от практически опит (на мажовците) и образование, иновативност и хъс (новата директорка Ирен).

              А това, дето Геков казва за капитализацията и активите - тоже е плюс - гарантира донякъде, че акцията няма да поскъпне така, че да стане несгодна за доливане. Синергон... кви са пък тия? Ако си земеш техни акции (имал съм за малко) каква ти е далаверата? Ще ти дадат ли 13% доходност само от дивидент, ще те пратят ли на Плис-плис за тяхно здраве? Секи инвеститор търси изгодата по един или друг начин - затуй Жабокът има по-голяма капитализация от Синергонът... а може би ги и подценяваш - знаеш ли колко обектчета имат из страната?
              Last edited by Императорът; 22.01.2012, 12:32.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                От чисто любопитство което дойде от думите на Имата за "Жабока" или още т.н Златния Жабок

                То наистина тая като златна я търгувате

                Оказах, се прав, че дружеството няма задължения - което е силна страна

                Ама актив за 10 млн лв., от кото само 2 млн. свестни - пари в брой, останалото 6 млн. лв. вземаня от клиенти

                И на тая залата работа и плащата 15 мнл пазарна капитализция (повече от Синергон Холдинг между другото) като съберем двете емисии 2.4 милиона акции

                То верно златен е тоя Жабок

                Е, няма как да ви стана ортак

                Много здраве, не е препоръка (а отчетите отделих 3 минутки да ги разгледам ,може да бъркам в някоя сметка)
                Ти да не си завършил в УНСС ???
                Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                Коментар


                • От чисто любопитство което дойде от думите на Имата за "Жабока" или още т.н Златния Жабок

                  То наистина тая като златна я търгувате

                  Оказах, се прав, че дружеството няма задължения - което е силна страна

                  Ама актив за 10 млн лв., от кото само 2 млн. свестни - пари в брой, останалото 6 млн. лв. вземаня от клиенти

                  И на тая залата работа и плащата 15 мнл пазарна капитализция (повече от Синергон Холдинг между другото) като съберем двете емисии 2.4 милиона акции

                  То верно златен е тоя Жабок

                  Е, няма как да ви стана ортак

                  Много здраве, не е препоръка (а отчетите отделих 3 минутки да ги разгледам ,може да бъркам в някоя сметка)
                  There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                    http://www.sofiacommerce.net/
                    Обърни внимание на логото,а Импето със сигурност ще ти даде допълнителна информация
                    Разгледах малко
                    Имат стретагия ми прави впечатление, както и очевидно развитие

                    Не съм отварял отчет, но ако нямат задължения - или са под 3-5 милиона, и имат собствен капитал поне 25 милиона бих казал, че са интересна компания

                    Очаквам Импа да ме изненада с чилата какви са
                    There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                      Що им викаш Жабоци, някъде ги беше писал Златен Жабок

                      Не че, нещо, ако може с 2-3 числа да обясниш в какво се състои бизнеса на тая фирма с Заложните къщи и защо според теб е перспективна , и то база сегашната цена

                      С удоволстие ще прочета мнението ти
                      http://www.sofiacommerce.net/
                      Обърни внимание на логото,а Импето със сигурност ще ти даде допълнителна информация

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Мнозина държите Жабоци, ама що не идвате на събранията, бе?
                        Що им викаш Жабоци, някъде ги беше писал Златен Жабок

                        Не че, нещо, ако може с 2-3 числа да обясниш в какво се състои бизнеса на тая фирма с Заложните къщи и защо според теб е перспективна , и то база сегашната цена

                        С удоволстие ще прочета мнението ти
                        There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pastir2 Разгледай мнение
                          50% София Комерс (20% обикновени, 80% привилегировани)
                          40% Фазерлес
                          10% Софарма

                          Общо съм вкарал скромната сума от 10к през 2011, а към днеша дата стойността на портфейла е ок. 8к
                          Това с дивидентите ли е? Те май и трите "снасят" (както го казва импето)
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Мнозина държите Жабоци, ама що не идвате на събранията, бе?
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Фазера съм ги махнал- според мен ще паднат още. Другите са хубави

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pastir2 Разгледай мнение
                                50% София Комерс (20% обикновени, 80% привилегировани)
                                40% Фазерлес
                                10% Софарма

                                Общо съм вкарал скромната сума от 10к през 2011, а към днеша дата стойността на портфейла е ок. 8к
                                Браво, драги Пастиров - че и ти си имаш Златен Жабок.

                                Аз от себе си съм доволен, щото единствената ми по-рискова акция е Саламаджийницата.
                                Last edited by Императорът; 20.01.2012, 21:12.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X