IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Как оценяваш Солвей Соди?

    Коментар


    • Моят портфейл към днешна дата:
      RIO-17,85%
      BSE-14,52%
      Solvey-13,17%
      SFA-7,17%
      ATER-6,8%
      MONB-2,96%
      КЕШ- 37,53%

      Злато и имоти не включвам. Кеша, също мислех, но повечето го добавят.

      Коментар


      • Твмата за Оптимизма на БФБ нещо е бъгната..... та исках да отбележа, че Софикс вече 7 сесии е ня зелено.... по бичо от това няма как да е, ъп до 750 е много вероятен!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
          Дивидентът при Grand City падна, но като експерт Пандата може ли да ни светне дали принципно върху него има удръжки или шашмят като Воновиа?

          И за да съм в крак с темата - 1,2% от портфейла; няколкостотин парчета от упражнени путове на цена 7,4.
          базирани са в Люксембург, би трябвало да е 15% данъкът върху дивидента, не че има значение за тази година

          Due to macro-economic uncertainty, the company will not pay divided for 2022.
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Дивидентът при Grand City падна, но като експерт Пандата може ли да ни светне дали принципно върху него има удръжки или шашмят като Воновиа?

            И за да съм в крак с темата - 1,2% от портфейла; няколкостотин парчета от упражнени путове на цена 7,4.

            Коментар


            • Тук се замислям дали да не е по-дългосрочно

              https://rc-cdn.seekingalpha.com/file...04:33%20PM.png


              EV/EBITDA ми излиза към 4.8 сега и около 4 за 2024, самото естество на бизнесът е такова, че трябва да се представи ок по време на рецесия

              https://www.youtube.com/watch?v=x3zw...capDiscoveries

              в момента към 24.5% от портфейла
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                Алонсо, на този пазар дълго време да се търгуват активи:1 евро за 20 цента(и да пада непрекъснато) - бъди сигурен, че има сериозна фундаментална причина за това, която може би не виждаш, дали са дългове или нещо друго.. Не е така на БФБ - поради липса на ликвидност, излиза голям играч или всички инвеститори вече са купили и няма вече кой, или умните пари още не са се усетили ... забрави ги тези за там, трябва да си пренастроиш мисленето
                причина може да са немските закони? Нещо "творяха" последните години да ограничават печалбите от наем. Може затова активите да не са особено добри, ето доходността не е висока за толкова активи?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                  Алонсо, на този пазар дълго време да се търгуват активи:1 евро за 20 цента(и да пада непрекъснато) - бъди сигурен, че има сериозна фундаментална причина за това, която може би не виждаш, дали са дългове или нещо друго.. Не е така на БФБ - поради липса на ликвидност, излиза голям играч или всички инвеститори вече са купили и няма вече кой, или умните пари още не са се усетили ... забрави ги тези за там, трябва да си пренастроиш мисленето
                  Прав си! И този който мисли обратното също прав! И този, който мисли че не може и двамата да сте прави и той също е прав
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                    Според мен не може да става база за ставнение между GYC и въпросните две други компании. най-малкото затова, че при Воновиа плащаш 50 цента за евро, докато при GYC e 20, отделно от факта, че воновиа е два пъти по-задлъжняла спрямо собственият си капитал. Вторите пък имат много офис и търговски площи в портфолиото си...
                    Алонсо, на този пазар дълго време да се търгуват активи:1 евро за 20 цента(и да пада непрекъснато) - бъди сигурен, че има сериозна фундаментална причина за това, която може би не виждаш, дали са дългове или нещо друго.. Не е така на БФБ - поради липса на ликвидност, излиза голям играч или всички инвеститори вече са купили и няма вече кой, или умните пари още не са се усетили ... забрави ги тези за там, трябва да си пренастроиш мисленето
                    Last edited by petyob; 20.04.2023, 15:03.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

                      Почти всички европейски имотни компании са мазало ! Вижте също Vonovia и Aroundtown в какво състояние са, вторите дори спряха дивидента мисля !
                      Според мен не може да става база за ставнение между GYC и въпросните две други компании. най-малкото затова, че при Воновиа плащаш 50 цента за евро, докато при GYC e 20, отделно от факта, че воновиа е два пъти по-задлъжняла спрямо собственият си капитал. Вторите пък имат много офис и търговски площи в портфолиото си...
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                        мислех че имаш повече неохим
                        Поразпродадох ги след НГ и добавих по други позиции, основно Доверие последния месец

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                          не знам, доста са зле лихвите в германия, от 2011 не е било такова нещо

                          https://tradingeconomics.com/germany...ent-bond-yield

                          от положителна страна, ако вземат пак да се сринат цените на имотите, може да имам достатъчно средства за къща в София
                          По груби сметки един читав апартамент в Лондон или Хамбург през GYC излиза около 100к евро, което ми се струва доста изгодно към момента, при положение че в България е двойно повече, при наполовина по-ниски наеми. Не знам каква ти е визията и прогнозите как ще свърши цялата тази истерия, но мисля че в края на краищата GYC ще се възстанови поне до 20 до 2 години. В щатите положението е същото, но те имат тежката задача да пазвят статута на долара, докато Европа няма тази тежест, а и смятам че много по-бързо ще са принудени да спасяват финасовата си ситема чрез печатане. Вярно е, че цената може да пада още доста, но то нали затова човек не влиза разко с двата крака. Колкото повече падне цената, толкова по-ниска средна цена ще имаме с времето...
                          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                            не знам, доста са зле лихвите в германия, от 2011 не е било такова нещо

                            https://tradingeconomics.com/germany...ent-bond-yield

                            от положителна страна, ако вземат пак да се сринат цените на имотите, може да имам достатъчно средства за къща в София
                            Почти всички европейски имотни компании са мазало ! Вижте също Vonovia и Aroundtown в какво състояние са, вторите дори спряха дивидента мисля !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                              Мисля че е доста добро попадение на текушата цена. Надявам се да имам възможност някой ден да те почерпя за добрата идея.
                              не знам, доста са зле лихвите в германия, от 2011 не е било такова нещо

                              https://tradingeconomics.com/germany...ent-bond-yield

                              от положителна страна, ако вземат пак да се сринат цените на имотите, може да имам достатъчно средства за къща в София
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                                Grand City Properties 6% - подцених кризата с имотите, комбинацията от падащи цени и качващи се лихви. не мисля да продавам или да купувам засега, дълговият профил на този рейт е доста по-добър от повечето в сектора
                                Мисля че е доста добро попадение на текушата цена. Надявам се да имам възможност някой ден да те почерпя за добрата идея.
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X