IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
    Доверие-23%
    София Комерс-14%
    Алкомет-13%
    Телематик-11%
    Софарма Трейдинг-10%
    Агрия-10%
    МЦХ-10%
    БФБ-5%
    Синергон-4%
    Сигурен съм че си клиент на Елана

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
      Агрия 28%
      Berry Group 27.5%
      М+С Хидравлик 24.2%
      Data Communications Management 15.9%
      Grand City Properties 4.5%
      Каква е историята около Berry Group?

      Коментар


      • Доверие-23%
        София Комерс-14%
        Алкомет-13%
        Телематик-11%
        Софарма Трейдинг-10%
        Агрия-10%
        МЦХ-10%
        БФБ-5%
        Синергон-4%

        Коментар


        • Агрия 28%
          Berry Group 27.5%
          М+С Хидравлик 24.2%
          Data Communications Management 15.9%
          Grand City Properties 4.5%
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение

            Здрасти Здравко.
            Би ли споделил каква ти е доходността на портфейла (България + чужбина) вкл. дивиденти, за полугодието?
            Доволен ли си от резултата?
            Здравей, сметки за полугодието не правя по принцип заради това, че повечето дивиденти от българските компании се плащат във втората половина на годината както знаеш. А две трети от портфейла ми все още е инвестиран в тях. За миналата година доходността от дивиденти ми е около 4,5%. Портфейла постоянно търпи промени като в момента основно каквото получа като дивидент го инвестирам само в чужди дивидентни акции с едно две изключения. От пролетта на миналата година почнах да инвестирам навън и констатирам, че дивидентната доходност е по висока, а и голяма част от компаниите плащат дивиденти на тримесечие. Та като цяло съм доволен да , а тази година очаквам още по висока доходност !
            Last edited by Zdravko74; 04.07.2023, 13:09.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

              Колеги, може да погледнете и френските банки. Аз съм се спрял на тях, а са и с много добра дивидентна доходност.
              Здрасти Здравко.
              Би ли споделил каква ти е доходността на портфейла (България + чужбина) вкл. дивиденти, за полугодието?
              Доволен ли си от резултата?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение

                о мерси, ще ги разгледам, и двете не ги бях чувал италианските винаги съм ги избягвал заради правителствения риск с дълга, но специално тези предполагам почти никой не ги следи и съм сигурен че са по-атрактивни от големите
                Колеги, може да погледнете и френските банки. Аз съм се спрял на тях, а са и с много добра дивидентна доходност.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение

                  Европейските банки са добър избор. Комерз са в корекция, но драпат нагоре. Може да ротираш към италианските банки като BAMI, BPE, които приключват с корекцията, а Unicredit вече проби нагоре
                  о мерси, ще ги разгледам, и двете не ги бях чувал италианските винаги съм ги избягвал заради правителствения риск с дълга, но специално тези предполагам почти никой не ги следи и съм сигурен че са по-атрактивни от големите

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                    Към полугодието съм запазил пропорцията 70% банки 30% имоти, въпреки че се вижда пикът на лихвите е близо, и от макро гледна точка има смисъл идните месеци да увелича дела на имотите.
                    Като позиции си остават:
                    Банките Deutsche Bank & Societe Generale, които към момента ми се струват най-перспективни, и Commerzbank за диверсификация, въпреки че при последните потенциалът краткосрочно се материализира.

                    Имотите си остават Wereldhave, разглеждах и Vonovia но още не съм си купил Точно сега мисля че Wereldhave Belgium е доста атрактивно като оценка, наемна доходност около 8.5%, но като ликвидност не е мн добре

                    Като доходност някъде 11.7%, главно заради Commerzbank & Wereldhave, а и от продажбата на опции.

                    Занапред пазарите като гледам са на доста високи нива, така че стратегията с продажба на волатилност остава актуална, трябва по сериозна корекция да се държат naked long позиции си мисля
                    Хайде успешна втора половина и да се надяваме най-накрая войната да спре, въпреки че на пазарите няма празно и ще измислят нещо друго....
                    Европейските банки са добър избор. Комерз са в корекция, но драпат нагоре. Може да ротираш към италианските банки като BAMI, BPE, които приключват с корекцията, а Unicredit вече проби нагоре

                    Коментар


                    • Към полугодието съм запазил пропорцията 70% банки 30% имоти, въпреки че се вижда пикът на лихвите е близо, и от макро гледна точка има смисъл идните месеци да увелича дела на имотите.
                      Като позиции си остават:
                      Банките Deutsche Bank & Societe Generale, които към момента ми се струват най-перспективни, и Commerzbank за диверсификация, въпреки че при последните потенциалът краткосрочно се материализира.

                      Имотите си остават Wereldhave, разглеждах и Vonovia но още не съм си купил Точно сега мисля че Wereldhave Belgium е доста атрактивно като оценка, наемна доходност около 8.5%, но като ликвидност не е мн добре

                      Като доходност някъде 11.7%, главно заради Commerzbank & Wereldhave, а и от продажбата на опции.

                      Занапред пазарите като гледам са на доста високи нива, така че стратегията с продажба на волатилност остава актуална, трябва по сериозна корекция да се държат naked long позиции си мисля
                      Хайде успешна втора половина и да се надяваме най-накрая войната да спре, въпреки че на пазарите няма празно и ще измислят нещо друго....
                      Last edited by Felbuzz; 01.07.2023, 22:57.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Silveto Разгледай мнение
                        Те не изкарват ли ежеминутно своята стойност? Благодаря предварително!
                        Не, защото акцията не се търгува на БФБ.

                        Коментар


                        • Те не изкарват ли ежеминутно своята стойност? Благодаря предварително!
                          Повече от красива

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
                            Извинявай, не съм се изразил ясно.
                            Любопитно ми беше на колко лв оценяваш една акция на Соди, та да посочиш колко процента е от портфейла ти при липса на котировки.
                            От годишната справка, която получих от ПФБК по мейл, е 79лв. Явно на такива средни нива се е търгувала през годината.

                            Коментар


                            • Извинявай, не съм се изразил ясно.
                              Любопитно ми беше на колко лв оценяваш една акция на Соди, та да посочиш колко процента е от портфейла ти при липса на котировки.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение
                                Как оценяваш Солвей Соди?
                                Ми, не съм им чел скоро отчетите, но не съм имал и такова желание, щото само дивидентите, които съм прибрал спрямо покупната цена, превишават 500% и поради тази причина с тази акция ще си умра и ще я оставя за идните поколения.

                                Коментар

                                Working...
                                X