IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • някой вкара бъг - не си виждам поста!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Capo Разгледай мнение
      Здравейте, а как бихте коментирали моя портфейл? Общият размер е малък,около 20 к
      Съдържание:
      АТЕРА - 38 %
      Ст.планина холдинг - 5%
      По около 4 % от тези: ПИБ,КАО,АЛУМ,ХИКА,КТБ,Енемона привилегировани,
      по около 3 % от тези: БЛАБТ,МОНБАТ,Софарма,Неохим,Меком,Елтос,
      по около 2 % от тези: Трейс,Топливо,СОФБТ и Синегрон
      Няма свободен кеш,всичко е наместено в акции, имам дългосрочен хоризонт - над 5 г.
      Без Енемоната - на мене ми харесва.
      И при условие че си взел на прилични (с поне 20%) нива Монбата, Алума и ПИБ, че сегашните хич не са.
      Всъщност най важното на 1 портфейл е не толкова съдържанието му,а цената на влизане и излизане.
      Може и само от търговия на моркови да сложиш в джоба всеки суперинвеститор.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Capo Разгледай мнение
        Здравейте, а как бихте коментирали моя портфейл? Общият размер е малък,около 20 к
        Съдържание:
        АТЕРА - 38 %
        Ст.планина холдинг - 5%
        По около 4 % от тези: ПИБ,КАО,АЛУМ,ХИКА,КТБ,Енемона привилегировани,
        по около 3 % от тези: БЛАБТ,МОНБАТ,Софарма,Неохим,Меком,Елтос,
        по около 2 % от тези: Трейс,Топливо,СОФБТ и Синегрон
        Няма свободен кеш,всичко е наместено в акции, имам дългосрочен хоризонт - над 5 г.
        за кеша и аз нямам всичко е в дялове - кеша е шума от която има форекс- мастъра!!!
        Атерката е хубава ама дано си я купил в ниското че напоследък много я надуха! Ами ако изключим продажбите на земя, рентабилността от рента е много ниска - както писа Мариян(все пак купуват на цени над 500лв вече).
        Планината я чаках на 2,15 ама не можах да лапна - ми там нема дивидент(1ст при цена 2,5лв все едно няма) Не е ли по-добре да си вземеш компания от холдинга?
        Другите с по 3% и 4% си ги взел ако нещо скокне ли?
        Стратегии разни - Успех ти желая!

        Коментар


        • Портфейл

          Здравейте, а как бихте коментирали моя портфейл? Общият размер е малък,около 20 к
          Съдържание:
          АТЕРА - 38 %
          Ст.планина холдинг - 5%
          По около 4 % от тези: ПИБ,КАО,АЛУМ,ХИКА,КТБ,Енемона привилегировани,
          по около 3 % от тези: БЛАБТ,МОНБАТ,Софарма,Неохим,Меком,Елтос,
          по около 2 % от тези: Трейс,Топливо,СОФБТ и Синегрон
          Няма свободен кеш,всичко е наместено в акции, имам дългосрочен хоризонт - над 5 г.
          "Купуването и продаването на гласове е престъпление"

          Коментар


          • И аз погледнах като му видях поста. Така е - ликвидност - смешна.
            Но - споменават нещо и за търгово.
            Най вероятно това е имал предвид Монти.

            Коментар


            • Сега погледнах и Етропал.....и той е супер ликвиден

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                В момента е хубаво да имаш Софарма , Стара планина , Емка , Индустриален капитал холдинг , Еларг ,Бреф , ЕУБГ , Етропал , Формопласт .... по 10%
                П.П. ако бях писал преди една седмица щях да пиша само Булгартабак 50 % с лимит 40 лв и 30 % Еларг - с лимит над 1,30 .
                Не е препоръка...
                И защо смяташ така....добре е да обясниш...особено за Формопласт

                Сега погледнах...Впечатляваща ликвидност има Формопласт

                за Януари около 1500-1600 лв
                за февруари ако махнем пакета към 2500лв

                Божеее,божеее....много мъка....Монти предполагам се измайтапи за 10% във Формопласт
                Last edited by BOBAN1; 18.03.2012, 17:15.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  и аз се учудих че от толкова много акции Пипбел не е харесал нито една от групата на Еврохолд - той си знае!
                  Не съм автоманяк.
                  Разглеждал съм ги,ма нещо не ми излиза сейфти маржина при тях.
                  Засега съм пас там.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                    В момента е хубаво да имаш Софарма , Стара планина , Емка , Индустриален капитал холдинг , Еларг ,Бреф , ЕУБГ , Етропал , Формопласт .... по 10%
                    П.П. ако бях писал преди една седмица щях да пиша само Булгартабак 50 % с лимит 40 лв и 30 % Еларг - с лимит над 1,30 .
                    Не е препоръка...
                    и аз се учудих че от толкова много акции Пипбел не е харесал нито една от групата на Еврохолд - той си знае!

                    Коментар


                    • В момента е хубаво да имаш Софарма , Стара планина , Емка , Индустриален капитал холдинг , Еларг ,Бреф , ЕУБГ , Етропал , Формопласт .... по 10%
                      П.П. ако бях писал преди една седмица щях да пиша само Булгартабак 50 % с лимит 40 лв и 30 % Еларг - с лимит над 1,30 .
                      Не е препоръка...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Аз мисля, че този дивидентен сезон от Честната игра да се спечели сосно може.

                        Скивайте миналата година до де се качи акцията, при дивидент 2 стинки, а таз година ще бъде 3 и половина...


                        Пипбелов - ного си раздробил, бе... ако не си набил поне 338 000, значи ного раздробил...
                        импе за и 2010 дивидента беше 0.002 лв
                        ако казваш на FPP честната игра де
                        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Аз мисля, че този дивидентен сезон от Честната игра да се спечели сосно може.

                          Скивайте миналата година до де се качи акцията, при дивидент 2 стинки, а таз година ще бъде 3 и половина...


                          Пипбелов - ного си раздробил, бе... ако не си набил поне 338 000, значи ного раздробил...
                          Импе, а при хидравлиците какви очаквания имаш ?
                          Според мене спокойно може да дават по и над 20ст. При тия годишни резултати изобщо няма да им бръкне в здравето.
                          Пейаут от около 20% си е повече от безопасно за компаниите.
                          То ти и без това и в момента вземаш над 15% от МЦХ, блазе ти

                          ПС Кат направя малко стаж ще дробя по-малко
                          Last edited by pipbel; 18.03.2012, 10:36.

                          Коментар


                          • Аз мисля, че този дивидентен сезон от Честната игра да се спечели сосно може.

                            Скивайте миналата година до де се качи акцията, при дивидент 2 стинки, а таз година ще бъде 3 и половина...


                            Пипбелов - ного си раздробил, бе... ако не си набил поне 338 000, значи ного раздробил...
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              На 50% от това което бих искал да е в акции. Има време,нека посъбера още опит.
                              И на такава стойност че жената да не се разведе с мене ако загубя всичко.
                              Най много 1-2 дена да ми се посърди.
                              добър отговор!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                Човече ти си изкупил борсата!!! А на каква ст-ст ти е портфейла горе-долу?
                                п.с. какво читаво и живо виждаш в E4AP / E4AP - може би дружбата с Енергони?
                                Успех!
                                На 50% от това което бих искал да е в акции. Има време,нека посъбера още опит.
                                И на такава стойност че жената да не се разведе с мене ако загубя всичко.
                                Най много 1-2 дена да ми се посърди.

                                За E4AP - 11.2 % дивидент как ти се струва ? А може да се купи и по-ниско сега.
                                Само 1.1 млн. акции са и едва ли ще вземат да режат оттука.
                                А от мама съм нямал, нямам и не смятам да имам (засега).
                                Дружбата с Енергони и на мене не ми се нрави.

                                ПС Относно бройката - 7-8 (дивидентни главно) ще изчезнат от пакета ми веднага щом борсата тръгне стабилно нагоре.
                                Сигурен съм че ще съм в много по изгодна позиция от някой с 3-4 акции на същата стойност. За 1 до 3 дена мога да се освободя от всяка 1 позиция ако се наложи. И усредняването надолу/нагоре е в пъти по лесно.
                                Не че например не бих искал да имам 3пъти по толкова хидравлици в момента,ама..

                                Ти например за колко време би продал/удвоил/усреднил при лоша/добра новина 5000 акции напр. на дори и ликвидна позиция като Софарма сравнено с 500 при мене ?
                                Кой ще е по флексибилен ?
                                Last edited by pipbel; 18.03.2012, 09:13.

                                Коментар

                                Working...
                                X