IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
    Ами така както си го направил колелцето става малко излишно
    Да - ама с колелце е по-нагледно и по-секси.

    Тони - доброволното пенсионно е неприкосновено и несеквестируемо, служи за намаляване на данъците и 4% входящо такса - ного - може и 2%.
    То само за данъчни облекчения да си го имаш - диверсификацията едно на ръка.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Е, че каква разлика, Софиксов?
      Ами така както си го направил колелцето става малко излишно

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Имал пенсионен фонд и махнал ли? Що?
        Имах доброволно пенсионно, и реших сам да си ги управлявам - не ми е толкова висока таксата: 4% на входа и всяка година 10% от печалбата, ама си викам - няма забогатял от ПФ, а и ако комунетата решат да вдигнат данъка 2014или 2015-та и ще ми дръпнат поне 20% вместо сегашните 10, които дължа на държавата

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          аз си ликвидирах ДПО-то и с него си боцнах двата ЕТФ-а
          Имал пенсионен фонд и махнал ли? Що?
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Е, че каква разлика, Софиксов?
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • аз си ликвидирах ДПО-то и с него си боцнах двата ЕТФ-а

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Така мисля: по-точно -

                Ама сложи процентите на самото колелце

                Коментар


                • Така мисля: по-точно -

                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Опа - пропуснах още две работи към инвестициите - ще добавя.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Реших да си направя подробен портфейл на сичкото инвестиции - и ето какво излезе:




                      Тони - прав си донякъде - но и двете компании са толкова добри, че пак са едни от най-добрите на пазарът. Жабокът - от спадът на печалбата патят само простите акции, които остават без дивидент, макар че в компанията има и бая сухо. Ако развият бизнесът си чрез емисията облизвации, супер, дори и хич да не дръпнат - пак имат достатъчно да плащат дивидентите и лихвите по облизвациите.
                      Атерката - въпреки спадът, дивидентът и догодина ще е добър - а и не са разпродали толкова ного - пак им остават към 240 000 декара.

                      А пазарът - защо да дръпне двойно? Не виждам никакви перспективи за туй - в Европа, камо ли туканка.

                      Може да дръпне и четворно: но ако стана Дуче - а ако тръгна да ставам - ще преструктурирам.

                      Направо ме кефиш как напредна с графиките !!!
                      Жив и здрав - не знам дали съм прав, просто изказвам теза и търся аргументи за противното, които да ми покажат слабите страни!

                      Жив и здрав!

                      п.с. много каманяк у вас бе, как го охраняваш

                      Коментар


                      • Реших да си направя подробен портфейл на сичкото инвестиции - и ето какво излезе:




                        Тони - прав си донякъде - но и двете компании са толкова добри, че пак са едни от най-добрите на пазарът. Жабокът - от спадът на печалбата патят само простите акции, които остават без дивидент, макар че в компанията има и бая сухо. Ако развият бизнесът си чрез емисията облизвации, супер, дори и хич да не дръпнат - пак имат достатъчно да плащат дивидентите и лихвите по облизвациите.
                        Атерката - въпреки спадът, дивидентът и догодина ще е добър - а и не са разпродали толкова ного - пак им остават към 240 000 декара.

                        А пазарът - защо да дръпне двойно? Не виждам никакви перспективи за туй - в Европа, камо ли туканка.

                        Може да дръпне и четворно: но ако стана Дуче - а ако тръгна да ставам - ще преструктурирам.
                        Last edited by Императорът; 07.09.2013, 19:30.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          То хубаво: чакаш дивиденти - но като гледам - догодина - не ного дивиденти ще чакаш - трудно ще направиш и 5% диведентно доходност.

                          Де са ти Жабоците, Атерките и т.н.? Ти нали си имаше? да ти уредя ли поне някоя облизвация?
                          Добре бе Импе, нека само за миг си представим че рано или късно пазара на БФБ се вдигне още 50-100%, кое при теб ще удвои? СОФКОМ на 14лв или АТЕРА на 4,5лв или КЕШ-а???
                          Макар да не съм купил лидерите ти по дивидентна доходност, мисля че само една(евроинс) от притежаваните от мен не дава дивидент, но и тя е давала преди.
                          Успех!

                          Коментар


                          • аз бих бил радостен да видя портфейла на Равновесие в тази тема?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                              Ти си знаеш, но според мен това не е много правилно. Така може да пропуснеш добра сделка при изсипване на пазар или при преминаване на голям пакет
                              Да мислих по този въпрос, но за разлика от вас на мен БФБ все още не ми е основна професия и не съм пред компютъра за да хвана такова изсипване - ето защо се отказах.
                              Иначе беше готино при Инс-а като изсипваха на 70ст и бях в къщи и се наредих със скромни шепички

                              п.с. мнения за избора на двата ЕТФ-а?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                Кеш реших да не държа в платформата си. Не съм интрадей търгуващ и ако нещо падне, винаги до 1-2дни мога да прехвърля от Свободния си депозит.
                                Ти си знаеш, но според мен това не е много правилно. Така може да пропуснеш добра сделка при изсипване на пазар или при преминаване на голям пакет

                                Коментар

                                Working...
                                X