IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Моя портфейл е много зле днес.


    Click image for larger version

Name:	Screenshot_2020-02-24 Компаниите на Българска фондова борса.png
Views:	1
Size:	5.8 КБ
ID:	3544203

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
      Хамо, как стигна до тази простотия от линка? Голямо попадение.
      Хе, хе, вярно е, таман погледнах, голяма простотия наистина.
      Поднесено с любов от дума и някъв пенсен унсс-ец...

      Коментар


      • Хамо, как стигна до тази простотия от линка? Голямо попадение.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

          Що ти приемаш дивидента за нещо сигурно ли? Може 10 г да е имало дивидент, ти решаваш че се пенсионираш, и на следващата година компанията фалира, и нито дивидент, че и капитал не е останал. Как така приемате нещо минало за сигурно бъдеще?
          Еми значи пак почвам да бачкам.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Ми ти едва ли си като фортифицирания специалист кредитиране малък бизнес на 800-1000 лева в клона на райфайзен в Търговище, с мания за величие, щото някого си бил говория с една Мумия, ма да не отплесвам в "искрено и лично" Това, с колко месечни заплати си от дивиденти, е бошлаф работа - дивидентите се менят, доходите - също. Важното е да не се самозабравяме и да не забравяме, че ритането на буци в крайна сметка си е просто ритане на буци, дори и когато основното ни развлечение е пиенето на кафе с "г-н Донев", който ни е делегирал правата да правим фейсбук страницата на един мумифициран трейдинг.

            Та така - ти поне си весел и забавен, питаш, когато не знаеш, признаваш си грешките, не съм забелязал мания за непогрешимост, така че ти желая успех и само нагоре. Времето, ако имаш желанието да попиваш от мъдростта му, ще те научи на много. И най-важното - може да те запонзае с някой Чичо - ти си ИТ, ако не се лъжа, така че сигурно можеш и по-добре да списваш неофициални фейсбук страници (дружески бъзик). Успех!
            Обмислям смяна на професията. Все пак Никой не яде компютърни програми...

            https://duma.bg/nikoy-ne-yade-kompyu...ogrami-n208763

            Коментар


            • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

              Моят е 2 месечни заплати. Не знам това дали е добре или зле. Като стане 12 се пенсионирам
              Ми ти едва ли си като фортифицирания специалист кредитиране малък бизнес на 800-1000 лева в клона на райфайзен в Търговище, с мания за величие, щото някого си бил говория с една Мумия, ма да не отплесвам в "искрено и лично" Това, с колко месечни заплати си от дивиденти, е бошлаф работа - дивидентите се менят, доходите - също. Важното е да не се самозабравяме и да не забравяме, че ритането на буци в крайна сметка си е просто ритане на буци, дори и когато основното ни развлечение е пиенето на кафе с "г-н Донев", който ни е делегирал правата да правим фейсбук страницата на един мумифициран трейдинг.

              Та така - ти поне си весел и забавен, питаш, когато не знаеш, признаваш си грешките, не съм забелязал мания за непогрешимост, така че ти желая успех и само нагоре. Времето, ако имаш желанието да попиваш от мъдростта му, ще те научи на много. И най-важното - може да те запонзае с някой Чичо - ти си ИТ, ако не се лъжа, така че сигурно можеш и по-добре да списваш неофициални фейсбук страници (дружески бъзик). Успех!
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                Що ти приемаш дивидента за нещо сигурно ли? Може 10 г да е имало дивидент, ти решаваш че се пенсионираш, и на следващата година компанията фалира, и нито дивидент, че и капитал не е останал. Как така приемате нещо минало за сигурно бъдеще?
                Ако е инвестирал в дивидентни ETFи какъв е проблема ? Нали не мислиш, че всички компании могат да фалират !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                  Моят е 2 месечни заплати. Не знам това дали е добре или зле. Като стане 12 се пенсионирам
                  Що ти приемаш дивидента за нещо сигурно ли? Може 10 г да е имало дивидент, ти решаваш че се пенсионираш, и на следващата година компанията фалира, и нито дивидент, че и капитал не е останал. Как така приемате нещо минало за сигурно бъдеще?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                    Годишния ти дивидент колко месечни заплати ти е?
                    Моят е 2 месечни заплати. Не знам това дали е добре или зле. Като стане 12 се пенсионирам

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
                      MOЯТА КАРТИНКА Е:

                      1. За миналата 2019 год. съм на положителен резултат само + 1,7 % върху обема на портфейла, като съм на + 5,3 % от дивиденти и отрицателен резултат от текуща търговия за ре-баламсиране на портфейла.

                      2. Към момента портфейлът ми се състои от:
                      • дивентоснасящи АДСИЦ-и с относително тегло общо 52,2 % от портфейла, планова рентабилност + 5,30 % (Софарма имоти, Елана агрокредит, БРЕФ, Терафонд);
                      • дивидентоснасящи с по-малка рентабилност (Корадо, Стара планина, Спиди, Алтерко) - около 18 % от портфейла;
                      • рискови публични акции от Софарма групата - общо 24 % от портфейла;
                      • силно рискови в размер на 2,3 % от портфейла, които засега не ми носят нищо;
                      • непублични 3 позиции в размер на 3,5 % от портфейла със средна рентабилност спрямо цената им от 20 %.
                      3. Виждате стратегията ми: СТРИГАНЕ НА ДИВИДЕНТИ , изчакване, не ме бърка времевия хоризонт. Големината на портфейла ми е постоянен от вече една година. Не поддържам кеш наличности. Дивидентите от първите събрания се влагат в следващите и т.н. Последният ми дивидент от "Софарма имоти" е най-сосен, тогава ми остава и някой лев за харчлък. От вече 22 год, на БФБ съм на средногодишна печалба от 10,3 %, най-голяма за 2003 - 2007 г. с голям процент на капиталовите печалби.
                      Годишния ти дивидент колко месечни заплати ти е?

                      Коментар


                      • MOЯТА КАРТИНКА Е:

                        1. За миналата 2019 год. съм на положителен резултат само + 1,7 % върху обема на портфейла, като съм на + 5,3 % от дивиденти и отрицателен резултат от текуща търговия за ре-баламсиране на портфейла.

                        2. Към момента портфейлът ми се състои от:
                        • дивентоснасящи АДСИЦ-и с относително тегло общо 52,2 % от портфейла, планова рентабилност + 5,30 % (Софарма имоти, Елана агрокредит, БРЕФ, Терафонд);
                        • дивидентоснасящи с по-малка рентабилност (Корадо, Стара планина, Спиди, Алтерко) - около 18 % от портфейла;
                        • рискови публични акции от Софарма групата - общо 24 % от портфейла;
                        • силно рискови в размер на 2,3 % от портфейла, които засега не ми носят нищо;
                        • непублични 3 позиции в размер на 3,5 % от портфейла със средна рентабилност спрямо цената им от 20 %.
                        3. Виждате стратегията ми: СТРИГАНЕ НА ДИВИДЕНТИ , изчакване, не ме бърка времевия хоризонт. Големината на портфейла ми е постоянен от вече една година. Не поддържам кеш наличности. Дивидентите от първите събрания се влагат в следващите и т.н. Последният ми дивидент от "Софарма имоти" е най-сосен, тогава ми остава и някой лев за харчлък. От вече 22 год, на БФБ съм на средногодишна печалба от 10,3 %, най-голяма за 2003 - 2007 г. с голям процент на капиталовите печалби.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                          След като изкарваш мнооого пари навън, не би било преблем за теб да застанеш зад думите си и да изиграеш СФТРД на късо до 3,14 за доста парички - да кажем за 500К! За подобни пари не е нужно да има клирингова къща, аз ще посрещна нотариуса. Навит ли си?
                          Предлагаш ми да играя хазарт ( с бити карти) с донев инвест ? Мне, мерси, не е за мене.

                          То по тая логика ще ми кажеш да залагам на късо и срещу немалко мои акции ( и индекси дори) в които съм заради моментума, ама иначе си ги смятам за надценени. Дори ще е логично като хедж...ма няма стане. Има си други по надеждни начини за управление на риска.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение



                            ПС А за сфтрд ни най малко се не кося за изпуснатия профит горница, то и сега смятам че феър валю е нейде там, към числото ПИ
                            След като изкарваш мнооого пари навън, не би било преблем за теб да застанеш зад думите си и да изиграеш СФТРД на късо до 3,14 за доста парички - да кажем за 500К! За подобни пари не е нужно да има клирингова къща, аз ще посрещна нотариуса. Навит ли си?
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                              Пип, защо така с лошо? ...
                              За да се повразумиш малко...белким ти светне някоя лампичка.
                              Не го приемай толкова навътре, ама това което си постнал е поне за мен един от най рисковите портфейли които съм виждал.Честно !
                              Чак сега разбирам защо беше като матросов на амбразурата в съответната тема, вече по логично ми изглежда.
                              Ако не мен, то поне послушай колегата по долу що ти рече...макар за мен и 30% да се прекалено, аз колкото и да харесвам дадена акция и да съм убеден в потенциала и никога не бих сложил в нея повече от 10% макс.
                              Разбирам кого визираш за пример да следваш, ама ти нямаш нищо общо с него, нямаш си партнер да ти шепне на ушенце що ще стане.

                              Разбира се ако става дума за само 10-15к заложени - нямам право да се обаждам, посипвам си думите с пепел... ама все си мисля че имаш доста повечко, не си от вчера на борсата.

                              Разумния се учи от грешките си, а умния и от грешките и на другите, не е лесно, но си заслужава.
                              Ще ти дам един болезнен пример със себе, дано те замисли съответно.
                              В началото на нисе края на 2013 почнах силно за около половин година и нещо, но после инкасирах близо 20% ( май 18 бяха по спомен) загуба на целия портфейл...после ми трябваха към 2 години в бичия пазар да изляза на нулата. И то защото като тебе имах над 1/3 дали не беше близо и 40% даже експозиция към 1 единствена акция - сидрил. Never more !

                              Недей само да си го слагаш като обида, попрегледай пак дали си заслужава риска, спомни си 1 и 2 правило на дедо Бъфю и така....

                              ПС А за сфтрд ни най малко се не кося за изпуснатия профит горница, то и сега смятам че феър валю е нейде там, към числото ПИ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                                Пип, защо така с лошо? Аз или друг дали някога сме ти пускали подобни намеци, въпреки голямата ти инвестияция в СФТРД, която продаде на хубавото число "ПИ" - 3,14 /помниш ли/? За първи и последен път си позволявам да те нападна, но ти просто прекаляваш! Ти си се доказал на БФБ като неудачен пример и все говориш за някакви алтернативи, които не са доказани! Засега си доказал само изключително глупави решения и е нелепо точно ти да си съдник!

                                Успех с милионите, които правиш по света, но ти избяга най-елементарното нещо!

                                П.П. Твоето доказано грешно решение те лиши от това да умножиш парите си по 3. Дори и непретенциозен човек като мен, ако го направи това, то би си уредил живота и нямаше да се занимава да обяснява на сульо и пульо колко са типи и как никога няма да се научат!
                                П.П.2 - По-скромничко го давай /препоръка е!/, защото някои хора, които ти смяташ за глупаци и обиждаш, вложиха 200К и вече гонят милиона . А с милион в акции /които не са ти спешни по никакъв начин/ се живее по-спокойно! Не е акто да трепериш ежедневно за Тръмп, мита, вируси и т.н.! Не визирам себе си!
                                Last edited by 15%; 21.02.2020, 23:11.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X