IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моят портфейл в момента е следния.... а вашия ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Вие поне програми правите. Аз, понеже се занимавам с маркетинг, т.е. съвсем нищо не произвеждам, направо съм в концлагер, сдобият ли се с власт.
    Мненията ми не са препоръка за търговия.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
      Хамо, как стигна до тази простотия от линка? Голямо попадение.
      Е как? Като си в чат с още 200 програмисти има ли шанс да изпуснеш подобен бисер? Искам да го питам този другар от Дума на "компютърна програма" ли си е написал статията или е писал на хартия и после са редили ония големите метални букви в Полиграфията, за да издадат вестника.

      А сайтът на в-к Дума яде ли се? Нали е "интернетски сайт". Кой го е писал?

      Last edited by Andi11; 24.02.2020, 19:10.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
        Моя портфейл е много зле днес.


        [ATTACH=CONFIG]n3544203[/ATTACH]
        Хубав портфейл, повечете са достатъчно убити като цена и няма много накъде да падат допълнително, а и тези %-и са нищо в сравнение какво се случва навън. При СОФКОМ е по - тънък ask-а и може да корегира повече, но пък почти удвои от дъното миналата година.
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
          Здравко, това пари ли са или брой акции..
          Е, Кире цена за акция и процента с който е паднала днес. А иначе това са акциите в портфейла ми, но не по тежест. Даже кофтито е, че тези с най голямо тегло най много са паднали

          Коментар


          • Здравко, това пари ли са или брой акции..

            Коментар


            • Моя портфейл е много зле днес.


              Click image for larger version

Name:	Screenshot_2020-02-24 Компаниите на Българска фондова борса.png
Views:	1
Size:	5.8 КБ
ID:	3544203

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                Хамо, как стигна до тази простотия от линка? Голямо попадение.
                Хе, хе, вярно е, таман погледнах, голяма простотия наистина.
                Поднесено с любов от дума и някъв пенсен унсс-ец...

                Коментар


                • Хамо, как стигна до тази простотия от линка? Голямо попадение.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                    Що ти приемаш дивидента за нещо сигурно ли? Може 10 г да е имало дивидент, ти решаваш че се пенсионираш, и на следващата година компанията фалира, и нито дивидент, че и капитал не е останал. Как така приемате нещо минало за сигурно бъдеще?
                    Еми значи пак почвам да бачкам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Ми ти едва ли си като фортифицирания специалист кредитиране малък бизнес на 800-1000 лева в клона на райфайзен в Търговище, с мания за величие, щото някого си бил говория с една Мумия, ма да не отплесвам в "искрено и лично" Това, с колко месечни заплати си от дивиденти, е бошлаф работа - дивидентите се менят, доходите - също. Важното е да не се самозабравяме и да не забравяме, че ритането на буци в крайна сметка си е просто ритане на буци, дори и когато основното ни развлечение е пиенето на кафе с "г-н Донев", който ни е делегирал правата да правим фейсбук страницата на един мумифициран трейдинг.

                      Та така - ти поне си весел и забавен, питаш, когато не знаеш, признаваш си грешките, не съм забелязал мания за непогрешимост, така че ти желая успех и само нагоре. Времето, ако имаш желанието да попиваш от мъдростта му, ще те научи на много. И най-важното - може да те запонзае с някой Чичо - ти си ИТ, ако не се лъжа, така че сигурно можеш и по-добре да списваш неофициални фейсбук страници (дружески бъзик). Успех!
                      Обмислям смяна на професията. Все пак Никой не яде компютърни програми...

                      https://duma.bg/nikoy-ne-yade-kompyu...ogrami-n208763

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                        Моят е 2 месечни заплати. Не знам това дали е добре или зле. Като стане 12 се пенсионирам
                        Ми ти едва ли си като фортифицирания специалист кредитиране малък бизнес на 800-1000 лева в клона на райфайзен в Търговище, с мания за величие, щото някого си бил говория с една Мумия, ма да не отплесвам в "искрено и лично" Това, с колко месечни заплати си от дивиденти, е бошлаф работа - дивидентите се менят, доходите - също. Важното е да не се самозабравяме и да не забравяме, че ритането на буци в крайна сметка си е просто ритане на буци, дори и когато основното ни развлечение е пиенето на кафе с "г-н Донев", който ни е делегирал правата да правим фейсбук страницата на един мумифициран трейдинг.

                        Та така - ти поне си весел и забавен, питаш, когато не знаеш, признаваш си грешките, не съм забелязал мания за непогрешимост, така че ти желая успех и само нагоре. Времето, ако имаш желанието да попиваш от мъдростта му, ще те научи на много. И най-важното - може да те запонзае с някой Чичо - ти си ИТ, ако не се лъжа, така че сигурно можеш и по-добре да списваш неофициални фейсбук страници (дружески бъзик). Успех!
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                          Що ти приемаш дивидента за нещо сигурно ли? Може 10 г да е имало дивидент, ти решаваш че се пенсионираш, и на следващата година компанията фалира, и нито дивидент, че и капитал не е останал. Как така приемате нещо минало за сигурно бъдеще?
                          Ако е инвестирал в дивидентни ETFи какъв е проблема ? Нали не мислиш, че всички компании могат да фалират !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                            Моят е 2 месечни заплати. Не знам това дали е добре или зле. Като стане 12 се пенсионирам
                            Що ти приемаш дивидента за нещо сигурно ли? Може 10 г да е имало дивидент, ти решаваш че се пенсионираш, и на следващата година компанията фалира, и нито дивидент, че и капитал не е останал. Как така приемате нещо минало за сигурно бъдеще?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                              Годишния ти дивидент колко месечни заплати ти е?
                              Моят е 2 месечни заплати. Не знам това дали е добре или зле. Като стане 12 се пенсионирам

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nik_naydenov Разгледай мнение
                                MOЯТА КАРТИНКА Е:

                                1. За миналата 2019 год. съм на положителен резултат само + 1,7 % върху обема на портфейла, като съм на + 5,3 % от дивиденти и отрицателен резултат от текуща търговия за ре-баламсиране на портфейла.

                                2. Към момента портфейлът ми се състои от:
                                • дивентоснасящи АДСИЦ-и с относително тегло общо 52,2 % от портфейла, планова рентабилност + 5,30 % (Софарма имоти, Елана агрокредит, БРЕФ, Терафонд);
                                • дивидентоснасящи с по-малка рентабилност (Корадо, Стара планина, Спиди, Алтерко) - около 18 % от портфейла;
                                • рискови публични акции от Софарма групата - общо 24 % от портфейла;
                                • силно рискови в размер на 2,3 % от портфейла, които засега не ми носят нищо;
                                • непублични 3 позиции в размер на 3,5 % от портфейла със средна рентабилност спрямо цената им от 20 %.
                                3. Виждате стратегията ми: СТРИГАНЕ НА ДИВИДЕНТИ , изчакване, не ме бърка времевия хоризонт. Големината на портфейла ми е постоянен от вече една година. Не поддържам кеш наличности. Дивидентите от първите събрания се влагат в следващите и т.н. Последният ми дивидент от "Софарма имоти" е най-сосен, тогава ми остава и някой лев за харчлък. От вече 22 год, на БФБ съм на средногодишна печалба от 10,3 %, най-голяма за 2003 - 2007 г. с голям процент на капиталовите печалби.
                                Годишния ти дивидент колко месечни заплати ти е?

                                Коментар

                                Working...
                                X