IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Jay Gould

    Няма да се стигне до електромобили , по скоро до транспортни средства които не се движат по пътища и то много по рано отколкото се очаква.Скоро ще се разкрие ключа към енергията , фосилните горива ще бъдат екзотика.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
      Сега двата фара имат мощност 2х60вт=120вт
      какво са при мощностa на двигателя
      a мисля,че и този проблем е решен-изпробвах декройка на 12V с 40 светодиода-мощност 5вт,а има светлинен поток като 40вт халогенка.
      Тъй де, това имам предвид. Поради необходимостта да се пести ток, електромобилите ще бъдат САМО с LED фарове. Nissan Leaf е така. Та си мисля Монбатя дали не направи хубаво с последната си покупка. Очевидно нишата на литиевите батерии не е за тяхната уста, пък и вече е заета, no LED фаровете са друга бира .

      А производителите на диференциали и скоростни кутии ще трябва да се наметнат с по един бял чаршаф и да тръгнат бавно към гробищата.....
      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
        Нямах предвид този свой постинг Става въпрос за LED фаровете.
        Сега двата фара имат мощност 2х60вт=120вт
        какво са при мощностa на двигателя
        a мисля,че и този проблем е решен-изпробвах декройка на 12V с 40 светодиода-мощност 5вт,а има светлинен поток като 40вт халогенка.
        http://milom.blog.bg/

        Коментар


        • Ще останат, а сигурно и ще имат бум може би - ако се появят и нови производители, компании които правят части и елементи по ходовата част, тапицерии, климатици, за бои, пластмаси, гуми, електромотори, стъкла и т. н.
          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

          Коментар


          • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
            няма проблем с въртящия момент-има си контролери.
            Нямах предвид този свой постинг Става въпрос за LED фаровете.
            He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
              Не е само батерията. Виж по-долу постинга ми. По тоя случай се замислих за последната покупка на Монбат .... Не е препоръка. В момента нямам акции.
              няма проблем с въртящия момент-има си контролери.
              http://milom.blog.bg/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                До 2025 се предвижда ел. автомобилите (хибрид или фул илектрик) да са под 10 % от всички произведени автомобили (според техни данни).
                Хибридите ще си отидат първи. Те изиграха своята роля - да тестват и въведат новите технологии. От тук нататък при малките (градски) коли електрокарите ще нахлуят толкова мощно, че нищо чудно след 7-8 години почти да изчезнат ДВГ-тата от класа на Фиестата, Корсата, Пежо 10х и т.н. При големите коли всичко ще зависи от батериите и зареждането им и вероятно ще поживеят още 15-на години.
                He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                Коментар


                • Аз се чудя, че никой още не се е сетил да започне масово производство на ATV - та.
                  Може да утрепе конкуренцията с по-ниски цени, а зареждането не е проблем защото и без това с такова чудо никой не ходи Варна-София, а се кара малко, за кеф и не всеки ден.



                  Онзи ден си мислих и за джетове. Един джет гори като змей, гориво. На същото тегло, че и доста по-малко може да е на ток, стига да не се мокри разбира се, да не станеш като риба скат, докато си караш ... но няма двигател, много части и ще е по-евтин също.

                  Last edited by Jay Gould; 13.07.2010, 17:34.
                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                    ++++ и на всичко отгоре ще са и по-евтини най-вероятно, значи достъпни. Ще е нова мания. Поне така мисля
                    Манията е започнала, то е очевидно. Засега няма кой да отговори. Автоиндустрията върви по този път, но иска това да стане бавно. До 2025 се предвижда ел. автомобилите (хибрид или фул илектрик) да са под 10 % от всички произведени автомобили (според техни данни).

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
                      Понеже единственото слабо място на електромобила е батерията,предлагам на инвеститорите да се насочат към компании,които работят по този въпрос-която и да е фирма постигнала съществени резултати /капацитет,тегло,обем,цена/ще бъде ЗЛАТНАТА КОКОШКА НА 21 ВЕК..
                      Не е само батерията. Виж по-долу постинга ми. По тоя случай се замислих за последната покупка на Монбат .... Не е препоръка. В момента нямам акции.
                      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от greedforsuccess Разгледай мнение
                        Те пешеходците и без друго ходят като водолази из пътищата
                        Това ми хареса

                        Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
                        Понеже единственото слабо място на електромобила е батерията,предлагам на инвеститорите да се насочат към компании,които работят по този въпрос-която и да е фирма постигнала съществени резултати /капацитет,тегло,обем,цена/ще бъде ЗЛАТНАТА КОКОШКА НА 21 ВЕК..
                        Както е казал Костолани - При златна треска инвестирай в лопати

                        Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
                        скоро четох , че теслите като опция получават неква електронна джаджа дето издава звук на ревящ мотор щото били много безшумни
                        Да, ако това е проблем, но то и вувузел да им сложат, същия ефект. Скоро и това ще отпадне като навлязат масово. Ако няма голям шум наоколо от бензинови коли, нали ще чуеш гумите на най-близката електричка?
                        Last edited by Jay Gould; 13.07.2010, 17:18.
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • Понеже единственото слабо място на електромобила е батерията,предлагам на инвеститорите да се насочат към компании,които работят по този въпрос-която и да е фирма постигнала съществени резултати /капацитет,тегло,обем,цена/ще бъде ЗЛАТНАТА КОКОШКА НА 21 ВЕК..
                          http://milom.blog.bg/

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                            По принцип - да, На практика - не е много чудесно, особено в град. Пешаходците не са свикнали и не ги чуват.
                            Те пешеходците и без друго ходят като водолази из пътищата И вместо те да се съобрзяват с шофьорите шофьорите го правим с тях та освен нас трябва да пазим и тях, щото ония не мислят че автомобила е по-голям и може да ги отрепе и с 30 км/ч да се е движил

                            Руки те теслите може и да я имат тая опция, но е излишно. Звука е като запазена марка на спортните автомобили. Аз това имах предвид
                            Тhere is no good direction to trade, short or long; there is only the money-making way to trade.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                              Всъщност малко хора разбират, че един електромобил има много повече "спортни" заложби от която и да е кола с ДВГ.... ще стане страшно - такива спортни болиди ще има, че сегашните ферарита, бугатита и т.н. ще изглеждат като детски играчки.
                              ++++ и на всичко отгоре ще са и по-евтини най-вероятно, значи достъпни. Ще е нова мания. Поне така мисля
                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от greedforsuccess Разгледай мнение
                                ...............
                                За останалите автомобили е чудесно да са безшумни Съгласен съм
                                Тъкмо тук вече има оплаквания. Някъде четох, че имало изследвания за хибридите, когато се движат само на ток. За истинските електромобили това пък ще важи още повече. Оказва се, че безшумния автомобил бил опасен за пешеходците и най-вече за глухите, хората с намален слух и възрастните хора. Не чували идващата кола и тя ги блъскала. Та затова обмисляли да слагат "бръмчалки" .... Не се майтапя, наистина го прочетох някъде. И май наистина е така. Спомням си как преди 15 години бях в Гренобъл, Франция и там по улиците имаше огромни табели с надписи от сорта "Пази се от трамвая!". Щото бяха въвели някакви супернови и супер безшумни трамваи, не знам с гумени колела и гумени релси ли бяха, но посмъртно не можеше да ги чуеш. Идва ти в гръб и те гази

                                P.S. Виждам че и други са го коментирали това
                                He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                                Коментар

                                Working...
                                X