IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

    Не знам дали е преувеличение, но четох някъде че руските учени са около столетие назад

    Чак столетие! Сега стига да си с 10-20 години назад и си извън играта.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
      Слушах преди години изказване на руски учен. Те работеха по създаване на суперкондензатор
      Не знам дали е преувеличение, но четох някъде че руските учени са около столетие назад

      Супер кондензатори се произвеждат отдавна серийно и наистина има опити да се конкурират с акумулаторите в колите, но засега безуспешно. И там ще трябват епохални открития.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

        О, не!
        И аз имам голям скептицизъм към ефективността на транспорта с елколите, освен ако няма някакъв нов научен пробив подобен на това, което споменах
        Свободната енергия още не са я отключили . Дотогаз ше си карам жигулката !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

          Нищо , инвестирай в тесли ...
          О, не!
          И аз имам голям скептицизъм към ефективността на транспорта с елколите, освен ако няма някакъв нов научен пробив подобен на това, което споменах

          Коментар


          • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

            Да, ама преди да постна това, търсих по интернет и не намерих някой да работи по въпроса
            Нищо , инвестирай в тесли ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

              Да, ама преди да постна това, търсих по интернет и не намерих някой да работи по въпроса
              Нищо , инвестирай в тесли ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                Успех ! Инвестирай , да си първи ...
                Да, ама преди да постна това, търсих по интернет и не намерих някой да работи по въпроса

                Коментар


                • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
                  Слушах преди години изказване на руски учен. Те работеха по създаване на суперкондензатор. Идеята е създаване на тяло, състоящо се от редуващи се слоеве на проводник и изолатор, което си е кондензатор, като слоевете са едноатомни, то ест един слой атоми на проводник, един слой на изолатор.
                  Каза, че ще караш колата си с едно кубче, влизащо в джоба ти.

                  Предполагам, че идеята не е само руска и се надявам да се работи по света в тази насока, и се надявам приятно да ни изненадат с откритие. Нанотехнологиите са в бърз възход.
                  Успех ! Инвестирай , да си първи ...

                  Коментар


                  • Слушах преди години изказване на руски учен. Те работеха по създаване на суперкондензатор. Идеята е създаване на тяло, състоящо се от редуващи се слоеве на проводник и изолатор, което си е кондензатор, като слоевете са едноатомни, то ест един слой атоми на проводник, един слой на изолатор.
                    Каза, че ще караш колата си с едно кубче, влизащо в джоба ти.

                    Предполагам, че идеята не е само руска и се надявам да се работи по света в тази насока, и се надявам приятно да ни изненадат с откритие. Нанотехнологиите са в бърз възход.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fairfax Разгледай мнение

                      Историята е пълна с примери за хора, които са се смяли на нови технологии или изобретения.

                      Сещам се за оня банкер, който посъветвал клиента си да не инвестира в Ford Motor, защото „Автомобила е временна мода, а коня е тук завинаги“.
                      Или един френски маршал, който през 1911г. казва "Самолетите са интересни играчки, но нямат никакава военна стойност".
                      Или Наполеон, който казал на Робърт Фултъм, че няма време да слуша глупости за параходи. И пр.

                      Кат гледам Илон Мъск докъде я докара , си мисля че инвестицията в ел. автомобил може да е добър подарък за некой правнук ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

                        Засега няма и помен от открития в тази област, само се предъвкват идеи отпреди 30 години - polishing a turd.
                        Отпреди повече от 100 год даже.

                        https://en.wikipedia.org/wiki/Detroit_Electric

                        Имаше някъде май на тая компания или на друга все още запазени електрички, с които са разкарвали вестниците преди 100 год сутрин рано, щото бензиновите много шумели и будели гражданите.

                        Ама това са си чисти електрокари. С големи батерии и с много време за зареждане. Сега се е подобрило доста.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fairfax Разгледай мнение

                          Историята е пълна с примери за хора, които са се смяли на нови технологии или изобретения.
                          Ситуацията е доста различна - няма нито нова технология, нито изобретение. Има политическа воля и наливане на средства - пък дано се пръкне и технология. Засега няма и помен от открития в тази област, само се предъвкват идеи отпреди 30 години - polishing a turd. Дали моделът на плановата революция ще успее не знам, досега такива прецеденти не е имало. Ясно е че ще има много опарени инвеститори и най-вече потребители и животът като цяло ще стане по-скъп и труден. Но какво значение има това, след като въздухът ще е чист?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение

                            Когато някой като теб каже, че ще подменим ДВГ с ел.двигатели - това предезвиква у мен смЕх.
                            Историята е пълна с примери за хора, които са се смяли на нови технологии или изобретения.

                            Сещам се за оня банкер, който посъветвал клиента си да не инвестира в Ford Motor, защото „Автомобила е временна мода, а коня е тук завинаги“.
                            Или един френски маршал, който през 1911г. казва "Самолетите са интересни играчки, но нямат никакава военна стойност".
                            Или Наполеон, който казал на Робърт Фултъм, че няма време да слуша глупости за параходи. И пр.


                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                              Все някога ще дойде краят и на петролната ера, както на много други технологии останали в миналото.
                              След това изречение, станах и започнах да загрявам за края на ерата и да се подготвя за новата

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                                Вече на братята китайци ли разчитате да попречат на развитието на литиевите батерии?
                                Не разчитам на нищо- просто те ще задоволят своето търсене най напред,а каквото остане за другите, това ми беше идеята. Ти какво си разбрал не знам

                                Коментар

                                Working...
                                X