IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

    E двайс хилки е ебаси скъпото...
    Че колко трябва да струва според теб?
    гледаш обикновената (бензинова). EVто е 34К в евро базовото и 38К с дългия рейндж. Причината да надуват цените са грантовете които дават в Европа както и това, че ако намалят цената няма кой да купува бензинките. Отделен е въпроса с недостига на батерии.

    Коментар


    • Знае ли някой, дали като спре на синя зона електчката може да стои цял ден или трябва на три часа да я местиш.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

        Бе четох набързо че теслата се зарежда до 50% за двайс минути, 80% за 40 минути, и 100% за 75 минути. Това е със суперчарджер. Ако ги има нагъсто, то няма проблеми и до България да караш.
        https://www.quora.com/How-long-does-...y-charge-a-car
        Ако си в белия свят обаче
        В нашите ширини засега няма изградена мрежа. Ще дойде и тука, но след 2-3 години

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

          KONA-та трябва да изпълнява тези желания
          Само дето си е скъпичка още
          E двайс хилки е ебаси скъпото...
          Че колко трябва да струва според теб?
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
            Nqmam ni]o protiw електричките, най вероятно бих си купил и аз такава, но проблемът е батериите и техният заряд, да не говорим за теглото. Има достатъчно клипчета че колата "гори" около 15-25 киловата за 100км. Ако погледнем масовият случай това означава около 300-350 км с един заряд. Не казвам че е малко, но за мен е недостатъчно като тръгна за бг. В момента в който започнат да минават по 500км със скорост около 110-120 средна, а не както сега около 70 тогава и аз бих си купил. Но когато - тогава
            KONA-та трябва да изпълнява тези желания
            Само дето си е скъпичка още

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

              Би ли инвестирал във верига пътни суперчарджъри?
              Първо съм далеч от този бизнес, второ - това са на тесла някакви неща, които не стават за другите евентуално. Тепърва трябва да унифицират тези зарядни, а и други работи преди да мисли някой за подобно нещо.
              Предполагам че поддържат контакти помежду си по този въпрос, иначе ще стане като с джесемите преди петнайсе години.
              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                Бе четох набързо че теслата се зарежда до 50% за двайс минути, 80% за 40 минути, и 100% за 75 минути. Това е със суперчарджер. Ако ги има нагъсто, то няма проблеми и до България да караш.
                https://www.quora.com/How-long-does-...y-charge-a-car
                Би ли инвестирал във верига пътни суперчарджъри?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                  Nqmam ni]o protiw електричките, най вероятно бих си купил и аз такава, но проблемът е батериите и техният заряд, да не говорим за теглото. Има достатъчно клипчета че колата "гори" около 15-25 киловата за 100км. Ако погледнем масовият случай това означава около 300-350 км с един заряд. Не казвам че е малко, но за мен е недостатъчно като тръгна за бг. В момента в който започнат да минават по 500км със скорост около 110-120 средна, а не както сега около 70 тогава и аз бих си купил. Но когато - тогава
                  Бе четох набързо че теслата се зарежда до 50% за двайс минути, 80% за 40 минути, и 100% за 75 минути. Това е със суперчарджер. Ако ги има нагъсто, то няма проблеми и до България да караш.
                  https://www.quora.com/How-long-does-...y-charge-a-car
                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Nqmam ni]o protiw електричките, най вероятно бих си купил и аз такава, но проблемът е батериите и техният заряд, да не говорим за теглото. Има достатъчно клипчета че колата "гори" около 15-25 киловата за 100км. Ако погледнем масовият случай това означава около 300-350 км с един заряд. Не казвам че е малко, но за мен е недостатъчно като тръгна за бг. В момента в който започнат да минават по 500км със скорост около 110-120 средна, а не както сега около 70 тогава и аз бих си купил. Но когато - тогава

                    Коментар


                    • Last edited by Имхотеп; 02.12.2018, 16:29. Причина: Дублиране
                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • A, има кона, $20600
                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                          Споменавам тесла защото не знам за друга. Има и една шеви волт, но нищо не съм чел за нея.

                          Сравни теслата с поне ауди а6, от един клас са горе-долу, става въпрос за тесла 3.
                          Бърз сърч казва че теслата струва $46К, а ауди а6 $50К.
                          Тук има някакви инсентивс май $7500, но не знам дали са включени.

                          Не знам кво е това кона, тук май няма такова нещо.
                          https://www.youtube.com/watch?v=qe2PGCCODu0

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                            Братчед колко струва една нормална кола с двг и колко една електричка- хайде с това да почнем искаш ли- например хюндай- сигурно кона и и35 са еднакви по габарити и тегло колко струва единия, колко струва другия, пробег, подръжка

                            Няма да гледаме теслата защото те нямат бензинови и дизелови агрегати
                            Споменавам тесла защото не знам за друга. Има и една шеви волт, но нищо не съм чел за нея.

                            Сравни теслата с поне ауди а6, от един клас са горе-долу, става въпрос за тесла 3.
                            Бърз сърч казва че теслата струва $46К, а ауди а6 $50К.
                            Тук има някакви инсентивс май $7500, но не знам дали са включени.

                            Не знам кво е това кона, тук май няма такова нещо.
                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              ...А, какво е това „кона”?
                              погледни следващият пост- модел на хюндай

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                                Братчед колко струва една нормална кола с двг и колко една електричка- хайде с това да почнем искаш ли- например хюндай- сигурно кона и и35 са еднакви по габарити и тегло колко струва единия, колко струва другия, пробег, подръжка

                                Няма да гледаме теслата защото те нямат бензинови и дизелови агрегати
                                ...А, какво е това „кона”?

                                Коментар

                                Working...
                                X