IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
    Redcretin, слънчевата радиация в Германия и България се различава съществено. Вземайки данните за Германия допускаш груби грешки в изчисленията за България.
    Разликата между северния немски регион (където съм) и БГто е 10%. Измерена, води се статистика от бая време.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

      Е да де, аз какво казвам, че няма смисъл такава система
      ... в България. Но в Германия спестяваш не 11 цента, а 24 цента на кВтч. А цената на инсталираната система е почти същата. Следователно РОИ-то става двойно и се изплаща за 8 години само, след което и остават 12 години живот. Сметката излиза

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

        Това е остаряло с 10-ина години.
        Може, но през лятото имаш излишък на енергия, а през зимата сериозен недостиг. Това е крайно неефектино използване на системата. Няма никаква причина ако имаш достъп до "енерергото" да си правиш соларна система. Кажи кое е новото. Какви са тези споделени батерии? На отделна мрежа ли са. Може ли да се направят споделени септични ями?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
          Redcretin, слънчевата радиация в Германия и България се различава съществено. Вземайки данните за Германия допускаш груби грешки в изчисленията за България.
          Ами завиши си данните с 10-15%- пак няма смисъл- остава да чакаш да се вдигне тока и от там да избиеш парите по бързо, ама пак на дали- я акумулатор ще издаде багажа, я инвертора ще се скапе, така че пак ще трябва да инвестираш

          Коментар


          • Redcretin, слънчевата радиация в Германия и България се различава съществено. Вземайки данните за Германия допускаш груби грешки в изчисленията за България.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
              предполагам от 7800 сумата ще иде към 15 хил. , с което се изплаща оптимистично за 14 години и 4 месеца. След това и остават около 5 години и 8 месеца живот.

              Е, каква стана тя, като седнахме да се занимаваме...не е баш като по обявите а?
              Е да де, аз какво казвам, че няма смисъл такава система

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                Не ми обяснявай кой къде живее- а ми дай сметки. Хайде да не се занимаваме - ето ти обява

                Предлагам чисто нова соларна фотоволтаична система централа 4,85 kW състояща се от 17 модула по 285W Suntech STP285-24/Vd и инвертор mastervolt sunmaster xs6500. Нови панели и инвертор в кашони. Цената е с ДДС издавам данъчна фактура.
                Панелите и инвертора са на склад в гр.Габрово.

                Цена 7800- и това е без батериите- ако сложим средна цена на тока- 100лв на месец за бг- тоест си плащаш тока напред за около 10 години
                Аз сметки имам, ама не са бакалските от ОЛХ.
                В немско инсталирана 9 кВт система струва 11 хил евро. Не, не можеш да си я инсталираш и свържеш сам И не, не е достатъчно да имаш панели и инвертор (имам ги много по-евтино).
                В примера ти 4.85кВ система ще спести 1050лв ток годишно - по БГ дневна тарифа, ако човек си консумира тази енергия изцяло.Което прави 90лв на месец в оптимистичния вариант. Не знам колко ще струва с монтаж и свързване, предполагам от 7800 сумата ще иде към 15 хил. , с което се изплаща оптимистично за 14 години и 4 месеца. След това и остават около 5 години и 8 месеца живот.

                Е, каква стана тя, като седнахме да се занимаваме...не е баш като по обявите а?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                  Със сигурност знам, че ги стимулират да купуват соларни панели, като им изкупуват тока по скъпо отколкотоим го доставят. Но може би и някъде си използват самопроизведения ток. Германия е голяма. Но то не е само до панели. Има преобразуватели на напрежение, различни електроники и основното са акумулаторите.
                  Много обемни и скъпи. Трябва ти една стая за системата освен покривно пространство.
                  Това е остаряло с 10-ина години.

                  Коментар


                  • v_tin - Мазда особенно с Ванкеловите двигатели направо кърти плочки, яки коли вървят по 2 лева на старо защото са с такива двигатели - чудо на природата.



                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • v_tin - сметка за ток от 100лв е мечта за много хора предполагам и ако платят само толкова вдигат купон и се веселят. Знаеш ли вица за двама които вървяли по улицата и гледат в някаква къща луд купон и весели хората. Единия казал - На тия какво им става че толкова весели и се веселят ? Приятеля му отвърнал - Ами сигурно са си платили сметките и са им останали пари та затова са толкова весели !

                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                        Знаеш че съм в немция - и мога да ти дам точни данни от личен опит:
                        4-членка има нужда от 7 киловата соларки примерно (до 11, според електроуредите им и навиците да ги ползват), Вече има споделени през мрежата батерии и в Германия (освен в САЩ), така че 3 дни без слънце няма да са ядрена зима.

                        В 15-етажен блок живеят само социалки, нормалните хора са в макс 3-етажни кооперации. Покривната площ наистина е проблем дори с 330ВатПик панелите, които са актуални в момента. Затова и се покрива само част от потреблението (засега), с отопление и евентуално готвене на газ (централизирано подаване). Има много плюсове на локалните соларни инсталации, затова и доскоро ги стимулираха яко немците. Сега вече стават рентабилни и без държавни дотации.
                        Не ми обяснявай кой къде живее- а ми дай сметки. Хайде да не се занимаваме - ето ти обява

                        Предлагам чисто нова соларна фотоволтаична система централа 4,85 kW състояща се от 17 модула по 285W Suntech STP285-24/Vd и инвертор mastervolt sunmaster xs6500. Нови панели и инвертор в кашони. Цената е с ДДС издавам данъчна фактура.
                        Панелите и инвертора са на склад в гр.Габрово.

                        Цена 7800- и това е без батериите- ако сложим средна цена на тока- 100лв на месец за бг- тоест си плащаш тока напред за около 10 години
                        Last edited by v_tin; 13.12.2018, 17:12.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                          Знаеш че съм в немция - и мога да ти дам точни данни от личен опит:
                          4-членка има нужда от 7 киловата соларки примерно (до 11, според електроуредите им и навиците да ги ползват), Вече има споделени през мрежата батерии и в Германия (освен в САЩ), така че 3 дни без слънце няма да са ядрена зима.

                          В 15-етажен блок живеят само социалки, нормалните хора са в макс 3-етажни кооперации. Покривната площ наистина е проблем дори с 330ВатПик панелите, които са актуални в момента. Затова и се покрива само част от потреблението (засега), с отопление и евентуално готвене на газ (централизирано подаване). Има много плюсове на локалните соларни инсталации, затова и доскоро ги стимулираха яко немците. Сега вече стават рентабилни и без държавни дотации.
                          Със сигурност знам, че ги стимулират да купуват соларни панели, като им изкупуват тока по скъпо отколкотоим го доставят. Но може би и някъде си използват самопроизведения ток. Германия е голяма. Но то не е само до панели. Има преобразуватели на напрежение, различни електроники и основното са акумулаторите.
                          Много обемни и скъпи. Трябва ти една стая за системата освен покривно пространство.
                          Last edited by vikhunter; 13.12.2018, 17:20.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                            Не те знам какъв трейдър си/ че си се писал и супер/ ама хал хабер нямаш- я бачовото с подходящото егн ми кажи колко киловата инсталирана мощност е необходима на едно 4 членно семейство и ми обясни ако това семейство живее в блок да кажем 15 етажен къде ще инсталираш неговата мощност. Колко струва система да кажем 5 киловата с акумулатори необходими за например 3 дни нормален живот. 3 дни няма слънце, дошла е ядрената зима и това семейство трябва да изкара 3 дни без панели

                            Хайде умнико смятай с линкове- от тук това.................., от там онова.................. и така нататък
                            Знаеш че съм в немция - и мога да ти дам точни данни от личен опит:
                            4-членка има нужда от 7 киловата соларки примерно (до 11, според електроуредите им и навиците да ги ползват), Вече има споделени през мрежата батерии и в Германия (освен в САЩ), така че 3 дни без слънце няма да са ядрена зима.

                            В 15-етажен блок живеят само социалки, нормалните хора са в макс 3-етажни кооперации. Покривната площ наистина е проблем дори с 330ВатПик панелите, които са актуални в момента. Затова и се покрива само част от потреблението (засега), с отопление и евентуално готвене на газ (централизирано подаване). Има много плюсове на локалните соларни инсталации, затова и доскоро ги стимулираха яко немците. Сега вече стават рентабилни и без държавни дотации.

                            Коментар



                            • Cпaceниeтo нa двигaтeля c вътpeшнo гopeнe идвa oт мaлĸa гepмaнcĸa ĸoмпaния

                              Bce пo-тeжĸитe пpaвилa зa вpeднитe eмиcии ĸapaт aвтoмoбилнaтa индycтpия дa ce нacoчи ĸъм eлeĸтpичecĸитe aвтoмoбили. Ho eднa гepмaнcĸaтa cтapтиpaщa ĸoмпaния твъpди, чe имa тexнoлoгиятa, ĸoятo щe възĸpecи двигaтeля c вътpeшнo гopeнe, пишe Вlооmbеrg. Изпoлзвaйĸи импyлcни миĸpoвълни зa зaпaлвaнe нa гopивoтo, вмecтo зaпaлитeлни или пoдгpявaщи cвeтщи, инжeнepитe зaд МWІ Місrо Wаvе Іgnіtіоn АG твъpдят, чe мoгaт дa нaмaлят пoтpeблeниeтo нa бeнзин и дизeл c дo 30 пpoцeнтa, a eмиcиитe - c дo 80 пpoцeнтa, тъй ĸaтo гopивoтo щe изгapя нa пo-ниcĸa тeмпepaтypa. Koмпaниятa e бaзиpaнa в мaлĸия гpaд Eмпфингeн и вeчe пoлyчaвa гoлямa пoдĸpeпa. Cpeд aĸциoнepитe ѝ ca Beндeлин Bийдeĸинг, бившият глaвeн изпълнитeлeн диpeĸтop нa Роrѕсhе АG. Πo-eфeĸтивнa тexнoлoгия зa двигaтeлитe мoжe дa зaпaзи ĸoнвeнциoнaлнитe aвтoмoбили нa пътя пo-дългo, пoдĸpeпяйĸи и пeчaлбaтa нa пpoизвoдитeлитe, ĸoитo в мoмeнтa ce нaдпpeвapвaт в милиapднитe paзxoди зa paзpaбoтĸaтa и пpoизвoдcтвoтo нa eлeĸтpoмoбили. Bce пaĸ, няĸoлĸo пpoизвoдитeля вce oщe инвecтиpaт aĸтивнo в paзpaбoтвaнeтo нa пo-дoбpи двигaтeли c вътpeшнo гopeнe.

                              https://money.bg/auto/spasenieto-na-...G9tLTzIdbtVbLA
                              Last edited by Innocent; 13.12.2018, 12:21.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Pyramid - някои хора с подходящо ЕГН ще станат свидетели на това явление, забрави че ще се харчи ток от мрежа..от акумулатори ще е.
                                Не те знам какъв трейдър си/ че си се писал и супер/ ама хал хабер нямаш- я бачовото с подходящото егн ми кажи колко киловата инсталирана мощност е необходима на едно 4 членно семейство и ми обясни ако това семейство живее в блок да кажем 15 етажен къде ще инсталираш неговата мощност. Колко струва система да кажем 5 киловата с акумулатори необходими за например 3 дни нормален живот. 3 дни няма слънце, дошла е ядрената зима и това семейство трябва да изкара 3 дни без панели

                                Хайде умнико смятай с линкове- от тук това.................., от там онова.................. и така нататък

                                Коментар

                                Working...
                                X