IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • безимeн , всъщност какво толкова се е случило с тези ел.коли че сме се вторачили в тях.
    1. понеже се появиха литиевойонни акумулатори е възможно да се направят.
    2. въпросния милиардер му е станало фикс идея да ги прави или просто бизнес който впечатлява.
    3. могат ли да са фактор за промяна - НЕ, не притежават такива данни, ПЕТРОЛА си остава.
    4. ЦЕНАТА на петрола се определя по сложен начин, изключително много фактори и ел. истерията може би е станала един от тях.
    5. развръзката е близо защото скоро предстои да се види че ел.колите не са фактор а само фикс идея, не по различна от идеята кола да хукне да върви с вода , имам предвид смислеността на идеята.
    6. предстои промяна и тя ще стане чрез цената на петрола в крайна сметка, защото тя е фактор и определя количествата които се консумират.
    7. цената на петрола не може да се определя чрез пазар, борбата - боричкането кой къде да продава също е катастрофално и трябва да се фиксира иначе голяма криза.
    Те ако ставаха за употреба ел колите в последните години да бяха станали поне 5 процента.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Защо НЕ бих разчитал на Тесличка, която преследва престъпили законите?

      При казуса, когато се гони престъпник - това в общея случай - може да продължи стотина и повече километри...

      Разбира се, че ел.двигатели/ите черпят ток, климатикът също черпи ток, дано не е зимно време /говоря за различни географски ширини/, но ако имаме като даденост и зимни условия - е, те това вече е прекалено много, но не е изключено...

      Въпросът ми е, колко би била оперативна следващата смяна?

      Може би престъпниците или /само/ нарушители - ще почакат час-два, за да се зареди електричката...

      .....................................

      Алтернативният вариант - с две туби - и няма прошка за престъпниците!

      Ако някой не знае: тубите са едни най-обикновени съдове, в които може да се съхранява ВСЯКО течно гориво...

      ....................................

      Спомням си - някой тук беше постнал снимка на дизел-генератор за производство на ел.енергия за зареждане на електрички... За Австралия ставаше дума... )) Да дадем възможност на опонентите да се хванат за нещо... ))

      И ДАНО Мъск не реши да ъпдейтва софтуера, с което да осигури сигурността на полицаите - от гледна точка - самозапалване на батериите... )))

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
        Полицейска Tesla остана без ток в преследване

        По какво щеше тая история да е различна ако ставаше дума за кола с двг и празен резервоар?

        Коментар


        • Полицейска Tesla остана без ток в преследване

          Неприятна история: Tesla Model S 85 на служба в полицията на Фримонт (Калифорния, САЩ) остава без заряд на батериите в преследване. Според информация на CNN полицаят Хесе Хартман зад волана точно започнал да гони автомобил, когато осъзнава, че оставащият пробег на електрическата патрулка бил само шест мили (ок. десет километра). Наистина, на помощ са се притекли колегите от California State Highway Patrol, но и на тях им се е наложило в един момент да оставят нарушителя да набере преднина, тъй като преследването се оказало опасно заради високата скорост.

          Въпросната Model S с капацитет на батерията 85 кВтч и максимален пробег 424 км, по данни на CBS е направена в завода във Фримонт – но по невнимание служителите на реда са забравили да я заредят преди дежурството. Защо – не се знае… От време на време подобни ситуации се случвали, когато след смяна полицай пишел доклад и не се връщал повече на улицата. От екологични съображения полицията на Фримонт започна пробно използване на Tesla. Все още не е ясно дали осуетеното преследване ще окаже влияние върху бъдещето на електромобилите на Елън Мъск „под пагон“.

          Коментар


          • Прави /ми/ впечатление, че каруц...., опссс - ама той се прави обиден, когато наричаме така хората, които говорят тук за каруци - именно по този начин... В темата, която касае превозни средства - някой говори за каруци... Не, че няма право, но - щом иска да бъде коректен - нека не пропуска основни елементи от еволюционното развитие на човечеството... Да му обясня по-разбираемо: да НЕ поставя каруцата пред коня!

            Горното означава, че еволюцията подрежда значимите събития в областта на техниката, преди повече от век - така: каруца - електромобил - автомобил.

            Отчитайки горните реалности, човекът, който говори за каруци, на 30.01.2020 /и не само тогава!/ - определя опонента си в мое лице като: "Радетел за спиране на прогреса"...

            Горните ми доводи са в подкрепа на твърдението - че той е този "Радетел за спиране на прогреса", щом като зачерква по-висшият етап в развитието на превозните средства.

            .................................................

            Ще дам и други доводи, с които да подкрепя моето - и да оборя неговото определение.

            В графиката, която давам долу - са показани реалните разпределения при ТОЧНО СПАЗЕН МАЩАБ!

            Това, в графиките на опонента ми - не само, че не съществува, а дори там данните са силно манипулирани /вероятно от заинтересувани кръгове, които изобщо не правЕЛИ никаква..., ама - съвсем никаква реклама - ТОЙ дори ще се закълне в това: съвсем вярно е преписал!/...




            Какво прави впечатление на тази графика...

            90 000 000 новопроизведени автомобили през 2019.

            Толкова бяха и през 2018 /дори малко повече/.

            Толкова бяха и през 2017 /дори малко повече/...

            И т.н., назад във времето.

            ................................................

            Излиза, че тезата за "подмяната" на топлинните двигатели - е "съшита с бели конци"... Прах в очите на публиката.

            Искаше ми се да направя графика на 1.5 МИЛИАРДА коли, които се търкалят по пътищата на планетата, но мащабите не биха показали къде се намират електромобилите, с които се спекулира, че щели да подменят 1,5 милиарда топлинни двигатели...

            И това - видите ли - "от днес - за утре"... ))

            Да де, ама тия 1.5 МИЛИАРДА - съвсем не са константа, а /по горната графика!/ - всяка година излизан НОВИ 90 МИЛИОНА!

            ..................................................

            Мислех да правя задачка с пълненето на един басейн през тръба с определено сечение и изпразването му от други тръби... Отказвам се, защото е ясно, че няма как НАСТОЯЩИТЕ ПОТРЕБНОСТИ на хората да бъдат задоволени на ПО-НИСКО НИВО!

            Това е точно СПИРАНЕ НА ПРОГРЕСА!

            На каква цена? На цената на това, че един самозабравил се милиардер имал болни амбиции да експлоатира измислена идея!

            Разбира се, че обществото няма да се върне в еволюционното си развитие.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

              Очевидно когато е трябвало сте чели червена пропаганда. Сега продължавате да четете руска пропаганда.
              Това не е достатъчно, начев. Затваряте си кръгозора, и живеете в ограничен, измислен свят.
              А доказателство че не четете достатъчно качествена литература е факта че наричате Имхотеп писар на фараона.
              Забелязва се че не само хората, но и държавите които живеят в собствен затворен свят, не живеят добре и свършват зле...

              А за инфото -ми линка за който писах че е фалшив не се отваря, ако го разгледаш, ще видиш че е сгрешен.
              Но - нищо ново под слънцето...

              Не го отваряш, щото не си си платил нета и са ти отрязали скоростта
              Никой друг не се оплаква.
              Аз се информирам от наши + немски и английски източници. Ако се налага, ще се оправя и на други езици. Руските не г ичета и го отчитам като грешка, но не може всичко.
              Ти, Барби и Ванката четете само руски и украински, барабата се отсрамва по изключение с някой френски, дето никой не си прави труда да отвори. Това му се вика качесвена литература!

              Писарът на фараона е бил изключително важна фигура, ама кво да ти обяснявам,

              Коментар


              • BobyB, защото покрай тази Тесла да имат производство на електрички е реклама. Те са техници и много добре знаят законите на физиката, и сигурно се досещат че да свързваш последователно голям брой клетки за да получиш захранващо напрежение за електромотор на електромобил който се бори с тези с ДВГ по характеристики НЕ Е ОПЦИЯ. Цените на батериите които се очаквало да падат трябва да са много качественни и евтини, ще стане..особенно ако фабриката е голяма като цъфнат налъмите на пролет както казва народа.Този проблем на електрическите автомобили не е гига и не е голям, само е непреодолим.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                  Когато е трябвало, чел съм. И не спирам да чета.
                  И ти гледам сеира от години. Колчем ти кажа Фараон, викам си - ей-сега щ е ме поправи и скромно ще изтъкне, че Имхотеп не е бил фараон, а писар на фараона. Така и не дочаках
                  Ама ти през цялото това време много се харесваше в битността на "важен човек".
                  Айде, целувай рЪка, че ти оправих грешката.
                  Рано или късно нещата си идват на място.
                  Кое ми беше фалшиво на инфото за Германия, не разбрах, ама хич не се и натискам да разбера.

                  Посритахме се пак, денят не замина всуе и щастието е пълно
                  Хе-хе!
                  Очевидно когато е трябвало сте чели червена пропаганда. Сега продължавате да четете руска пропаганда.
                  Това не е достатъчно, начев. Затваряте си кръгозора, и живеете в ограничен, измислен свят.
                  А доказателство че не четете достатъчно качествена литература е факта че наричате Имхотеп писар на фараона.
                  Забелязва се че не само хората, но и държавите които живеят в собствен затворен свят, не живеят добре и свършват зле...

                  А за инфото -ми линка за който писах че е фалшив не се отваря, ако го разгледаш, ще видиш че е сгрешен.
                  Но - нищо ново под слънцето...

                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Добре, аз не мога да разбера що Опел му викат на това гигафабрика? И що всички тия велики автомарки все за Тесла говорят и ще си счупят краката да покажат някой концепт или анимация на Тесла "килър"? И къде е тоя Тесла килър, да го видиме най-накрая? Поне една кола сравнима поне с Тесла Ес от 2012та? 2020та е вече, не е ли време?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                      Трябва начев да четете повече, и не само руска пропаганда.
                      Ми че Имхотеп не е фараон, Имхотеп е този който има връзката с Амон Ра, нещо като Папата в сегашно време, но само по титла. В действителност това е бил човека с най-много власт в древния Египет...

                      ПП
                      Благодаря за линка, ей ся ще пробвам дали и този не е фалшив,

                      Когато е трябвало, чел съм. И не спирам да чета.
                      И ти гледам сеира от години. Колчем ти кажа Фараон, викам си - ей-сега щ е ме поправи и скромно ще изтъкне, че Имхотеп не е бил фараон, а писар на фараона. Така и не дочаках
                      Ама ти през цялото това време много се харесваше в битността на "важен човек".
                      Айде, целувай рЪка, че ти оправих грешката.
                      Рано или късно нещата си идват на място.
                      Кое ми беше фалшиво на инфото за Германия, не разбрах, ама хич не се и натискам да разбера.

                      Посритахме се пак, денят не замина всуе и щастието е пълно
                      Хе-хе!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                        Абе, то и ти си фалшив фараон, но това никога не ми е пречело да демонстрирам уважението си да се обръщам към теб по този начин.
                        А ти, въпреки че много добре знаеш, че не си никакъв фараон, благосклонно приемаш ухажванията ми, щото ти харесва да те титуловам така.
                        Тъй че - фалшименто да искаш днес, наспорило е с богат урожай!

                        Аз вече цяла седмица чакам материалът да се появи на български език, че да нямаш проблеми с прочитането му, а ето че отново недоволство и претенции.
                        Е, дето вика Боби, няма оправия и угодия!

                        Ето ти оригинал!
                        Giga-Factory in Kaiserslautern geplant
                        Трябва начев да четете повече, и не само руска пропаганда.
                        Ми че Имхотеп не е фараон, Имхотеп е този който има връзката с Амон Ра, нещо като Папата в сегашно време, но само по титла. В действителност това е бил човека с най-много власт в древния Египет...

                        ПП
                        Благодаря за линка, ей ся ще пробвам дали и този не е фалшив,



                        ППП
                        Линкът се отваря. За съжаление не знам немски, та ще трябва да помоля ватето да преведе, нали е полиглот...

                        Last edited by Имхотеп; 06.02.2020, 14:54.
                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                          Начев линко ти е фалшив
                          Абе, то и ти си фалшив фараон, но това никога не ми е пречело да демонстрирам уважението си да се обръщам към теб по този начин.
                          А ти, въпреки че много добре знаеш, че не си никакъв фараон, благосклонно приемаш ухажванията ми, щото ти харесва да те титуловам така.
                          Тъй че - фалшименто да искаш днес, наспорило е с богат урожай!

                          Аз вече цяла седмица чакам материалът да се появи на български език, че да нямаш проблеми с прочитането му, а ето че отново недоволство и претенции.
                          Е, дето вика Боби, няма оправия и угодия!

                          Ето ти оригинал!
                          Giga-Factory in Kaiserslautern geplant

                          Коментар


                          • Начев линко ти е фалшив
                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Opel с “гигафабрика” за акумулатори в Кайзерслаутерн

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                nachev, знаеш ли защо не ти е симпатичен ? Някакви големи неща все прави, никак не са скромни.Електричките не са лошо нещо, но да навържеш 8000 батерийки за да получиш голяма мощност, има снимки на захранващите кабели към електромотора - със сечение да издържат хиляди ампери. Хищническа работа. Ел. количка с двигател с мощност 20-30 киловата и няколко батерии може да е полезна защото лесно се управлява например от хора с двигателни проблеми, или пък за служби чиито служители по цял ден обикалят - куриери. Какъв е смисъла от ел. коли с характеристики като на теслите.
                                Благодаря за информацията, но ме надценяваш.
                                Вземам инфото на въоръжение като допълнителен аргумент, който мотивира отношението ми, ама да знаеш, че ако някой техничар ми се надсмее или се изежи, ще го пратя ти да му обясняваш. Моята глава е твърде ограничена, че да направя сметки за последиците от връзване на 8000 батарейки и да сглобя правдива и критична картина на изхода - сила на тока, сечения на проводниците, температура, изолация. Пожарища и деградация. Пу-уу и рима хванах!

                                Питаш за смисъла. Как може да поставяш този въпрос? Всичко се прави с цел да с е постигне най-важната техническа характеристика за един автомобил - от 0 до 100 км/ч за 2 секунди
                                Може малко да попрекалих, 2,5 ли беше

                                Коментар

                                Working...
                                X