IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение


    Също и за парното у дома - заредено е с пропилен гликол, разреден с вода, и тази смес никога досега не е сменяна.

    ПП: За който не знае, пропиленгликола също е незамръзваща течност със страхотни параметри, но не е отровен за разлика от етиленгликола, с който се прави антифриза.
    А бе и аз исках да сложа такова нещо и на парното и на панелите за слънчевия колектор, ама от фирмата казаха- йок, заминават ти гумените уплътнения и карам на вода

    Коментар


    • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
      Антифриза според производителите се препоръчва да се сменя на 5 години.
      Няма проблем със замръзването, не това му се разваля, а антикорозионните добавки в него. ..
      Това важи за старите коли, в които има какво да корозира. В новите коли няма такива детайли, така че всичко е наред.

      Слушайте производителите на леки коли, а не производителите на антифриз, които искат нечестно да си увеличат продажбите.

      Същото важи и за всички други масла или течности в автомобилите. Каквото производителите на коли препоръчват, това трябва да се прави. Не трябва да се слушат производители на течности и масла, които лъжат с цел по-високи продажби. Всеки автомобил и всеки негов модел е сам за себе си и има различни препоръки от останалите. Така че производителя най-добре си знае, а не разните му там съпътстващи и общи препоръки, които няма как да са верни за всичко и за всеки. Виждали ли сте източено масло, което е прозрачно почти като ново? Ами аз съм виждал ...

      Има и още нещо - ако препоръката е например за 15 000 километра, това не означава, че автомобила ще се повреди на 15 001 километра. Точно обратното - най-вероятно е безопасно удвояване на срока за 99.9% от колите (ако са нови).

      И още нещо - всички съвременни автомобили си имат компютри, които следят за тези неща и навреме предупреждават какво трябва да се направи. Ще ви кажа и моя опит с AUDI S6 (предполагам че важи за всички видове AUDI). Ами колата след няколко предупреждения за нещо нередно автоматично минава в режим, в който не можеш да вдигнеш повече от 30 km/h. Това вече ми се случва веднъж - светва едно съобщение, че незабавно трябва да отидеш в сервиз, и че скороста е лимитирана на 30 km/h.
      Last edited by Mateev; 13.09.2020, 12:22.

      Коментар


      • Те, голяма част от „препоръките” си, ги дават с цел да подпомогнат планиеабото остаряване тъй, щото хем да си изкара гаранцията, хем да не чакаш дълго след този момент, ами колата да рухне, та нова да си купиш. Поддържат си продажбите, не е да „мислят за клиента”. Естествено, такива неща не се обввяват публично но, не ги ли спазват (производителите), настъпва спад и загуба на пазари. Та, не им много вярвай. Консумативите
        се сменят по-начесто, и колата живее по-дълго.

        Коментар


        • Абе аз си купувам само нови коли и смея да твърдя че съм запознат с книжката дето идва с колата.

          На предната препоръчваха смяна на спирачната течност на 2 години. Нито антифриз, нито масло на скоростна.


          Последната кола, която карам е с лонг лайф смяна на масло - на 30 000 км или 2 години, което настъпи първо. И друго няма описано за смяна. И препоръчват смяна на акумулатора през 5 години, а не да чакаш да умре.

          А иначе разни автомонтьори казват че е добре да се сменя на скоростна кутия, да се "продухва". А някои даже препоръчват за автоматиците като запалиш да изчакаш 10-15 сек преди да тръгнеш за да се разджурка маслото из кутиите.

          Лично аз тези препоръки не ги спазвам.

          Коментар


          • Антифриза според производителите се препоръчва да се сменя на 5 години.
            Няма проблем със замръзването, не това му се разваля, а антикорозионните добавки в него. Затова препопоръчват така.
            За скоростните кутии обикновено казват "Не се сменя". На практика е добре да се сменя на около 60 хил.км или 5 години някъде като време - независимо дали е автоматик или ръчна кутия.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Не знам какви ги приказвате, но аз никога на нито една моя кола не съм сменял антифриза. Само доливам по малко, ако се наложи. Никога не съм сменял и масло на диференциала или на скоростната кутия. Никога не съм сменял и спирачна течност. И никога не съм имал проблеми с която и да било кола, а през ръцете ми са минали поне 15-20 ....

              Ако има нещо, което трябва да се сменя по-често, то това е смяната на цялата кола. Не мога да си представя, че някой ще кара една и съща кола цели 20 години ....

              Също и за парното у дома - заредено е с пропилен гликол, разреден с вода, и тази смес никога досега не е сменяна.

              ПП: За който не знае, пропиленгликола също е незамръзваща течност със страхотни параметри, но не е отровен за разлика от етиленгликола, с който се прави антифриза.
              ...Айтъй. Една кола да поддържа в изправност, освен със смяна, не може въпреки доброто финансово състояние, пък дава "акъл". Безценен. Сиреч, не струва. Хората едва ли пишат случайно, че антифриз се сменя на две години но, казал Матейко - точка.

              Прочее, и пропиленгликолЪТ е отровен. Малко по-малко от етиленгликолА но, все пак. Част от грамотността.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                Ти виждал ли си НОВА кола с нормален антифриз. Че моята 20г баракуда е с НЕНОРМАЛЕН гейски розав
                Не знам какви ги приказвате, но аз никога на нито една моя кола не съм сменял антифриза. Само доливам по малко, ако се наложи. Никога не съм сменял и масло на диференциала или на скоростната кутия. Никога не съм сменял и спирачна течност. И никога не съм имал проблеми с която и да било кола, а през ръцете ми са минали поне 15-20 ....

                Ако има нещо, което трябва да се сменя по-често, то това е смяната на цялата кола. Не мога да си представя, че някой ще кара една и съща кола цели 20 години ....

                Също и за парното у дома - заредено е с пропилен гликол, разреден с вода, и тази смес никога досега не е сменяна.

                ПП: За който не знае, пропиленгликола също е незамръзваща течност със страхотни параметри, но не е отровен за разлика от етиленгликола, с който се прави антифриза.
                Last edited by Mateev; 12.09.2020, 14:57.

                Коментар


                • В Тесла използвали дървени лайсни : )

                  https://automedia.investor.bg/a/2-no...i-predpaziteli

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от DaveBG Разгледай мнение



                    Кака да го обясниш на човек който явно няма кола и не е и карал... Нормалния антифриз е препоръчано на ДВГ да се сменя на време което около година. Ясно е че всеки го пропуска и мери само дали издържа на -30 и ако издържа и е чист не се сменя, но този антифриз смазва помпата и се сменя.

                    Това че ти не си чувал че се сменя си е твой проблем, а това че на Тесла се сменя много , много по рядко а тези които ги мързи може да не го сменят изобщо или най много веднъж на 5-6г е факт. Другото си е балъшки изхвърляния "други балъци тука НЯМА".
                    Ти виждал ли си НОВА кола с нормален антифриз. Че моята 20г баракуда е с НЕНОРМАЛЕН гейски розав
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      Я ми изкарай някой документ че АНТИФРИЗ се сменя ВСЯКА ГОДИНА....
                      Кого се опитваш да лъжеш?
                      Ти си се преебал - други балъци тука НЯМА
                      Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                      А бе нормалния наистина че се сменя всяка година, но аз не познавам такъв който да го сменя. .
                      Кака да го обясниш на човек който явно няма кола и не е и карал... Нормалния антифриз е препоръчано на ДВГ да се сменя на време което е около година. Ясно е, че всеки го пропуска и мери само дали издържа на -30 и ако издържа и е чист не се сменя, но този антифриз смазва помпата и се сменя.

                      Това че ти не си чувал че се сменя си е твой проблем, а това че на Тесла се сменя много , много по рядко а тези които ги мързи може да не го сменят изобщо или най много веднъж на 5-6г е факт. Другото си е балъшки изхвърляния "други балъци тука НЯМА". Като гледам балъка е само 1.
                      Last edited by DaveBG; 12.09.2020, 08:22.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                        - момчета, има ли някой изобщо дето е влизал в електрически автомобил/ Тесла ??
                        - а, хибрид ??
                        Дейв кара такава и еди също, като искаш нещо повече/ защото тези двамата само казват че имат, но нищо друго/ отиваш във форума на екарс.бг

                        Ако се водя по логиката на тези двамцата, аз имам самолет боинг 737, ама няма да ви кажа нищо за него, освен че лети

                        Иначе какво да има в колата, един колега си купи че седнах- тесла, някаква голяма- един екран и всичко правиш през него

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          Я ми изкарай някой документ че АНТИФРИЗ се сменя ВСЯКА ГОДИНА....
                          Кого се опитваш да лъжеш?
                          Ти си се преебал - други балъци тука НЯМА
                          А бе нормалния наистина че се сменя всяка година, но аз не познавам такъв който да го сменя. . Вече всички караме с дълготраен антифриз- мисля че беше на 3 години.. Същото е с двигателното масло- има вече лонглайф- за 30000км го дават. Нормалното е за 15000, но пък лонглайф струва повече

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от DaveBG Разгледай мнение

                            Други идей имате ли че става скучно с вас...
                            Сложи ни в игнора, дано ти стане по весело. Никой не те кара да правиш каквото и да е, това е форум, кеф ти е да отговаряш кеф ти не- демокрация

                            Коментар


                            • - момчета, има ли някой изобщо дето е влизал в електрически автомобил/ Тесла ??
                              - а, хибрид ??

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от DaveBG Разгледай мнение

                                "Флуида на спирачките" или с други думи спирачната течност, се сменя на всички коли защото е хигроскопичен, обаче това много хора не го правят и нямат проблеми. Струва няколко лева литъра.... и не трябва повече от 2-3 литра. Това на на обикновенните коли дори не се споменава понеже е пренебрежимо. Самият ФАКТ че го изтъкваш говори за какви сламки става дума да се покаже че има мейнтанънс а то на практика няма

                                Антифриза на батерията се сменя да, но тъй като работи в чиста среда , и при много по ниски температури от тези на двигателя се сменя много по рядко. На твоята кола антифриза би трябвало да се сменя всяка година , на телсата ти сам го казваш е на 4 било препоръчано. Едвали някой ще го сменя на 4...

                                Други идей имате ли че става скучно с вас...
                                Я ми изкарай някой документ че АНТИФРИЗ се сменя ВСЯКА ГОДИНА....
                                Кого се опитваш да лъжеш?
                                Ти си се преебал - други балъци тука НЯМА
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X