IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп

    Бе ти си дрънкай, обаче това е първата причина заради която жена ти те заряза. Втората причина е че и над врата си мъртъв, както всички знаят.

    Древна истина е че, след като враговете ми ме плюят, значи, постъпвам​ правилно. И обратно, ако ме хвалят, някъде бъркам.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
      Тъй както ходи в заводите на Заз, да им покажеш как да си сглобят парното ли?
      Ми не. За там, бях закъснял.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        Отивам лично в щатите по този повод.
        - На ТЕХНИ разноски.
        Тъй както ходи в заводите на Заз, да им покажеш как да си сглобят парното ли?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
          Ми обадиха ли ти се от Тесла, кога идват в гаража?
          Отивам лично в щатите по този повод.
          - На ТЕХНИ разноски.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            Е, никой не посяга на идеята ти за лична свобода. Може пък, и наистина, някоя батерия, да може да направи въпросните цикли. Само споделих, на мен, на какво ми намирисва. А, за другото, приносът не е мой, и нещата са описани в учебниците по електротехника от десетилетия. Сега, само се доосъзнават и материализират.
            Ми обадиха ли ти се от Тесла, кога идват в гаража?

            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

              Забавляваш с изцепки като тази.

              Никой не купува заради 3те милиоина километра. Това е теретична стойност напраена в лабораторни условия. Практическото измерение на такъв пробив е че след автомобила батерията може да се използва за съхранение на енергия дълги години, както за домашна употреба така и в utility scale проекти. За другата простотия кой кого бил кредитирал даже няма смисъл да коментирам.

              Ако си милиш, че си изобретил нещо ценно, се свързваш с Тесла, Тойота, Мерцедес, VW и който още се сетиш. Тестват, преценяват и ако си лиджит се пенсионираш с роялтис. Фантазьорските приказките по някакви форумчета са меко казано смешни (с цялото ми уважение).
              Е, никой не посяга на идеята ти за лична свобода. Може пък, и наистина, някоя батерия, да може да направи въпросните цикли. Само споделих, на мен, на какво ми намирисва. А, за другото, приносът не е мой, и нещата са описани в учебниците по електротехника от десетилетия. Сега, само се доосъзнават и материализират.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                3,5 МИЛИОНА км.се доказват много трудно. Купуваш тази батерия - естествено, за доста над себестойност - не можеш да достигнеш ОЧАКВАНИЯ ѝживот, т.к ходова част и купе се скапват (доста) по-рано, отиваш да си търсиш парите обратно...ама, тя гаранцията ограничена, ама цената на откупуване, така или иначе, под 1/3 на новата...
                и излиза, че...СИ ГИ КРЕДИТИРАЛ ЗВЕРСКИ ЕВТИНО (БЕЗЛИХВЕНО) ЗА МНОГО ГОДИНИ НАПРЕД.
                -Същата шашма, като онези, „Чудо-енергоспестяващи” измами, с един конде затор вътре,дето с.ениха сто рекламиращи сайта за последните 5 (ПЕТ !) години.

                Т.е., иде реч за рекламно-маркетингов трик за лов на наивни мераклии, т.нар. „ЛОХОТРОН”.
                ​​​​​​
                Забавляваш с изцепки като тази.

                Никой не купува заради 3те милиоина километра. Това е теретична стойност напраена в лабораторни условия. Практическото измерение на такъв пробив е че след автомобила батерията може да се използва за съхранение на енергия дълги години, както за домашна употреба така и в utility scale проекти. За другата простотия кой кого бил кредитирал даже няма смисъл да коментирам.

                Ако си милиш, че си изобретил нещо ценно, се свързваш с Тесла, Тойота, Мерцедес, VW и който още се сетиш. Тестват, преценяват и ако си лиджит се пенсионираш с роялтис. Фантазьорските приказките по някакви форумчета са меко казано смешни (с цялото ми уважение).

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                  Публиката очакваше да обявят едномилионна батерия на “Battery day”. Проблемът е че ако го бяха направили официално щяха да си съсипят продажбите на сегашните модели.

                  Според Санди Мънро Тесла постоянно обявяват по-ниски параметри от реалните стойности и възможности на автомобилите си за да не откажат конкуренцията

                  Така че е напълно възможно новите батерии да са толкова трайни.
                  3,5 МИЛИОНА км.се доказват много трудно. Купуваш тази батерия - естествено, за доста над себестойност - не можеш да достигнеш ОЧАКВАНИЯ ѝживот, т.к ходова част и купе се скапват (доста) по-рано, отиваш да си търсиш парите обратно...ама, тя гаранцията ограничена, ама цената на откупуване, така или иначе, под 1/3 на новата...
                  и излиза, че...СИ ГИ КРЕДИТИРАЛ ЗВЕРСКИ ЕВТИНО (БЕЗЛИХВЕНО) ЗА МНОГО ГОДИНИ НАПРЕД.
                  -Същата шашма, като онези, „Чудо-енергоспестяващи” измами, с един конде затор вътре,дето с.ениха сто рекламиращи сайта за последните 5 (ПЕТ !) години.

                  Т.е., иде реч за рекламно-маркетингов трик за лов на наивни мераклии, т.нар. „ЛОХОТРОН”.
                  ​​​​​​

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от DaveBG Разгледай мнение
                    Новата батерия на Тесла ще издържа 3,5 МИЛИОНА километра:
                    https://electrek.co/2020/10/18/tesla...million-miles/
                    Публиката очакваше да обявят едномилионна батерия на “Battery day”. Проблемът е че ако го бяха направили официално щяха да си съсипят продажбите на сегашните модели.

                    Според Санди Мънро Тесла постоянно обявяват по-ниски параметри от реалните стойности и възможности на автомобилите си за да не откажат конкуренцията

                    Така че е напълно възможно новите батерии да са толкова трайни.
                    Last edited by ED; 19.10.2020, 14:55.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                      А бе пирамид, защо се чувстваш длъжен да пишеш и да отговаряш във всички теми- първа шпага в политика, ел автомобили, ядрен ток. Спри се малко бе човек, не казваш нищо, ама се чувстваш длъжен да писателстваш. Спри се малко
                      Имам малко свободно време и съм си нещо наумил. Не ме мисли. И не страдай.
                      Жив и здрав!

                      Коментар


                      • https://www.youtube.com/watch?v=65hPNQkPK2I

                        hahahaha

                        Коментар


                        • А бе пирамид, защо се чувстваш длъжен да пишеш и да отговаряш във всички теми- първа шпага в политика, ел автомобили, ядрен ток. Спри се малко бе човек, не казваш нищо, ама се чувстваш длъжен да писателстваш. Спри се малко

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от DaveBG Разгледай мнение
                            Новата батерия на Тесла ще издържа 3,5 МИЛИОНА километра:
                            https://electrek.co/2020/10/18/tesla...million-miles/
                            ...Т.е. сега, ще имаме повече запалвни теслѝ гпдишно. Йебем си кефа.

                            Коментар


                            • Новата батерия на Тесла ще издържа 3,5 МИЛИОНА километра:
                              https://electrek.co/2020/10/18/tesla...million-miles/

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                                Ти фароне, нали щеше да оправиш нещо по нашите батерии, та да станат световни конкуренти,...знам, че живея в пропаднал свят и контактувам с лоши хора-измамници....
                                Няма „ваши” батерии. С „тях”, се занимавай ти.
                                Прочее, какво ти разбира кратуна от батерии? Ето, някои правим нещо по въпроса, а ти, максимум, да измъцаш някоя смрад....
                                Last edited by Pyramid; 18.10.2020, 18:01.

                                Коментар

                                Working...
                                X