IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Матейко в отговор на моят въпрос можеше да каже цената е така- дали ме устройва или не това засяга само мен. Но той казва че за по малка централа от 30киловата да не го търсят. Аз не че в близките 3-4 години ще тръгна да правя нещо, но наистина ме интересува някакъв пасивен доход

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      Ами не съм сигурен, че ги мързи. Може поляците първо да са повече и после да си помагат взаимно повече от българите.
      ей ти го Матейката тук жив пример
      Тая година издирих 10ина БГ фирми и две още мислят от 2 месеца, останалите директно не желаят да бачкат.
      Може поляците да искат да изкарат пари и да си дават сметка, че става с работа - а не с тарикатлък?

      Коментар


      • Ами не съм сигурен, че ги мързи. Може поляците първо да са повече и после да си помагат взаимно повече от българите.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

          Щото ги мързи да работят Затова полски фирми, после нашите квичат че загивали - прав им път, крива им пътечка!
          Имаш бонус. Харесах. А прасетата, да си се кефят на доволството, Коледа иде.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

            Е все е някаква информация. Затова скоро бг няма да се оправи
            Щото ги мързи да работят Затова полски фирми, после нашите квичат че загивали - прав им път, крива им пътечка!

            Коментар


            • Добре съгласен съм, но като ти кажат за по малко от 250к не се мърдам нищо да правя, какво ще направиш освен да извикаш неволята. В случая можещите и опитните нещо са недостъпни. Лично пък аз ако го правя мога да ползвам хора каквито не във всяка фирма има, например имам човек който сам може да вдигне къща и то направена по конец, като твоите централи. Имам и човек който е работил по такива обекти, като например апартамент на шефа на Бентли, също разбира от строителство. Имам и приятел ел.инж. и с него можем да разнищим всеки един проект, дори имам двама. Та какво може да стане освен да стане толкова добре направена, че някой ден като спрат да се използват фотоволтаични централи след 200 години понеже са открили как да правят реактори за студен синтез, някой да демонтира нашата централа и да я сложи в музея. Шегата настрани но защо не организираш екипи които да правят и по малки централи, ето имаш потенциални клиенти за такива.Можеш и в чужбина да правиш такива, било като пращаш екипи или се кооперираш с местни фирми. Като има добър проект се получава добра работа, от там се тръгва и опита и знанията имат своята цена.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                Лека вметка- по -умен и знаещ в дадената материя.
                Ооооще по-лека вметка, по-опитен и сръчен в дадената материя. С оборудване и технологии. Щото, за ума, може да се спори.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  Да, така е, но след това през годините започват проблемите, за които не си знаел и не си предполагал. Пожелавам ти успех в начинанието.

                  Със същият успех можеш сам да си правиш операциите, без да си търсиш експерт-хирург. Можеш и сам да си сглобиш каруца, но хората карат леки коли, измислени и направени от някой друг, по-умен и по-знаещ от тях.
                  Прав си и харесах. Но, има едно "но": Програмираното остаряване.Т.е., като работят, хората си залагат проблеми, дето възникват до десетилетие-две, ако не им висиш постоянно на главите.
                  Last edited by Pyramid; 25.09.2021, 14:56.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                    Да, така е, но след това през годините започват проблемите, за които не си знаел и не си предполагал. Пожелавам ти успех в начинанието.

                    Със същият успех можеш сам да си правиш операциите, без да си търсиш експерт-хирург. Можеш и сам да си сглобиш каруца, но хората карат леки коли, измислени и направени от някой друг, по-умен и по-знаещ от тях.
                    Лека вметка- по -умен и знаещ в дадената материя.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Аз ако си правя в БГ хич на никой няма да се моля, понеже ще правиш покрив го направи с бетонни плочи ляти под наклон.Има такова нещо в БГ, са правени и този покрив ще ти излезе направо без пари в сравнение с други варианти. После хидроизолораш плочите, има и течни гуми и полиуретан дори, една дупчица няма да има и като поставиш отгоре панели тази хидроизолация се запазва понеже няма да я пече слънцето. Викаш неволята, плюеш си на ръцете и го правиш.
                      Да, така е, но след това през годините започват проблемите, за които не си знаел и не си предполагал. Пожелавам ти успех в начинанието.

                      Със същият успех можеш сам да си правиш операциите, без да си търсиш експерт-хирург. Можеш и сам да си сглобиш каруца, но хората карат леки коли, измислени и направени от някой друг, по-умен и по-знаещ от тях.
                      Last edited by Mateev; 25.09.2021, 14:03.

                      Коментар


                      • Аз ако си правя в БГ хич на никой няма да се моля, понеже ще правиш покрив го направи с бетонни плочи ляти под наклон.Има такова нещо в БГ, са правени и този покрив ще ти излезе направо без пари в сравнение с други варианти. После хидроизолораш плочите, има и течни гуми и полиуретан дори, една дупчица няма да има и като поставиш отгоре панели тази хидроизолация се запазва понеже няма да я пече слънцето. Викаш неволята, плюеш си на ръцете и го правиш.
                        Last edited by supertrader; 25.09.2021, 13:56.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Ситуацията е подобна на това да си извикаш специалист лекар хирург от другия край на България, за да ти направи сложна операция и да стои при тебе няколко дена, а после да се сърдиш, че ти е поискал повече от 5 лева за тази услуга.... Той дори и местен касапин да повикаш за операцията, пак ще ти поиска повече от 5 лева, но ти искаш експерт хирург, а не си готов да плащаш знанията и опита му.

                          Затова за да не ми губиш времето в хиляди въпроси, както съм го правил с много потенциални уж клиенти, директно ти отговарям - няма да ти излезе сметката, откажи се. Една централа трябва да е поне 30 kWp, за да се наеме някоя местна форма, която хал хабер си няма как се правят централи. Ако искаш да наемеш специалисти и експерти по въпроса, централата трябва да е поне 200 kWp. Причината е в стандартните 0.2EUR/Wp цена за проектиране и труд по монтаж, която при малките централки е недостатъчна за възнаграждение на фирмата.

                          При малките централки се практикува друго - продава ти се комплект оборудване, заедно с една кратка инструкция за монтаж, и с това фирмата си изчерпва ангажиментите към тебе. Нататък сам си блъскай главата, или заплащай на експерти по поне 50-100 лева на час за консултации по телефона.
                          Е все е някаква информация. Затова скоро бг няма да се оправи

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                            Матеев как става присъединяването- че си спомням в твоя форум четох преди година може би за някакъв дето не можеше да присъедини 5кв централа. Документите ги остави- кажи срокове

                            Доколкото съм наясно в германия идва фирма и ти прави централката и тя се занимава с всичко- в рамките на около 2 седмици вече си вързан. В бг май не е точно така

                            И какво струва една централка в бг- да кажем 5киловата вързана към мрежата
                            Ситуацията е подобна на това да си извикаш специалист лекар хирург от другия край на България, за да ти направи сложна операция и да стои при тебе няколко дена, а после да се сърдиш, че ти е поискал повече от 5 лева за тази услуга.... Той дори и местен касапин да повикаш за операцията, пак ще ти поиска повече от 5 лева, но ти искаш експерт хирург, а не си готов да плащаш знанията и опита му.

                            Затова за да не ми губиш времето в хиляди въпроси, както съм го правил с много потенциални уж клиенти, директно ти отговарям - няма да ти излезе сметката, откажи се. Една централа трябва да е поне 30 kWp, за да се наеме някоя местна форма, която хал хабер си няма как се правят централи. Ако искаш да наемеш специалисти и експерти по въпроса, централата трябва да е поне 200 kWp. Причината е в стандартните 0.2EUR/Wp цена за проектиране и труд по монтаж, която при малките централки е недостатъчна за възнаграждение на фирмата.

                            При малките централки се практикува друго - продава ти се комплект оборудване, заедно с една кратка инструкция за монтаж, и с това фирмата си изчерпва ангажиментите към тебе. Нататък сам си блъскай главата, или заплащай на експерти по поне 50-100 лева на час за консултации по телефона.
                            Last edited by Mateev; 25.09.2021, 11:02.

                            Коментар


                            • БАрби по повод твоето прошение да идва и да ти прави централка- нищо лично и най вероятно по това време е било нормално, но работниците изглеждат като мангалите от близкото гето- няма фирмено облекло, няма каски, няма обезопасяване на периметъра и на самият обект, няма обезопасяване на скелет, мангалите са без обезопасителна екипировка на покрива. В този форум никой нищо няма да каже, но ако излезе навън такава фирма, в рамките на няколко часа ще бъде помолена да напусне обекта.- Това се отнася за германия, за франция не знам, може да е нормално да не се съблюдава техника на безопасност.

                              Коментар


                              • Матеев как става присъединяването- че си спомням в твоя форум четох преди година може би за някакъв дето не можеше да присъедини 5кв централа. Документите ги остави- кажи срокове

                                Доколкото съм наясно в германия идва фирма и ти прави централката и тя се занимава с всичко- в рамките на около 2 седмици вече си вързан. В бг май не е точно така

                                И какво струва една централка в бг- да кажем 5киловата вързана към мрежата
                                Last edited by v_tin; 25.09.2021, 10:05.

                                Коментар

                                Working...
                                X