IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    Вярно и охлаждането може да се пипне, има възможност да се направят да имат сносен живот. Просто целта е очевидно обратното да се случи и да горят. Много любопитно колко ли ще издържат ако се направят.
    Виждал съм от първите, на 6-7 години, прясно изгорели. Изкарали са по над 35000 часа

    Коментар


    • redcretin, предложи им повече пари тогава на тези които ти отказват и да видиш че ще намериш кой да се хване да я направи.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
        Матейко в отговор на моят въпрос можеше да каже цената е така- дали ме устройва или не това засяга само мен. Но той казва че за по малка централа от 30киловата да не го търсят. Аз не че в близките 3-4 години ще тръгна да правя нещо, но наистина ме интересува някакъв пасивен доход
        Абе аз съм с парите в ръка и до 30 киловата ме урежда - чети какво пиша, БГ бизнеса не го вълнува да бачка, вълнуват го грантове и схеми

        Коментар


        • Вярно и охлаждането може да се пипне, има възможност да се направят да имат сносен живот. Просто целта е очевидно обратното да се случи и да горят. Много любопитно колко ли ще издържат ако се направят.
          Last edited by supertrader; 25.09.2021, 21:12.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

            Силата на светлинния поток при диодите зависи от тока , а не от напрежението ...

            Номера с байпас диода при тях няма да проработи, но ще проработи ако се сложи ценеров диод с напрежение, малко по-голямо от напрежението на светене (например 5V).

            Нещо повече - LED лампите имат печатни платки вътре в себе си, така че слагането на ценери ще струва буквално центове като компоненти и като труд. Звучи просто невероятно никой да не се е сетил.
            Убедено, сетили са се. Но, Печалбата преди всичко, и - имаме, каквото имаме.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Решението за лампите е друго, да се понижи захранващото напрежение и диодите няма да изгарят просто и ще работят много по дълго, но ще светят и по слабо.
              Силата на светлинния поток при диодите зависи от тока , а не от напрежението ...

              Номера с байпас диода при тях няма да проработи, но ще проработи ако се сложи ценеров диод с напрежение, малко по-голямо от напрежението на светене (например 5V).

              Нещо повече - LED лампите имат печатни платки вътре в себе си, така че слагането на ценери ще струва буквално центове като компоненти и като труд. Звучи просто невероятно никой да не се е сетил.
              Last edited by Mateev; 25.09.2021, 20:01.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Решението за лампите е друго, да се понижи захранващото напрежение и диодите няма да изгарят просто и ще работят много по дълго, но ще светят и по слабо.
                Не точно. Диодът е НЕлинеен и напрежението върху него, след като светне, слабо се влияе от тока. Защото, пряко, корелира с цвета, който пък, е в зависимост от ширината на забранената зона. За да са по-трайни, трябва охлаждането да е на ниво но, който е разглобявал такава лампа (отворил съм около 1000, за упражнения) сигурно, е забелязал (без)крайната мърлящина на сглобката и окривената, в 99% от случаите, алуминиева основа. Отделно, неправилният, песто, монтаж и фалшивите материали за корпуса... Да не говорим, че и при LED -лампите, съхнат кондензатори, пробиват диоди, горят драйвери. Абе, и след всичко това, 90% проблеми са причинени нарочно от производителя.

                Коментар


                • Решението за лампите е друго, да се понижи захранващото напрежение и диодите няма да изгарят просто и ще работят много по дълго, но ще светят и по слабо.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                    Не си ли мислил да започнеш производство на лампи с такъв диод, ще струва с 1-2лв повече, но ще свети много по дълго
                    Човекът е свикнал да копира, за да се намира винаги в зоната си на комфорт. Т.е., остаря. Вече.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                      Ами в книжката на моя принтер хюлет пакард модел 2540 си пише ясно на най последната страница че ще спре след 1000 страници. Тоест независимо че ще може да печата още софтуерно е така заложено. След всички главоболия с него съм се зарекъл да не си купувам нищо тяхно повече
                      И моят, НР преди години, реши така. Вярно, след малко повече страници но... Аз също, вече ги избягвам.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                        Знаете ли - същият проблем с байпас диодите го има и при LED лампите. Ако там слагаха байпас диоди, живота на лампата щеше да се удължи десетки пъти. Да, ама сега една лампа изгаря, когато изгори един единствен диод, и така хората изхвърлят лампи с десетки здрави диоди.

                        И докато при панелите изгарянето на една клетка означава нейното окъсяване, при което панела запазва работоспособноста си, то при LED лампите изгорелия светодиод прекъсва, и така лампата спира да свети.

                        От години имам улично осветление в имота с над 60 осветителни тела. Всяка една лампа в тях има средно време на живот по-малко от 1 година. В началото карах само на китайски лампи, а впоследствие минах само на уж качествени лампи от българските магазини. Ефекта обаче е почти същия. Да, българските магазини по-малко лъжат за мощността, но времето на живот на лампите пак е същото - по-малко от 1 година.
                        Не си ли мислил да започнеш производство на лампи с такъв диод, ще струва с 1-2лв повече, но ще свети много по дълго

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          Подозирам, правят го съвсем преднамерено. Тъй де, да не им спадат печалбите
                          Ами в книжката на моя принтер хюлет пакард модел 2540 си пише ясно на най последната страница че ще спре след 1000 страници. Тоест независимо че ще може да печата още софтуерно е така заложено. След всички главоболия с него съм се зарекъл да не си купувам нищо тяхно повече

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                            Знаете ли - същият проблем с байпас диодите го има и при LED лампите. Ако там слагаха байпас диоди, живота на лампата щеше да се удължи десетки пъти. Да, ама сега една лампа изгаря, когато изгори един единствен диод, и така хората изхвърлят лампи с десетки здрави диоди.

                            И докато при панелите изгарянето на една клетка означава нейното окъсяване, при което панела запазва работоспособноста си, то при LED лампите изгорелия светодиод прекъсва, и така лампата спира да свети.

                            От години имам улично осветление в имота с над 60 осветителни тела. Всяка една лампа в тях има средно време на живот по-малко от 1 година. В началото карах само на китайски лампи, а впоследствие минах само на уж качествени лампи от българските магазини. Ефекта обаче е почти същия. Да, българските магазини по-малко лъжат за мощността, но времето на живот на лампите пак е същото - по-малко от 1 година.
                            Подозирам, правят го съвсем преднамерено. Тъй де, да не им спадат печалбите

                            Коментар


                            • Знаете ли - същият проблем с байпас диодите го има и при LED лампите. Ако там слагаха байпас диоди, живота на лампата щеше да се удължи десетки пъти. Да, ама сега една лампа изгаря, когато изгори един единствен диод, и така хората изхвърлят лампи с десетки здрави диоди.

                              И докато при панелите изгарянето на една клетка означава нейното окъсяване, при което панела запазва работоспособноста си, то при LED лампите изгорелия светодиод прекъсва, и така лампата спира да свети.

                              От години имам улично осветление в имота с над 60 осветителни тела. Всяка една лампа в тях има средно време на живот по-малко от 1 година. В началото карах само на китайски лампи, а впоследствие минах само на уж качествени лампи от българските магазини. Ефекта обаче е почти същия. Да, българските магазини по-малко лъжат за мощността, но времето на живот на лампите пак е същото - по-малко от 1 година.
                              Last edited by Mateev; 25.09.2021, 17:59.

                              Коментар


                              • Единствено, дето се отклонихме от темата.

                                Коментар

                                Working...
                                X