IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение
    Я! Мъск си изхвърли Тесла-та в космоса! На този човек защо не са му обяснили значението на думата "ТЕСЛА"?
    +10

    Коментар


    • Я! Мъск си изхвърли Тесла-та в космоса! На този човек защо не са му обяснили значението на думата "ТЕСЛА"?

      Коментар


      • Click image for larger version

Name:	2018.02.05teslacash.JPG
Views:	1
Size:	41.7 КБ
ID:	3294335

        Коментар


        • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


          Не става ясно, какво общо има изразът "само главичката", ако тук обсъждаме сериозните проблеми на едно /над половинвековно/ пазарно проникване? Уточних, че то - съгласно методите на статистиката - вече е добре изразена пазарна тенденция.

          И, тъй като тук е форум за инвестиции, а не за празни приказки - да попитам все пак инвеститорите - успяхте ли да инвестирате вече в една технология с явно /и сериозно осезаемо/ пазарно проникване? Аз споделям мнението, че е въпрос на време цените да скочат. Да не изпищи някой, че не сме го предупредили навреме!

          Приемам, че изразът "само главичката" е моментно разконцентриране на колегата - инвеститор, който е мислел по различни въпроси от тук дискутираните...
          Цените може и плавно да се хлъъъзнат надолу. Въпросът е до съвършенство, масовост и изместване на старото.
          А, за главичката, не си прав. Няма разконцентриране от моя страна. По-скоро, четящият е уморен или разсеян. НП. По някое време, може и да стопли.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            "...- А той, госпожо, ми каза "само главичката" ...

            Да успокоя и Майничката : между 5 и 10 години не са чак толкова голям период.

            Не става ясно, какво общо има изразът "само главичката", ако тук обсъждаме сериозните проблеми на едно /над половинвековно/ пазарно проникване? Уточних, че то - съгласно методите на статистиката - вече е добре изразена пазарна тенденция.

            И, тъй като тук е форум за инвестиции, а не за празни приказки - да попитам все пак инвеститорите - успяхте ли да инвестирате вече в една технология с явно /и сериозно осезаемо/ пазарно проникване? Аз споделям мнението, че е въпрос на време цените да скочат. Да не изпищи някой, че не сме го предупредили навреме!

            Приемам, че изразът "само главичката" е моментно разконцентриране на колегата - инвеститор, който е мислел по различни въпроси от тук дискутираните...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

              "...- А той, госпожо, ми каза "само главичката" ...

              Да успокоя и Майничката : между 5 и 10 години не са чак толкова голям период.
              Хаха...сладур ...абе ти да не си нещо роднина на Люската...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                1.2 милиона от 95 е над 1%. Аксиома при експоненциалните технологии е че 1% пазарно проникване е ключов праг, който казва вече остава по-малко от половината време до 100% проникване.
                "...- А той, госпожо, ми каза "само главичката" ...

                Да успокоя и Майничката : между 5 и 10 години не са чак толкова голям период.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                  1.2 милиона от 95 е над 1%. Аксиома при експоненциалните технологии е че 1% пазарно проникване е ключов праг, който казва вече остава по-малко от половината време до 100% проникване.


                  Малката смущаваща /ме/ подробност е, доколко една технология, може да бъде пречислена към експоненциалните технологии, АКО са ѝ необходими десетилетия "проникване". Ега ти пазарното проникване!


                  А дано, де, ама... /забравил съм края на крилатата фраза/...


                  От друга страна - какво са няколко десетилетия - за хилядите и дори милиони години еволюция?

                  Някое от идните поколения ще ме опровергае. Хората, които смятат, че електромобилите са бъдещето - не желаят да използват аксиоматичните истини... Защо е така - аксиомите не ни показват. И, защо хората, които виждат бъдещето не вярват на толкова добре изразена тенденция? Нали правилно разсъждавам, ако кажа, че ключовият праг на пазарното проникване е достатъчно добре изразена тенденция?


                  При такива сериозни доводи - още утре масово ще тръгнат купувачите и ще "заложат" едни 150 К € /може и повече/, с което ще увеличат пазарното проникване...


                  Сериозен съм!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                    По всичко си личи че не разбираш, но пък пишеш фермани като пет професора по електрически коли и още пет по маркетинг.

                    Ми цитираш на Начев поста , не прочете ли че електрическите коли са 1.2 млн от продадени над 95 млн? Също според Начев половината от тези коли са продадени в китай...
                    Сигурен съм че пак не разбираш, за това ще дам по-лесен пример:
                    Часовници ролекс платинум също не си виждал, а причината е същата, поради която не си виждал и електрически коли.

                    1.2 милиона от 95 е над 1%. Аксиома при експоненциалните технологии е че 1% пазарно проникване е ключов праг, който казва вече остава по-малко от половината време до 100% проникване.

                    Коментар


                    • https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=8H-wKondN7k

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Я издържи/ш, я-не. Дано поне резервни части има дотогава.
                        "Дотогава" и ти няма да устискаш ... тъй че се ми е две за електроавтомобилите и дали имат почва у нас .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                          Ами докат дойде туй време / ако / , аз ше си карам Жигулката .
                          Я издържи/ш, я-не. Дано поне резервни части има дотогава.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            Дума да няма. Както при мобифоните, първите минути на първите ентусиасти - повече от златни. Само дето, тук ще са първите километри годишно на първите, накупили си електромобили. Щото, домашните ел.инсталации рядко са предвидени да покриват товара на зареждащ се електрозвяр...
                            Ами докат дойде туй време / ако / , аз ше си карам Жигулката .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                              ...скоро и в други градове ...а . пирамида ...
                              Дума да няма. Както при мобифоните, първите минути на първите ентусиасти - повече от златни. Само дето, тук ще са първите километри годишно на първите, накупили си електромобили. Щото, домашните ел.инсталации рядко са предвидени да покриват товара на зареждащ се електрозвяр...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                                Може бе. Всичко може. И постепенно, ще започнем да ги виждаме и по нашите улици. Проблемът у нас, разбира се, не е само в парите. Проблем е още инфраструктурата и качеството на пътищата. И, понеже те са другата страна на медала, не че изобщо няма да стане и тук но, ще се забави цялата работа. казва се "платежоспособност на търсенето". Щото, едни 1000 души едва ли са достатъчни, за да покрият всичките разходи за едното стъпване на технологията. Масовостта идва после.
                                ...скоро и в други градове ...а . пирамида ...

                                Коментар

                                Working...
                                X