IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електрически автомобили - как започват да влияят на пазарите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    Бяхме 4 -ма души, нощ, небе, без грам облаче. Звезди огромни и ясни, абе, приказка. На макс.2км от база на ВВС, дето, излитаха и кацаха изтребители, на двойки, през 3-5мин. Щурци, птички -идилия. И, кой се загледа нагоре, вика ѝАбе, я вижте, тези светлини ги нямаше... 3 бр, ярко жълти, съвършен равностранен триъгълник, точно над нас. Така и не разбрахме колко високо, щото никакви граници или форма не се виждаше но, звездите между трите светлини, ги няма. 10 минути стоим, гледаме, чудим се, а птичките пеят, цикадите свирят, и само на нас някак ни пукаше. Изведнъж, това нещо, плавно но, бързо, ускори хоризонтално, издигна се вертикално, и за секунди, се разтвори в небето, като ни откри обратно всичките звезди. И поне някакъв шум, ими полъх да имаше?!? Съвършено тихо, като илюзия. Не знам в базата на ВВС дали са го видели на радарите, не съм питал.
    Това ли видя?



    Щото ако е това, нарича се TR-3B. Американски е, има антигравитационен двигател, който се захранва с генератор на свободна енергия. Уж се пази в тайна, но тайната е публична. Руснаците също са в течение и имат аналогичен (почти същия) модел. Явно си сътрудничат с американците.

    TR-3B развива огромна скорост, защото генератора за свободна енергия създава някакво вакумно поле около триъгълника, в резултат на което има нулево триене в атмосферата. Това му позволява огромни скорости във въздуха (някъде 8-9 пъти скороста на звука). Лети бързо и под водата, както и в космоса. Ускорението му също е впечатляващо - сигурно над 1000 G, но хората не се размазват вътре, защото са защитени от антигравитационно поле.

    Тези триъгълници ги има във всякакви модификации и размери - от 27 до 600 метра. Независимо от огромните размери, винаги има впечатляващо ускорение и развива огромни скорости. Също така се движи безшумно, както и може да зависва в една точка часове наред.

    В интернет има хиляди клипове със засечени и снимани TR-3B в различни точки от света. Има и снимки с TR-3B, кацнали на американски самолетоносачи или съпровождащи американски изстребители. Има и клипове с TR-3B в Афганистан или в Багдад. Модела е на въоръжение поне от 20-25 години. Явно американците въобще не се стараят да се крият, но въпреки това отричат за този модел. TR-3B много пъти е наблюдаван и над Русия. Или руснаците имат подобен модел, или Американците имат договор с Руснаците за съвместно ползване и най-вече руснаците да не го нападат и свалят с ракети. Факт е, че лети над Руска територия необезпокояван от никого.

    Това е една от световните конспирации, която има много висока вероятност да се окаже самата истина, колкото и да е невероятна най-вече заради антигравитацията и свободната енергия. А че извънземните имат пръст в технологията и конструкцията на този модел - това е повече от ясно.
    Last edited by Mateev; 26.05.2020, 19:23.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Неслучайно два пъти казах ЛЕТЕШЕ - ами това чудо наистина летеше на около 1 метър над пътя. Беше черно като катран с размери, по-големи от на лека кола както на ширина, така и на дължина. Видях го ясно чак когато ме изпревари на светлината на моите фарове. Секунда-две и пак изчезна в тъмното. Явно нямаше и задни габарити или някакви светлоотражатели, иначе щях да го виждам доста далече напред. Да, ама след като излезе от обсега на фаровете, и повече нищо не се виждаше.
      Ей тоя ще да е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Така е, производителите много добре са се погрижили да защитят батерията, но тази защита не е всесилна. Сами видяхте как меките Li-Po батерии, които се използват в радиоуправляемите модели, нямат почти никакви защити, и много лесно се възпламеняват. Тези батерии, които се използват в колите, са с метален корпус, и освен това вътре имат някакви защитни клапички, а и може би някаква електроника против презаряд. Въпреки това в заредено състояние те са опасни, ако се прегреят от огън, или ако се смачкат физически.

        Другата най-голяма заплаха за ел. колите са тежките катастрофи, при които се смачкват част от батериите. Това смачкване със сигурност е съпроводено със запалване на цялата кола, и с човешки жертви, защото спасителите нямат време да изрежат смачканите врати и да извадят живите хора от вътре. Не знам дали за това има статистика, но според мене броят на смъртните случаи при катастрофи с ел. коли би трябвало да е доста по-висок от смъртните случаи с бензинови или дизелови коли.

        Дори и батериите да не се смачкат, възникването на пожар при ПТП в друга кола със сигурност ще доведе и до запалване на ел. колата. Нещо повече - освен бързия огън има и бързо обгазяване от отровен газ, който може да убие пътниците в колата дори и вратите да не са смачкани и те да имат шанса да избягат. Да, ама 10-20 секунди изпадане в безсъзнание от удара може да е достатъчно дробовете им да се напълнят с отровен газ, а липсата на видимост да им създаде объркване и така смърта да настъпи поради объркване и паника, което да забави евакуацията от колата с 10-20 секунди, които могат да са фатални.
        Не знам откъде Ви хрумват такива небивалици. Ако се интересувате от сигурността можете да проверите статистиките с няколко клика.

        Тестовете и статистиката показват точно обратното. Електрическите са много по-сигурни от тези с ДВГ!

        Достатъчно е да се видят резултатите на всички рейтингови агенции (които блъскат на воля).
        https://www.slashgear.com/watch-the-...tars-03582656/

        Автомобилът по-долу е разполовен на две от някакъв джигит със спортна кола, но това не води до запалване на батерията, както се опитвате да втълпите. Запалванията са рядкост и те са в пъти по-малко от тези на ДВГ автомобили. Разликата е в 10ки пъти по-малко инциденти със запалени електрически спрямо ДВГ автомобили.

        Click image for larger version

Name:	crash.jpg
Views:	1
Size:	57.7 КБ
ID:	3604300

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          При мене беше преди повече от 30 годими. Връщах се от София с Москвича. Навън нямаше луна и беше тъмно като в слонски г..з. Карах на правия участък преди Севлиево сигурно със 120 km/h. Нямаше кьорава кола както пред мене, така и зад мене. В един момент ме изпревари нещо като лека кола, но без светлини. Ако нещо светеше по нея, щях да я видя в огледалото за задно виждане. Да, ама не видях нищо. Усетих се чак когато прелетя покрай мене и въздушната струя силно разклати Москвича. Сигурно летеше с над 200 km/h.

          Неслучайно два пъти казах ЛЕТЕШЕ - ами това чудо наистина летеше на около 1 метър над пътя. Беше черно като катран с размери, по-големи от на лека кола както на ширина, така и на дължина. Видях го ясно чак когато ме изпревари на светлината на моите фарове. Секунда-две и пак изчезна в тъмното. Явно нямаше и задни габарити или някакви светлоотражатели, иначе щях да го виждам доста далече напред. Да, ама след като излезе от обсега на фаровете, и повече нищо не се виждаше.

          В Москвича бяхме двама, така че имаше кого да попитам дали имам привидение или не. Не, потвърдено нямах привидекие, пък и Москвича доста се разклати, така че бях стиснал силно кормилото да го вкарам в пъти и бях натиснал спирачките. И това е всичко. Докато пътувахме до Габрово с колегата през цялото време обсъждахме кой какво е видял, и най-накрая решихме да пазим тайна, за да не ни се смеят хората. Така и стана - цял живот пазих тайна. Не съм разказвал дори и на жена ми. Сега обаче вече не ми пука ще ми се смеете или не, така че ето - казах си какво преживях.

          От тогава вече съм по-склонен да вярвам в извънземни и с интерес следя какво се публикува в интернет за НЛО-та, но дотам.
          Бяхме 4 -ма души, нощ, небе, без грам облаче. Звезди огромни и ясни, абе, приказка. На макс.2км от база на ВВС, дето, излитаха и кацаха изтребители, на двойки, през 3-5мин. Щурци, птички -идилия. И, кой се загледа нагоре, вика ѝАбе, я вижте, тези светлини ги нямаше... 3 бр, ярко жълти, съвършен равностранен триъгълник, точно над нас. Така и не разбрахме колко високо, щото никакви граници или форма не се виждаше но, звездите между трите светлини, ги няма. 10 минути стоим, гледаме, чудим се, а птичките пеят, цикадите свирят, и само на нас някак ни пукаше. Изведнъж, това нещо, плавно но, бързо, ускори хоризонтално, издигна се вертикално, и за секунди, се разтвори в небето, като ни откри обратно всичките звезди. И поне някакъв шум, ими полъх да имаше?!? Съвършено тихо, като илюзия. Не знам в базата на ВВС дали са го видели на радарите, не съм питал.
          Last edited by Pyramid; 26.05.2020, 17:14.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            За НЛО -То, и над мен е висяло. Лето Господне 1991-во, 10-ти Август, Русия. На 19-ти правиха пуча.
            При мене беше преди повече от 30 годими. Връщах се от София с Москвича. Навън нямаше луна и беше тъмно като в слонски г..з. Карах на правия участък преди Севлиево сигурно със 120 km/h. Нямаше кьорава кола както пред мене, така и зад мене. В един момент ме изпревари нещо като лека кола, но без светлини. Ако нещо светеше по нея, щях да я видя в огледалото за задно виждане. Да, ама не видях нищо. Усетих се чак когато прелетя покрай мене и въздушната струя силно разклати Москвича. Сигурно летеше с над 200 km/h.

            Неслучайно два пъти казах ЛЕТЕШЕ - ами това чудо наистина летеше на около 1 метър над пътя. Беше черно като катран с размери, по-големи от на лека кола както на ширина, така и на дължина. Видях го ясно чак когато ме изпревари на светлината на моите фарове. Секунда-две и пак изчезна в тъмното. Явно нямаше и задни габарити или някакви светлоотражатели, иначе щях да го виждам доста далече напред. Да, ама след като излезе от обсега на фаровете, и повече нищо не се виждаше.

            В Москвича бяхме двама, така че имаше кого да попитам дали имам привидение или не. Не, потвърдено нямах привидекие, пък и Москвича доста се разклати, така че бях стиснал силно кормилото да го вкарам в пътя и бях натиснал спирачките. И това е всичко. Докато пътувахме до Габрово с колегата през цялото време обсъждахме кой какво е видял, и най-накрая решихме да пазим тайна, за да не ни се смеят хората. Така и стана - цял живот пазих тайна. Не съм разказвал дори и на жена ми. Сега обаче вече не ми пука ще ми се смеете или не, така че ето - казах си какво преживях.

            От тогава вече съм по-склонен да вярвам в извънземни и с интерес следя какво се публикува в интернет за НЛО-та, но дотам.
            Last edited by Mateev; 26.05.2020, 17:15.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Ха-ха .....

              В интернет има толкова много фейк, но има и истина, и специално за свободната енергия ще се усетим, че е истина, чак тогава, когато започнат да ни продават разни джаджи със свободна енергия по две за лев.

              То същото и с извънземните - ще повярваме, че ги има, чак когато започнем да ги срещаме по улицата по едно на всеки 10 човека. А за НЛО-тата - въпреки че са хиляди, ще повярвам чак когато едно от тях ми кацне в двора. Ще напиша във форума, но вие естествено няма да ми повярвате.

              ПП: Аз наистина съм виждал НЛО от 5 метра разстояние, но няма да ми повярвате, така че забравете.
              За НЛО -То, и над мен е висяло. Лето Господне 1991-во, 10-ти Август, Русия. На 19-ти правиха пуча.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
                Razгадах им идеята с вакумния кондензатор!

                Те са патентовали основното, но то е само половината.
                Като направят някакво количество електронни клъстери, после ще инжектират съответното количество протони да обикалят около тях. Като атом на обратно. Като достигнат с това неутралност по заряд на кондензатора, още ел-нни клъстери, после още неутрони и т.н.

                Малии, това ще е повече от атомна бомба.
                Ха-ха .....

                В интернет има толкова много фейк, но има и истина, и специално за свободната енергия ще се усетим, че е истина, чак тогава, когато започнат да ни продават разни джаджи със свободна енергия по две за лев.

                То същото и с извънземните - ще повярваме, че ги има, чак когато започнем да ги срещаме по улицата по едно на всеки 10 човека. А за НЛО-тата - въпреки че са хиляди, ще повярвам чак когато едно от тях ми кацне в двора. Ще напиша във форума, но вие естествено няма да ми повярвате.

                ПП: Аз наистина съм виждал НЛО от 5 метра разстояние, но няма да ми повярвате, така че забравете.
                Last edited by Mateev; 26.05.2020, 16:17.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
                  Razгадах им идеята с вакумния кондензатор!

                  Те са патентовали основното, но то е само половината.
                  Като направят някакво количество електронни клъстери, после ще инжектират съответното количество протони да обикалят около тях. Като атом на обратно. Като достигнат с това неутралност по заряд на кондензатора, още ел-нни клъстери, после още неутрони и т.н.

                  Малии, това ще е повече от атомна бомба.
                  Да. Голямото ”МЯУ !”

                  Коментар


                  • Razгадах им идеята с вакумния кондензатор!

                    Те са патентовали основното, но то е само половината.
                    Като направят някакво количество електронни клъстери, после ще инжектират съответното количество протони да обикалят около тях. Като атом на обратно. Като достигнат с това неутралност по заряд на кондензатора, още ел-нни клъстери, после още неутрони и т.н.

                    Малии, това ще е повече от атомна бомба.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                      Ха ха ха тоя измамника не се спира пред нищо само как е кръстил детето си...Боже Боже какви измамници и циркаджии за пари и пет минути измамна слава
                      https://trud.bg/%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D...-%D1%81%D0%B8/
                      Наистина смешно, ама прави милиони пъти повече пари от теб. А тти, даже „вакуум ия кондензатор” не успя да разнищиш. Поне няма нищо написано от теб по темата, Смеше.

                      Коментар


                      • Ха ха ха тоя измамника не се спира пред нищо само как е кръстил детето си...Боже Боже какви измамници и циркаджии за пари и пет минути измамна слава
                        https://trud.bg/%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D...-%D1%81%D0%B8/

                        Коментар


                        • Това да ми е за урок: Чак сега, попрочетох текста на патента. Трябваше веднага да го сторя. И да не се връзвам. Иде реч за тотално НЕразбиране, смесено с подобна „компетентност” от „експертите”, издали патента. Гледали са през шаблон и не са използвали много мозъчни клетки. „Устройството” е мощно
                          ​​​​доказателство, какво става, като се съберат на едно Глупотевини с неудържим Ентусиазъм. Мога да раздухам но, ще обобщя, че са „отчитали заряд” на база протекъл ток (до тук, добре) и неясно как дефинирано „измерване” на т.нар.„28 волта”. „Експериментът” Е ЗАМЪРСЕН - как не внимавахме? -откъдето, са извадени грешни „заключения” за „огромния капацитет на Вакуума” ѝ, „овкусен” с модврната приказка за „клъстерите”, е парализирал мозъчната дейност на „експертите”. Токът в електровакуумния диод тече с прелитане на електроните до анода и тяхното „изсмукване” върху /от него. Някой зададе ли си въпроса защо, аджеба, „установката” е била потопена в масло?

                          СЪВСЕМ НАКРАТКО: ФЕЙК. ПЪЛЕН.
                          Last edited by Pyramid; 26.05.2020, 12:30.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                            Погледнах набързо сайта, който промотира това изделие.

                            Доколкото разбрах, основава се на наблюдения на първооткривателя, при което той вкарвал в експерименталния обем импулси електричество.
                            Това си го представям като електрически искри. А те са миниатюрни светкавици.
                            Твърди се, че електроните се събирали в клъстери и поради това било възможно акумулиране на енергия. С непряк намек се прави някаква аналогия с кълбовидната мълния.

                            Но в клъстери или не, кулоновата сила на отблъскване си остава и не ми е ясно как се справят с нея или дали това е полезният механизъм на откритието.
                            Ами то и аз питах същото по-долу но, отговор още нямам. А, дали е промишлено приложимо откритие или само допускане на база мисловен експеримент, е разликата от хрумка до пазара.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              За да вкараш в него много енергия тя ще бъде мълния и напрежението е ясно а трансформацията му не е ясна както и материала спиращ електроните да не излязат.
                              Погледнах набързо сайта, който промотира това изделие.

                              Доколкото разбрах, основава се на наблюдения на първооткривателя, при което той вкарвал в експерименталния обем импулси електричество.
                              Това си го представям като електрически искри. А те са миниатюрни светкавици.
                              Твърди се, че електроните се събирали в клъстери и поради това било възможно акумулиране на енергия. С непряк намек се прави някаква аналогия с кълбовидната мълния.

                              Но в клъстери или не, кулоновата сила на отблъскване си остава и не ми е ясно как се справят с нея или дали това е полезният механизъм на откритието.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от DaveBG Разгледай мнение

                                Това което виждам е че трябва БАЯ да се потруди човек за да запали батерия, и то само ако е заредена догоре...
                                Така е, производителите много добре са се погрижили да защитят батерията, но тази защита не е всесилна. Сами видяхте как меките Li-Po батерии, които се използват в радиоуправляемите модели, нямат почти никакви защити, и много лесно се възпламеняват. Тези батерии, които се използват в колите, са с метален корпус, и освен това вътре имат някакви защитни клапички, а и може би някаква електроника против презаряд. Въпреки това в заредено състояние те са опасни, ако се прегреят от огън, или ако се смачкат физически.

                                Тоест ако по някаква причина една единствена батерийка се повреди и запали, то температурата може да взриви съседните батерийки, те да взривят други съседни, и така да стане верижна реакция. Предполагам по тази причина някакъв малък брой ел. коли се самозапалват и изгарят, само където не знам точната статистика. Те и лаптопи се самозапалват или GSM-и, но няма точна статистика, или пък и да има, тя се пази в тайна. Ще съм благодарен, ако някой изровия някъде из интернет по-точни числа.

                                Другата най-голяма заплаха за ел. колите са тежките катастрофи, при които се смачкват част от батериите. Това смачкване със сигурност е съпроводено със запалване на цялата кола, и с човешки жертви, защото спасителите нямат време да изрежат смачканите врати и да извадят живите хора от вътре. Не знам дали за това има статистика, но според мене броят на смъртните случаи при катастрофи с ел. коли би трябвало да е доста по-висок от смъртните случаи с бензинови или дизелови коли.

                                Дори и батериите да не се смачкат, възникването на пожар при ПТП в друга кола със сигурност ще доведе и до запалване на ел. колата. Нещо повече - освен бързия огън има и бързо обгазяване от отровен газ, който може да убие пътниците в колата дори и вратите да не са смачкани и те да имат шанса да избягат. Да, ама 10-20 секунди изпадане в безсъзнание от удара може да е достатъчно дробовете им да се напълнят с отровен газ, а липсата на видимост да им създаде объркване и така смърта да настъпи поради объркване и паника, което да забави евакуацията от колата с 10-20 секунди, които могат да са фатални.

                                Има още една голяма заплаха при ел. колите. Външни наблюдатели, които се втурват да спасяват, може да се опитат да гасят пожара с вода, което е ГРУБА ГРЕШКА при ел. колите. Водата влиза в интензивна реакция с лития в батериите, и вместо да угаси пожара, всъщност го разпалва още повече. Така секундите за спасение силно се намаляват.

                                И последното и най-тъпото - психологическия аспект. Наблюдавал съм в Русия жестока катастрофа, в която едната кола се беше запалила, а другата беше обляла с бензин огромна площ около себе си. В незапалилата се кола имаше двама човека, вероятно в безсъзнание. Това, което се случи, е че в един момент огъня достигна до бензина и запали втората кола. Хората в нея така и си изгоряха, под наблюдението на поне 20-30 зяпачи, без нито един от тях да придобие смелост и да се опита да ги спаси. На практика е имало цяла една свободна минута, през която нещо можеше да се направи за тези хора, но никой не го направи. Първата кола при горенето си от време на време нещо избухваше в нея, и това само караше хората да се отдалечават. Имаше само един единствен човек, излетял през стъклото на едната кола, който лежеше с изпочупени крака и ръце (бяха странно огънати в невъзможни пози), и един смелчага от руснаците скочи в локвата бензин и го издърпа настрани. Всички останали хора в двете коли изгоряха, въпреки че част от тях можеха да бъдат спасени, ако някой беше измислил начин за бързо гасене на пожара.

                                Това се случи на една магистрала на поне 200 километра от най-близкото населено място. Аз пристигнах със закъснение, колкото да видя последните 10 секунди от трагедията. От километри обаче се виждаше огромния стълб дим в далечината.

                                Описах тази трагедия защото сега ми възникват асоциации, че всяка една катастрофа с ел. кола ще протече по същия начин, и в нея ще загинат хора, които иначе биха имали шанс, ако колите не бяха толкова лесно запалими. За съжаление обаче по всичко изглежда, че бъдещето е на леснозапалимите коли, и те ще станат масови въпреки завишеното количество смътрни случаи при ПТП. Това всъщност ще е цената на прогреса.

                                И още нещо - ако пожарогасителя в една нормална лека кола може да помогне да бъде угасен един пожар в началния му стадий, при ел. колите това е невъзможно. Причината - принципа на действие на пожарогасителя не може да угаси една запалила се батерия, защото всички продукти за горенето се намират вътре в нея. При това положение задушаването с газ или прах няма въобще да помогне за потушаване на пожара. Трябва да се измислят нов тип пожарогасители, например с течен азот, които физически да охлаждат запалилите се батерии и така да предотвратяват нагряването на другите съседни батерии.
                                Last edited by Mateev; 26.05.2020, 10:20.

                                Коментар

                                Working...
                                X