IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
    ... на 60 който купува плаща много, не отдавана се плащаше по 45 ст
    ее, плащаше се, ама всичко тече, всичко се променя и който не се адаптира към новите условия и промяната на вятъра може да се озове зад борда.
    Това, че нещо е поскъпнало с 30%, не означава, че е станало скъпо.Както и това, че нещо е поевтиняло с 50% не значи, че е достигнало дъно
    Колкото до броя на спекулиращите.... мисля, че тук са малко.
    Повечето вероятно са дългосрочни, но не по неволя

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      сега си припомних защо последните месеци пропускам мненията ти - защото нямат никаква стойност! ....
      Тони, написал си това по повод един друг форумец тук, но за мен пък всяко мнение е важно. Има ли скептици, това не е зле. Ако всички спекулираме по дадена позиция, почти сигурно нещата се провалят, беше казал Костолани. Ако се опитам да изтълкувам това (не твърдя, че го правя правилно), то значи има ли скептици и нетъргуващи акцията, то значи не сме в хипотезата на Костолани . От друга страна, адски незряло ми се струва всеки, който е уцелил дъно, да бъде наричан инсайдър. Аз съм купувал акции, които са падали и са продължавали да падат, други са се търгували в рейндж след покупката ми, трети са се покачвали. По теория на вероятностите, ако човек има много сделки, ще има и успешни. Ако човек не разбира това и нарича притежателите на всяка поскъпнала акция инсайдери, значи няма защо да се вълнувам от мнението му.

      Защо има голям интерес към темата - за себе си знам - понеже БРЕФ е най-тежката акция в портфейла ми като започнах да пълня тук миналата есен. Нормално е да пиша най-вече тук, а не да дразня останалите там, където нямам. За другите форумци и защо пишат тук - предполагам, че повечето са на борсата с единствената цел да направят пари. И понеже акцията поскъпва последните месеци, тук е интересно. Някои пишат тук, понеже са тщеславни и искат като напишат нещо повече хора да го видят. Това е.

      За мен това да ми поскъпват акциите не е всичко, тук съм за да науча важни неща за себе си, хората и нещата. И това дори ми е по-важно от някакви дребни поскъпвания, спадове и т.н., без да ги подценявам. Парите са много важно нещо, но не могат да осмислят живота ми. Вероятно затова и пиша толкова дълги и вероятно отегчителни постове.

      Написаното не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

      Поздрави на всички!
      Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

      Коментар


      • Купувайте евтино, продавайте скъпо - не обратното
        Bulls on BSE

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          сега си припомних защо последните месеци пропускам мненията ти - защото нямат никаква стойност!

          За мен има в пъти по-голяма вероятност тук и при СФАРМ да видим 50% ръст отколкото при ДАУ или ДАКС.
          За теб по тази позиция немога да кажа нищо, в най-голямо невярване на 45 ст. си пишеше че БРЕфа е окай, ама като скочи на база чисто инсайдърско събитие - сплит на акциите, и сега като е видно как се напоявиха Щърки, Пипбели и подобни образи да се пенят и ти става ясно цялото движение Ще ви клатушкат и омайват, дано не се вържат много, 50 ст стари се е нормаланта цена за тоя шит. на 60 който купува плаща много, не отдавана се плащаше по 45 ст
          Bulls on BSE

          Коментар


          • И не съм искал Алонсо да пуска скрийншот, а Кирето. За Алонсо не съм имал съмнения.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
              Явно това е позицията което се разиграва в момента, но е видно че движението е към края си. Инсайдърите купиха на 0.45 и сега се мъчат да ви продадат на 0.60 за кратко време, в резултата на скплит, вероятно който сами са си изфабрикували, затова не се чудете защо толкова се пише тук
              Искат да ви продадат шита който не даваше дивидент, сега като дават 2 ст на 15 ст по-скъпо, заради 2те стинки дивидент - смешно, плащаш 15 за да вземеш 2
              Добре, че има балъци на БФБ, иначе реалната цена тук е 1-1.50
              сега си припомних защо последните месеци пропускам мненията ти - защото нямат никаква стойност!

              За мен има в пъти по-голяма вероятност тук и при СФАРМ да видим 50% ръст отколкото при ДАУ или ДАКС.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                Няма смисъл да се заяждаш. От това никой печели. Прав си че няма общо точно с бреф, но твоите разсъждения кое с кое има общо са още по-далечни от темата. Защо мислиш че няма общо? Обясни защо ако обичаш. Аз ще ти кажа какво общо има. Ти нали искаше скрийн и ти дадох.Как съм купувал БРЕФ на 37 стинки и малко след това съм взел 21 стинки дивидент. Акциите са ми излязли по 18 стинки. Това добре ли е? И защо съм купил аз на 18 стинки бреф? Ами заради пуйките дето са мислели че щом брефа е падал с години значи ще продължи да пада и са продавали. Да ама аз съм купувал точно тогава. И сега брефа си расте ли расте и като примерно стане 3 лева пуйките ще са убедени че щом е расло толкова време значи пак ще расте и точно тези пуйки ще ми купят акциите.
                Не се заяждам, бе, Алонсо! Просто мисля, че разговора който водите не е за тази тема.

                Коментар


                • Явно това е позицията което се разиграва в момента, но е видно че движението е към края си. Инсайдърите купиха на 0.45 и сега се мъчат да ви продадат на 0.60 за кратко време, в резултата на скплит, вероятно който сами са си изфабрикували, затова не се чудете защо толкова се пише тук
                  Искат да ви продадат шита който не даваше дивидент, сега като дават 2 ст на 15 ст по-скъпо, заради 2те стинки дивидент - смешно, плащаш 15 за да вземеш 2
                  Добре, че има балъци на БФБ, иначе реалната цена тук е 1-1.50
                  Bulls on BSE

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                    Това също е на Талеб като пример за черен лебед. Той го нарича "проблемът на пуйката" В началото пуйката не е убедена за какво са я взели, Дали за да я хранят или за да я заколят. Почти е сигурна че за да я заколят. Колкото повече дни минават, толкова повече нараства убедеността на пуйката че са я взели за да я хранят и да се грижат за нея. Пардокса е че точно когато пуйката е най-сигурна в светлото бъдеще и отрязват главата. Това е черен лебед. Обаче той е такъв за пуйката а не за месаря
                    Да, Алонсо, според мен всеки в живота си е пуйка за нещо в една или друга степен. Не визирам само борсата. Сложното е да се самопреценим. Това е най-трудното, времето е най-сигурният съдия, но за съжаление все в минало време, а нас ни интересува бъдещето. Не твърдя, че съм или че не съм пиле, пуйка или месар. Не знам ти от кои си, нито мога да знам за когото и да било, а дори и да имам мнение, не бих сочил с пръст някого. Огледай се - на борсата прелива от пуйки със самомнение на месари. Не след дълго от тях ( нас) остават само пръснати пера. Възможно е аз да съм поредният с погрешна самооценка, често изтъквам, че не разбирам достатъчно от нещата.

                    Няма нужда от негативни емоции. Ето, аз посочих позиция като БРЕФ, която ми е донесла радост, но нима бих отрекъл, че при други съм отчитал загуби. Предполагам всеки има сделки, с които не се гордее. Считам за нормално да пиша предимно за акциите, които имам, понеже те ме вълнуват по-силно. Там, където нямам, предпочитам да не дразня имащите. А и може аз да бъркам, а не те. Шепа хора сме, няма нужда от допълнителни нерви, животът и без това предлага в изобилие.

                    Поздрави, Алонсо, поздрави и на всички коментиращи!
                    Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение
                      Момчета продължавам да се чудя защо отивате да плащате по 15-30% данъци на дивиденти от други борси като тук се вземат по-добри или същите като %. Бреф-а в момента при 8ст на цена 1.83 е на 4.3%. Атерата на тоя "смешния" дивидент е пак толкова 4,8%. Вече, ако се смята и капиталова, ок ама знае ли човек накъде ще тръгне. Говори се за възстановяване на суровините, но пък други говорят за "забавяне на Китай" до 7%, ех и ние да се забавяхме на толкова , което няма да е пък подем на цените на суровините и винаги има и тако и вако.
                      Адаш, ти от позицията на дивидентен фен ли го задаваш тоя въпрос ?
                      Ако да, то мога обосновано да ти отговоря ( вкл и на ЛС) защо до голяма степен е по добре навън.
                      15% гледам ти е отговорил, но това е само едната, по малката страна на медала.
                      Другите са по важни.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                        Алонсо, аре стига вече с това кой е "по-по-най". На мен първия ми БРЕФ е на 32 ст. и какво от това, бяха на всичкото отгоре някакви си мижави 3500 бройки. Дори не го считах за позиция.
                        Абе какво го захапахте Алонсо? Купил си е човека Бреф, пусна скрийншот и си споделя. Относно бройките - не го познавам, но по начина, по който пише, не бих се изненадал ако са му шестцифрена сума /бройките след обратния сплит/ ! Ако е така, по-добре да не пуска скрийншот и на тях, че току-виж някой си е бил ножа от завист
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          И защо съм купил аз на 18 стинки бреф? Ами заради пуйките дето са мислели че щом брефа е падал с години значи ще продължи да пада и са продавали. Да ама аз съм купувал точно тогава. И сега брефа си расте ли расте и като примерно стане 3 лева пуйките ще са убедени че щом е расло толкова време значи пак ще расте и точно тези пуйки ще ми купят акциите.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                            Няма смисъл да се заяждаш. От това никой печели. Прав си че няма общо точно с бреф, но твоите разсъждения кое с кое има общо са още по-далечни от темата. Защо мислиш че няма общо? Обясни защо ако обичаш. Аз ще ти кажа какво общо има. Ти нали искаше скрийн и ти дадох.Как съм купувал БРЕФ на 37 стинки и малко след това съм взел 21 стинки дивидент. Акциите са ми излязли по 18 стинки. Това добре ли е? И защо съм купил аз на 18 стинки бреф? Ами заради пуйките дето са мислели че щом брефа е падал с години значи ще продължи да пада и са продавали. Да ама аз съм купувал точно тогава. И сега брефа си расте ли расте и като примерно стане 3 лева пуйките ще са убедени че щом е расло толкова време значи пак ще расте и точно тези пуйки ще ми купят акциите.

                            Алонсо, аре стига вече с това кой е "по-по-най". На мен първия ми БРЕФ е на 32 ст. и какво от това, бяха на всичкото отгоре някакви си мижави 3500 бройки. Дори не го считах за позиция.
                            “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                              Не ми се прави на много умен! Какво общо има вашата пуйка с бизнеса на компанията???
                              Няма смисъл да се заяждаш. От това никой печели. Прав си че няма общо точно с бреф, но твоите разсъждения кое с кое има общо са още по-далечни от темата. Защо мислиш че няма общо? Обясни защо ако обичаш. Аз ще ти кажа какво общо има. Ти нали искаше скрийн и ти дадох.Как съм купувал БРЕФ на 37 стинки и малко след това съм взел 21 стинки дивидент. Акциите са ми излязли по 18 стинки. Това добре ли е? И защо съм купил аз на 18 стинки бреф? Ами заради пуйките дето са мислели че щом брефа е падал с години значи ще продължи да пада и са продавали. Да ама аз съм купувал точно тогава. И сега брефа си расте ли расте и като примерно стане 3 лева пуйките ще са убедени че щом е расло толкова време значи пак ще расте и точно тези пуйки ще ми купят акциите.
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                                Погледни моя пост. Сега погледни твоя пост. После пак погледни моя и после пак погледни твоя. Кой има повече общо с търговията? Това че ти не разбираш "проблемът на пуйката"и че той има много общо с борсовата търговия си е лично твой проблем
                                Oстави са, няма нужда. Тоя неслучайно ми е в игнора.
                                Глупости или не, по темата или не - хората си имат някакво мнение и го изразяват.
                                На него патента му си е троленето и нищо друго.

                                Коментар

                                Working...
                                X