IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

    Защото съм приятел, би следвало ако реша да продавам, първо да звъня на всички за да си продадат акциите преди мен ли ?
    А относно продавача ме обиждате. Изградил съм си система как да купувам и продавам и тя няма нищо общо със ситуацията в момента
    И не само това ами само по начина на продаване и купуване мога да кажа с доста висока точност кой е продавача или съответно купувача и да разгадая дори и причината за постъпките му
    Значи нямаш общо- това е. Спирам да те разстройвам.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

      Защото си приятел
      Защото съм приятел, би следвало ако реша да продавам, първо да звъня на всички за да си продадат акциите преди мен ли ?
      А относно продавача ме обиждате. Изградил съм си система как да купувам и продавам и тя няма нищо общо със ситуацията в момента
      И не само това ами само по начина на продаване и купуване мога да кажа с доста висока точност кой е продавача или съответно купувача и да разгадая дори и причината за постъпките му
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        Защо смятате че аз продавам ? Или пък защо смятате че трябва да продавам ? Ако реша да продавам какво да си купя? Или да чакам да падне цената на БРЕФА и да си ги взема обратно? Защо смятате, че ако някой продава трябва да съм точно аз? И последен въпрос: Дори и аз да продавах, защо смятате че трябва да се отчитам във форума?
        Защото си приятел

        Коментар


        • Защо смятате че аз продавам ? Или пък защо смятате че трябва да продавам ? Ако реша да продавам какво да си купя? Или да чакам да падне цената на БРЕФА и да си ги взема обратно? Защо смятате, че ако някой продава трябва да съм точно аз? И последен въпрос: Дори и аз да продавах, защо смятате че трябва да се отчитам във форума?
          Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

            очаквам чудесен отчет, ама имам едни съмнения...Бат Алонсо, ти ли излизаш от тук?

            п.п. той излязъл, моля за превод;

            "През следващите отчетни периоди с допълнителното увеличение на приходите от наеми от
            офис сградата на Камбаните се очаква общо финансовият резултат на дружеството да
            нарасне, като промяна в резултата няма да настъпи с реализирането на продажбите на
            имотите в Младост 4, защото продажната стойност на имотите вече е отразена в тяхната
            балансовата стойност."
            Без да претендирам за достоверност, аз го разчитам, че промяна във финансовата печалба няма да има, тъй като имотите вече са преоценени. Но понеже имам съмнения, че имаш предвид размера на дивидента, мисля, че това ще се отрази на него драстично в посока надолу, тъй като всякакви преоценки в годините не се взимат предвид, когато той се изчислява. Един вид трябва да се прави разлика между фин. резултат /печалба/ и размер на дивидента.

            П.П. Напоследък като гледам как умело излиза някой с много бройки си мисля, че е доста опитен и умен играч. Веднага ми изскочи и на мен това име, което и на теб. Дали е така нямам представа.
            Last edited by 15%; 30.10.2017, 21:18.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • spored men - никаква интрига и без препоръка.))
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • А това е от счетоводната политика на Дружеството:
                "Провизия за дължими дивиденти
                Съгласно Закона за дружествата със специална инвестиционна цел, Фондът е задължен да разпредели като
                дивидент не по-малко от 90% от печалбата за финансовата година, коригирана с ефектите от всички сделки с
                инвестиционни имоти, извършени през годината. Тези ефекти включват нетните печалби/ загуби от
                последващи оценки на инвестиционните имоти."
                Честно казано не съм сигурен как да го тълкувам. Клоня към това или че при положителна преоценка достатъчна да покрие загубата ще бъде разпределен дивидент не по малко от 90 % от печалбата, или че второто изречение е инвестиционниТЕ, т.е. същите имоти, а веднъж имаше обезценки на тези парцели.
                Last edited by LEOPARD; 30.10.2017, 20:31.

                Коментар


                • Пак гледах стари отчети и при първата продажба на парцел в Младост IV с площ 3 616 кв. м. сякаш няма отрицателен ефект за дивидента и е разпределена 90 % от печалбата за годината без преоценките, а тогава има и печалба от преоценки. Най-интересното изречение от настоящия отчет мисля, че е това "За финансиране на новия проект Дружеството ще използва
                  собствен капитал и външно финансиране".

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                    ПБФК на мен
                    очаквам чудесен отчет, ама имам едни съмнения...Бат Алонсо, ти ли излизаш от тук?

                    п.п. той излязъл, моля за превод;

                    "През следващите отчетни периоди с допълнителното увеличение на приходите от наеми от
                    офис сградата на Камбаните се очаква общо финансовият резултат на дружеството да
                    нарасне, като промяна в резултата няма да настъпи с реализирането на продажбите на
                    имотите в Младост 4, защото продажната стойност на имотите вече е отразена в тяхната
                    балансовата стойност."
                    Last edited by tony1975; 30.10.2017, 19:19.

                    Коментар


                    • ПБФК на мен

                      Коментар


                      • Бре кой рути тук. Аз съм от ляво!

                        Коментар


                        • Тук окончателно влязоха във филма София Тех, дано след време Брешков не ги плюе и той като шефа на Уалтопия
                          Хайде дано има радост в отчета!

                          Коментар


                          • Пържолата сосна, май някъде 1.7% от капитала ли иде...

                            Коментар


                            • Директна. Конкурент и като проект и като локация. Освен ако не са се отказали от проекта в Бизнес парк София (за което аз поне нямам информация)?. И за който проект бяха платени доста парици.
                              Last edited by Чичо Манчо; 19.10.2017, 18:40.
                              Vanitas vanitatum...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение
                                Поляци отбелязват 10 г. в България с инвестиция от 60 млн. евро в нов бизнес център

                                Advance Business Center ще се намира на самия вход на Бизнес парк София...
                                Каква е връзката с темата за ФНИБ?

                                Коментар

                                Working...
                                X