IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Нещо са заглъхнали истеричните писъци от перона..само един Елджон ли сте оставили да се справя с цените....грехота

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Тогава виж това. Възможно най-доброто място във Вазов, гледа на Юг към градинката на Сарафов. И е среден етаж. В момента е зеленина невероятна наоколо. За 150к ще го захлупиш. Ако имах свободен кеш в момента, щях да го лапна.
      Остави го това ново строителство - пълен боклук е. Тези стари тухлени блокчета са супер.

      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...3l5&f1=1&fe7=1
      човекът ти каза, че е с 2-3 заплати .... тук трябват доста повече пари.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Гледал съм го. Цената е вдигната 20-30% вече от това което гледах....не знам точно колко.... Освен това то е на булеварда за мен не става за живеене / за офис ок/ и съответно за инвестиция / не искам да сменям наематели на 3 месеца , които бягат от шума/
        Иначе на фона на останалото в момента може би не е толкова лошо....
        Тогава виж това. Възможно най-доброто място във Вазов, гледа на Юг към градинката на Сарафов. И е среден етаж. В момента е зеленина невероятна наоколо. За 150к ще го захлупиш. Ако имах свободен кеш в момента, щях да го лапна.
        Остави го това ново строителство - пълен боклук е. Тези стари тухлени блокчета са супер.

        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...3l5&f1=1&fe7=1

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Дали не е добре да се загроби малко кеш в този проект?

          https://www.stonehard.bg/bulgaria/ob...-v-sofiya.html

          Като гледам, няма много мераклии и 2/3 са още непродадени. Ценово - колково Вадите. Ако е по схема на плащане и акт 16 излезе някъде 2024 година, ще се изплати с по няколко спестени заплати годишно и няма да го усетиш. Доста е мизерно наоколо, но пък след 30 години може и да се пооправи.
          Гледал съм го. Цената е вдигната 20-30% вече от това което гледах....не знам точно колко.... Освен това то е на булеварда за мен не става за живеене / за офис ок/ и съответно за инвестиция / не искам да сменям наематели на 3 месеца , които бягат от шума/
          Иначе на фона на останалото в момента може би не е толкова лошо....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
            Ами след като ГПР по ипотечка е по-малко от доходността от това как да не го направя ?! Уви оказа се неоптимално....
            последните години бяха супер за застраховките особено ако са по-разцъкани, но до колкото те познавам си взел по-нискорисковия сегмент...
            няма лошо
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              До скоро бяха довършителни работи, имам и дългосрочна инвестиция с малко под 4% доходност - изцяло безрискова поради диверсификация . Всичко това сега се оказа голяма грешка. Осъзнах се миналата година и започнах да събирам кеш за тула , но бавно става поради кризата и долара-завися от него изцяло / доходите са ми надолЕ сериозно/ , а междувременно цените на имотите отлетяха.... поне тези, които ме интересуват.... Да речем тва дето съм заделил е съпоставимо само на поскъпването на тва дет искам да купя...
              Тотално прецакване... Една година работа на вятъра....

              ПП Очаквах, че за няколко години имотите ако не паднат , то няма да растат и инвестицията ми с под 4% доходност ще е достатъчна да покрие евентуални пропуснати наеми и да купя 2023-25, когато мислех, че пак ще тръгнат нагоре. Обаче застоя беше само 3 месеца и последващото ме свари неподготвен....на дъното на кеша.... То нямаше и как да съм по-добре защото решенията ми бяха взети години по-рано.... Каквото такова не се оплаквам , но отново прецакан съм сериозно....:-) , то всички са освен хазатните типове, които спечелиха случайно и нелогично, ама който играй пИчели се оказа :-)
              Дали не е добре да се загроби малко кеш в този проект?

              https://www.stonehard.bg/bulgaria/ob...-v-sofiya.html

              Като гледам, няма много мераклии и 2/3 са още непродадени. Ценово - колково Вадите. Ако е по схема на плащане и акт 16 излезе някъде 2024 година, ще се изплати с по няколко спестени заплати годишно и няма да го усетиш. Доста е мизерно наоколо, но пък след 30 години може и да се пооправи.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                ясно.... застраховка
                Ами след като ГПР по ипотечка е по-малко от доходността от това как да не го направя ?! Уви оказа се неоптимално....

                Коментар


                • ясно.... застраховка
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    при положение, че скоро не си купувал имоти....? какво ги правиш парите?
                    До скоро бяха довършителни работи, имам и дългосрочна инвестиция с малко под 4% доходност - изцяло безрискова поради диверсификация . Всичко това сега се оказа голяма грешка. Осъзнах се миналата година и започнах да събирам кеш за тула , но бавно става поради кризата и долара-завися от него изцяло / доходите са ми надолЕ сериозно/ , а междувременно цените на имотите отлетяха.... поне тези, които ме интересуват.... Да речем тва дето съм заделил е съпоставимо само на поскъпването на тва дет искам да купя...
                    Тотално прецакване... Една година работа на вятъра....

                    ПП Очаквах, че за няколко години имотите ако не паднат , то няма да растат и инвестицията ми с под 4% доходност ще е достатъчна да покрие евентуални пропуснати наеми и да купя 2023-25, когато мислех, че пак ще тръгнат нагоре. Обаче застоя беше само 3 месеца и последващото ме свари неподготвен....на дъното на кеша.... То нямаше и как да съм по-добре защото решенията ми бяха взети години по-рано.... Каквото такова не се оплаквам , но отново прецакан съм сериозно....:-) , то всички са освен хазатните типове, които спечелиха случайно и нелогично, ама който играй пИчели се оказа :-)
                    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 14.05.2021, 11:02.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Принципно съм съгласен, че ще има момент когато имотите ще поевтинеят мерени в злато.... сериозно , но за момента дори на база последното дъно 1200-1300$ инвестиралите в злато са толкова яко прецакани, че падане с 40% на имотите пак не е достатъчно..... трябва да е повече....
                      Златото не е това което беше, както и кеша.... А кажи сега от колко години пиша, че държа само по една заплата / сега станаха 3 заплати и не мога да спя от тревога/. Само Крети ме биеше по този показател - той винаги е бил на минус 300 социални помощи :-)
                      при положение, че скоро не си купувал имоти....? какво ги правиш парите?
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        остави стоките
                        смятай през злато и сребро

                        едно време парите са ги правили от тези метали и печатането не е било фактор

                        за криптото има доста време преди да стане пари - поне аз така си мисля. сега е брутален инструмент за спекулация, но не е пари.
                        Принципно съм съгласен, че ще има момент когато имотите ще поевтинеят мерени в злато.... сериозно , но за момента дори на база последното дъно 1200-1300$ инвестиралите в злато са толкова яко прецакани, че падане с 40% на имотите пак не е достатъчно..... трябва да е повече....
                        Златото не е това което беше, както и кеша.... А кажи сега от колко години пиша, че държа само по една заплата / сега станаха 3 заплати и не мога да спя от тревога/. Само Крети ме биеше по този показател - той винаги е бил на минус 300 социални помощи :-)
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 14.05.2021, 10:07.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                          Ами че то спрямо биткойн вече имаше намаление, дори повече от 40%.

                          Извинявай, ама пишеш глупости - пари е само това, в което се ценообразува. Доматът, мерцедесът, вечерята и токът струват Х лева (евро, долара...), а не Y грама злато, Z кила сол, @#& койна. Кога за последно цените на НИ са обявавани в злато? Ще доживеем ли пак да видим цена на НИ, обявена в злато?

                          Иначе така написано, със сигурност ще познаеш. Нещо повече - във всеки един момент има поне една стока, поскъпнала повече от имотите и то с поне 40%. Обяваваш слънчогледа за "пари" и хоп, НИ поевтинели с 40%, измерено в слънчоглед. Догодина поевтинели с още 40%, измерено в петрол. После с още 40%, измерено в памперси и т.н.
                          остави стоките
                          смятай през злато и сребро

                          едно време парите са ги правили от тези метали и печатането не е било фактор

                          за криптото има доста време преди да стане пари - поне аз така си мисля. сега е брутален инструмент за спекулация, но не е пари.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            надъхвате се гледам
                            ако ви прави да се чуствате по-добре и по-успешни ... е все пак някаква практика за автопсихотерапия.
                            по отношение на цените на НИ според мен ще има 40% намаление в даден момент, НО големият въпрос е спрямо кои пари тези които се печатат на принтерите или тези, които не се печатат на принтери или и към двата вида пари. Аз лично съм сигурен, че към вторите ще има, а ако има дефлационен удар към фиатните ще бъде много тесен прозореца.

                            продължавам да смятам, че инвестиции в храна, вода, медицина и производство са по-удачни на този етап от инвестиране в жилищни имоти.
                            държането на пари на депозит с 0 лихва или близка до 0-та не ми е по вкуса.
                            Ами че то спрямо биткойн вече имаше намаление, дори повече от 40%.

                            Извинявай, ама пишеш глупости - пари е само това, в което се ценообразува. Доматът, мерцедесът, вечерята и токът струват Х лева (евро, долара...), а не Y грама злато, Z кила сол, @#& койна. Кога за последно цените на НИ са обявавани в злато? Ще доживеем ли пак да видим цена на НИ, обявена в злато?

                            Иначе така написано, със сигурност ще познаеш. Нещо повече - във всеки един момент има поне една стока, поскъпнала повече от имотите и то с поне 40%. Обяваваш слънчогледа за "пари" и хоп, НИ поевтинели с 40%, измерено в слънчоглед. Догодина поевтинели с още 40%, измерено в петрол. После с още 40%, измерено в памперси и т.н.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

                              какъв седларов бе николайчо (обърнато)

                              това е колежката СтанчевА.
                              бивш поп
                              но сега е без попчета (топчета)
                              Първото превъплащение, с което аз се запознах, беше Седларов.
                              За мен ще си остана така

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от yalokin

                                Седларов, ти накрая ще вземеш да познеш.
                                А аз толкова ти се подигравах... Какво нещо е живота
                                какъв седларов бе николайчо (обърнато)

                                това е колежката СтанчевА.
                                бивш поп
                                но сега е без попчета (топчета)

                                Коментар

                                Working...
                                X