IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

    цялата 2007, тоест 52 седмицибяха на върхови цени, а не единични сделки, Ледчо, и без евтини манипулации
    По-скоро ти пробваш някаква манипулация защото аз съм купувал 2007 / първата половина/ и да ти кажа, че като започна спада цената никога не спадна до нивото, което платих, а върха 2008 на офертна беше около 40% над платеното 2007 ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      в момента играта с имотите в софия и не само започва все повече да мяза на играта на фондовите борси, че защо не и на криптото

      всеки иска още и още и да поскъпва ли поскъпва, а доходността никой не я гледа, защото всеки казва - важното че цената катери и ще направиш такава капиталова след 10 години, че доходността от дивиденти и ренти грам да не те вълнува

      е историята е показала ... и тепърва ще показва, че е важна и дивидентната/рентиерската доходност от даден актив - защото тя е количествения измерител 100%-тово доказан за това колко наистина струва дадена акция/имот.

      поздрави
      Историята показа, че тия типове играчи ги отпраха банките с 12.5% ГПР. И после срив 40% за отскок.
      А, ей го ве лефа, него със 17% го друсаха даже хахаха, жив участник в голямата капиталова набутвация

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение
        Първо сравняваш пиково оферирани цени на които и да е имало сделки то са били единици и ги сравняваш със сега когато ежедневно стават сделки на тези цени

        Второ ако България 10 години се управляваше от някакво нормално правителство а не от организирана престъпна група този момент щеше да се е получил още преди няколко години
        цялата 2007, тоест 52 седмици бяха на върхови цени, а не при единични сделки, Ледчо, и без евтини манипулации.

        е, сега ще има що годе по-нормало правителство.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

          Дървения матрял вече спадна със 30%.
          Имаше мътна вода около транспорта, доставката, наличностите и производството, но цените на суровините ще се нормализират към чуствително по-ниски нива.
          Дано, защото имам договор и чакам доставка септември и ако цените не паднат ми отиде печалбицата.
          Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Ако става тази хватка, води ме да захлупя и аз в Бургас.
            Става, ама трябва точния човек да е на твоя страна. Повече става с вакснционните имоти. Видях го няколко пъти, участвах единпът, но при ваканционните има риск да си остане твой, макар да не съм видял такава ситуация в тази схема.
            Честно казано, ние като племе сме с меприятна черта да мамим хората, па тея по морето повече от нормалното, не че и руснаците са много разбрани по въпроса с годишното обдлужване.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

              Първо сравняваш пиково оферирани цени на които и да е имало сделки то са били единици и ги сравняваш със сега когато ежедневно стават сделки на тези цени

              Второ ако България 10 години се управляваше от някакво нормално правителство а не от организирана престъпна група този момент щеше да се е получил още преди няколко години

              Други въпроси да имаш любителю на часовници от зрънчо?
              Верно, че тоя беше безимотния с часовника хахаха
              Last edited by RUBLA; 31.05.2021, 09:28.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от blackaquarius Разгледай мнение

                Кой бизнес, щото материалите скочиха с 20 % и конкуренцията е огромна.
                Дървения матрял вече спадна със 30%.
                Имаше мътна вода около транспорта, доставката, наличностите и производството, но цените на суровините ще се нормализират към чуствително по-ниски нива.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                  не е само у тази тема,
                  така е на наШта територия, вадят се думи от контекста, отбива се главния въпрос.
                  Всеки защищава със зъби и нокти неговата инвестиция, виждане, акция.
                  Тъпа история, щото може да се пристъпи назад две крачки и се добива друг поглед на картината.
                  Ама къде ти толкоз смелост и мозъчни гънки.
                  Не е така бре приятелю, имам ли куц имот отдавна да съм го хлъзнал и то с 15% от обявеното.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                    Що бе, брокерче (и пазач на складове през другото време), защо ЧАК през 2020 цените надминаха тези от 2007 ???
                    Нали кеша винаги се увеличава и хората забогатявали, заплатите растели ?
                    Защо чак сега ?
                    Не вдяваш ли, че издишаш като мече у дирек ?


                    Първо сравняваш пиково оферирани цени на които и да е имало сделки то са били единици и ги сравняваш със сега когато ежедневно стават сделки на тези цени

                    Второ ако България 10 години се управляваше от някакво нормално правителство а не от организирана престъпна група този момент щеше да се е получил още преди няколко години

                    Други въпроси да имаш любителю на часовници от зрънчо?
                    Last edited by RUBLA; 31.05.2021, 09:29. Причина: Спазвайте добрия тон!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                      Не съм ги питал, но съм виждал и повече да свалят като %. От подобен сорт беше моята бърза препродажба на ваканционния имот миналата година. Тоз дет чакам в Бургас и дето е в по-кофти локация, макар пак първа линия, е със 70 К по-евтин и със сигурност руснака го е продал под това, което е дал, сега посредника ще изкара едни 20К. Та мисълта ми еl, че с убедително манипулиране, нищо чудно и толкоз да свалят, но все пск аз не съм руски брокер, даже никакъв брокер не съм.
                      Ако става тази хватка, води ме да захлупя и аз в Бургас.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Да, това не е пазара. Дадох за пример редки и ексклузивни имоти.
                        И кво? Отбиха ли имидиатли 50К от цената рушняците?
                        Не съм ги питал, но съм виждал и повече да свалят като %. От подобен сорт беше моята бърза препродажба на ваканционния имот миналата година. Тоз дет чакам в Бургас и дето е в по-кофти локация, макар пак първа линия, е със 70 К по-евтин и със сигурност руснака го е продал под това, което е дал като го е купувал преди няколко години, сега посредника ще изкара едни 20К. Та мисълта ми е, че с убедително манипулиране, нищо чудно и толкоз да свалят, но все пск аз не съм руски брокер, даже никакъв брокер не съм.
                        Last edited by nomche; 30.05.2021, 23:29.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение
                          Има едно нещо наречено теза при дискусия, а ти определено с подобни примери бягаш от нея и разговорът става безсмислен.
                          не е само у тази тема,
                          така е на наШта територия, вадят се думи от контекста, отбива се главния въпрос.
                          Всеки защищава със зъби и нокти неговата инвестиция, виждане, акция.
                          Тъпа история, щото може да се пристъпи назад две крачки и се добива друг поглед на картината.
                          Ама къде ти толкоз смелост и мозъчни гънки.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            въпросът е кога искаш да си финансово стабилен и богат през 90% от времето или през 10% от времето

                            периодът на яху-то дава основно душевни оргазми на следящите капиталовата доходност и постоянно смятащи колко пари имат в имот...те обаче рядко намазват от тази доходност защото не реализират имотите баш когато трябва.

                            аз съм от другата група, за която е важно имота или да се ползва с кеф или да има някаква файда от него (рента). капиталовите сметки ги оставям на многоцифрените колеги в темата.

                            сега примерно съм си измислил една схема как с що годе евтина земя мога да докарам едни 10+% доходност без да си давам особено зор, но това е извън темата.

                            успех
                            Да не са ливади?
                            Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              За мен да, но за 80% от хората е ок... В центъра е 98% такова....
                              Що се хабиш ???

                              Продал е на връо и никой вече не е в състояние да го убеди че е сбъркал

                              От тук натам ще вижда само спадове. Его потъналия фериБота вече четвърта година вижда как се сриват цените

                              Рано или късно ще доживеят да видят корекция и може и пак да купят на по високи цени но умно ще ни обясняват как през това време са били вожили в койни или други шитове дето ще са модерни тогава и че всъщност са на дубъл

                              Безкрайна е мъката перонска

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                                Гледам Станка Караванска Попска-Седларска е банната, но Ледчо се е възродил от пепелта, а ПесимистЧо пие по два редБула да отбива атаките по 12 часа на ден.
                                Що бе, брокерче (и пазач на складове през другото време), защо ЧАК през 2020 цените надминаха тези от 2007 ???
                                Нали кеша винаги се увеличава и хората забогатявали, заплатите растели ?
                                Защо чак сега ?
                                Не вдяваш ли, че издишаш като мече у дирек ?
                                Станчева Попска е зает, скоро ще те светне какъв имот е купил и то в Сф. Ти попиши през това време. Инфо от кухнята, сори, не се сдържах.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X