IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Въпреки спада на наемите една четвърт от сделките с имоти у нас са за инвестиция:: Investor.bg
    Въпреки спада на наемите една четвърт от сделките с имоти у нас са за инвестиция

    Наемите на жилища намаляват с до 20%, но от началото на годината наемният пазар показва признаци на възстановяване

    Амаааа... КАК ТАКА?!!! Ами обитателите на деЦките кога ще купят? Не е честно едни да притежават 5+ имота, а други да имат само плюшеното мече в деЦката.

    Коментар


    • Монаси живеят във фургони заради поредната имотна аномалия - ᐉ Новини от Fakti.bg - Имоти | ФАКТИ.БГ

      Коментар


      • Перонната фауна открай време знае, че поскъпнат ли пшеницата, брашното, тока и горивата, хляба съответно поскъпва. (тук дори не е калкулиран по-скъпия труд на хлебаря)

        Сега нека разгледаме имотите. Първо при имотите няма земеделско финансиране както е при отглеждането на пшеницата. Второ майстори вече почти няма, а малкото искат добро заплащане. Материалите в строителството са поскъпнали с 50% за една година. Та се питам дали поскъпването на крайния продукт (имотите) ще е само 30% до края на годината. Реално имотите също би трябвало да поскъпнат с 50%, но особеното при тях е, че те не се ядат и една бърза корекция с 50% нагоре ще замрази пазара, докато хляба и двойно да поскъпне, ще го купуват, щото требе да се яде. При имотите корекцията от по-скъпия труд и материали е малко по-разтеглена във времето, но е в крайна сметка ще бъде отразена в цената. (въпрос на 2-3 години повече)
        Last edited by СтанчевА.; 16.05.2021, 07:45.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от СтанчевА. Разгледай мнение
          Българските мъже живеят при родителите си до 32-годишна възраст - 24chasa.bg
          [ATTACH=CONFIG]n3760084[/ATTACH]
          Уточнение: в 99% от случаите, те обитават деЦката стая.

          Абе не знам защо се радваш. Това не е на хубаво. При нас няма да стане, ама в щатите вече се заформят процеси на комунизъм. Не може вечно да се пирува на гърба на децата. Интересни времена

          Коментар


          • Първоначално изпратено от СтанчевА. Разгледай мнение
            Българските мъже живеят при родителите си до 32-годишна възраст - 24chasa.bg
            [ATTACH=CONFIG]n3760084[/ATTACH]
            Уточнение: в 99% от случаите, те обитават деЦката стая.

            Купа, обясни ми причината за този ентусиазъм от растящите цени в София, след като ти нямаш нито един имот там. Там, където имаш по някой кофтор (Балчик, Банско) - все спадове. В София - ръст, ама ти там немаш нищо. Обаждаш се на разни инвеститори, разпитваш за имоти, те обаче те отрязват с непосилните за теб 1400 Евро и се оказва, че дори да продадеш къщите на морето и в Банско, париците ще стигнат само за 20% първоначална вноска. Добре, че родата се съгласиха да продадете гаража, мигар вземеш някой лев и ти.

            Твоето приятелю е жив мазохизъм ако питаш мен. При мен е лесно, аз ако искам (и ако случайно се появи оферта за 4-стаен на желано от мен място) мога да набавя 100% от сумата за 2-3 дена. Ти обаче ще си останеш нулевак от класа. Всеки неудачник в България има някъде из селата разни наследствени кофтори, които не струват и пет пари. Ти си същият. Нищо и половина, само празни приказки.

            ПС: Много травеститски ник (леля Станка). След поредния очертаващ се бан (въпрос на още малко време), измисли нещо по-нормално, излагаш рода си - все уважавани хора в Банско. Че си безимотен, платен трол на някоя брокерска агенцийка е ясно, поне избери някое по-мъжкарско име, че ставаш за смях.
            Last edited by ejonny2376; 15.05.2021, 23:39.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Тулата има срок на годност 100-ина години / не е много, но бива/, артията надали...., освен ако не е с антикварна стойност....
              Сички потребности са ми задоволени и не се лишавам от нищо...., а мога да живея и мнооооогоооо по-скромно , ако трябва .... Нали разбираш, че вместо да отида до Островите Кук примерно, мога и на Мичурин, а в краен случай и на селският язовир, същото е и с колата, и т.н.....
              Всъщност в момента всеки от нас живее по-добре от кралете преди 100-ина години и назад, като изключим частта с прислугата....
              Па и на Слатинари са задоволени - има Интернет и мастика, кво му трябва поичи Те и ти така.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от СтанчевА. Разгледай мнение
                Българските мъже живеят при родителите си до 32-годишна възраст - 24chasa.bg
                [ATTACH=CONFIG]n3760084[/ATTACH]
                Уточнение: в 99% от случаите, те обитават деЦката стая.
                ами то защото е много убаво да си при родителите си на 40 и защото българина изначално в сравнение с европееца отвсякъде си е по заможен
                действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                Коментар


                • Българските мъже живеят при родителите си до 32-годишна възраст - 24chasa.bg
                  Click image for larger version

Name:	Screenshot 2021-05-15 223234.jpg
Views:	1
Size:	17.5 КБ
ID:	3760084

                  Уточнение: в 99% от случаите, те обитават деЦката стая.

                  Last edited by СтанчевА.; 15.05.2021, 22:37.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    и на мен ми се щеше да е така, ама и данък даже искат 20-на лева, со сметта за 5 години ми искат 261лв со лихвите
                    Колко е давността за непоискани данъци? Не съм ги плащал още.
                    Като станат задълженията ти 250лв и ти пращат писмо ... преди май на 500 беше
                    Кажи им, че няма да ги платиш, щото пред къщата ти все още не са направили метро, болница, детска градина и училище

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Ами само тези с Акт14 и 15 ще са засегнати. Ботича е далеч от тези висини...:-), не подозират, че подобно нещо съществува....:-)
                      и на мен ми се щеше да е така, ама и данък даже искат 20-на лева, со сметта за 5 години ми искат 261лв со лихвите
                      Колко е давността за непоискани данъци? Не съм ги плащал още.
                      Като станат задълженията ти 250лв и ти пращат писмо ... преди май на 500 беше
                      Last edited by bota156; 15.05.2021, 20:45.
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Не съм засега така е, но са ми в листа...Преди трябваха и визи за НЗ / сега не/ и беше сложно....Останаха още 10-ина подобни места, които искам да мина. Появиха се децата и не можах да смогна за всички ...., но има време. Обаче не е и задължително.
                        Ще се перефразирам нямам нужда от нищо повече от насъщното в момента, а мога и с много по-малко....Просто не виждам смислено нещо за харчене на пари над настоящият ми начин на живот.... Иначе ето взимам една нова Х5-ца и няма кеш готово....

                        Аз пък мисля, че твоите постове в конкретната тема са абсолютно безсмислени требе сичко да се изтрие..., но надявам се поне да се забавляваш докато ги пишеш.... Това би било единственият им смисъл....
                        постовете ми са супер-
                        насочени са срещу тролове и платени мажоретки
                        пишещи глупости и лъжи ПО ТЕМАТА .
                        може и да предпазим някой човечец от
                        глупоста сега да скочи да купува
                        а и се забавлявам

                        няма да кажа какво мисля за твойте постове
                        както казах - трябва всеки ''ляб да еде'

                        това би било и единствения смисъл на твоите

                        послепис:
                        къде си тръгнал да обсъждаш имоти
                        като взимаш една Х5 и няма кеш - готово
                        хихихихи

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          ботчо, да не спре багера и пред твойта къща
                          Ами само тези с Акт14 и 15 ще са засегнати. Ботича е далеч от тези висини...:-), не подозират, че подобно нещо съществува....:-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

                            със сигурност не си ходил на островите Кук
                            Мичурин вече е Царево
                            а за живота на кралете преди 100 години(1921)
                            можеш само да бленуваш
                            виж
                            може и да живееш малко по разнообразно
                            но не и по добре
                            от някой полски жупан от XIV век
                            или римски стотник

                            давай пиши си
                            всеки трябва ляб да яде
                            ти не ме нервиш
                            Не съм засега така е, но са ми в листа...Преди трябваха и визи за НЗ / сега не/ и беше сложно....Останаха още 10-ина подобни места, които искам да мина. Появиха се децата и не можах да смогна за всички ...., но има време. Обаче не е и задължително.
                            Ще се перефразирам нямам нужда от нищо повече от насъщното в момента, а мога и с много по-малко....Просто не виждам смислено нещо за харчене на пари над настоящият ми начин на живот.... Иначе ето взимам една нова Х5-ца и няма кеш готово....

                            Аз пък мисля, че твоите постове в конкретната тема са абсолютно безсмислени требе сичко да се изтрие..., но надявам се поне да се забавляваш докато ги пишеш.... Това би било единственият им смисъл....
                            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 15.05.2021, 20:12.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                              Я се сети какво ще стане със сегашните строежи 2040г? Дали ще са довършени? Дали ще отговарят на НОВИТЕ изисквания за строителство? Че те за 2022 няма да отговарят ...
                              Колко ще струват заебани НЕУЗАКОНИМИ имоти?
                              А кога ще почне държавата да си върши работата и да ги бута? А не да ревем само за циганските колиби. Има 100к НЕЗАКОННИ ИМОТИ В СОФИЯ, че им искат и по 1000€+ на 1/2 квадрат
                              ботчо, да не спре багера и пред твойта къща
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

                                Милорд, ти нямаш такива
                                така че няма и да имаш терзания
                                Така е, вече много се радвам, че нямам такива. Писна ми да наблюдавам намаляващата им покупателна сила. Но затова пък се сдобих прекрасен ВИ)
                                Last edited by 13ADROL; 15.05.2021, 19:59.

                                Коментар

                                Working...
                                X