IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    7%,8%може ама корпоративни които са с високо ниво на риск ,държавните с такива доходности нямат ликвидност .После ще има 10% данък ако са корпоративни ,Песимиста го виждам като кредитор на Румъния на 6% не знам какво чака още ?На мен никой не ми дава хляб в ръцете ,що банки прозвъних,nomcheto ми е свидетел и писа за това ,стигнах до мястото и хората като бързина коректност и всичко е ток ама това е ,наготово като се дава пак се наслъндисват
    Принципно не ти трябва висока ликвидност. Облигации се купуват с цел да ги държиш до матуритет и да си подсигуриш лихвата от 6% (примерно) за X брой години напред. А лихвата е необлагаема и при корпоративните облигации, стига да са емитирани според законодателството на ЕС. Облигации не се купуват с цел капиталова, гледат се дюрацията и бонитетът на длъжника.

    Румънските не са лош вариант в момента, поне докато има три B-та в рейтинга им, според мен обаче клонят към спекулативните (каквито са и българските).

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      7%,8%може ама корпоративни които са с високо ниво на риск ,държавните с такива доходности нямат ликвидност .После ще има 10% данък ако са корпоративни ,Песимиста го виждам като кредитор на Румъния на 6% не знам какво чака още ?На мен никой не ми дава хляб в ръцете ,що банки прозвъних,nomcheto ми е свидетел и писа за това ,стигнах до мястото и хората като бързина коректност и всичко е ток ама това е ,наготово като се дава пак се наслъндисват
      Ако се търгуват на регулиран пазар в ЕС ,няма данък.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

        Това пък за какво?! :-)
        Изгодните лотове на вторичен пазар са с брокер .А читави такива са кът

        Коментар


        • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

          Мдаа, вече се оглеждаме за още пространство...
          Да ви дам къщата бре, 7-8 човека мое да се напъхат там и да бачкат, а ти отгоре ще ги надзираваш. И каки ще си водят.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            що банки прозвъних,
            Това пък за какво?! :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              7-8% ако вземеш турски или подобни дцк

              май със гледането ще си останеш
              7%,8%може ама корпоративни които са с високо ниво на риск ,държавните с такива доходности нямат ликвидност .После ще има 10% данък ако са корпоративни ,Песимиста го виждам като кредитор на Румъния на 6% не знам какво чака още ?На мен никой не ми дава хляб в ръцете ,що банки прозвъних,nomcheto ми е свидетел и писа за това ,стигнах до мястото и хората като бързина коректност и всичко е ток ама това е ,наготово като се дава пак се наслъндисват

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                7-8% ако вземеш турски или подобни дцк

                май със гледането ще си останеш
                Еми нема да има само имотни мечтатели я :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Не е вЕрно тва.
                  Язе плащам 10 лева..., за децата пак е толко, за жените зима май 20.....дискриминация....
                  Иначе може и 500 лева да ти земат кой как си реши :-)

                  Не змея да поискам касова бележка за да ти я щракна, че шъ ме оризили следващият път :-)
                  Last edited by pesimist4o na kvadrat; 29.01.2024, 18:25.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Беше..., за близките 2-3 години бих бил предоволен на 7-8%....
                    7-8% ако вземеш турски или подобни дцк

                    май със гледането ще си останеш
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Да де, забравих, че София е център на вселената и трябва да се сравнява само с най-най скъпите локации в света. Сравняваме абсолютно несравними неща. Това тук е Швейцарската граница, аз нямам съсед с доход под половин милион Евра годишно (предполагам, гледайки автопарка). Всичкото са къщета с много зеленина и улички като картинки С кой язовир в БГ точно го сравняваш мястото?
                      За София и кварталите на Мюнхен пък изобщо не е добре да говорим, защото ще е смешно.

                      Иначе аз се подстригвам за 15 Евро. Предполагам в София не е по-малко от 25-30 лева, не и на по-нормално изглеждащите места. И избщо, да живееш в София е жив мазохизъм при тези цени, доходи и мизерия.
                      Посмали малко. Бърз гугъл и освен това не знам дали е нето или бруто
                      What salary is top 1% in Germany?
                      IW also notes the net monthly salary that would place a single German earner in the top five and top one percent, which would be €4,560 and €7,190 respectively
                      Е може всички немски богаташи да живеят при теб. Ако е така е нормално да си оправят уличките

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        А дали някой ще се навие да купи бг ценни книжа на 5%, при положение, че хИнфлацията е 20, че и повече?
                        Беше..., за близките 2-3 години бих бил предоволен на 7-8%....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                          Той затова си виси непродаден от месеци. Но и други 4-и стайни в квартала, които гледам са на безумни цени, а локацията им е много по-зле. Или милионерите купувачи са станали прекалено много или строителите-предприемачи тип сульо-пульо или баничари и салатаджии са вече твърде нагли.
                          Никой няма зор да продава.... Праска се цената, ако некой се хване добре....
                          Следващият продавач гледа подобни обяви и той така.
                          Нужно е събитие наречено Гоуемо Мяу за да мотивира хората да правят отстъпки и да продават на всяка цена, но Берти го отложи за 2079 та не знам :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                            ШОК ШОК НОВИНА ОТ ПРЕДИ 8 ЧАСА !!

                            ФАЛИТ НА ЛУКСОЗЕН КОМПЛЕКС В КВАРТАЛ ВИТОША !!

                            АПАРТАМЕНТИ ЗА МИЛИОНИ ОСТАВАТ БЕЗ АКТ 16 !!!

                            ЛУКС ЗА МИЛИОНИ С ФАЛИТ НА СТРОИТЕЛИТЕ !!!

                            https://btvnovinite.bg/predavania/ta...adi-falit.html

                            ПредаванияТази сутрин Ще загубят ли апартаментите си купувачи в луксозен комплекс в София заради фалит?

                            Жилищният комплекс е почти завършен, но няма Акт 15

                            Купувачи на апартаменти в луксозен комплекс в София нямат достъп до имотите си, след като е открито производство по несъстоятелност на дружеството.

                            Това се случва след скандал между двамата собственици на строителната фирма.
                            "Ако е открито производство по несъстоятелност тези клиенти на строителната фирма ще бъдат потърсени от синдика, който ще им даде възможност да предявят своите вземания в това производство и те ще бъдат конституирани като кредитори, на които дружеството е длъжник. Ако сградата струва 1 млн., а задълженията са 2 млн., съответно те ще получат по презумция половината, но преди тях има други кредитори, които са с приоритет - това са данъчните, банките и едва тогава те ще вземат някаква част, но ще вземат някаква част", обясни Петромир Кънчев, адвокат и юрист по вещно право и недвижими имоти.
                            Ам така беше започнало и преди - първо зеленото, курортите и панелките, после другите.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                              [URL="https://www.investor.bg/a/534-novini/388227-nevena-stoyanova-tsenite-na-luksoznite-imoti-shte-rastat-v-ramkite-na-7-9"]....... управляващ директор на LUXIMMO.

                              Няма нужда да постваш статията, даже и заглавието, това което съм оставаил е достатъчно

                              Коментар


                              • Невена Стоянова: Цените на луксозните имоти ще растат в рамките на 7-9% - Investor.bg

                                Не се очакват драстични повишения на цените на луксозните имоти през 2024 година, като ръстът вероятно ще бъде в рамките на 7% до 9%. Не очаквахме покачване на цените през миналата година, но те се повишиха и във високия сегмент дори имаме увеличение от 20%. Малко по малко се доближихме до европейския стандарт на цени. Това коментира в предаването "Светът е бизнес" на Bloomberg TV Bulgaria Невена Стоянова, управляващ директор на LUXIMMO.

                                ===2049===

                                За миналата година срутването на цените е само +20%, таз година ще е по-спокойно - само +10%.

                                Коментар

                                Working...
                                X