IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Доходите от дивиденти, хонорари, наеми, ренти , акции, койни и т.н. не са към заплатите. Само предполагам но общата цифра трябва да е към 50К може и повече.... Затва 3%
    Контингентът за Гоцето е много повече защото към тези трябва да се добавят ипотечковци с по-ниски доходи, дългогодишни семейни соестители, гастербайтери и т.н. Бих казал едни 100К поне биха захлупили в Гоцето....
    Не е баш така - цитираните 20.000 души имат доходи над 108.000 годишно, като тук влиза абсолютно всичко декларирано - дивиденти, наеми, заплати, криптовалути и подаръци от тъщата (естествено без сивата част). Това за 2019 мисля, предполагам скоро ще излезе за 2020 година и очаквам нещата да изглеждат по-зле. Това е статистика на министерството на финансите - деклариран общ облагаем доход и не доход от работна заплата.

    Дори в ИТ-фирмите заплата от 9000 лева получават само големите - те пак са под 3% от общия персонал. Какво остава за цялото население. 0,5% е някъде числото, един на 200 души.
    Last edited by ejonny2376; 21.05.2021, 23:45.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Е това е в Белите Брези не е в Борово.... И според мен не става сградата като място / качеството не знам как е/ иначе да съм си взел нещо там някога..
      За Феърплея съм съгласен, че е хубаво място, ама да знаеш чувал съм че качеството едва ли е по-добро от новото ново....
      Според мен твърде много си се вманиачил по това ново-ново. Разликата е предимно визуална (като на мен не ми харесва изобщо сегашният кич, предпочитам класиката). Едно е да имаш зидан балкон, друго е някакви стъкларии за парапет например. Има си много предимства по-старото.

      И най-важното - до 2010 имаше кадърни майстори все още, сега предполагам ти е ясна картинката що за индивиди работят по строежите и какви инженери имаме. Изолация, дограма се сменят. Не се сменя местоположението, нито се пренареждат некадърно наредени тухли. криви плочи не се изправят също.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

        дори 70 000 да са, това е под 1 % от 7 000 000 ... и това може да мине за средна класа ..
        макар че според мен заплатаджии толкова с такива нетни доходи няма в бг .. бизнесмените с в пъти по големи доходи пак бъркат аритметиката .
        за германия не си прав със сигурност .. там брутото 4100 евро е като нашето брудто 2000 лв .
        Чети какво съм написал за Германия НЕТО. Бруто 4100 са сигурно няколко десетки процента, ама то не ти е в джоба....
        според в зависимост от местоживеенето средната класа у нас е с доходи 2-10К.... 2К на село са много пари и там ги получават пак макс 3% от съселяните.... В София разбира се 2К не са средна класа / касиерка с 3 години стаж в Лидъл/

        Коментар


        • Поскъпват от храните до имотите. Защо?

          https://www.standartnews.com/biznes/...ho-461601.html

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Имаше статистики в НСИ за доходите. 8000 нет от заплата предполагам, че имат не повече от 20 000 човека у нас, но със сивото, и други доходи може да отидат до над 50 000.... Да речем 3% от заетите....макс...
            Обаче дори в Германия без да съм проверявал не мисля че повече от 10% от хората имат 4100+ евро нето
            дори 70 000 да са, това е под 1 % от 7 000 000 ... и това може да мине за средна класа ..
            макар че според мен заплатаджии толкова с такива нетни доходи няма в бг .. бизнесмените с в пъти по големи доходи пак бъркат аритметиката .
            за германия не си прав със сигурност .. там брутото 4100 евро е като нашето брудто 2000 лв .
            действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              20000 не са 3%, а са под 1% от заетите. Сивото пък е концентрирано предимно в тази група и не в долните групи, така че това е общо взето контингентът, който се ръга с лакти за Гоцето.
              Доходите от дивиденти, хонорари, наеми, ренти , акции, койни и т.н. не са към заплатите. Само предполагам но общата цифра трябва да е към 50К може и повече.... Затва 3%
              Контингентът за Гоцето е много повече защото към тези трябва да се добавят ипотечковци с по-ниски доходи, дългогодишни семейни соестители, гастербайтери и т.н. Бих казал едни 100К поне биха захлупили в Гоцето....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Имаше статистики в НСИ за доходите. 8000 нет от заплата предполагам, че имат не повече от 20 000 човека у нас, но със сивото, и други доходи може да отидат до над 50 000.... Да речем 3% от заетите....макс...
                Обаче дори в Германия без да съм проверявал не мисля че повече от 10% от хората имат 4100+ евро нето
                20000 не са 3%, а са под 1% от заетите. Сивото пък е концентрирано предимно в тази група и не в долните групи, така че това е общо взето контингентът, който се ръга с лакти за Гоцето.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                  И двата ли са към една банка?
                  Да, към една банка са, заради рекламата на пощенска бях написал, че ако сега за пръв път трябваше да тегля ипотечен бих се насочил към нея, но както изкоментирахме вече се оказа прекалено хубава да е истина.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Много по-малко, стига продавачът да си е пил хапчетата. Тази сграда е тотален боклук като строителство и визия, на самия булевард при това. Наоколо няма къде да гъкнеш, застрояването е на 110%. В Борово и района има далеч по-добри стари тухли от 70-те с реални квадрати, които се намират за под 1500 все още. Да искаш 2000+ за тая картонена кутийка е пристъп на шизофренно разстройство.

                    Цялото ново строителство в района е тотален боклук, единствено на Феърплей комплексчето до 36 СОУ (не това на България) бива.
                    Е това е в Белите Брези не е в Борово.... И според мен не става сградата като място / качеството не знам как е/ иначе да съм си взел нещо там някога..
                    За Феърплея съм съгласен, че е хубаво място, ама да знаеш чувал съм че качеството едва ли е по-добро от новото ново....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

                      моето виждане до голяма степен съвпада с това което ти споделяш като виждане ...
                      дай по точни цифри да видим .. преди някоя друга година за ниска средна класа минаваше човек с нетен месечен доход над 8000 лв. в бг .
                      сега как изглежда ниска средна класа в бг ?
                      много ми е интересно колко процента от хората в българия могат да се похвалят с такъв доход ..
                      нека малко да свлалим летвата на богат ... богат човек в бг може да се каже, че е човек с нетен годишен доход над 250 000 .. какъв процент от хората в бг имат такива доходи ..
                      Имаше статистики в НСИ за доходите. 8000 нет от заплата предполагам, че имат не повече от 20 000 човека у нас, но със сивото, и други доходи може да отидат до над 50 000.... Да речем 3% от заетите....макс...
                      Обаче дори в Германия без да съм проверявал не мисля че повече от 10% от хората имат 4100+ евро нето

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                        Лорде, пак се изказваш неподготвен- ако беше прочел какво съм написал щеше да видиш че говоря за реклама на нов кредит от пощенска банка, която звучеше прекалено хубава да е истина, така се и оказа- посочения гпр е за 10 годишна ипотека.Моите кредити са на 2. 7 гпр от друга банка с нефиксирана лихва.
                        И двата ли са към една банка?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Относно заблудата ти, че можеш нещо ново построено да вземеш с 10% надценка не знам да се смея или плача. Ето ти пример за апарт, който на зелено беше около 1200 / не си спомням дали 1100 или 1300 точно, но там някъде не повече/
                          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...oyk&f1=1&fe7=1
                          Колко би струвал хубав апарт без компромис и забележки на база този ?
                          Много по-малко, стига продавачът да си е пил хапчетата. Тази сграда е тотален боклук като строителство и визия, на самия булевард при това. Наоколо няма къде да гъкнеш, застрояването е на 110%. В Борово и района има далеч по-добри стари тухли от 70-те с реални квадрати, които се намират за под 1500 все още. Да искаш 2000+ за тая картонена кутийка е пристъп на шизофренно разстройство.

                          Цялото ново строителство в района е тотален боклук, единствено на Феърплей комплексчето до 36 СОУ (не това на България) бива.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Голяма тайна, голямо нещо тоя песимист и сградите му.
                            Съсредоточи се върху реалната случка. Може да ти помогне в преценката на ситуацията. На мен ми помогна ....
                            И разбира се че няма как да напиша във форума в коя сграда имам нещо.....Знаеш, че е в Гоцето и това стига....:-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Богаташи са тези с годишни доходи над милион евро. Аз не съм богат, заможен съм - имам приличен доход, който при разумно харчене може да ми осигури нормално съществуване + премерен лукс и различни удоволствия, които не са задължителни по принцип.

                              Средният Софиянец със 2000-3000 лева бруто пък е беден като мишка и има най-лош стандарт на живот в целия ЕС (сравнен пак със средната класа в другите страни), само че се е хвърлил да тегли 30-годишни кредити като луд и да купува имоти. Подобен идиотизъм няма другаде по света.
                              моето виждане до голяма степен съвпада с това което ти споделяш като виждане ...
                              дай по точни цифри да видим .. преди някоя друга година за ниска средна класа минаваше човек с нетен месечен доход над 8000 лв. в бг .
                              сега как изглежда ниска средна класа в бг ?
                              много ми е интересно колко процента от хората в българия могат да се похвалят с такъв доход ..
                              нека малко да свлалим летвата на богат ... богат човек в бг може да се каже, че е човек с нетен годишен доход над 250 000 .. какъв процент от хората в бг имат такива доходи ..
                              действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Богаташи са тези с годишни доходи над милион евро. Аз не съм богат, заможен съм - имам приличен доход, който при разумно харчене може да ми осигури нормално съществуване + премерен лукс и различни удоволствия, които не са задължителни по принцип.

                                Средният Софиянец със 2000-3000 лева бруто пък е беден като мишка и има най-лош стандарт на живот в целия ЕС (сравнен пак със средната класа в другите страни), само че се е хвърлил да тегли 30-годишни кредити като луд и да купува имоти. Подобен идиотизъм няма другаде по света.
                                За кредитите си в огромна заблуда. У нас ипотечките са на 2-3 място отзад напред в ЕС..... Тепърва започват.....

                                ПП Онези в Берлин от голямо богатеене ще правят референдуми и революции сигурно. Средна класа цъФнала до степен да си плаща наема, лизинга, застраховките и папото и нула в банковата сметка....Гледай ги НЕ искат жилища, а по-сгоден наем.....?!?!?!?
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 21.05.2021, 23:08.

                                Коментар

                                Working...
                                X