IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

    Моляте да ме извиниш, но явно си малък още и не си гледал преди 4 години какво е положението! Ипотеките си вървяха на 6.5% - 8% Естествено, ако влезем в паричния съюз ще сме по-близо до евтин ресурс от ЕЦБ, но проблемът е че очакванията са за глобална инфлация, а нашите банки ще са последни на опашката, т.е. 5-6 не е грубо, а по-скоро в реалистичния сценарии,,,, 7-8 ще е грубо и изобщо не искам да го смятам
    Има едно много актуално за темата стихотворение от Христо Ботев. Хора, които си мечтаят за вдигане на лихвите, често ми напомнят на него

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Ами не съм запознат в детайли при какъв курс може да влезем.... Уж политиците се кълняха, че ще бъде на същият, а ако погледнем ситуацията в еврозоната и у нас по-скоро е логично да е на 1.70 :-). Не че ще стане така.
      Въпроса за Италия беше в това, че няма как половината държави в ЕС да си обслужват дълговете на 6% лихва.... и съответните последици от това....Не че инфлацията няма да изисква подобни проценти..... Не знам какво ще сътворят за да разрешат проблема... Лихва по ипотечка 6% и по дълг 0,5% би звучало грубо....
      Моляте да ме извиниш, но явно си малък още и не си гледал преди 4 години какво е положението! Ипотеките си вървяха на 6.5% - 8% Естествено, ако влезем в паричния съюз ще сме по-близо до евтин ресурс от ЕЦБ, но проблемът е че очакванията са за глобална инфлация, а нашите банки ще са последни на опашката, т.е. 5-6 не е грубо, а по-скоро в реалистичния сценарии,,,, 7-8 ще е грубо и изобщо не искам да го смятам
      IM d best

      Коментар


      • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

        Италия е много зле на тема макро, а финансите са направо в канафката , но това какво общо има?
        Идеята ми не е да се заяждам, а да стане ясно защо цените скачат сега, но какво следва "утре" - след 2-3 години!
        Изобщо не ми се коментира сценарии, в който влизаме в паричния съвет! Договорената рамка е +/- 15% от сегашния курс 1,95583. Естествено досети се дали ще е надолу.... 100% е в горната граница и ще бъдем превалутирани на 1,95583 +15%, т.е. 2,25
        В този сценарии сметките за същия кредит на клетника стават
        Обща сума EUR 60 000 60 000
        годишна лихва % 3 6
        години за плащане 25 25
        месечна вноска EUR 287 390
        обща сума връщане 86 142 134 544
        Нарастване на сумата за погасяване >>>>> 48 403
        Нарастване на сумата в проценти % >>>>> 56
        години за погасяване, ако се запази вноската 25 39
        за да сме коректни сумата е в евро, но завишена според курса към лева, ако приемем че човекът получава левова заплата, а не еврова.
        Ами не съм запознат в детайли при какъв курс може да влезем.... Уж политиците се кълняха, че ще бъде на същият, а ако погледнем ситуацията в еврозоната и у нас по-скоро е логично да е на 1.70 :-). Не че ще стане така.
        Въпроса за Италия беше в това, че няма как половината държави в ЕС да си обслужват дълговете на 6% лихва.... и съответните последици от това....Не че инфлацията няма да изисква подобни проценти..... Не знам какво ще сътворят за да разрешат проблема... Лихва по ипотечка 6% и по дълг 0,5% би звучало грубо....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Разбира се таблицата е добра и вярна.
          Можеш ли да направиш същата/подобна за Италия ? Не за имотите а за държавният дълг.
          Италия е много зле на тема макро, а финансите са направо в канафката , но това какво общо има?
          Идеята ми не е да се заяждам, а да стане ясно защо цените скачат сега, но какво следва "утре" - след 2-3 години!
          Изобщо не ми се коментира сценарии, в който влизаме в паричния съвет! Договорената рамка е +/- 15% от сегашния курс 1,95583. Естествено досети се дали ще е надолу.... 100% е в горната граница и ще бъдем превалутирани на 1,95583 +15%, т.е. 2,25
          В този сценарии сметките за същия кредит на клетника стават
          Обща сума EUR 60 000 60 000
          годишна лихва % 3 6
          години за плащане 25 25
          месечна вноска EUR 287 450
          обща сума връщане 86 142 155 182
          Нарастване на сумата за погасяване >>>>> 69 040
          Нарастване на сумата в проценти % >>>>> 80
          години за погасяване, ако се запази вноската 25 45
          за да сме коректни сумата е в евро, но завишена според курса към лева, ако приемем че човекът получава левова заплата, а не еврова.
          Last edited by buyvalue; 06.06.2021, 21:54.
          IM d best

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение


            Много интересно и интелигентно мнение, както винаги. Но си мисля, че не е съвсем обективно. В България по ясни причини нямаме фирми с над 30 годишна история, но аз лично работя с такива от Германия, които са вече четвърто поколение, или Гърция, от над 50 години фирми. Така че, не е обективно- това, че ти не искаш да се занимаваш с бизнес, не значи, че всички са обречени. Поне се надявам
            Иначе и аз съм си мечтал за пасивен дохпд, без нерви, и т.н Но сметките не излизат-приеми да имаш 20 апарта х 100 000 евро купени. Месечен доход-12 хиляди евро. Срещу 2 млн инвестиция??
            Пак казвам-инвеститор в НИ е този, който строи, клиентите му не са “инвеститори” в НИ, а просто потребители/ купувачи.
            Темата е безкрайна и не за тук :-) Дано бизнеса да ти е или недостатъчно атрактивен или сложен за менажиране без лично участие :-)
            Сметката е по-лоша от тази която си описал. за тези 20 апарта по 100К към момента едва ли ще вземеш повече от 6-7К евро месечно, реално след разходи данъци си вероятно на 50% от това...., капиталовата не храни щото не продаваш, а 20 апарта си е вече работа....
            Сложен казус....:-)
            И да строителите са истинските печеливши, спор няма по темата....:-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Всъщност съгласен съм с Оскар и Пачангата - единствените сигурни печеливши са строителите инвеститори, а напоследък те печелят повече от добре / ако са взели терените навреме/. Следващото звено е като при акциите самтаймс вин, ама може и люн :-) Та това звено / ние/ можем да разчитаме не на печалба а само на запазване на стойност....Така е устроен модела, че ако ние имаме печалба то издаващата акции/апарти/ компания коригира сериозно емисионната стойност за следващото листване и понякога тя ще доведе до загуби за вложителите...., но Зукърбъргчо е прибрал парата :-)
              И аз съм съгласен, но ти колко Зукърбъргчовци забелязваш на перона? Или по детските стаи?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Там е може би било добре да се погледне по-детайлно. Преди 2 години аз гледах само Лозенец и Вазов обаче, Стрелбище не ми е било никога в полезрението. Явно съм сбъркал, макар и кварталът да не ми допада.
                Беше разбира се, ама аз се занимавах с тъпи и скъпи довършителни работи...наем да капе....Е сега капе , ама в съседство вместо капки има река....
                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 06.06.2021, 21:44.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                  Това е малко преекспонирано...все едно да кажеш, че който си купува акции не е инвеститор, а само този, който ги емитира. Или този, който си купува физическо злато не е инвеститор, само този, който сече монетите, дори не и той, а златодобивните компании и прочее
                  Всъщност съгласен съм с Оскар и Пачангата - единствените сигурни печеливши са строителите инвеститори, а напоследък те печелят повече от добре / ако са взели терените навреме/. Следващото звено е като при акциите самтаймс вин, ама може и люн :-) Та това звено / ние/ можем да разчитаме не на печалба а само на запазване на стойност....Така е устроен модела, че ако ние имаме печалба то издаващата акции/апарти/ компания коригира сериозно емисионната стойност за следващото листване и понякога тя ще доведе до загуби за вложителите...., но Зукърбъргчо е прибрал парата :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

                    Темата е интересна, но перспективите не са! в следващите 3-4 години ще има много болка, особенно на новодомци в София, дошли от провинцията без много да му мислят закупили апартаменче 60 кв. м. с кредит 60К евро. Инфлацията вече е голяма, а идва и още по, т.е. лихвите ще "подскочат" и ето съвсем кратък коментар от мен какво следвах
                    Обща сума EUR 60 000 60 000 60 000
                    годишна лихва % 3 4,5 6
                    години за плащане 25 25 25
                    месечна вноска EUR 287 337 391
                    обща сума връщане 86 142 101 159 117 340
                    Нарастване на сумата за погасяване >>>>> 15 017 31 198
                    Нарастване на сумата в проценти % >>>>> 17 36
                    години за погасяване, ако се запази вноската 25 29 34
                    Който издържи на новите лихви добре, другите имоти отиват на пазара, ЧСИ, наивниците на улицата или най-добре обратно на село!
                    Разбира се таблицата е добра и вярна.
                    Можеш ли да направиш същата/подобна за Италия ? Не за имотите а за държавният дълг.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение


                      Пак казвам-инвеститор в НИ е този, който строи, клиентите му не са “инвеститори” в НИ, а просто потребители/ купувачи.
                      Това е малко преекспонирано...все едно да кажеш, че който си купува акции не е инвеститор, а само този, който ги емитира. Или този, който си купува физическо злато не е инвеститор, само този, който сече монетите, дори не и той, а златодобивните компании и прочее

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

                        Темата е интересна, но перспективите не са! в следващите 3-4 години ще има много болка, особенно на новодомци в София, дошли от провинцията без много да му мислят закупили апартаменче 60 кв. м. с кредит 60К евро. Инфлацията вече е голяма, а идва и още по, т.е. лихвите ще "подскочат" и ето съвсем кратък коментар от мен какво следва
                        Обща сума EUR 60 000 60 000 60 000
                        годишна лихва % 3 4,5 6
                        години за плащане 25 25 25
                        месечна вноска EUR 287 337 391
                        обща сума връщане 86 142 101 159 117 340
                        Нарастване на сумата за погасяване >>>>> 15 017 31 198
                        Нарастване на сумата в проценти % >>>>> 17 36
                        години за погасяване, ако се запази вноската 25 29 34
                        Опиши тъй подробно и кредит от 150 к -200 k евра, доста масов напоследък !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Сградата на Нишава до Фантастико е добра за живеене само големи апарти бяха, но вече си имам нужното. за тази цел в подобна сграда-само големи апарти за живеене...Като я гледах беше 1200 преди 1-2 години....
                          Там е може би било добре да се погледне по-детайлно. Преди 2 години аз гледах само Лозенец и Вазов обаче, Стрелбище не ми е било никога в полезрението. Явно съм сбъркал, макар и кварталът да не ми допада.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Изкупуването какво общо има с балона ? То има общо с поскъпването в града напоследък., но цените в града са все още ниски на фона на Париж или Лондон примерно / столици на съпоставими държави ...по-слаби дори/ А наемите пък съвсем ....и почти съм сигурен, че наемите вече тръгнаха нагоре...съда реши.... И да нормално е да протестират при 86.5% наематели, които са свикнали да живеят на тънко....е няма да стане докато БСП не вземе властта в Берлин :-)
                            Темата е интересна, но перспективите не са! в следващите 3-4 години ще има много болка, особенно на новодомци в София, дошли от провинцията без много да му мислят закупили апартаменче 60 кв. м. с кредит 60К евро. Инфлацията вече е голяма, а идва и още по, т.е. лихвите ще "подскочат" и ето съвсем кратък коментар от мен какво следвах
                            Обща сума EUR 60 000 60 000 60 000
                            годишна лихва % 3 4,5 6
                            години за плащане 25 25 25
                            месечна вноска EUR 287 337 391
                            обща сума връщане 86 142 101 159 117 340
                            Нарастване на сумата за погасяване >>>>> 15 017 31 198
                            Нарастване на сумата в проценти % >>>>> 17 36
                            години за погасяване, ако се запази вноската 25 29 34
                            Който издържи на новите лихви добре, другите имоти отиват на пазара, ЧСИ, наивниците на улицата или най-добре обратно на село!
                            Last edited by buyvalue; 06.06.2021, 21:14.
                            IM d best

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение


                              Много интересно и интелигентно мнение, както винаги. Но си мисля, че не е съвсем обективно. В България по ясни причини нямаме фирми с над 30 годишна история, но аз лично работя с такива от Германия, които са вече четвърто поколение, или Гърция, от над 50 години фирми. Така че, не е обективно- това, че ти не искаш да се занимаваш с бизнес, не значи, че всички са обречени. Поне се надявам
                              Иначе и аз съм си мечтал за пасивен дохпд, без нерви, и т.н Но сметките не излизат-приеми да имаш 20 апарта х 100 000 евро купени. Месечен доход-12 хиляди евро. Срещу 2 млн инвестиция??
                              Пак казвам-инвеститор в НИ е този, който строи, клиентите му не са “инвеститори” в НИ, а просто потребители/ купувачи.
                              този месечен доход е предполагаем и само пожелателен но да прав си кой е инвеститора , тук списващите потребители не вдяват и смятат капиталова!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Коя, тази на мястото на ресторант Мираж ли чакаш? Тя пък е на хептен калпаво място - Каблешков. Други нови сгради в Гоцето не се сещам да има.

                                Що не видиш сградата на Нишава до Фантастико? Май са останали 1-2 апарта на около 1900 с ДДС. Или в Лозенец в Сикрет Гардънс на БЛД. Около 2300 с ДДС - големи апартаменти обаче.
                                Сградата на Нишава до Фантастико е добра за живеене само големи апарти бяха, но вече си имам нужното. за тази цел в подобна сграда-само големи апарти за живеене...Като я гледах беше 1200 преди 1-2 години....

                                Коментар

                                Working...
                                X