IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Взимам си поука....Само глупаците не се учат от грешките си , а всички грешат..
    И прав си, че всички са се залетели към имотите у нас, което не може да свърши добре, но няма добри алтернативи освен една, / варианта на Берти/ която уви не харесвам / не искам да ставам тракторист/. Слабо вероятно е да има подценен актив .... може би златото в някаква степен би било по-малко зло, но става въпрос само за физическо и там идваме до проблемите със съхранението и маржовете покупко-продажба....
    Дивесификация по еврейски тертип с условието ,че времето за пазар на имот е минало отдавна{мое мнение}. При земята е още по страшно положението ! За златото си прав но принципно трябва консултация със специалисти ,хора на които главата им е завряна в активи от поне 10 години ,професионално . Пак казвам, положението на мен ми мирише на зле и въпроса за много пари е къде и в какво .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

      Първа грешка, сравняваш ! Но извода ,че ще го ядем е верен ! Щом всичко се е юрнало У имотите ако в тебе е ножа и хляба как ще пострижеш оФцете , м? От умен човек съм чувал ,че видиш ли тенденция трябва да бягаш !
      ПП Кой актив е подценен в момента ?! За имотите и битКойнЯ е видно какво е положението У тиквите на простите хора .
      подценени са парите, кешовицата ...... ще стане кешовица- царица, това което идва не изглежда като онова от средата на 90 те години
      действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

        Първа грешка, сравняваш ! Но извода ,че ще го ядем е верен ! Щом всичко се е юрнало У имотите ако в тебе е ножа и хляба как ще пострижеш оФцете , м? От умен човек съм чувал ,че видиш ли тенденция тряя да бягаш !
        ПП Кой актив е подценен в момента ?! За имотите и битКойнЯ е видно какво е положението У тиквите на простите хора .
        Взимам си поука....Само глупаците не се учат от грешките си , а всички грешат..
        И прав си, че всички са се залетели към имотите у нас, което не може да свърши добре, но няма добри алтернативи освен една, / варианта на Берти/ която уви не харесвам / не искам да ставам тракторист/. Слабо вероятно е да има подценен актив .... може би златото в някаква степен би било по-малко зло, но става въпрос само за физическо и там идваме до проблемите със съхранението и маржовете покупко-продажба....
        Самото развитие на криптопазара е показателно. Само гледай какви огромни пари са вкарани в нещо, което е реално неизползваем въздух В една мечта и може да бъде нулирано буквално за 1 седмица ..., когато правителствата решат. Айде спекуланти/измамници като Мъск които го рекламират докато продават ги разбирам, ама останалите си ги купуват щото НЯМА алтернатива според тях....
        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 25.05.2021, 01:13.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          С това няма как да не се съглася. Всички знаем , че ще стане по-зле за всички. Ясно е че имотите дори да са някакво спасение то едва ли ще е пълно.
          Писал съм и преди - през 90-те баща ми изгуби пари за 2-3 апарта поради нерешителност и неосъзнаване на реалностите макар и роднини със Западен или комунистически властопит да му казваха какво иде . Парите му бяха изкарани с як труд. Ето ни нас сега в някаква подобна ситуация - аз бачкам , честно и почтено събира се по нещо и в един момент то става нищо.... Нали не мислиш че бих го допуснал, както и всеки със семейство минало по подобен път....
          Как да го напиша за по-ясно. Примерно набутвам се на върха / да може и да се окаже че е сега макар и надали/ и цените падат с 20-30-40% и се възстановяват след 15 години.... Изглежда много зле, а ако се окаже че след 15 години с тези пари акк не отидат в имот сега не може да се купи и мазе ?
          Начи баща ми през 90-те с парите за единият апарт успя да си купи 2 тона въглища за зимата....Тези неща ги помня добре....
          Първа грешка, сравняваш ! Но извода ,че ще го ядем е верен ! Щом всичко се е юрнало У имотите ако в тебе е ножа и хляба как ще пострижеш оФцете , м? От умен човек съм чувал ,че видиш ли тенденция трябва да бягаш !
          ПП Кой актив е подценен в момента ?! За имотите и битКойнЯ е видно какво е положението У тиквите на простите хора .
          Last edited by pa4anga; 25.05.2021, 00:59.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

            Нали знаеш ,че винаги става кофти неочаквано за масата народец. То затова има разни маркери уж.Лошото е , че У големите братя е ножа и хляба . А ние ще го ядем пълна програма, а тия имотните с ипотеките неискам да ги мисля, купилите на връх също . Продадохме в Свобода 2008 за 90к евра тристайна тухла - нормална квадратура ,можеш да разгледаш сегашните обяви ,апартамента стои празен от собствениците които са У америката !
            С това няма как да не се съглася. Всички знаем , че ще стане по-зле за всички. Ясно е че имотите дори да са някакво спасение то едва ли ще е пълно.
            Писал съм и преди - през 90-те баща ми изгуби пари за 2-3 апарта поради нерешителност и неосъзнаване на реалностите макар и роднини със Западен или комунистически властопит да му казваха какво иде . Парите му бяха изкарани с як труд. Ето ни нас сега в някаква подобна ситуация - аз бачкам , честно и почтено събира се по нещо и в един момент то става нищо.... Нали не мислиш че бих го допуснал, както и всеки със семейство минало по подобен път....
            Как да го напиша за по-ясно. Примерно набутвам се на върха / да може и да се окаже че е сега макар и надали/ и цените падат с 20-30-40% и се възстановяват след 15 години.... Изглежда много зле, а ако се окаже че след 15 години с тези пари акк не отидат в имот сега не може да се купи и мазе ?
            Начи баща ми през 90-те с парите за единият апарт успя да си купи 2 тона въглища за зимата....Примерно 5-10 години работа и спестявания от апарт на 2 тона въглища....Тези неща ги помня добре....
            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 25.05.2021, 00:56.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

              приемам поста ти за поднесена обективно фактическа обстановка .. преди ..
              въпроса е какъв според теб трябва да е извода .. защото може в много посоки да се разсъждава
              Е аз съм го написал . Как ще стане е въпрос за повече от мЕлион евра !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                Кое не разбра ?
                приемам поста ти за поднесена обективно фактическа обстановка .. преди ..
                въпроса е какъв според теб трябва да е извода .. защото може в много посоки да се разсъждава
                действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

                  какво искаш да кажеш ?
                  Кое не разбра ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                    Нали знаеш ,че винаги става кофти неочаквано за масата народец. То затова има разни маркери уж.Лошото е , че У големите братя е ножа и хляба . А ние ще го ядем пълна програма, а тия имотните с ипотеките неискам да ги мисля, купилите на връх също . Продадохме в Свобода 2008 за 90к евра тристайна тухла - нормална квадратура ,можеш да разгледаш сегашните обяви ,апартамента стои празен от собствениците които са У америката !
                    какво искаш да кажеш ?
                    действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      По-скоро е Кога ще стане ясно ? Че това ясно го чакаме от години... И от тогава минахме на 1 стая по-малко....
                      Нали знаеш ,че винаги става кофти неочаквано за масата народец. То затова има разни маркери уж.Лошото е , че У големите братя е ножа и хляба . А ние ще го ядем пълна програма, а тия имотните с ипотеките неискам да ги мисля, купилите на връх също . Продадохме в Свобода 2008 за 90к евра тристайна тухла - нормална квадратура ,можеш да разгледаш сегашните обяви ,апартамента стои празен от собствениците които са У америката !
                      Last edited by pa4anga; 25.05.2021, 00:25.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                        Е да но форумните имотни спЕциАлистЕ не са на това мнение . За тях ,ще има ръст до откат и следователно ако днес купиш коптор то си закъснял вече .
                        Е да ама към момента ипотеките у нас поевтиняват.... Да знам....Ще поскъпнат.... някога...Ясно е....
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 25.05.2021, 00:23.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                          Ясно за кого ?!
                          По-скоро е Кога ще стане ясно ? Че това ясно го чакаме от години... И от тогава минахме на 1 стая по-малко....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ernan Kortes Разгледай мнение

                            Цитат от статията....."потребителите заделят парите си за погасяване на поскъпващите ипотеки, а не за коледни подаръци."
                            Е да но форумните имотни спЕциАлистЕ не са на това мнение . За тях ,ще има ръст до откат и следователно ако днес купиш коптор то си закъснял вече .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                              Ясно за кого ?!
                              Цитат от статията....."потребителите заделят парите си за погасяване на поскъпващите ипотеки, а не за коледни подаръци."

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Ernan Kortes Разгледай мнение
                                https://m.dir.bg/business/ikonomika/-2460361

                                Картинката едно към едно 10 години назад...растящи цени,инфлация и....после е ясно..
                                Ясно за кого ?!

                                Коментар

                                Working...
                                X