IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

    Преди 1-2 години? Явно пак съм блял по баирите.
    Не си.... Изгубих представа за времето - миналата година беше вируса. Значи са 2+ години.... Табелата си седеше куп време до сергийката за зеленчуците.... Апартите и картинката на сградата са супер, но мястото за мен е малко шумно / Нишава е натоварена денонощно/ и самото голямо забавяне на строежа е странно.... Другите построиха сградите за това време....

    Коментар


    • Горките перонци изпуснали влака, който не е купил имот, явно е кръгъл идиот

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

        Чудя се как да им обясня на брокитата че мечтите им за инфлация са безнадеждни. Първото нещо което инфлацията прави е да съсипе бизнеса. Кой ще продава стока днеска ако само да изчака до утре ще продаде на по-висока цена. Айде при Виденовата инфлация това не се случи защото тогава всичко се смяташе в долари и марки и можеше да се определя някаква цена на нещата. Обаче когато няма резервна валута и еврото и долара ако девалвират вече няма смисъл от търговията и никой няма да иска да продава нищо. Бартер със стоки, злато, крипто, това ще е бъдещето на тоя сценарии. Почти невъзможно е да се допусне това за резервните валути, те затова пазят изобщо мяра на дълговете. И в момента се вижда как вече никой не иска да продава нищо, пък представи си при една двойна инфлация например даже кафе няма да можеш да си купиш. Хубаво е да имаш хедж за тоя вариант а и със спекулативна опция но е крайно невероятен.
        Харесва ми това мнение. Добре анализираш. И какво, как си представяш имот на промоция? Корекция може би да. Но това грее ли те.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

          Чудя се как да им обясня на брокитата че мечтите им за инфлация са безнадеждни. Първото нещо което инфлацията прави е да съсипе бизнеса. Кой ще продава стока днеска ако само да изчака до утре ще продаде на по-висока цена. Айде при Виденовата инфлация това не се случи защото тогава всичко се смяташе в долари и марки и можеше да се определя някаква цена на нещата. Обаче когато няма резервна валута и еврото и долара ако девалвират вече няма смисъл от търговията и никой няма да иска да продава нищо. Бартер със стоки, злато, крипто, това ще е бъдещето на тоя сценарии. Почти невъзможно е да се допусне това за резервните валути, те затова пазят изобщо мяра на дълговете. И в момента се вижда как вече никой не иска да продава нищо, пък представи си при една двойна инфлация например даже кафе няма да можеш да си купиш. Хубаво е да имаш хедж за тоя вариант а и със спекулативна опция но е крайно невероятен.
          Добре казано, но ТИ лично какво предлагаш, какъв е твоя спасителен план?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

            Ти къде се пъхаш при инфлация автоматично има и лихва или си забравил дрането преди години ?!
            Чудя се как да им обясня на брокитата че мечтите им за инфлация са безнадеждни. Първото нещо което инфлацията прави е да съсипе бизнеса. Кой ще продава стока днеска ако само да изчака до утре ще продаде на по-висока цена. Айде при Виденовата инфлация това не се случи защото тогава всичко се смяташе в долари и марки и можеше да се определя някаква цена на нещата. Обаче когато няма резервна валута и еврото и долара ако девалвират вече няма смисъл от търговията и никой няма да иска да продава нищо. Бартер със стоки, злато, крипто, това ще е бъдещето на тоя сценарии. Почти невъзможно е да се допусне това за резервните валути, те затова пазят изобщо мяра на дълговете. И в момента се вижда как вече никой не иска да продава нищо, пък представи си при една двойна инфлация например даже кафе няма да можеш да си купиш. Хубаво е да имаш хедж за тоя вариант а и със спекулативна опция но е крайно невероятен.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              50 лъжи друг път. Лъжеш ти, че изобщо някога си излизал извън България, защото очевидно не познаваш Западна Европа и живота там. Ходил си до Димитровград за плескавици - това ти е опитът навън. Никога не си живял в нормален град и квартал, затова и мизерията в Гоцето ти се струва толкова хубава. Живей си в заблудата, не ми пречи това.

              А Левчо не съществува - това е един от фейк-профилите на купата. Никой не си дава паролата на друг и не ми го пробутвайте тоя номер. Твърде възможно е и твоят профил да е фалшив и пак да е на същия индивид.
              Джони, стига глупости, бре пич. Уважавам ти мненията без да те познавам защото имаме единомислие за локации и качествени имоти. Както и с Песи.
              Не се главоблъскай, нищо не е станало. И на теб мога да дам да пишеш от моя профил, искаш ли? Това е само един профил, ние сме личности с мнения и се радвам с последните постове, сега ги чета че с Песи правите конструктивен диалог. За Берлин и покупателната стойност на кеша изобщо. Все пак е важно с нашия Бг кеш какво може да се купи по света, не само у нас щото видиш ли кафето все още е евтино. И услугите. И зъболекаря. Но това мен не ме грее. Никога не сравнявай кинтите си с Бг стандарта. А с 50 мл Скоч в Дубай защо не...ще ти се отпие.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                ти не си нормален инвеститор с кредит, ще припадна ! Къде си тръгнал по нанагорнището ?
                Хаха, дилетант. Две вноски в годината ми покриват дивидентите от акции.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                  ти не си нормален инвеститор с кредит, ще припадна ! Къде си тръгнал по нанагорнището ?
                  Кредитът ми трябваше, локацията кърти мивки, а всички благи наемчета покриват вноската. Само с два-три ремонта по софийските, покривам цялото задължение. Да не говорим, че вземанията ми, покриват целия кредит и остават пари за морски приключения.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                    Аз нищо не съм забравил, ама ако теб са те драли...не ти разбрах великата мисъл, аз къде се бутам. Аз купих преди 2 месеца с 40% кредит-потребителски. 60% лично МОЯ пара. За 40 дни съм изплатил 3% от главницата. На есен трябва да сменям и колата, щото покупката ми е на морето. Та, не знам един загубен аутсайдер, без нито един имот, как ще дава наклон на инвеститор с 4 имоти в столица, друг на море, друг в подножието на планина и друг в градче на 40км. От София. Трябва да си много гламав за да се сравняваш с него
                    ти не си нормален инвеститор с кредит, ще припадна ! Къде си тръгнал по нанагорнището ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                      Ти къде се пъхаш при инфлация автоматично има и лихва или си забравил дрането преди години ?!
                      Аз нищо не съм забравил, ама ако теб са те драли...не ти разбрах великата мисъл, аз къде се бутам. Аз купих преди 2 месеца с 40% кредит-потребителски. 60% лично МОЯ пара. За 40 дни съм изплатил 3% от главницата. На есен трябва да сменям и колата, щото покупката ми е на морето. Та, не знам един загубен аутсайдер, без нито един имот, как ще дава наклон на инвеститор с 4 имоти в столица, друг на море, друг в подножието на планина и друг в градче на 40км. От София. Трябва да си много гламав за да се сравняваш с него

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Сградата на Нишава до Фантастико е добра за живеене само големи апарти бяха, но вече си имам нужното. за тази цел в подобна сграда-само големи апарти за живеене...Като я гледах беше 1200 преди 1-2 години....
                        Преди 1-2 години? Явно пак съм блял по баирите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение
                          Ипотеките си вървяха на 6.5% - 8%
                          Ба си, сега Митко е на 2,8 а моят потребителски на 4, 2. Явно на бизнесмените, банките не ви хващат много вяра

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                            Има едно много актуално за темата стихотворение от Христо Ботев. Хора, които си мечтаят за вдигане на лихвите, често ми напомнят на него
                            Ти къде се пъхаш при инфлация автоматично има и лихва или си забравил дрането преди години ?!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Ами не съм запознат в детайли при какъв курс може да влезем.... Уж политиците се кълняха, че ще бъде на същият, а ако погледнем ситуацията в еврозоната и у нас по-скоро е логично да е на 1.70 :-). Не че ще стане така.
                              Въпроса за Италия беше в това, че няма как половината държави в ЕС да си обслужват дълговете на 6% лихва.... и съответните последици от това....Не че инфлацията няма да изисква подобни проценти..... Не знам какво ще сътворят за да разрешат проблема... Лихва по ипотечка 6% и по дълг 0,5% би звучало грубо....
                              Кои политици, те ония ги няма вече
                              Превалутиране на 3.20, макар е докато се решат - ще е и по-зле.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от buyvalue Разгледай мнение

                                Моляте да ме извиниш, но явно си малък още и не си гледал преди 4 години какво е положението! Ипотеките си вървяха на 6.5% - 8% Естествено, ако влезем в паричния съюз ще сме по-близо до евтин ресурс от ЕЦБ, но проблемът е че очакванията са за глобална инфлация, а нашите банки ще са последни на опашката, т.е. 5-6 не е грубо, а по-скоро в реалистичния сценарии,,,, 7-8 ще е грубо и изобщо не искам да го смятам
                                Така де ,тоест тенденцията сульо и пульо да е "инвеститор" в имоти всъщност е пътя към кошарата за стригане . Прадоподобно и напълно възможно. Песимистичния се кълне ,че лихвата няма да подскочи и че ако днес не си купил утре си на загуба .... дали ?

                                Коментар

                                Working...
                                X