IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

    Братислава е гомно в сравнение със София.Изобщо не може да се сравнява.Тумби цигани джебчии мизерия
    Ти си виждал Братислава само в aтлас. Явно представата ти за "мизерия" и "тумба роми" идва от двете места, на които живееш и имаш имоти - Света Троица (ромското гето на София) и Буковлък (ромското гето на цяла Плевенска околия). Ти други населени места не си виждал през живота си.

    Нищо чудно и ти самият да си от тези роми - тук се правиш на много умен и печен, но по начина ти на изказ си личи от километри ниският социален статус и липсата на елементарно образование и култура.
    Last edited by mibova; 02.06.2021, 20:25.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      В такъв случай ако ми изпаднат едни излишни 100к какво да ги правя? Нищо не може да се купи с тях, не са и за изхвърляне на боклука.
      Пак ли акции?

      Не мисли, че и на мен не ми е проблем кешът. Проблем е и то голям. Но няма какво да се купи с него. Трябват ми минимум 500к за да купя нещо прилично като за мен, т.е. трябва няколко години да трупам кеш (или да продам 2-та апарта, но и това не ми е особено приятно в момента).
      Това е проблема на малкото кеш. Кешът е кеш когато е достатъчно. И Песимистчо е писал, да купиш един имот трябва да имаш поне х2 кеш.
      Но бай Ставри Купата показа че когато трябва купува и цените не се коментират. Мисли дългосрочно и следва цел. Това да запомнят Кибик майсторите.
      А малкото недостатъчен за имот кеш винаги и не е грешно да го поставиш на капиталовите пазари, не е грешка. Инак го обричаш да го рупа инфлацията.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Примерна кауза? Да купя апартамент и да подпомогна бедните брокерки?
        В тая кочина не виждам каква смислена кауза може да има - ако засадя дръвчета, ще ги унищожат. Да изчистя Южния Парк - на същия ден вече ще е заринат с боклуци. Какво да направя?
        Щом и Берто не мое те издържи работата е много сериозна.Потърси лекарска помощ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Понякога се чудя, кое е по-зле за един град. 50% чернилки или 100% бели селяндури с произход ВР, РК и КН, които излизат нощем да си хвърлят мизериите в дерето, за да не ги видят денем съседите, че хвърлят нещо.
          На мен чернилките не са ми пречили по никакъв начин, докато съм живял там. От българските селяндури обаче си патя ежедневно.
          Най зле са такива като тебе

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

            В Европа явно имаш предвид ЕС, щото иначе и русия се води в Европа, поне двата града дето мязат на нещо, и Молдова е в Европа, Албания, Босна и прочие. В ЕС определено сме с най-евтини имоти и то със сериозна разлика спрямо предпоследния, така че не виждам какво те притеснява. Наскоро ми беше интересно да видя на Нумбео, как при 50% по-високи заплати в Братислава, имотите са над 2 пъти по-скъпи. За другите да не говорим. Нищо чудно да се окаже, че в София са най-достъпни за средния гражданин на съответния град в ЕС.
            Братислава е гомно в сравнение със София.Изобщо не може да се сравнява.
            Last edited by mibova; 02.06.2021, 20:24.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              В такъв случай ако ми изпаднат едни излишни 100к какво да ги правя? Нищо не може да се купи с тях, не са и за изхвърляне на боклука.
              Пак ли акции?

              Не мисли, че и на мен не ми е проблем кешът. Проблем е и то голям. Но няма какво да се купи с него. Трябват ми минимум 500к за да купя нещо прилично като за мен, т.е. трябва няколко години да трупам кеш (или да продам 2-та апарта, но и това не ми е особено приятно в момента).
              Помисли за Версай.Само това е като за тебе.Давай колкото искат и вземай.Не се заглеждай по разни колиби че ти падна реномето.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                Кой ще вдигне лихвите? ФЕД и ЕЦБ? Дай прогноза да видим кога ще е края на нулевите лихви?
                Централните лихви не ги гледай. Пазарните лихви на които ти и аз бихме търгували по между си, тях гледай. Още тази година ще се вдигнат пазарните лихви.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                  Ми то по цял свят скочиха 50%+ последните няколко години, и особено се засилиха последната година в пандемията, обратно на всякаква логика. А може и да е логично, че примерно печатат здраво. Миналата година през април си говорих с мои приятели в Сиатъл, точно си бяха взели къща предния месец, лудница на търга, наддаване яко от 600К на 830К. Ядосваха се, че в тоя момент можели да я вземат за по-малко, след месец заради паниката от локдауна. А то всъщност се оказа че е било само лека флуктуация, след това е истинската лудница, сега е над милион сигурно.
                  Едно е да скочат цените (със 17%) в следствие на продължаващ и вероятно безкраен мораториум по наеми, ипотеки, изселвания. Заедно с централна банка която купува по 500 милиарда в ипотеки и раздава по $60К на година на хора за да не работят. И на всичко отгоре има огромен демографски наплив по гранциите в САЩ, както и практически край на пандемията с ваксинирането.

                  Друго е да скачат цените от нищото със всички противоположни на гореизброеното съставки. България е умряла държава. Щом не успяха да запазят евтина цена на живота губи всички конкурентноспособни свойства.

                  От 15% глобален данък единствените засегнати страни в ЕС са Ирландия, Малта, Кипър и България. Всичките в момента реват в Брюксел да не се вдига данъка, само България ни лук яла ни лук мирисала. Пълно информационно затъмнение. Ирландия си казва че от 12.5% ако данъка се вдигне на 15% ще изгуби 20% от бизнеса в следващите 5 години и иска референдум, това е за 2.5% разлика. А никой не коментира България от 10% като стане на 15% какъв шок ще преживее, с изтичане на капитали, с дефлация, и с демография. Пък това е само причина номер 100 защо имотите в България не струват нищо. Пак казвам, до 5 години ще се появят първите безплатни жилища в България. Ако не по държавна линия, то поне корпорации ще привличат кадри така. До 10 години правото на жилище ще е гарантирано със закон.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение
                    Кой ще вдигне лихвите? ФЕД и ЕЦБ? Дай прогноза да видим кога ще е края на нулевите лихви?
                    Ее, прогноза... аз да не съм Минчо Празников.
                    Но в даден момент ще решат, че стимулирането вече не им е приоритет, а инфлацията.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                      То и аз това плямпах,ама няма кой да чете.
                      Няма значение, те като (не АКО, а КОГАТО) вдигнат лихвите ще стане ясно кой плува без бански (както обича да се изразява чичко Бъфет).
                      Сега като е прилива на евтините пари само главите им се подават, ама като дойде отлива ще им лъснат дирниците!
                      https://www.dnes.bg/obshtestvo/2021/...ryshtat.492299
                      p.s.
                      Седларов ли са блокирали пак - ахахаха.... то тоя заслужава доживотен бан, ни един полезен коментар, само плява.
                      Кой ще вдигне лихвите? ФЕД и ЕЦБ? Дай прогноза да видим кога ще е края на нулевите лихви?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                        Тези +50% от последните няколко години нямат никаква икономическа и демографска обоснованост - единствено ниските лихви и безразботното кредитиране, както и манипулация на цените от страна на брокерите.
                        То и аз това плямпах,ама няма кой да чете.
                        Няма значение, те като (не АКО, а КОГАТО) вдигнат лихвите ще стане ясно кой плува без бански (както обича да се изразява чичко Бъфет).
                        Сега като е прилива на евтините пари само главите им се подават, ама като дойде отлива ще им лъснат дирниците!
                        https://www.dnes.bg/obshtestvo/2021/...ryshtat.492299
                        p.s.
                        Седларов ли са блокирали пак - ахахаха.... то тоя заслужава доживотен бан, ни един полезен коментар, само плява.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Ами точно това ти казвам и аз. Тези +50% от последните няколко години нямат никаква икономическа и демографска обоснованост - единствено ниските лихви и безразботното кредитиране, както и манипулация на цените от страна на брокерите.
                          Ми то по цял свят скочиха 50%+ последните няколко години, и особено се засилиха последната година в пандемията, обратно на всякаква логика. А може и да е логично, че примерно печатат здраво. Миналата година през април си говорих с мои приятели в Сиатъл, точно си бяха взели къща предния месец, лудница на търга, наддаване яко от 600К на 830К. Ядосваха се, че в тоя момент можели да я вземат за по-малко, след месец заради паниката от локдауна. А то всъщност се оказа че е било само лека флуктуация, след това е истинската лудница, сега е над милион сигурно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            Така е Джони, прав си. Лошата новина е, че имотите едва сега започват да поскъпват. Щом бай Ставри надзирателя е купил сега, а той прогнозираше +30% до края на настоящата година и възход до 2029-та, значи положението не е никак розово. Да знаеш, че бай Ставри и Ледчо и песимиста много добре предсказват бъдещето.
                            В такъв случай ако ми изпаднат едни излишни 100к какво да ги правя? Нищо не може да се купи с тях, не са и за изхвърляне на боклука.
                            Пак ли акции?

                            Не мисли, че и на мен не ми е проблем кешът. Проблем е и то голям. Но няма какво да се купи с него. Трябват ми минимум 500к за да купя нещо прилично като за мен, т.е. трябва няколко години да трупам кеш (или да продам 2-та апарта, но и това не ми е особено приятно в момента).

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                              Еми точно в Гоцето през 2016та продадохме 98 м2 чисто стар тухлен апартамент за 100 000 евро и то със зор, купи го бивш колега, иначе не се знае колко време щеше да отнеме. Но пък къщите край София бяха още по-евтини тогава, брат ми си взе за 85К две къщи със застроена площ над 300м2 в двор 900м2 в Мрамор. Сега само парцел за тия пари.
                              Малко си изтървал влака. Съмнявам се обаче пак да има такъв прозорец на добри цени както след 2008ма.
                              Ами точно това ти казвам и аз. Тези +50% от последните няколко години нямат никаква икономическа и демографска обоснованост - единствено ниските лихви и безразботното кредитиране, както и манипулация на цените от страна на брокерите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                                Току що мой приятел с ник бай Ставри надзирателя (на когото модераторите не дават достъп до форума) ми съобщи добра новина, че е закупил къща в Кокаляне. Той не обича апартаментите и затова отново е купил къща. Сега ще трябва да поддържа къща на морето, къща до София и цяла сграда в Банско. Дупе да му е яко :-).
                                Поздравления за Бай Ставри. Дано да се справи с поддръжката....

                                ПП Забрави и най-важната му къща - тази в Бела вода :-), то си е почти Радомир тва :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X