IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Темата май се изчерпа.

    Коментар


    • пичове, айде да си разменяме закачки и обидни квалификации в контекста на темата
      една тема за украИна ми стига
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        понеже 6000 явно се е занимавал с търговия да му обясня някои неща по линия на VW и подобни инвестиции

        едно е да наемеш офис за аутсорс с 1-2-3 годишен договор и включена подръжка или да направиш едни относително прости халета-магазини (стоката вътре я висиш на доставчиците с отложени), а съвсем друго е да построиш завод за някакво по-тежко производство (шивашките ги слагам към лесните)
        една такава инвестиция въобще не я брига, че данък печалба бил 10% (визирам завод за коли), защото този данък няма да е фактор години напред, а при дъщерните има начин да не се плаща (амортизации, външни услуги, продажби към майката на каквито им е изгодно цени).
        бизнесът се интересува от това администрацията как работи, каква е данъчната политика по отношение на местни данъци, такси и нещо много важно - по отношение на персонала. Ако се наемат висококвалифицирани кадри то заплатата им ще е над макс осигурителен доход и съответно при 5-6К заплата компанията си прави сметката за осигуровки и тн. Утре чиновниците решават да вдигнат прага с 500 , 1000,2000 кинта - хоп разхода за перо заплати скача (да не влизам в подробности).

        Да не говорим, че като дойде някой такъв се среща с местната схема - ето хубав терен ама е на еди кой си, ето хубав теренен ама е на друг, а държавен терен не може ли - амииии нямаме такава практика. Нищо незаконно, но срещнеш ли такова отношение, а комшията ти каже давай тука ти давам този парцел, ток, вода съм ти пуснал, ще ти направя и път - защото държавната ни политика е да привличаме бизнеси като вашия - и мисля, че изборът е ясен.

        ИТ аутсорса от друга страна зависи само от цената на труда. Разбира се има инвестиции в годините, но при трудност екипа се съкращава и по живо по здраво в друга държава. При заводите за стотици милиони уви така не става и именно затова държавната политика трябва да е последователна и предвидима - едни прости осигурителни прагове ако ни погледне някой чужд бизнвсмен отстрани ще каже - аа тия всяка година правят панаир и като идем там ще ни гледат като прасе касичка за бюджета на НОИ, здравна каса и тн... айде няма нужда.

        ако ни приемат в еврозоната и сухия шенген със сигурност това ще са фактори в плюс, но най-важно е каква е държавната политика спрямо по-трудния за започване бизнес (заводи).
        Шестака май само му се иска да се е занимавал с нещо. И той като лордчето, говори с недомлъвки , подмятания, ма не казва нишо конкретно. То и тук има български бизнесмени , бояджии, фризьорки, или купил един камион и кара за своя сметка ... бизнесмени да искаш, ма 80% си ходят до България един път на 10 години да си оправят зъбите.

        Да направиш аутсорсинг компания на гола поляна иска доста готови кинти. Нямам представа колко от собствениците са синчетата и внуците на номенклатурката ма все са хора с гръб. Дуржавата ако иска да си отгледа независим бизнес трябва да помага.

        Не знам на колко от Вас е направило впечатление като затваряте акаунт примерно в стрийминг сървис (Hulu, Netflix) или платени услуги като LinkdIn първо почват с кандърмите "Много съжаляваме че си затваряте сметката, каква е причината и между другото ето Ви 3 месеца безплатни от нас, па дано размислите". Като работиш в читава компания и тръгнеш да напускаш ти правят exit интервю, колко е проформа не е ясно , но все е начин да се усетят потенциални проблеми и зашо аджеба хората се изнасят. Аз като затварях фирмата нито някой ме пита шо го правя нито къде мисля да ходя. Бе хората се опитват да задържат акаунт за $20 на месец , на ДА не и дреме за някой който им е дал хиляди без да иска нищо насреща и даже не се опитват да разберат шо е дошъл и зашо си тръгва само 3-4 години по-късно. Едно време приехме 10 хиляди гръцки фирми, които избягаха от Гърция и оперираха на хартия от България. Тогава бяхме от печелившата страна, ма не им ли светна, че бизнеса е мобилен и тогава загубиха гърците утре може да сме ние ?

        Коментар


        • Почнаха да фалират и фурните -

          Hunderte Menschen werden bei Lila Bäcker entlassen




          Eine traurige Nachricht abseits des Börsengeschehens: Die insolvente Backkette Lila Bäcker muss etwa ein Drittel ihrer rund 230 Filialen schließen. Rund 500 der 1600 Mitarbeiter müssten gehen, teilte das Unternehmen mit.

          https://www.n-tv.de/wirtschaft/der_b...e24632778.html

          Коментар


          • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

            75% от продажбите бяха от рускоговорящи по нашето черноморие. Щях да се чудя ако казват лоша дума за клиентите си. Малко олигофренично би било. За това, на мен не ми прави впечатление.
            водиш си статистика, това е добър знак
            сега да питам, ти купи ли нещо?
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

              Преекспонирате я тая дума " роб" Япония и Южна Корея дето са с по 100 бази на САЩ какво им е? Имат си избори, богати са, пътуват си навсякъде по света, живеят си добре......Аз лично нямам нищо против да ни окупира Швейцария, Люксембург или Монако и да сме под тяхно управление
              а чий го дирят тия с базите на другия край на света
              границите ли си пазят, демокрацията си ли
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                Преекспонирате я тая дума " роб" Япония и Южна Корея дето са с по 100 бази на САЩ какво им е? Имат си избори, богати са, пътуват си навсякъде по света, живеят си добре......Аз лично нямам нищо против да ни окупира Швейцария, Люксембург или Монако и да сме под тяхно управление
                За никого тук не е тайна, че отдавна си се продал. Явно обаче нещо ти е терсене, че са те оценили на жълти стотинки и се оглеждаш за друг господар.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

                  Прави ли ти впечатление чи всички брокерчета симпатизират на Путю и Расия ?
                  Това не го разбирам много ама предполагам е защото са мързеливи и тъпи защото говорят само 1 език и тук там някоя дума на руски вдяват и ги е яд че тези които сами са решили да разчитат само на себе са рискували и са успели.Иначе са прости и злобни трябва ти няколко минути разговор за да разбереш.
                  75% от продажбите бяха от рускоговорящи по нашето черноморие. Щях да се чудя ако казват лоша дума за клиентите си. Малко олигофренично би било. За това, на мен не ми прави впечатление.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Няма не искам, няма недей. Като си слаб и малък избираш на кой да си роб. Това е жестоката истина.
                    Преекспонирате я тая дума " роб" Япония и Южна Корея дето са с по 100 бази на САЩ какво им е? Имат си избори, богати са, пътуват си навсякъде по света, живеят си добре......Аз лично нямам нищо против да ни окупира Швейцария, Люксембург или Монако и да сме под тяхно управление

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      Мислиш, че някой ще те пита?
                      Прави ли ти впечатление чи всички брокерчета симпатизират на Путю и Расия ?
                      Това не го разбирам много ама предполагам е защото са мързеливи и тъпи защото говорят само 1 език и тук там някоя дума на руски вдяват и ги е яд че тези които сами са решили да разчитат само на себе са рискували и са успели.Иначе са прости и злобни трябва ти няколко минути разговор за да разбереш.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                        Нито пък желя да ме намесват в техните игри.
                        Мислиш, че някой ще те пита?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                          Не, мерси! Не ми ги пробутвай тия.
                          Не искам да съм ничий роб. Нито на чичо Сам, нито на дядя Путя, нито на марионетките им в бг.
                          Нито пък желя да ме намесват в техните игри.
                          Няма не искам, няма недей. Като си слаб и малък избираш на кой да си роб. Това е жестоката истина.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            коя?
                            И тази

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                              Берти, темата ти е крайно непонятна.
                              коя?
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Ми то кой не иска да е "зависим" от саШ? Помниш ли онея талибани? Сашистите ги трепят от 10 год, и като тръгнаха да се изтеглят, ония отидоха на летището и се хващаха за колесника на самолета, само и само за да избягат от талибаните забележи в същия тоя саШ, дет ги е избивал.
                                Укрите все още си имат държава, благодарение на саШ, ако не бяха те, путя да ги беше взел за 3 дни.
                                за колесника, бетерчо се ловяха тези, които им бяха ушета и работеха за интересите на саш в афганистан
                                винаги се намират такива и саш винаги ги забравя и изоставя
                                няма да се учудя ако скоро започнат и от украина да се ловят за колесарите на напускащите самолети

                                няма вече никаква укротопия, благодарение точно на саш и на самите укронаците
                                много е дълго и широко и не ми се влиза в спорове

                                успешна година, бетерчо
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X