IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

    Тоест дойде на моя че не са проблем високите данъци в БГ за липсата на чуждестрани инвестиции

    Благодаря. Нямам други въпроси
    Мисля , че имаш трудности в разбирането. Дойдох заради това че съм българин и исках да създам някакъв бизнес да капе и да се занимавам като се прибера след 10-на години. Данъците изглеждаха ниски което съшо беше бенефит. После се оказа , че данъците не са ниски, само че това се разбира като започнеш да плащаш. Преди това какво ше разбереш ? Оказа се че има и мнго по-големи проблеми по данъците , наредба 18 е пример. В крайна сметка значение има cost of doing business , а данъците са само част от това. В САЩ нещата за хора на моето ниво са супер прости, няма нужда даже да регистрираш бизнес. В началото не се и бях регистрирал 3-4 години. Сега вече съм регистрирал компания но по-скоро за да се отделя от бизнеса и да не ми вземат всчко ако направя някой гаф. Дори с отделен бизнес е много по-лесно от БГ. По-евтино също. Като пример мога да т кажа че счетоводотител на заплата нямам. Имам такъв на който плащам годишна такса и ми обрабптва всички долументи и данъци и е към 5 пъти по-евтин като сума от счетовдителя в БГ на който си плащам месечна заплата. Просто данъчните документи и изисквания са минимизирани до абсурдни нива и дори и при по-високи данъци всичко останало е лесно и струва по-малко. Накрая това рефлектира на CODB и както казах това е важното.
    Аз бях казал и преди , че няма против да вдигнат данъците и да намалят CODB, сега страната губи пари

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      Никой не глобяват. Идват от персонала и казват "прибираме пепелниците" защото ще идва проверка, идва "проверката", обикаля заведението, слага някой лв в джобчето и си отива по живо и здраво.
      В града със западащи функции Варна нищо не прибират. Във вечерните заведения навсякъде се пуши. Дават чашка с мокра салфетка вътре. Някъде дават и пепелник за пури. Ако има пури.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

        Е и там сигурно е някаква схема като с ДО ( данък оборот ) едно време... първо оставяш да пушат и постепенно всички заведения почват да си затварят очите зшото ако ти не си ги затвориш съседа го прави и клиентите отиват при него. Всеки вижда че последствия няма и да не губи клиенти слага пеппелниците. Обаче идва деня за друсне на крушата и за един ден минават с честитките за всички. Така вместо да глобят 1-2 заведения , чакат 3 месеца и глобяват всички. Собствениците реално нямат избор зашото или трябва да затворят заради липса на клиенти или да си каклкулират глобите. Ма глобите не са данък, на хартия данъка си е 10% и 5% дивидент и сме едва ли не с най-ниски данъци в Европа. Да не почвам за онлайн плашанията ...
        Никой не глобяват. Идват от персонала и казват "прибираме пепелниците" защото ще идва проверка, идва "проверката", обикаля заведението, слага някой лв в джобчето и си отива по живо и здраво.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

          Тоест дойде на моя че не са проблем високите данъци в БГ за липсата на чуждестрани инвестиции

          Благодаря. Нямам други въпроси
          Че те чуждестранните инвестиции се изразяват в купуване на държавни облигации.
          Или да инвестират в "завод" за кабелни комплекти, които и маймуна може да ги направи.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Ква държава? "Държавата" не вижда пушачите в заведенията в центъра на СФ, някви такси ще регулира.
            Е и там сигурно е някаква схема като с ДО ( данък оборот ) едно време... първо оставяш да пушат и постепенно всички заведения почват да си затварят очите зшото ако ти не си ги затвориш съседа го прави и клиентите отиват при него. Всеки вижда че последствия няма и да не губи клиенти слага пеппелниците. Обаче идва деня за друсне на крушата и за един ден минават с честитките за всички. Така вместо да глобят 1-2 заведения , чакат 3 месеца и глобяват всички. Собствениците реално нямат избор зашото или трябва да затворят заради липса на клиенти или да си каклкулират глобите. Ма глобите не са данък, на хартия данъка си е 10% и 5% дивидент и сме едва ли не с най-ниски данъци в Европа. Да не почвам за онлайн плашанията ...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Ква държава? "Държавата" не вижда пушачите в заведенията в центъра на СФ, някви такси ще регулира.
              Не са пушачите проблема , не в опашката ,в главата е драмата,в главата на рибата . Аз съм твърд непушач и ще преживея пушачите!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                Данъците бяха причината да дойда. после се видяха всички други простотии
                Тоест дойде на моя че не са проблем високите данъци в БГ за липсата на чуждестрани инвестиции

                Благодаря. Нямам други въпроси

                Коментар


                • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                  Данъците бяха причината да дойда. после се видяха всички други простотии и аз не съм типичен слчай зашото нито стигнах до фаза да търся хора, нито съм плащал заплати ( само за счеводител). продажбите бяха онлайн. практически от нишо не съм зависел от държавата и пак ме изгоинха. Не е само корупцията , и на това издържах, вече като се намеси министърката, та борда ли нямаше да пада, та нови данъци ли и тая даже не подаде оставка... абе туземска история и пак казвам , аз реален бизнес нямам , само пошенска кутия и плашах данъци, нямам нужда от отстъпки, субсидии, пътища, и пак се махнах, прави сметка ако ми трябваше накакъв съпорт. Абе държавата не ше да се намеси да регулира банковите такси толкова време при очевиден картел ... ма това е пак корупция де, Значи сега какво стана ? Корупцията не я броим ли ?
                  Ква държава? "Държавата" не вижда пушачите в заведенията в центъра на СФ, някви такси ще регулира.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                    ти да видя някъде в тези 3 неща дето съм изброил да казвам че са ни ниски данъците - А те специално в частта за данък печалба наистина са ниски

                    В същото време не отговори на въпроса - ЗАЩО СПРЯ ДА ПРАВИШ БИЗНЕС В БГ

                    Индиректно си отговорил на тоз въпрос в един от другите ти постове

                    Защот в БГ е пълно с КОРУПЦИЯ и БЮРОКРАЦИЯ

                    Не си бил кепенците щото са ти високи данъците
                    Данъците бяха причината да дойда. после се видяха всички други простотии и аз не съм типичен слчай зашото нито стигнах до фаза да търся хора, нито съм плащал заплати ( само за счеводител). продажбите бяха онлайн. практически от нишо не съм зависел от държавата и пак ме изгоинха. Не е само корупцията , и на това издържах, вече като се намеси министърката, та борда ли нямаше да пада, та нови данъци ли и тая даже не подаде оставка... абе туземска история и пак казвам , аз реален бизнес нямам , само пошенска кутия и плашах данъци, нямам нужда от отстъпки, субсидии, пътища, и пак се махнах, прави сметка ако ми трябваше накакъв съпорт. Абе държавата не ше да се намеси да регулира банковите такси толкова време при очевиден картел ... ма това е пак корупция де, Значи сега какво стана ? Корупцията не я броим ли ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                      Как реши кой с какво се занимава и с какво не без да ни познаваш не ми е ясно
                      Да не би и ти да събираш " инвестиционно желязо" в двора
                      Митенце прозрачни сте

                      Това че евентуално купуваш апарти не значи че правиш бизнес също както и Терзо дето купува продава акции

                      От последните 2 страници ясно се вижда кой прави реален бизнес и кой дреме като наемен работник или точи субсидии

                      Ако вие развивате бизнес щеше да ви минава през акъл че :

                      Първо - Парите за привличането на инвеститори ще бъдат платени от вашият джоб

                      В същото време тези инвеститори може даже да са ваши конкуренти

                      Второ - Тези инвеститори ще изсмучат и без това липсващата работна ръка

                      Трето - При корупцията която се ширии обикновените фирми даже няма и да разберат за тези стимули, а близки до власта ще източат милиони

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                        Това че още двама като теб дето нямат хабер от бизнес са казали нещо не променя факта че си нямате идея за тези неща

                        Първо - Да започнем от това че в БГ няма безработица която да налага да правиш свирки на чуждестранни инвеститори

                        Второ ако вие правехте бизнес в БГ едва ли щяхте сте съгласни с парите които внасяте в хазната да бъдат стимулирани големи фирми включително чуждестрани инвеститори

                        Трето - Ако в БГ са наред нещата които изброих инвеститорите ще дойдат в БГ дори и при 15% данък защото пак ще е по нисък отколкото в повечето ЕС страни

                        има и още неща но да ги обяснявам на хора дето не правят бизнес е загуба на време
                        Как реши кой с какво се занимава и с какво не без да ни познаваш не ми е ясно
                        Да не би и ти да събираш " инвестиционно желязо" в двора

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          е, точно такива са функциите на ококорената невестулка, любител на шпековия салам, кирчо малоумника, денков, габриела
                          чакат да им се обади някой от нисшия персонал на посолството в козяк, за да свършат някоя простотия,
                          която дори не разбират, какви последствия води
                          Аве по-добре да се обадят от козяк, отколкото от маскава (оттам всъщност не се обаждат ами направо връчват повиквателна за фронта ). Ние винаги сме били зависими от някого, и така ще си останем, но аз предпочитам да съм зависим от козяк отколкото от маскава. Вярвам, че 99% от българите предпочитат това.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                            Не е вярно че са ни ниски данъците. Стига с тая мантра. Ако нещата с безработицата бяха цветуши въпроса с минималната заплата нямаше въобше да сти на дневен ред . Питай чехите колко им дреме каква е минималната заплата. Даже май я държат сравнително ниска да не форсират разходите на бизнеса.
                            ти да видя някъде в тези 3 неща дето съм изброил да казвам че са ни ниски данъците - А те специално в частта за данък печалба наистина са ниски

                            В същото време не отговори на въпроса - ЗАЩО СПРЯ ДА ПРАВИШ БИЗНЕС В БГ

                            Индиректно си отговорил на тоз въпрос в един от другите ти постове

                            Защот в БГ е пълно с КОРУПЦИЯ и БЮРОКРАЦИЯ

                            Не си бил кепенците щото са ти високи данъците

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                              Чутовни глупости си написал. Ако нещо от изброеното беше от сериозно значение за "инвестициите", в държави като Бразилия или Ангола нямаше и един шекел да влиза. Единствената причина за инвестиция е възможната печалба. И тука няма какво да спорим, защото е емпиричните доказателства ги имаме в продължения на десетилетия. Митко е абсолютно прав, че бизнесът обожава субсидии и определено ги предпочита пред една истински конкурентно среда.
                              Терзо на каква база ми даваш оценка???

                              Ти имаш ли представа че ни делят вселени ???

                              Би ли ни казал какъв е твоят стаж като бизнесмен ???

                              Ти някога заплати на наемни работници плащал ли си ???

                              Нещо друго освен наемен работник бил ли си преди да започнеш да търгуваш с акции???

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                                Чутовни глупости си написал. Ако нещо от изброеното беше от сериозно значение за "инвестициите", в държави като Бразилия или Ангола нямаше и един шекел да влиза. Единствената причина за инвестиция е възможната печалба. И тука няма какво да спорим, защото е емпиричните доказателства ги имаме в продължения на десетилетия. Митко е абсолютно прав, че бизнесът обожава субсидии и определено ги предпочита пред една истински конкурентно среда.
                                че какъв ще е този мулти-бизнес с производство, който да се откаже от субсидиите
                                в полза на по-ниски данъци, които и без това избягва да плаща
                                да бегат в сърбия, маджарите и макетата
                                нас тука ни требе бизнес с услуги и финанЦии
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X