IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

    Данъците в БГ са ниски само на хартия. Ефективния данък в САЩ ми е малко по-висок и хем съм много малък, по-големи компании плащат и по-ниски ефективни данъци и дефакто им е по-нисък от този в БГ..Само за сравнение. дори хотели за ваканции, самолетни билети и т.н. не е проблем да се осчетоводят , В България , не мога да осчетоводя дори интернета въпреки , че е ясно че тази фирма някак трябва да фунционира и да има поне имейл. Та това с ниските данъци си е някаква мантра , която само Вие си повтаряте. Казах ти данъците са само един от факторите. Не съм се махнал заради ниските или високите данъци. Нешата са комплексни. За мен капката която преля чашата бяха изказванията на финансовия министър, мисля че Росица Велкова се казваше. Не може финансов министър да прави необмислени изказвания за промени в валутния борд и данъчни промени практичеки със задна дата. Всъщност ако не беше тя щеше да е кокорчо.Тоя като го гледам какви ги върши сега , едва ли 15% ше се задържат до края на 2024-та.

    Не знам защо ти е толкова важно бюрокрацията да е фактор а данъците не. какво значение има ? Накрая резултата е, че малките бизнеси не издържат.

    Ти не ми отговори, Ясно , че ни си имал собствен бизнес, поне работил ли си в частна компания ?
    Въртиш се като пиле в кълчища и със всеки следващ пост потвърждаваш това което вече казах

    Чуждестранните фирми не идват в БГ не защото са ни високи данъците, а защото средата е кофти

    Дори специално още повече да им ги намалим данъците те пак не биха дошли, точно поради комплексните причини за които говориш

    А на въпроса ти отговорих - Ние също пушим Кент и ядем бонбонки Тик-Так това че не си го разбрал не е проблем

    Също така имам бизнес и в УК и много ясно мога да видя, защо чужденците не идват в БГ въпреки че данъците ни са по ниски
    Last edited by 6000; 02.01.2024, 02:16.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Мите само така си приказваш :-) по системата на понижителите - цените да си останат същите ама заплатите да са двойни.... НЕ СТАВА. заплатите ако се вдигнат с посочената цифра от теб то и цените автоматично на всичко най-вече услуги ще са нагоре с еквивалентната процента....Парите не идват от въздуха. :-)
      Не знам какво разбираш под масово , но за предните 2-3 години миграцията е положителна. Не знам как е за 23 и затва ми е интересно....
      А че посоката е все повече в тази посока е ясно - яе има и ЕЗ и Шенген и заплати, но и ЦЕНИ нагоре с тях на всичко не само имоти. Може да се стлучи в момент и да се засили и миграцията от трети страни за работа у нас..... Стандарта на една касиерка в Лидъл тук и в Германия и сега не е много различен.....а програмистите и строителите тук са значително по-добре дори сега :-)
      Провинцията..... не я мисли тя е пътник от много време. Малко като кокошката и яйцето - на теория инвестиция там се прави поради ниски заплати , но трудно някой бинаправил такава с хоризонт няколко години защото те ще са ниски само толкова време ..... т.е. нема такива и нема и да има и всичкото в Гоцето и другите няколко големи града ...
      ПП
      Да не забравя че в близките 10-20 години ще има вътрешна миграция на 100-200К люде от СЗ и района към други места....
      Плюс завръщаши се, да, не тези които са отдавна там и са с деца, ушити с кредити, деца асимилирани и пр. Плюс миграция от трети страни. Шенген и ЕЗ са благоприятен фактор за това. Поне финансовата политика да е под контрол. Че нашите периодично правят обири. Това стига, няма да станем нечуван бум в Европа, но нивото на една Португалия и Румъния със сигурност. Цени на имоти в София невъзможни за повечето.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Берти, съчувствам ти за лавандулата, но скоро и Шведи нема да има останали ако не актуализираш надника....
        На едно село има /х/ малко лозе. Зарязах го защото от няколко години надника за различните дейности, пръскане, трактор стана толкова висок , че себестойността на кило според годината излизаше над лев килото , а гроздето се изкупуваше на 60-70 стинки примерно. Това без да смятам семейният труд приемайки го за фитнес :-)
        Да не говоря, че ходя да се моля на Шведи и т.н.....аз им се моля...., а сега надника сигурно вече е двоен....Работата се върши през пръсти , тракториста ме чарджи за пръскане без да е пръскал и т.н.....
        Провинцията и земеделието е капут , освен ако не си зърнар или всичко сам не го правиш със семейството без външни наети лица....
        Рентичка като мен по 100 лв на декар...скромно даже и пръскача да пръска или не, негова работа. А че земевладелеца прави милиони то е ясно.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

          Тоест пак дойде на МОЯ

          Не високите данъци, а безумната БЮРОКРАЦИЯ и ТЪПИ закони са виновна за това да биеш кепенците

          и не се притеснявай и ние пушим Кент и ядем бонбонки Тик-Так
          Данъците в БГ са ниски само на хартия. Ефективния данък в САЩ ми е малко по-висок и хем съм много малък, по-големи компании плащат и по-ниски ефективни данъци и дефакто им е по-нисък от този в БГ..Само за сравнение. дори хотели за ваканции, самолетни билети и т.н. не е проблем да се осчетоводят , В България , не мога да осчетоводя дори интернета въпреки , че е ясно че тази фирма някак трябва да фунционира и да има поне имейл. Та това с ниските данъци си е някаква мантра , която само Вие си повтаряте. Казах ти данъците са само един от факторите. Не съм се махнал заради ниските или високите данъци. Нешата са комплексни. За мен капката която преля чашата бяха изказванията на финансовия министър, мисля че Росица Велкова се казваше. Не може финансов министър да прави необмислени изказвания за промени във валутния борд и данъчни промени практичеки със задна дата. Всъщност ако не беше тя щеше да е кокорчо.Тоя като го гледам какви ги върши сега , едва ли 15% ше се задържат до края на 2024-та.

          Не знам защо ти е толкова важно бюрокрацията да е фактор а данъците не. Какво значение има ? Накрая резултата е, че малките бизнеси не издържат.

          Ти не ми отговори, Ясно , че ни си имал собствен бизнес, поне работил ли си в частна компания ?
          Last edited by segato; 02.01.2024, 01:47.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

            Мда ,факт , волята ,свободната, маркира само възприятието , но всъщност кой е наблюдателяТ ?!
            Всъщност ние сме наблюдателя и ни се иска да вярваме, че миналото е в нашите възприятия, а бъдещето е тайствена врата отварянето на която е само в нашите сили.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

              Трябва да помним, че относителноста на времето съобщава, не съществува настояще. Без настояще не можем да опредилим минало и бъдеще. Те също не съществуват. И както казваш миналото нактоящето и бъдещето вече е предугадено и космоса се движи по вече подаден сценарий и ни лишава от така наречената свободна воля..
              Мда ,факт , волята ,свободната, маркира само възприятието , но всъщност кой е наблюдателяТ ?!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                Сбрали са се частиците ,щото някой им е казал да се съберЪт. От маймуни ние не сме произлезли!!
                Трябва да помним, че относителноста на времето съобщава, не съществува настояще. Без настояще не можем да опредилим минало и бъдеще. Те също не съществуват. И както казваш миналото нактоящето и бъдещето вече е предугадено и космоса се движи по вече подаден сценарий и ни лишава от така наречената свободна воля..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                  Клиенти са ми ryanair, dpworld и фирми от този ранг. Сигурно не си чувал половината. Какво криене на обороти? За какво? Нали затова стм дошъл за да плащам данъци и да имам легални пари? Наредба 18 направи приемането на онлайн плащания невъзможно. Всичко е по банков път и минава по други процедури които са за много по-големи големи договори. В черна гора нещата са много по-прости и лесни. В БГ дори PayPal се класифицира като кешово плащане и трябва да издаваш касова бележка. Имал ли си някога регистриран бизнес или поне работил ли си в частния сектор?
                  Клиенти за какво?Какво всъщност правиш ти ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                    Освен това сме съсздадени от милиарди и милиарди частици, които са се движели в четириизмерното пространство и време и някакси са се събрали в нас и после линиите на тези частици ще се разпръснат коя накъде.и ще прекъснат краткото рандеву.
                    Сбрали са се частиците ,щото някой им е казал да се съберЪт. От маймуни ние не сме произлезли!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                      Тоест пак дойде на МОЯ

                      Не високите данъци, а безумната БЮРОКРАЦИЯ и ТЪПИ закони са виновна за това да биеш кепенците

                      и не се притеснявай и ние пушим Кент и ядем бонбонки Тик-Так
                      Освен това сме съсздадени от милиарди и милиарди частици, които са се движели в четириизмерното пространство и време и някакси са се събрали в нас и после линиите на тези частици ще се разпръснат коя накъде.и ще прекъснат краткото рандеву.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                        Клиенти са ми ryanair, dpworld и фирми от този ранг. Сигурно не си чувал половината. Какво криене на обороти? За какво? Нали затова стм дошъл за да плащам данъци и да имам легални пари? Наредба 18 направи приемането на онлайн плащания невъзможно. Всичко е по банков път и минава по други процедури които са за много по-големи големи договори. В черна гора нещата са много по-прости и лесни. В БГ дори PayPal се класифицира като кешово плащане и трябва да издаваш касова бележка. Имал ли си някога регистриран бизнес или поне работил ли си в частния сектор?
                        Тоест пак дойде на МОЯ

                        Не високите данъци, а безумната БЮРОКРАЦИЯ и ТЪПИ закони са виновна за това да биеш кепенците

                        и не се притеснявай и ние пушим Кент и ядем бонбонки Тик-Так

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                          Ти си този с празните приказки

                          Наредба 18 му била вдигнала данъка - Еми като си мислел да не отчиташ обороти със сигурност ти е вдигнала данъка

                          ей колко мъка има по този свят Господи колко мъка
                          Клиенти са ми ryanair, dpworld и фирми от този ранг. Сигурно не си чувал половината. Какво криене на обороти? За какво? Нали затова стм дошъл за да плащам данъци и да имам легални пари? Наредба 18 направи приемането на онлайн плащания невъзможно. Всичко е по банков път и минава по други процедури които са за много по-големи големи договори. В черна гора нещата са много по-прости и лесни. В БГ дори PayPal се класифицира като кешово плащане и трябва да издаваш касова бележка. Имал ли си някога регистриран бизнес или поне работил ли си в частния сектор?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                            Абе нали ти казах че значение има CODB ? На хартия Ирландия има по-висок данък он България ама всички големи компании са там а не в БГ. Естония ако погледнеш е с още по висок данък и пак имат една камара фирми пошенски кутии които само плащат данъци там.

                            Говориш обши приказки, разбрал-недоразбрал. Тия пък приказки за дъното малко не си дорасъл да ги говориш. Айде говори си сам
                            Ти си този с празните приказки

                            Наредба 18 му била вдигнала данъка - Еми като си мислел да не отчиташ обороти със сигурност ти е вдигнала данъка

                            ей колко мъка има по този свят Господи колко мъка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                              Абе все някаква схема е , дали ше са глоби или пари в джобчето ... нали първо трябва всички да са виновни та после да цакат
                              Така е, всичко е схема, но няма как да не е, чиновниците са оставени на някви трохички - 1500 - 2000 лв., как да не краднат?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                                Ти продължаваш да копаш дъното

                                Айде кажи ни как наредба 18 ти повиши данъците, ако изключим тезата че си мислел да укриваш обороти и да не плащаш данъци ???

                                Обясни ни кой точно е данъкът за който ти не знаеше и се оказа преломен за твоето напускане ???

                                А забележката ти към счетоводството напълно доказва това което говоря - БЮРОКРАЦИЯТА в БГ е на такова ниво че е почти невъзможно да развиваш дори и дребен бизнес без счетоводител
                                Абе нали ти казах че значение има CODB ? На хартия Ирландия има по-висок данък он България ама всички големи компании са там а не в БГ. Естония ако погледнеш е с още по висок данък и пак имат една камара фирми пошенски кутии които само плащат данъци там.

                                Говориш обши приказки, разбрал-недоразбрал. Тия пък приказки за дъното малко не си дорасъл да ги говориш. Айде говори си сам

                                Коментар

                                Working...
                                X