IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

    Ама подкрепата от ЕЦБ да не от нощеска - Колко години станаха вече ?
    Хахаха, гладна кокошка, просо сънува. ЕЦБ им ебава мамата, без имоти останаха завалиите..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Ernan Kortes Разгледай мнение
      https://trud.bg/%D0%B5%D1%86%D0%B1-%...F%D1%82%D0%B0/

      Това при комшиите,а у нас ?
      Маляките просто надуват гайдата за още пари хич не им се връзвай на номерата тия до толкова са се научили да цоцат че ако ЕЦБ спре да ги спонсорира ще приключат като държава

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Нещата с транспорта от Китай добиват драматични измерения / за средата на Юни 8000 за 20ГП до Адраиатическо море / като пример чух в кръчмата/от едни пияници.... Мислех че просто са се напили ама не истина било и се чудели какво да правят/ Всичко това ще генерира прилична инфлация, проблеми с липса на стока / може да е шок за някой, но има много незаменими продукти от Китай... без алтернативи от други части на света/
        Та имотиту ще падат ъхъ....само почекайте
        Номчето вероятно е купил нещо вече, а ако не е скоро ще започне да съжалява за печалбата от Лагера...., като Боtича с неговите 'печалби' от продажбите.....
        Разговор от днес с един колега на Номчето

        В момента от Нингбо не мога да натоваря на каквато и да е цена (говори за цени над 10 000 долара)

        От Шанхай днес букирах частична пратка няколко кубика на цена 240 долара за кубик иначе Номчето тия ги вози на притазки на по 120 долара

        Силно вече се съмнявам и за нещата дето е говорил за имотите кой знае що локум и там е вложил

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Absolute_Amateur Разгледай мнение

          Ако не беше подкрепата от ЕЦБ, следствие на кризата, нещата нямаше да са така.
          Ама подкрепата от ЕЦБ да не от нощеска - Колко години станаха вече ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            това въобще не е сигурно предвид на задаващите се отписвания на лош дълг ....
            Единственият голям лош дълг дето ще се отписва май ще е от ББР-то дето си раздадоха пари дето не имслят да връщат

            Търговските банки са със сравнително добри портфейли а и поскъпването на имотите работи в тяхна полза

            Незнам дали е вярно но познат ми каза че някои банки вече не искат да откриват нови депозити защото просто няма какво да ги правят парите съответно не е далеч времето в което ще видим и отрицателни лихви по депозитите

            Заринати сме от кеш и е въпрос на време да го усетите

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение

              Забавен чиляк, точно хората, които могат да си експлоатират имоти, да се хранят с тухли!!!, а клошарите, които си нямат нито един имот с кво ще се хранят бе "умник"?
              ще експлоатират дедовия клошарите не ги мисля, те отиват и се нареждат на опашката с безплатно ядене ... тия с тухлите ще им трудно да се пречупят да се наредят на същата опашка .. и не мога да разбера предвид сегашните "реални" стойности на тухлите от по 200 К € за 100 кв. съвсем грубо така .. колко време можеш да живееш в бг с близо половин миля в лева ... освен всичко това за разлика от клошара .. същия тухлен "умник" реално няма имот .. само го експлоатира .. и в един момент може да се окаже с по лоша съдба от тази на клошара .. никъв имот, плюс голЯми задължения за години напред .. [/QUOTE]

              Много дълъг пост, ама кого визира? Ти не осъзнаваш ли какъв си смешник? Тук сме хора с по няколко имота..и ако някой е с ипотечен кредит, трябва да се казва Митко. Всички останали товарим наематели с нашите проблеми в имотите. Ако не си наясно, значи си жалък клошар, без нито един имот...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                Човече, аз товаря хиляди контейнери годишно, щото не ги товаря за себе си. И ти ми твърдеше, че си купувал декември по 8000, нищо, може да си забравил какво си говорил. След някпой друг ден ще забравиш и че си товарил "последно на 10000 долара морско навло", ще има да твърдиш, че било по-малко.

                Следващите две седмици е под десятка най-доброто, но като те гледам ти какво си писал досега, че плащаш, твоето ще е над 12000, щото те работят колегите. Споко има цени и над 10-ка за юни.

                Като гледам Песи какви цени обявява и той, ми се иска аз да ви продавах на вас.

                Само не разбрах и аз защо свързваш поскъпването на имотите с морския транспорт. Отпусни си душата, не пазари само поскъпващи боклуци от Китай. Вземи си нещо луксозно от Франция или Италия да се поглезиш. Веднъж се живее, носи си новите маркови дрехи и парюми, хапни био салатка.

                Също не ми стана ясно, ти осъзна ли, че цените на транспорта след китайската нова година поевтиняха или не?

                Последно, ти разбра ли цените на морския транспорт що почнаха да се вдигат така изненадващо миналия месец? Давам жокер - не е заради цените на имотите.
                Един такъв специалист като тебе с хиляди контейнери ме лъга един месец как ще натоваря на 6500 та накрая стана на 10 000 да не се окаже че си същият

                А за поскъпването на имотите ти говоря щото пак се правеше на интересен как съм фантазирал за поскъпването на имотите както и за поскъпването на транспорта

                И двете неща за които говорих са факт, а ти си оставаш само с големите претенции

                Жив и здрав не мисля повече да те коментирам

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                  на много хора ще им се наложи да се хранят с тухли
                  Забавен чиляк, точно хората, които могат да си експлоатират имоти, да се хранят с тухли!!!, а клошарите, които си нямат нито един имот с кво ще се хранят бе "умник"?[/QUOTE]

                  ще експлоатират дедовия клошарите не ги мисля, те отиват и се нареждат на опашката с безплатно ядене ... тия с тухлите ще им трудно да се пречупят да се наредят на същата опашка .. и не мога да разбера предвид сегашните "реални" стойности на тухлите от по 200 К € за 100 кв. съвсем грубо така .. колко време можеш да живееш в бг с близо половин миля в лева ... освен всичко това за разлика от клошара .. същия тухлен "умник" реално няма имот .. само го експлоатира .. и в един момент може да се окаже с по лоша съдба от тази на клошара .. никъв имот, плюс голЯми задължения за години напред ..
                  действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    номче, виждал ли си игнора отвътре?
                    Ай ся, раними души.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                      Ааа, не, разбирачите трябва да си научат мястото, първо Ламби, после сме импровизаторите.
                      Дадох един жокер - не е заради цената на имотите и заебалия приключенския живот плавсъстав, който се избива да си купи нов апарт като зарязва машината насред океана.
                      Въпросът не е кой е правилния отговр, а кой е правилния въпрос.
                      Един възможен отговор е 42.
                      номче, виждал ли си игнора отвътре?
                      препоръка е

                      Коментар


                      • на много хора ще им се наложи да се хранят с тухли [/QUOTE]

                        Забавен чиляк, точно хората, които могат да си експлоатират имоти, да се хранят с тухли!!!, а клошарите, които си нямат нито един имот с кво ще се хранят бе "умник"?

                        Коментар


                        • прилива идва. вода ще има за всички в изобилие . ако до година и половина две не се случи нещо, което драстично да обърне нещата в правилната посока ..а такова ми се струва, че няма да се случи, поне не и в рамките на тия 2 години .. живота в българия ще стане наистина труден ... на мен ми се струва че толкова ще се смарангясат нещата, че последното нещо, за което хората ще мислят е имоти . на много хора ще им се наложи да се хранят с тухли
                          действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                            Най-накрая някой дето разбира какво имам предвид. Мога и за съжаление ми се налага с часове да обяснявам защо транспортът сега е на тези цени, но реално ако транспортът е поскъпнал в пъти, това няма директно отношение към строителството, инидректно може да се отрази, но то не е водещото. Правилно си отбелязал, че полуделите цени на квадрата при строеж бяха удобни основно на алчни строители. Тук таме някой купил по 2 апартамента реши, че У.Бъфет трябва да му носи чантите, за да учи занаята от извора, но самозаблудата у човека е неизлечимо болестно състояние и към нея трябва да подхожда с разбиране. .
                            Ами, дано в този дух да си купите евтините апартаменти за които си мечтаете..)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              е, кажи, де.
                              ламби щом е разбирач, начи вече знае.
                              осветли и нас.
                              Ааа, не, разбирачите трябва да си научат мястото, първо Ламби, после сме импровизаторите.
                              Дадох един жокер - не е заради цената на имотите и заебалия приключенския живот плавсъстав, който се избива да си купи нов апарт като зарязва машината насред океана.
                              Въпросът не е кой е правилния отговр, а кой е правилния въпрос.
                              Един възможен отговор е 42.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                                Чакаме Ламби да му светне и тогава ще има отговори от аматьори като мен. Той си мисли, че е щото е разбирач по транспорта, пък те го порят като риба.
                                е, кажи, де.
                                ламби щом е разбирач, начи вече знае.
                                осветли и нас.
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X