IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
    Да му мисли кретунчо ) Тук в БГ зплатите прибавят +20% което ще доведе стандарта до изравняване с немския. Демек, дори за средния шваба, БГ ще е скъпо място за почивка. Дано поне бунгалото у гръчко му остане, ако не реши бай гръконянис да си поиска земята.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение

      Ако не е панелка и локацията е добра и аз имам интерес от подобна конструкция. Договорения наем ще бъде фиксиран за 5 години.
      Да, за панелка абсурд. Май не беше в Бг чичото, но да видим каква оферта ще вкара.

      Коментар


      • https://www.investor.bg/novini/130/a...godini-331525/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
          Всеки си преценява и вижда по различен начин, не виждам предпоставки да поевтиняват жилищата в следващите няколко години.Смятам че наемите ще наваксат скоро.
          Стига си плашил стадото. Дъвката и без това е доста горчива.

          Коментар


          • Всяка втора фирма вдига заплатите в идните месеци | СЕГА (segabg.com)

            Click image for larger version

Name:	Screenshot 2021-07-13 115722.jpg
Views:	1
Size:	49.4 КБ
ID:	3781350


            НО, цените на имотите ще падат, за да може всеки обитател на деЦка стая да купи по 2бр. 3-стайни на жълтите павета. :-)) Щом заплатите ще са с +20% нагоре, направо ме е страх да сметна повишението на цените на имотите. Нека песимистчо напише нещо, че е по-песимистичен в прогнозите.

            Коментар


            • Всеки си преценява и вижда по различен начин, не виждам предпоставки да поевтиняват жилищата в следващите няколко години.Смятам че наемите ще наваксат скоро.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение

                Ако не е панелка и локацията е добра и аз имам интерес от подобна конструкция. Договорения наем ще бъде фиксиран за 5 години.
                Ти като зидаромазач на надник или как?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение

                  Ако не е панелка и локацията е добра и аз имам интерес от подобна конструкция. Договорения наем ще бъде фиксиран за 5 години.
                  мисля, че панел на 1500 ойро квадрата в Люлин не е хич лоша възможност.... налЕ .

                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение

                    Къде е? Да се договорим за една реална цена и един реален наем, ако искаш да останеш?
                    Ако не е панелка и локацията е добра и аз имам интерес от подобна конструкция. Договорения наем ще бъде фиксиран за 5 години.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                      пп Давам си срок до края на август да продам жилището....
                      Къде е? Да се договорим за една реална цена и един реален наем, ако искаш да останеш?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

                        Станчева,
                        всички можем да четем директно от Инвестор

                        поста ти е доста наивен
                        като за хора с 2 лева в джоба и живеещи
                        по каравани и панелни бокскониери ( някой даже в 1/2)
                        освен линка в поста прелива от
                        глупави и лъжливи интерпретации и
                        уж разяснения за продължаващо поскъпване

                        такова няма да има

                        новината е лоша за чакащите още ръст
                        и това го разбира всеки с нормално IQ и
                        средни финансови познания

                        от тук става ясно и защо ти възприемаш
                        новината за положителна
                        Поскъпването си продължава според както го прогнозирах и това е ФАКТ. Не ги поскъпвам аз имотите и не съм виновен, че ще обитаваш деЦката още мнооооооооооооого дъъъъъъъъъълго време. Свиквай с мисълта, че ще се пенсионираш само с едното плюшено мече като собственост, ще се почувстваш доста по-добре. Дано поне когато се пенсионираш през 2029-та пенсията ти достига да си плащаш сметките за тох, вода и храна и майка ти не реши да припише панелната двустайка на някой друг.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от the Judge Разгледай мнение
                          Продажбите на жилища в България намаляват, но цените растат:: Investor.bg
                          Продажбите на жилища в България намаляват, но цените растат

                          Пандемията от коронавируса ограничи сделките с жилища

                          ================================================== ===========================

                          Явно повишаващите се цени на имотите правят свикването и покупките трудни дори за сериозните купувачи. А за перонЯ вече дори и празни надежди не останаха. Тук в темата тепърва ще засмърди яко от влакогонска злоба и до 2029-та ще чуваме все по-често: Амааа... Как така?!!!
                          Вече дори ме е страх да предскажа повишението за следващата година, защото според моите изчисления картинката ще е много грозна и ако пак се окажа близо до реалността, то вероятно инфлацията ще е водещата новина за сметка на пандемията.
                          Хайде да идва по-скоро заветната 2029-та, че да паднат малко тия цени, че вече не се трае.

                          Маминия тракторист позна за гоУемото, но то се оказа не МЯУ, а чеканье. Абе важното е, че е гоУемо.
                          Станчева,
                          всички можем да четем директно от Инвестор

                          поста ти е доста наивен
                          като за хора с 2 лева в джоба и живеещи
                          по каравани и панелни бокскониери ( някой даже в 1/2)
                          освен линка в поста прелива от
                          глупави и лъжливи интерпретации и
                          уж разяснения за продължаващо поскъпване

                          такова няма да има

                          новината е лоша за чакащите още ръст
                          и това го разбира всеки с нормално IQ и
                          средни финансови познания

                          от тук става ясно и защо ти възприемаш
                          новината за положителна

                          Коментар


                          • Продажбите на жилища в България намаляват, но цените растат:: Investor.bg
                            Продажбите на жилища в България намаляват, но цените растат

                            Пандемията от коронавируса ограничи сделките с жилища


                            Продажбите на жилища у нас намалява на фона на растящите цени, става ясно от статистиката на Евростат през 2020 година. Подобна е тенденцията и в повечето държави от общността. Статистиката за продажбите на жилища се предоставя на доброволен принцип и обхваща 13 държави от ЕС, сред които и България. Статистиката се отнася до сделки с жилища (апартаменти и къщи), при които купувачите са физически лица.

                            През 2020 година цената на жилищата в Европа продължава своя ход нагоре. Данните, с които борави Евростат, се отнасят до еврозоната и показват, че има ръст със забележимите 5,2%. Това е най-голямото повишение от 2006 година насам, посочват от европейската статистическа агенция. Тогава жилищата във валутния съюз поскъпват със средно 7 на сто.

                            До голяма степен свитите продажби се дължат основно на блокадите около първите прояви на коронавируса в Европа. През второто тримесечие, когато повечето икономически активности бяха блокирани, продажбите на жилища в България например намаляват с 28,3%. Това понижение се наваксва с ръст в последните месеци на 2020 година.

                            Най-съществен спад в разгара на пълната вълна от коронавируса записва Ирландия, където сделките с имоти са били с 40% по-малко на годишна база.

                            Годишен ръст на продажбите и през четирите тримесечия на 2020 година отбелязват само Дания и Нидерландия, е видно още от статистиката.

                            Най-съществено е намалението на годишните продажби на жилища в Кипър (-23,3%), Словения (-17,5%), Белгия (17,4%) и Ирландия (-16,4%). За България годишният спад на продажбите приближава 10 на сто. В Дания сделките се увеличават с 20%, а в Нидерландия - с 10 на сто.водещата новина


                            ================================================== ===========================

                            Явно повишаващите се цени на имотите правят свикването и покупките трудни дори за сериозните купувачи. А за перонЯ вече дори и празни надежди не останаха. Тук в темата тепърва ще засмърди яко от влакогонска злоба и до 2029-та ще чуваме все по-често: Амааа... Как така?!!!
                            Вече дори ме е страх да предскажа повишението за следващата година, защото според моите изчисления картинката ще е много грозна и ако пак се окажа близо до реалността, то вероятно инфлацията ще е водещата новина за сметка на пандемията.
                            Хайде да идва по-скоро заветната 2029-та, че да паднат малко тия цени, че вече не се трае.

                            Маминия тракторист позна за гоУемото, но то се оказа не МЯУ, а чеканье. Абе важното е, че е гоУемо.
                            Last edited by the Judge; 13.07.2021, 08:56.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                              Аз огромен блок до квартирата му на Римската стена не съм видял Виж изкоп на кръстовището на ул. Велчо Атанасов и ул. Блага Димитрова в кв. Редута и на гърба на 109ОУ в Слатина, сега тръгват от изкоп, гарантирам!!
                              Не знам какво гарантираш, но в цяла Европа купувачите дават 10% от парите и докато не се вдигне сградата строителят не вижда и стотинка повече! Освен това цените навсякъде са на чиста, светла, ама много чиста площ, т.е. ако платиш 3000 евро на кв. м. това е площ, на която можеш да сложиш легло, диван или телевизор.... тази куха схема плащаш 100 квадрата, а получаваш 75 е измама, особенно за сгради на 10 етажа! Ако събереш общите части на всички апартаменти в 10 етажна сграда се получава нещо около писта за кацане на самолет, а такава няма? Просто трябва да бъдат обесени на площада един инвеститор, един архитект и един от общината - служба градоустройство и да се преустанови тази схема
                              IM d best

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Къде е този огромен блок ?
                                Аз огромен блок до квартирата му на Римската стена не съм видял Виж изкоп на кръстовището на ул. Велчо Атанасов и ул. Блага Димитрова в кв. Редута и на гърба на 109ОУ в Слатина, сега тръгват от изкоп, гарантирам!!

                                Коментар

                                Working...
                                X