IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

    Берти точно на това ни учиха и работи перфектно

    Явно търсенето е по голямо от предлагането и цените отидоха в орбита

    Ти ми кажи защо харчи на вашите парите да ходиш там като нищо не си научил - От както си заговорил за големото МЯУ цените са с над 50% нагоре
    ти май не правиш разлика между покупка и отдаване под наем , но не се изненадвам предвид някои неща.

    цените(продажните) отидоха в космоса, защото стадото се юрна да купува... спор няма.
    цените на наемите ще отидат в космоса, когато стадото се юрне да НАЕМА, а когато стадото се юрне да ОТДАВА....тогава к'во праим?

    и да кажа нещо от любимите на ратко термини - когато ножицата между продажни цени и наемни цени се отвори....рано или късно се налага да се затвори, защото печатането на пари и мотивирането на стадото да гони пазара с ниски лихви и могъщи медии ... е нещо неотменно, но не безкрайно. една офца колко може да я стрижеш на сезон (цикъл), но аз забравих, че според вас цикъла ще е до 2039-та



    Last edited by bertram; 27.07.2021, 12:29.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

      Диск държавата задава тона с лихвеният процент

      Когато лихвата по влоговете е около 0% колко % трябва да е печалбата от наемите???

      Предимството е че не ти се обезценяват парите и все пак докарваш някакъв доход
      Какъв тон бре Ламби Един лев брои ли се, държавата не са търговските банки - да стимулират некадърниците да цоцат лихви, добре дошли в реалността с икономически активни хора. Виждам обаче, че мисленето ви е пак същото - просто смятате НИ за влог в банка, като дойде момента за ремонти и недай си боже сриване на копторите (защото вече няколко пъти се отлага паспортизацията), ще увехнете като попикано мушкато всичките

      Коментар


      • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение
        А привет на всички, гледам добре си хортувате, ама уви последно време нямам никакви мераци да се забивам пред компа...
        Обаждам се, само защото продължавам да чета, че се дъвчат наемите, как щели да се покачват и т.н. Ами може би сте прави, но към днешна дата са на дъно. Дали е заради лятото, дали е защото много хора се изнесоха от София и не се върнаха, не знам, но няма промяна.

        Преди 4месеца договорих много хубав апартамент под наем(показах го на Лева за да знае какво на какъв наем договорих) и днес хвърляйки едно око на квартала където търсих апартаменти(аз търсих само в един конкретен квартал) видях стари обяви с още по-сериозни корекции на цените и все още без наематели+ няколко много добри предложения. И не, това не са набиратилни обяви. Още тогава ви казах, че от 7 обяви, 6броя бяха реални, а 5 отговаряха на критериите ми и можехме да се договорим.

        В конкретика, единия апарт се дава от частно лице, необзаведен(600лв.). Тогава предложих на господина 500лв. на месец, той беше твърд, че под 550лв. нямало да го даде(дойде с Mercedes ML) и ми обясни, как имал 10апартамента и му било все тая, ако не го даде под наем. Предложих му 450лв. с предлащане за 1г. напред, отказа. Днес апарта се дава за 500лв. на обява, та явно човека се е попречупил, имал нямал нужда не знам, но обявата е факт и все още си се дава...

        Казвам го, само защото това уж е инвестиционнен форум и темата е инвестиционна, но някак си не ми се струва изобщо добър момент за ИНВЕСТИРАНЕ в имот. Повтарям, ИНВЕСТИРАНЕ.

        За запазване на стойност, за да не се чуди човек, къде да си гледа децата, за да не се чудих как да си изгуби парите, сигурно Е, но за инвестиране никак не ми се връзва математиката.

        Приятен ден на всички.
        Мерц МЛ струва 1000 евро на старо, ти се изказа пак неподготвен Има една прослойка реститути и наследници, дето си мислят че могат да седнат на нотариалните актове. Това работи 10-ина годинки и после са на улицата, както сам си писал - инвестиционната култура е друга бира.

        А да, и честито писане до следващия бан.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          забелязвам, че голяма част от наемателите си им харесва да са наематели.
          дори нямат амбиции да купуват а това са 25-30 годишни млади хора.
          ще го удари демографията и закона за търсене-предлагане тоя пазар, дума да няма.
          Не че им харесва просто нямат друг избор.

          Заплати от по 1000-2000лв не стигат дори да събереш пари за начална вноска

          Коментар


          • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение
            А привет на всички, гледам добре си хортувате, ама уви последно време нямам никакви мераци да се забивам пред компа...
            Обаждам се, само защото продължавам да чета, че се дъвчат наемите, как щели да се покачват и т.н. Ами може би сте прави, но към днешна дата са на дъно. Дали е заради лятото, дали е защото много хора се изнесоха от София и не се върнаха, не знам, но няма промяна.

            Преди 4месеца договорих много хубав апартамент под наем(показах го на Лева за да знае какво на какъв наем договорих) и днес хвърляйки едно око на квартала където търсих апартаменти(аз търсих само в един конкретен квартал) видях стари обяви с още по-сериозни корекции на цените и все още без наематели+ няколко много добри предложения. И не, това не са набиратилни обяви. Още тогава ви казах, че от 7 обяви, 6броя бяха реални, а 5 отговаряха на критериите ми и можехме да се договорим.

            В конкретика, единия апарт се дава от частно лице, необзаведен(600лв.). Тогава предложих на господина 500лв. на месец, той беше твърд, че под 550лв. нямало да го даде(дойде с Mercedes ML) и ми обясни, как имал 10апартамента и му било все тая, ако не го даде под наем. Предложих му 450лв. с предлащане за 1г. напред, отказа. Днес апарта се дава за 500лв. на обява, та явно човека се е попречупил, имал нямал нужда не знам, но обявата е факт и все още си се дава...

            Казвам го, само защото това уж е инвестиционнен форум и темата е инвестиционна, но някак си не ми се струва изобщо добър момент за ИНВЕСТИРАНЕ в имот. Повтарям, ИНВЕСТИРАНЕ.

            За запазване на стойност, за да не се чуди човек, къде да си гледа децата, за да не се чудих как да си изгуби парите, сигурно Е, но за инвестиране никак не ми се връзва математиката.

            Приятен ден на всички.
            Диск държавата задава тона с лихвеният процент

            Когато лихвата по влоговете е около 0% колко % трябва да е печалбата от наемите???

            Предимството е че не ти се обезценяват парите и все пак докарваш някакъв доход

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

              Означава това дето го говорех че имотите в БГ са все още достъпни за разлика от други страни и леко полеко ще стават все по недостъпни

              Идва бодра смяна от наематели
              забелязвам, че голяма част от наемателите си им харесва да са наематели.
              дори нямат амбиции да купуват а това са 25-30 годишни млади хора.
              ще го удари демографията и закона за търсене-предлагане тоя пазар, дума да няма.
              препоръка е

              Коментар


              • А привет на всички, гледам добре си хортувате, ама уви последно време нямам никакви мераци да се забивам пред компа...
                Обаждам се, само защото продължавам да чета, че се дъвчат наемите, как щели да се покачват и т.н. Ами може би сте прави, но към днешна дата са на дъно. Дали е заради лятото, дали е защото много хора се изнесоха от София и не се върнаха, не знам, но няма промяна.

                Преди 4месеца договорих много хубав апартамент под наем(показах го на Лева за да знае какво на какъв наем договорих) и днес хвърляйки едно око на квартала където търсих апартаменти(аз търсих само в един конкретен квартал) видях стари обяви с още по-сериозни корекции на цените и все още без наематели+ няколко много добри предложения. И не, това не са набиратилни обяви. Още тогава ви казах, че от 7 обяви, 6броя бяха реални, а 5 отговаряха на критериите ми и можехме да се договорим.

                В конкретика, единия апарт се дава от частно лице, необзаведен(600лв.). Тогава предложих на господина 500лв. на месец, той беше твърд, че под 550лв. нямало да го даде(дойде с Mercedes ML) и ми обясни, как имал 10апартамента и му било все тая, ако не го даде под наем. Предложих му 450лв. с предлащане за 1г. напред, отказа. Днес апарта се дава за 500лв. на обява, та явно човека се е попречупил, имал нямал нужда не знам, но обявата е факт и все още си се дава...

                Казвам го, само защото това уж е инвестиционнен форум и темата е инвестиционна, но някак си не ми се струва изобщо добър момент за ИНВЕСТИРАНЕ в имот. Повтарям, ИНВЕСТИРАНЕ.

                За запазване на стойност, за да не се чуди човек, къде да си гледа децата, за да не се чудих как да си изгуби парите, сигурно Е, но за инвестиране никак не ми се връзва математиката.

                Приятен ден на всички.
                Last edited by diskmanv; 27.07.2021, 11:36.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                  Берти точно на това ни учиха и работи перфектно

                  Явно търсенето е по голямо от предлагането и цените отидоха в орбита

                  Ти ми кажи защо харчи на вашите парите да ходиш там като нищо не си научил - От както си заговорил за големото МЯУ цените са с над 50% нагоре
                  Кои цени бре, на контейнера в Китай ли
                  Хората нямат пари и не плащат, лоши кредити в размер да гътнат всяка банка, пазара както в Тимбукту - едва шава. Цени къде, по обявите в Имот.бг дето висят вече 13 години ли? И какъв е смисълът от тия цени, като не се харчат?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                    Това значи, че сте бедняци.

                    "За целта те са сравнили средните разходи за наем на апартамент с три спални в над 50 страни* и са ги анализирали в контекста на другите разходи за живот на четиричленно семейство" - те това е ситуацията в цивилизованите страни, две деца водят до петстаен по БГ стандартите дето брокерастите са ви ги нахлузили четвъртити отзад.
                    Вие го отглеждате това семейство с две деца в двустаен, въобще не влизате в сравненията в статията, дето едната заплата у дома литва за наем само. Влизат крадливите партийни елити и главни прокурори обаче
                    гледай сега, кой дошъл да дава акъл

                    хас ми пеле
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                      браво x_y, такъв съдържателен спор около цените на имотиту да изтриеш!

                      какво ли трябва да значи това?!
                      https://www.investor.bg/po-sveta/453...-jivot-332430/
                      Това значи, че сте бедняци.

                      "За целта те са сравнили средните разходи за наем на апартамент с три спални в над 50 страни* и са ги анализирали в контекста на другите разходи за живот на четиричленно семейство" - те това е ситуацията в цивилизованите страни, две деца водят до петстаен по БГ стандартите дето брокерастите са ви ги нахлузили четвъртити отзад.
                      Вие го отглеждате това семейство с две деца в двустаен, въобще не влизате в сравненията в статията, дето едната заплата у дома литва за наем само. Влизат крадливите партийни елити и главни прокурори обаче

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                        браво x_y, такъв съдържателен спор около цените на имотиту да изтриеш!

                        какво ли трябва да значи това?!
                        https://www.investor.bg/po-sveta/453...-jivot-332430/
                        Означава това дето го говорех че имотите в БГ са все още достъпни за разлика от други страни и леко полеко ще стават все по недостъпни

                        Идва бодра смяна от наематели

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Значи, че жилища много, наематели малко, твърде ниски наеми и съответно надценени имоти.
                          Прав си...., ся като се прибера започвам веднага да продавам да се спася докато има кой да купува...., то нема никво търсене вече....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            кофти Демография в комбинация с мерак за собствено, че и повече жилища (рентиери) + в комбинация със строителство по градинки, полянки и тн...

                            в УНСС не ви ли учат , че търсенето и предлагането са най-важното нещо за един пазар (този на наемни площи в случая), а не какво пишат специалистите от факти.бг (любим сайт за специалистите в темата)
                            Берти точно на това ни учиха и работи перфектно

                            Явно търсенето е по голямо от предлагането и цените отидоха в орбита

                            Ти ми кажи защо харчи на вашите парите да ходиш там като нищо не си научил - От както си заговорил за големото МЯУ цените са с над 50% нагоре

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Значи, че жилища много, наематели малко, твърде ниски наеми и съответно надценени имоти.
                              а както е известно
                              първо тръгват наемите а цените на имотките
                              ги следват
                              но прочелите 3-4 вагончета с книжки
                              горди полусобственици
                              няма как да го знаят
                              а вагончетата - детски

                              Коментар


                              • Вижте, то е видяло потъването и сега ще се покачи. Това е така. Помислете за миналото и ние знаем, че историята се повтаря. Хората изпаднаха в паника и това спадна и сега, когато нещата се връщат, бавно, можем да очакваме цената да нарасне.

                                Коментар

                                Working...
                                X