IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

    Аз си взех една стара кола на около 30 години. бензин, че скоро ще изчезнат. Ще видим дали няма след време да съм с олдтаймър
    Ти лесно си я взел ама после трудно ще се отървеш от нея.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
      82, ако беше купил преди 3 години, щеше да вече да си напред както от цената така и от лихвата по кредита. И щеше да си забравил вече. Сега е абсурд вече. Знаеш ли колко ме е яд че не си купих двоен гараж 2016 г.

      Песимисте я кажи за климатиците че съм пропуснал а ми предстои.
      Одраха ме яко за монтаж, чаках няколко месеца да се внесат моделите които искам / мултсплит системи/, цените на самата техника е нагоре 20% примерно, но за сметка на това ще продължи да поскъпва...., Всъщност накрая взех каквото имаше, а не каквото исках.....материалите за монтаж са поскъпнали ПО ТРИ.....
      Предполагам при обикновените климатици не е толкова зле...., че Май Юни взех един такъв от големите вериги / около 1200 лева излезе по спомен с монтажа/, но след това нещата се драматизираха....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Минимума на безработицата отразява връх в цикъла ,сам знаеш след върховете какво следва-хвърли едно топче високо във въздуха ,то лети,лети стига до един максимум и после с голяма скорост пада на земята .
        То от няколко години бием минимумите. Та чеСно не съм сигурен какво следва....Всъщност съм сигурен :-) при нашата демография. Преди няколко години и на Полакс го обясних ако си спомняш.....
        Накратко ще стигнем официална безработица 3%, заплатите ще се вдигат с по 10% годишно в близките 4-5 години и в София ще започне да се живее на редноевропейско ниво доход-разход. Тогава ще започне приток на мигранти за бачкане отново или ще се връщат Българите от чужбина / това по-скоро не щото ще висят за пенсията там.../ Зависи и от вирусно-сертификатната среда де....

        Коментар


        • 82, ако беше купил преди 3 години, щеше да вече да си напред както от цената така и от лихвата по кредита. И щеше да си забравил вече. Сега е абсурд вече. Знаеш ли колко ме е яд че не си купих двоен гараж 2016 г.

          Песимисте я кажи за климатиците че съм пропуснал а ми предстои.
          Last edited by pepe1234; 15.12.2021, 16:42.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Минимума на безработицата отразява връх в цикъла ,сам знаеш след върховете какво следва-хвърли едно топче високо във въздуха ,то лети,лети стига до един максимум и после с голяма скорост пада на земята .
            Са ако ми кажеш и какво движението нагоре и какво надолу ще м е изненадаш

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              За протокола в момента безработицата е на рекорден минимум.
              Имам дребни неща за довършване по апарта в който живея и от месеци се боря с майстори. Огромна мъка е ... дори за някои неща не се пазаря, а колкото поискат само да се направи и никой не иска да вземе парите....
              Писах ви преди като рекламирате демографията като фактор за поевтиняване, а тя е фактор за ПОСКЪПВАНЕ. Просто няма кой да работи....
              Имам няколко близки майстори които ги дърпам по различните направления... когато са свободни. Без тях който и да съм викнал е причинил повече проблеми от това дет е направил....
              Минимума на безработицата отразява връх в цикъла ,сам знаеш след върховете какво следва-хвърли едно топче високо във въздуха ,то лети,лети стига до един максимум и после с голяма скорост пада на земята .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                ЧСИ ? Че да не би да имам кредити бре Крети ?!
                Аз се чудя как да разкарам кеша той за ЧСИ пише....:-)
                Аз си взех една стара кола на около 30 години. бензин, че скоро ще изчезнат. Ще видим дали няма след време да съм с олдтаймър

                Коментар


                • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                  А дали само е лепил мрамора....Да не е имало после жижи бижи
                  Само го лепи. И ми се оплакваше, че няма пари. Та си спечели и от мен и му дадох и ракия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                    Да скачат ма не щат
                    Теб ще те разпродава ЧСИ скоро...
                    ЧСИ ? Че да не би да имам кредити бре Крети ?!
                    Аз се чудя как да разкарам кеша той за ЧСИ пише....:-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      И аз слагам врачански варовик/камък или мрамор...както дойде. Вчера говорих с майстора варовика е поскъпнал 2-3 пъти на фона на тва дето платих преди 3 години....Обясних преди няколко дни как са и климатиците. На плочките които слагам по баните майстора вече взимал по 80 лева на квадрат....на обикновените по 40....Не става при тези разходи отдаването под наем на тези наемни нива . Просто не излиза сметката.
                      Има 2 варианта - или няма да има ново за наем и ще отдават само неща ремонтирани преди 20+ години или наемите трябва да скочат двойно....
                      Да скачат ма не щат
                      Теб ще те разпродава ЧСИ скоро...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                        Моят коридор е с теракот Ибиса, черен. Красив е. Лепи ми ги един майстор ром, за 150 лв общо с перваза. Тогава нямах пари много и ми ги налепи промоционално, защото беше започнала финансовата криза.

                        И един балкон ми направи за 100 лв с плочки.

                        Някой майстори се навиват, когато има надница 200 лв на ден. А преди 10г беше 100 лв на ден.
                        А дали само е лепил мрамора....Да не е имало после жижи бижи

                        Коментар


                        • Ми аз май отивам на вариант обикновен гранитогрес, са нема да е на цяло преваз и ще има фуги, но има ли преваз има, можеш ли да си туриш саксиите можеш, връзва ли се цветово, връзва се. Айде аз да не съм тука благотворително дружество, ще финансирам скъп внос от китай ама друг път.

                          Благодаря на всички за идеите с мрамора и варовика.
                          Last edited by pepe1234; 15.12.2021, 15:37.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Виж сега баничаря и хлебаря имат огромни сметки за ток ,разходи за суровини скочили с огромни проценти,но могат да вдигнат цената на баничката с не повече от 20% да речем и го правят ,обаче сметките растат още и накрая затварят .
                            Ресурсите на едно предприятие могат да помогнат до 20-30%, но при 300% увеличение на основен ресурс за производство е невъзможно да бъде компенсирано.
                            При теб,строителя пак не излиза сметката ,при хора теглили кредити с цел изплащане на жилища от наеми ,къде отиват те ?-Фалират,защото наемите не могат да покрият вноската ,при спад в тях и отделно вдигане на лихвата по заема .
                            Така ,сега всичко това го проектираме мащабно в икономиката като процеси и получаваме ръст в безработицата ,от където се генерира и всяка една криза или за да сме точни ,това са ефектите от нея .
                            Най-важното е че тази инфлация в момента е от лошия тип,този тип инфлация която води до криза ,защото тя просто не е изработена от икономическите субекти,и просто ги поваля .
                            И на мен ми се струва, че е от лошия тип, с голяма обезценка. Дължи се на хеликоптерните пари и на процеси като "Зелена Европа", т.е. глобални фактори. Докато в периода 2000 -2019 имаше едно постепенно инфлиране на паричната маса, като и заплати и апарти нарастнаха няколко пъти, около 5 пъти за 19 години.

                            А имотите в провинцията съвсем ще станат за без пари. Защото дори при цени 10 - 20 000 лв за къща с двор продажбите са слаби.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Виж сега баничаря и хлебаря имат огромни сметки за ток ,разходи за суровини скочили с огромни проценти,но могат да вдигнат цената на баничката с не повече от 20% да речем и го правят ,обаче сметките растат още и накрая затварят .
                              Ресурсите на едно предприятие могат да помогнат до 20-30%, но при 300% увеличение на основен ресурс за производство е невъзможно да бъде компенсирано.
                              При теб,строителя пак не излиза сметката ,при хора теглили кредити с цел изплащане на жилища от наеми ,къде отиват те ?-Фалират,защото наемите не могат да покрият вноската ,при спад в тях и отделно вдигане на лихвата по заема .
                              Така ,сега всичко това го проектираме мащабно в икономиката като процеси и получаваме ръст в безработицата ,от където се генерира и всяка една криза или за да сме точни ,това са ефектите от нея .
                              Най-важното е че тази инфлация в момента е от лошия тип,този тип инфлация която води до криза ,защото тя просто не е изработена от икономическите субекти,и просто ги поваля .
                              За протокола в момента безработицата е на рекорден минимум.
                              Имам дребни неща за довършване по апарта в който живея и от месеци се боря с майстори. Огромна мъка е ... дори за някои неща не се пазаря, а колкото поискат само да се направи и никой не иска да вземе парите....
                              Писах ви преди като рекламирате демографията като фактор за поевтиняване, а тя е фактор за ПОСКЪПВАНЕ. Просто няма кой да работи....
                              Имам няколко близки майстори които ги дърпам по различните направления... когато са свободни. Без тях който и да съм викнал е причинил повече проблеми от това дет е направил....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                                То и на нова кола не е редно да е 500 лв. данъка а за някой 20 годишен таралясник 15 лв, щото "имал катализатор", ама това е.
                                Ти може и да държиш на 5000 лв. данък, но повечето няма да го направят, а това е което има значение за пазара. Също като антиваксърите, могат да се крият в гората ако щат, ама това не променя нищо.
                                Примера ти не е добър. 20 годишната кола струва примерно 1/25 от цената на новата. Съседната панелка е да речем 30% по-евтина / при ЧЗП/.
                                Разбира се с помощта на любимците ти , които дойдоха на власт неизбежно е при планираният дълг е данъците да се вдигат. Вероятно и имотните ще се повишат в даден момент. Никакъв шанс до размера за който пишеш....
                                Остави ''антиваксърите'' за другата тема...Иначе и 5000 лева да дават за ваксина знаеш.....;-)

                                Коментар

                                Working...
                                X