IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

    Са Песи ти нещо май съвсем загуби връзка с кораба майка...Ако искаш да купиш тула за след 50 години ориентирай се към Версай...Нашите родители виждаш с подобно мислене докъде я докараха огромни прогимназии по селата и малките градове които внуците им се чудят какво да правят.Ти не можеш да знаеш какво ще е след 40-50-100г.Най вероятно твоите правнуци ще те псуват задето си ги вкарал в безизходица.Всяко нещо си е с времето.След 50г може да е модерно да се живее в Петърница или в Сибир.Не се напъвай с неща които не са ти във възможностите.Тулата е най глупавото нещо което можеш да направиш..След 100г е сигурно че жилищата ще са съвсем други с други модерни разпределения стил въобще коренна промяна...Глупаво е да определяш живота на хора които още не са дошли на тоя свят.
    Новото строителство, което той сега купува, след 40 години ще бъде за тотално саниране, което тогава ще струва колкото половината имот.
    Виж, ако инвестира парите си правилно, може и внуците му един ден да успеят да си купят нещо, което ще става за живеене. Ако си мисли обаче, че боклуците които купува ще стават за нещо и ще трябват на някого - дълбоко се лъже.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

      Разчитахме и на "висши мениджъри" от Априлци, но на тях явно 750 евро им идват много за наем
      На мен наема ми го плащат, живея безплатно. Парата си се трупа и отива директно в ETF-чета. Нека ми е зле.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Ама пазарната цена след 40 години не ме интересува бре Джони. Това което ме интересува е , че ако си бях държал кеша за последните 5-6 години сега щях да взема 2-3 пъти по-малко.... Ако бях в акции с 30% по-малко, ако бях в злато не мога да сметна колко много по-малко....
        Ако държа кеш още 40 години сигурно ще купя 50 пъти по-малко тула тогава....
        Интересува ме честно изкараните ми пари да са купили макс възможно тула..... за правнуците да има....
        Са Песи ти нещо май съвсем загуби връзка с кораба майка...Ако искаш да купиш тула за след 50 години ориентирай се към Версай...Нашите родители виждаш с подобно мислене докъде я докараха огромни прогимназии по селата и малките градове които внуците им се чудят какво да правят.Ти не можеш да знаеш какво ще е след 40-50-100г.Най вероятно твоите правнуци ще те псуват задето си ги вкарал в безизходица.Всяко нещо си е с времето.След 50г може да е модерно да се живее в Петърница или в Сибир.Не се напъвай с неща които не са ти във възможностите.Тулата е най глупавото нещо което можеш да направиш..След 100г е сигурно че жилищата ще са съвсем други с други модерни разпределения стил въобще коренна промяна...Глупаво е да определяш живота на хора които още не са дошли на тоя свят.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Той разчита на заселването на все повече и повече народ от провинцията към София - хора, които още от родния Каспичан ще тръгнат да купуват апартаменти в столицата. Естествено, тези талази са все IT-та, инженери, директори и президенти на компании с огромни заплати, за които цена от 5000 Евро на квадрат в Гоцето е супер достъпна. Към тях ще се присъединят много германци, французи и белгийци от ЕС, които заради високия стандарт тук ще се избиват за Софийски имоти.
          Разчитахме и на "висши мениджъри" от Априлци, но на тях явно 750 евро им идват много за наем

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bearfox Разгледай мнение

            Не е точно така .
            При първото хвърляне имаш 1/6 и при второто имаш отново ...1/6 . Двете хвърляния нямат свързаност помежду си . Всяко е само за себе си .
            По твоя начин от 6 хвърляния би трябвало да имаш сигурен резултат , а дефакто имаш 6 опита с вероятност 1/6 и напълно осъществимо да нямаш 6ца и от 6-те хвърляния .

            Имотите окончателно спряха ръста си и в следващите 1-2 години ще се наблюдава движение надолу . Ще гърмят ипотеки , ще се продава от безпаричие и ''от зор'' . Който има кешЪТ , ще има възможност да се възползва с ударно пазарене и предложения директно с по 30% надолу от исканата цена .
            На тези цени в момента , инвестицията в имот е абсолютна загуба на капитал .
            Oт 6 хвърляния е около 33,5% да няма шестица.Беги земи учебника за УНСС за 1ви курс да се ограмотиш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Ама пазарната цена след 40 години не ме интересува бре Джони. Това което ме интересува е , че ако си бях държал кеша за последните 5-6 години сега щях да взема 2-3 пъти по-малко.... Ако бях в акции с 30% по-малко, ако бях в злато не мога да сметна колко много по-малко....
              Ако държа кеш още 40 години сигурно ще купя 50 пъти по-малко тула тогава....
              Интересува ме честно изкараните ми пари да са купили макс възможно тула..... за правнуците да има....
              Не могат да те разберат. Те искат да играят форекс с имоти. Да купуват и препродават, чергарско мислене. Почти всички повишители не ни интересува цената след десетилетия. Важното е сега да купим повече за парите си, щото последната година най-ясно се вижда как се обезценяват. Доходите растат, а кредитите са с все по-малка тежест за портфейла.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Ти и да не продаваш, други ще продават. А пазарната цена на твоите имоти ще се определя от това, на какви стойности се изповядват сделките, не от това на теб колко ти се иска да бъдат.
                Ама пазарната цена след 40 години не ме интересува бре Джони. Това което ме интересува е , че ако си бях държал кеша за последните 5-6 години сега щях да взема 2-3 пъти по-малко.... Ако бях в акции с 30% по-малко, ако бях в злато не мога да сметна колко много по-малко....
                Ако държа кеш още 40 години сигурно ще купя 50 пъти по-малко тула тогава....
                Интересува ме честно изкараните ми пари да са купили макс възможно тула..... за правнуците да има....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Той разчита на заселването на все повече и повече народ от провинцията към София - хора, които още от родния Каспичан ще тръгнат да купуват апартаменти в столицата. Естествено, тези талази са все IT-та, инженери, директори и президенти на компании с огромни заплати, за които цена от 5000 Евро на квадрат в Гоцето е супер достъпна. Към тях ще се присъединят много германци, французи и белгийци от ЕС, които заради високия стандарт тук ще се избиват за Софийски имоти.
                  Не да купуват, а да наемат Джони....Като поседат под наем 10-20 години тогава вече може да купуват. Наистина не разбирам защо ви е толкова трудно да разберете, че не съм купувал имоти за да ги препродавам после....
                  Ако това ми беше идеята щях да се занимавам с всеки един друг актив..... С имоти да се пекулира е тъпо по много причини.

                  ПП Французин наемател имах / истински Французин - бял/ , но като стана първият локдаун се изнесе....Ще имам вероятно наематели Немци и Белгийци също в бъдеще....Сега имам Англичани....с 5 годишен договор....
                  Last edited by pesimist4o na kvadrat; 08.02.2022, 17:01.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Четеш избирателно. Написах, че и след 40 години НЯМА да продавам имот.
                    И да демографията ние ужасна . Тя е такава не за Европа, а и за света. добре, че София ще бъде що годе ок.
                    Ти и да не продаваш, други ще продават. А пазарната цена на твоите имоти ще се определя от това, на какви стойности се изповядват сделките, не от това на теб колко ти се иска да бъдат.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                      И какво му следиш на търсенето като проспа 10% намяване на населението за 10 години. Демографията като я следиш трябва да следиш каква опустошителна вълна се задава, особено последните 15 години. Толкова грозна картнка няма никъде в Европа. Тия дето ще ти купуват имота след 10-40 години можеш да ги видиш като бройка в последните три стълба.

                      Той разчита на заселването на все повече и повече народ от провинцията към София - хора, които още от родния Каспичан ще тръгнат да купуват апартаменти в столицата. Естествено, тези талази са все IT-та, инженери, директори и президенти на компании с огромни заплати, за които цена от 5000 Евро на квадрат в Гоцето е супер достъпна. Към тях ще се присъединят много германци, французи и белгийци от ЕС, които заради високия стандарт тук ще се избиват за Софийски имоти.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                        И какво му следиш на търсенето като проспа 10% намяване на населението за 10 години. Демографията като я следиш трябва да следиш каква опустошителна вълна се задава, особено последните 15 години. Толкова грозна картнка няма никъде в Европа. Тия дето ще ти купуват имота след 10-40 години можеш да ги видиш като бройка в последните три стълба.

                        Четеш избирателно. Написах, че и след 40 години НЯМА да продавам имот.
                        И да демографията ние ужасна . Тя е такава не за Европа, а и за света. добре, че София ще бъде що годе ок.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Нещата с търсенето и предлагането ги следя МНОГО внимателно и както виждаш не спестих нищо по темата / аз пуснах линка с нарасналите разрешения и брой обяви в сайта/, Търсенето е ок. След 30-40 години явно, че ще е по-зле, ама не мисля да продавам въобще.
                          Ако целта ми беше да купя нещо и да го продам след 5-10-20 години щях да взема некви акции или дори ЕТФ.
                          Та като цяло демографията по света до 2100 година ще е нагоре и КЪМ големите градове. Това води до по-високи цени на тези места. София няма да е много по-различна от тези големи градове - към края на века вероятно ще започне да намалява, но и ставащите за обитаване сгради също.
                          Няма да има голяма драма с цените в София освен ако не се строят по 15-20К жилища на година както се очертава да е в близките няколко години...
                          И какво му следиш на търсенето като проспа 10% намяване на населението за 10 години. Демографията като я следиш трябва да следиш каква опустошителна вълна се задава, особено последните 15 години. Толкова грозна картнка няма никъде в Европа. Тия дето ще ти купуват имота след 10-40 години можеш да ги видиш като бройка в последните три стълба.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            Що да не са? Всеки който се е ОБЛАЖИЛ ЯКО от 2020г ще е добре. Останалото кеч на баламатума. Ние сме от тях и точно това обсъждаме - как да не умрем от глад. Забравете за илюзиите че ще се възползвате ВИЕ - единствения шанс е да не играеш тяхната игра. Да не ползваш БАНКИ, ака кредити, ливъридж по борсите - АБСУРД. Такива движения ще има че и най-коравите ще изгърмят.
                            Ние сме във война - не с измислената ковид пландемия а със ПРАВАТА. Те суспендират конституциите на ВСИЧКИ държави, харти на човешки права вие за некви хартишки и имоти сте се загрижили.
                            Кво им пречи да ти забранят да стопанисваш имота както намериш за добре?
                            Нима не направиха това с ресторантите, магазините, моловете ....?
                            Я питай бай Пеше - мое ли да гледа прасе? Кво като има кочина?
                            Официално не на на практика да

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                              Ти се сети че предлагането може да има нещо общо с цената. Ама като се сетиш че търсенето е също толкова важно направо ще стигнеш нивото на Асенчо от Хардвард, без майтап и той толкова разбира. Остави колко тухла се произвежда ами гледай колко хора се произвеждата да я купуват тая тухла, защото тука е неминуемия и неизбежен проблем. Тухла се строи за 2 години, купувач на тухла се прави за по 40 години на нагоре.
                              Нещата с търсенето и предлагането ги следя МНОГО внимателно и както виждаш не спестих нищо по темата / аз пуснах линка с нарасналите разрешения и брой обяви в сайта/, Търсенето е ок. След 30-40 години явно, че ще е по-зле, ама не мисля да продавам въобще.
                              Ако целта ми беше да купя нещо и да го продам след 5-10-20 години щях да взема некви акции или дори ЕТФ.
                              Та като цяло демографията по света до 2100 година ще е нагоре и КЪМ големите градове. Това води до по-високи цени на тези места. София няма да е много по-различна от тези големи градове - към края на века вероятно ще започне да намалява, но и ставащите за обитаване сгради също.
                              Няма да има голяма драма с цените в София освен ако не се строят по 15-20К жилища на година както се очертава да е в близките няколко години...
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 08.02.2022, 15:02.

                              Коментар


                              • Днес в Полша вдигат лихвите. Гледайте как се прави, когато имаш барем някакъв минимален % самостоятелност. Тука без депеша от посолството и такса смет не пипат. В същото време обаче, имотите (и) там нямат никакво намерение да падат.

                                Коментар

                                Working...
                                X