IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
    Колеги, напоследък все по-рядко пускам справки поради обезстрчението от цените. Та начи днес има добра и лоша новина.
    Цените продължават да растат яко, НО предлагането се УВЕЛИЧАВА за първи път от не знам кога. Дали не сме достигнали неква точка.... Повод за замисляне...., а може и да е случайно и временно....
    последни инерционни напъни за поскъпване
    всички знаят какво следва
    рязък скок, надолу разбира се
    Last edited by ratten; 23.01.2022, 11:26.
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      студията винаги качват повече цена от тристайните - особено при неспирен 10г път на горе
      в този ред на мисли покупката на малки жилища може да ти осигури по-добра капиталова и рои във подобен пазар, а при продажба след 10г ще може да вземеш заветния тристаен. ако наистина вярваш в безспирния и безпроблемен ръст на НИ си е престъплене, че не си взел студио 1,2,3 или там колкото кеш имаш.

      действай, че колко време стана само обесняваш за ръст и не вземаш

      накрая ще вземе да купи някой от цитираните по-горе трима.
      Ами моето мнение не съвпада с твоето /масовото/ относно размера на апартите. Имам си съображения. Иначе 200-квадратови също нямат смисъл....
      Досега нямах възможност да купя, а и нямаше неща които да ми харесат. толкова много, че да се раздвижа Последните няколко месеца направих няколко опита и наличното на пазара/обява беше меко казано боклук....
      Кавръка може и да вземе особено ако продаде къщата. Другите двама никога....:-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Мога да купя кеш това, което харесвам. Просто по-малко количество. А количеството е важно защото следващият път като ще мога да купя кеш отново докато се навири вместо 3-стаен ще купувам студио за същите пари.
        Посочените 3-ма колеги никога не са били част от пазара или влияещи на него. Има други реални купувачи, които действат. Дали ще е кеш от корупция / миналата година предполагам е рекордна в тази част/, от печалби покрай вируса и въобще бизнес. Приказките как всичко в страната е потънало са забавни след като БВП расте яко / дори да е инфлационно пак показва, че има повече кеш в страната/ и няма да спира при тва без милиардите покрай вируса от ЕС, без тези след борда, без кеша от новият умопокрачителен дълг / ще му мислим след 10 години, а до тогава иху-аху/
        Има МНОГО гориво за поне 10 години напред....
        студията винаги качват повече цена от тристайните - особено при неспирен 10г път на горе
        в този ред на мисли покупката на малки жилища може да ти осигури по-добра капиталова и рои във подобен пазар, а при продажба след 10г ще може да вземеш заветния тристаен. ако наистина вярваш в безспирния и безпроблемен ръст на НИ си е престъплене, че не си взел студио 1,2,3 или там колкото кеш имаш.

        действай, че колко време стана само обесняваш за ръст и не вземаш

        накрая ще вземе да купи някой от цитираните по-горе трима.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          Ако не може да купиш кеш (това, което си харесваш) и се чудиш за кредит - това е по-важното поне според мен. Щом феновете на 'олл ин тула' и нулев тореланс към кеша почват да се чудят...е може да се напъне още малко, но кой ще купува нагоре ? Жони, Кавръчето, Жулиъс ?
          Пазар без мотивирани купувачи е трудна работа...невъзможна почти.
          Мога да купя кеш това, което харесвам. Просто по-малко количество. А количеството е важно защото следващият път като ще мога да купя кеш отново докато се навири вместо 3-стаен ще купувам студио за същите пари.
          Посочените 3-ма колеги никога не са били част от пазара или влияещи на него. Има други реални купувачи, които действат. Дали ще е кеш от корупция / миналата година предполагам е рекордна в тази част/, от печалби покрай вируса и въобще бизнес. Приказките как всичко в страната е потънало са забавни след като БВП расте яко / дори да е инфлационно пак показва, че има повече кеш в страната/ и няма да спира при тва без милиардите покрай вируса от ЕС, без тези след борда, без кеша от новият умопокрачителен дълг / ще му мислим след 10 години, а до тогава иху-аху/
          Има МНОГО гориво за поне 10 години напред....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
            Колеги, напоследък все по-рядко пускам справки поради обезстрчението от цените. Та начи днес има добра и лоша новина.
            Цените продължават да растат яко, НО предлагането се УВЕЛИЧАВА за първи път от не знам кога. Дали не сме достигнали неква точка.... Повод за замисляне...., а може и да е случайно и временно....
            Ако не може да купиш кеш (това, което си харесваш) и се чудиш за кредит - това е по-важното поне според мен. Щом феновете на 'олл ин тула' и нулев тореланс към кеша почват да се чудят...е може да се напъне още малко, но кой ще купува нагоре ? Жони, Кавръчето, Жулиъс ?
            Пазар без мотивирани купувачи е трудна работа...невъзможна почти.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Колеги, напоследък все по-рядко пускам справки поради обезстрчението от цените. Та начи днес има добра и лоша новина.
              Цените продължават да растат яко, НО предлагането се УВЕЛИЧАВА за първи път от не знам кога. Дали не сме достигнали неква точка.... Повод за замисляне...., а може и да е случайно и временно....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                Счетито не е купувал нищо и не му отпускат кредити защото е безработен за съжаление
                Айде пак ще си мерим кредитите.

                А бе не знам дали ми отпускат , защото не съм искал.


                ПП. Леко с мастичката.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Радев, колко пъти си купувал на зелено ? Има и ипотечка при това не от една банка на такъв процент....
                  Счетито не е купувал нищо и не му отпускат кредити защото е безработен за съжаление

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Радев, колко пъти си купувал на зелено ? Има и ипотечка при това не от една банка на такъв процент....
                    песимисчо, кажи поне банката коя е
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                      Пак си написал един тон глупости.Ама имаш известно прозрение.Имам предвид че си прав че печели тоя дет прави обратното на мнозинството.
                      Глупости или умности пилците се броят на есен :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                        Е на зелено защо са ти адвокати.Само да се набуташ.Или ще го построят или няма.Ако ще най великия адвокат да ти е писал договора,като стане Мяу пиеш една студена вода и толкоз.А тия 2.4% ГПР ги има само в рекламите на банките по телелизията.
                        Радев, колко пъти си купувал на зелено ? Има и ипотечка при това не от една банка на такъв процент....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Теоретично си прав. Надхвърлянето на възможностите както е сега е поради изпуснатите възможности досега поради някаква тъпа причина.. Те. в някаква степен емоционално решение, което изначало е грешно. Всъщност не съм го взел решението още...има и адвокати намесени. Може и да не го взема, дори е по-вероятно, но имам възможност сега, а я търся от година.
                          Яка фрустрация от СЕБЕ си поради някои замотавания особено сега лятото.
                          Ако стигна до тази рискова сделка кредита ще е за 20 години с план за изплащане за 10. Т.е. има запас ако професионално закъсаме. Има и 1 апарт за продаване , който ми носи некви капки, но ме дразни , а той струва в момента 1/3 от кредита, имам и други бързоликвидни активи, които са пак 1/3 от кредита. Т.е.е риска не е чак толкова голям, а не искам да ги кеширам тези неща защото носят повече от тези 2.4% ГПР на ипотечният кредит.
                          И да залагам, че през следващите 10 години имотите ще са се представили по-добре от ГПР-то по кредита.
                          За мен знаеш няма приемливи алтернативи извън имотите. Макар и по горното да ти е ясно, че имам разни неща на страни на стойност над 1 апарт ... като ГЛУПАВА диверсификация / иначе щяха да са 2 апарта вече/
                          Е на зелено защо са ти адвокати.Само да се набуташ.Или ще го построят или няма.Ако ще най великия адвокат да ти е писал договора,като стане Мяу пиеш една студена вода и толкоз.А тия 2.4% ГПР ги има само в рекламите на банките по телелизията.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Този дето го цитираш непрекъснато , колко пари е направил извън тези от нещата, които казва ? В смисъл от кое е направил повече ? Да не е нещо като нашето професорче дето много акъл дава ко да се прави, ама немало да каже той какво прави освен , че се фали колко малко пари е изгубил във Вегас.....:-).....А като е толко велик и всички го четат и следват това дали би довело до добри резултати за тях или резултатите ще са за малцинството, което прави обратното на мнозинството....
                            Е и най-важното , нещо за имоти говорил ли е ?
                            Радев, убаво е човек да прочете туй онуй, но по-важно е да знае какво иска и да бъде последователен в искането си :-) Накрая самтаймс вин или люн ама усредненото го бива :-)
                            Пак си написал един тон глупости.Ама имаш известно прозрение.Имам предвид че си прав че печели тоя дет прави обратното на мнозинството.
                            Last edited by nradev; 22.01.2022, 16:09.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                              Косотлани е казал:"Ако всички спекулират по някоя сигурна позиция,то нещата почти винаги се провалят".
                              Този дето го цитираш непрекъснато , колко пари е направил извън тези от нещата, които казва ? В смисъл от кое е направил повече ? Да не е нещо като нашето професорче дето много акъл дава ко да се прави, ама немало да каже той какво прави освен , че се фали колко малко пари е изгубил във Вегас.....:-).....А като е толко велик и всички го четат и следват това дали би довело до добри резултати за тях или резултатите ще са за малцинството, което прави обратното на мнозинството....
                              Е и най-важното , нещо за имоти говорил ли е ?
                              Радев, убаво е човек да прочете туй онуй, но по-важно е да знае какво иска и да бъде последователен в искането си :-) Накрая самтаймс вин или люн ама усредненото го бива :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                песи,
                                целта, която си писал означава, че според теб - твоят модел е, че си безсмъртен и ти и съпругата ти имате бетон защитени доходи над средните за идните 10 години, че цените на НИ ще са само нагоре и че нищо кофти не може да се случи.

                                това много позитивен подход и дано ти се получи, но слагаш всички дини под една мишница, което не е много ок като поет риск и диверсификация или по точно тоталната липса на такава.

                                пак може да си без кеш и без да вкарваш всяка стотинка в тули в София. - просто намери още една две алтернативи и жив и здрав да изкарваш пари влагай ги там.

                                Поздрави
                                Теоретично си прав. Надхвърлянето на възможностите както е сега е поради изпуснатите възможности досега поради някаква тъпа причина.. Те. в някаква степен емоционално решение, което изначало е грешно. Всъщност не съм го взел решението още...има и адвокати намесени. Може и да не го взема, дори е по-вероятно, но имам възможност сега, а я търся от година.
                                Яка фрустрация от СЕБЕ си поради някои замотавания особено сега лятото.
                                Ако стигна до тази рискова сделка кредита ще е за 20 години с план за изплащане за 10. Т.е. има запас ако професионално закъсаме. Има и 1 апарт за продаване , който ми носи некви капки, но ме дразни , а той струва в момента 1/3 от кредита, имам и други бързоликвидни активи, които са пак 1/3 от кредита. Т.е.е риска не е чак толкова голям, а не искам да ги кеширам тези неща защото носят повече от тези 2.4% ГПР на ипотечният кредит.
                                И да залагам, че през следващите 10 години имотите ще са се представили по-добре от ГПР-то по кредита.
                                За мен знаеш няма приемливи алтернативи извън имотите. Макар и по горното да ти е ясно, че имам разни неща на страни на стойност над 1 апарт ... като ГЛУПАВА диверсификация / иначе щяха да са 2 апарта вече/

                                Коментар

                                Working...
                                X