IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

    Дори и така да е пак не го познаваш и би трябвало мненията да не са толкова крайни...
    Е все с някой трябва да се бъзикам, Жонката и Петърчо ми омръзнаха вече.

    А ти имай едно на ум за хора, които постоянно обясняват колко са успели в анонимен форум

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

      Да де-ама познавам десетки хора с висше образование и то съвестно учили,които се реализираха в ниско платени професии. Включително има и юристи,които са зле материално.
      Така че образованието изобщо не е гаранция за голям успех в живота .А ако си напред с два апартамента в София ,вече имаш сериозна основа,върху която да градиш
      +1 Така е. Въпросът е, че има пенсионери които са на квартира, а има и такива които вероятно ще станат такива, ако не унаследят някой имот.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Е тя 2023та вече мина половината, а от спад няма и помен. Нооо.... ЗАЩО?!!!
        Тези, дето го вещаеха, не са Полакс, Кавръка или Джони. Това са изпокрилите се в миши дупки Лаконик и Гладния брокер, който търси в неуспешните си прогнозии, световни заговори За AMG- то няма какво да споменавам, там си трябва психологическа помощ... ВТОРАТА ПОЛОВИНА НА 2023Г. СПАД НИКАКЪВ!!!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          Ако нямам парите да си купя, със сигурност бих живял в хубава квартира. По-добре 1000 лв наем на хубаво място, отколкото 2500 лв кредит за 30 год. на гадно място. Децата ако искат да имат нещо - да си купят! На мен баща ми ми е казал: аз съм длъжен да те образовам, но не съм длъжен да ти купувам кола или жилище.
          Да де-ама познавам десетки хора с висше образование и то съвестно учили,които се реализираха в ниско платени професии. Включително има и юристи,които са зле материално.
          Така че образованието изобщо не е гаранция за голям успех в живота .А ако си напред с два апартамента в София ,вече имаш сериозна основа,върху която да градиш

          Коментар


          • Наемателите регистрират ли си настоящ адрес, а постоянен? Кой ще им даде и после да не може да ги отпише... Или си седят със селския/провансалски? А за ясла, а за държавна детска градина? Или ще го влачите детето по някакви измислени мизерни частни стайчета, където са натъпкани 20 деца на 20 квадрата цял ден? А после за качественото доказано държавно училище - вече не е като преди 15-20 години да направиш дарение и директора хоп троп приемат, ами си е за живущите с адреси в района на училището, а ако нямаш адресна няма училище - всичко си се вижда в кг.софия. Е ще имат места в Малашевци/Драз маала, Суходол. И прилично жилище в топ квартал излиза към 1000-1400лв на месец ипотеката, зависи от самоучастието де, което си е почти/равно на наем в района. На повечето българи, като гърците и италианците дома и семейството винаги са били на първо място и много важни - култура. При мултикултурните западнали общества наема е страхотна възможност за хора дошли от някъде си в немско примерно, да си живеят в голям град/мегаполис, да работят и да са се спасили от мизерията от където идват. И в София го има това, но имаме и много уникални условия привличащи и ще привличащи още много чужденци от "бели" държави да работят у нас, цените поне на хубавите места ще са винаги нагоре. Завършваме ремонта на Мадара - до тук без обзавеждане е 650е/м2 работа и материали.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

              Той си е показвал снимка на краката и е споменавал "Бавареца" (поне десетина пъти).
              Другото е пределно ясно от мненията му.

              Повярвай ми, няма за какво да му завиждам, а и съм си превъзмогнал комплексите

              Дори и така да е пак не го познаваш и би трябвало мненията да не са толкова крайни...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                Нещо повече, те ръста отразен от найт франк, го именуват спад. В стари български учебници по медицина от края на 40-те / имам такъв/, се зове схизофрения
                Е тя 2023та вече мина половината, а от спад няма и помен. Нооо.... ЗАЩО?!!!
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Давай! Децата носят късмет. На мен след раждането ми потръгна още повече.
                  Не знаех, че имаш наследници. Живи и здрави да са ти! И на теб все така да ти върви.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                    Колкото по-млад направиш деца, толкова по-добре. А не като мен на дърти години да гледаш малки деца.А така ще имаш хоризонт и за повече деца, особено ако жена ти е млада. Така че не се чуди,а действай.
                    Ах дърти, то сега такава е тенденцията. Масово около 40те за мъжете. Но пък друго си е бащата да има опит и да може да даде пример.

                    На моята приятелка бащата е така - майка й е млада, той по-възрастен. Учудващо, но и семейството и щерката са бетон. В началото очаквах daddy issues, но не ми се оправдаха прогнозите. Разбрах, че са се наточили да продават земи за да й вземат и на нея апарт. Предложих й да купим тоя на комшиите, които мислеха да продават, но се отказаха. Да се разширим още.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                      България е на 13-о място в света по ръст на цените на жилищата в началото на годината - Investor.bg

                      България е на 13-о място в света по ръст на цените на жилищата през първото тримесечие на 2023 г., сочат данни на консултантската компания Knight Frank. С покачване от 9,5% страната ни се нарежда преди Колумбия и след Израел.

                      А според понижителите от януари трябваше да започне спад... Нищо, няма начин да не познаят ако прогнозират спада през 2038ма за следващата година. Не губете кураж.
                      Нещо повече, те ръста отразен от найт франк, го именуват спад. В стари български учебници по медицина от края на 40-те / имам такъв/, се зове схизофрения

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                        От твойта уста, в Божиите уши!
                        Давай! Децата носят късмет. На мен след раждането ми потръгна още повече.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                          От твойта уста, в Божиите уши!
                          Колкото по-млад направиш деца, толкова по-добре. А не като мен на дърти години да гледаш малки деца.А така ще имаш хоризонт и за повече деца, особено ако жена ти е млада. Така че не се чуди,а действай.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                            Щом и за това не мрънка,значи е ЖЕНАТА.Вземай я,прави й няколко деца и животъг ти ще се осмисли напълно. А пари и имоти може да трупаш паралелно с брака и отглеждането на децата.
                            От твойта уста, в Божиите уши!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                              ++++1000

                              Обаче го правят хитро. Споделям опита на приятели - първо да излезнат малко на квартирка, да видят как ще е съвместното съжителство. Ако си паснат, почват лека полека - ама то цял живот по квартири ли ще се влачим.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                                Образованието преди 20г./предполагам, че си около 40те/ беше много рискова инвестиция. Тогава все още пипалата от Соца не бяха изтръгнати в частния сектор и за хубавите позиции се налагаше да имаш гръб. Но щом ти се е получило, супер. И все пак, няма лошо родителя да осигури жилище на младежта.
                                Така е, ако си бил при "назначените" бизнесмени. За чуждите имаше значение само и единственно да имаш уменията, и да им пълниш джобчето, за което ти се отблагодаряваха със същото.
                                Разбира се, че не е лошо, стига да имаш възможност.

                                Коментар

                                Working...
                                X