IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    От както затвориха света ,не са спирали да ходят на училище и живота им като ученици не се променял.
    В началото бяха за малко онлайн и до там .
    Сега като учат имаше няколко деца с родители които са положителни децата останаха вкъщи но не ги изолираха,а ги включваха заедно с другите в класа от достанция и така всички заедно учат и процеса не спира.
    Униформата на детето ми е само 120 евра ,всички са с униформи дори и учителите ,детето ми ходи и е хдило винаги с желание на училише ,и дори когато са ваканция с нетърпение чака тя да свърши.
    Най добрия критерий за нивото са децата и това е факт.
    Колко български ученици чакат с нетърпение да отидат на училище и уважават и обичат учителите си ?
    Не можеш да сравняваш образованието там и в България защото не си бил,нямаш досег с него по никакъв начин ,говорил съм и с испанци и те казват че в България сме ИМАЛИ добра образователна система но за съжаление това в момента НЕ Е ТАКА .
    Колко учителски стачки имаше заради това че вече 2 години българските деца НА ПРАКТИКА НЕ УЧАТ И НЕ СЕ ОБРАЗОВАТ !!!????
    Колко ?
    Николко
    Половината от тях спят до обяд и се скатават като са онлайн,а останалите доказано се обучават пет за четири .
    Колко родители излязоха на улиците да протестират че децата им две години вече реално не учат ,а само участва в имитацията на образователен процес ?
    Николко.
    Децата не само в Испания а и в повечето развити държави учат на принципа да решават проблеми на базата на наученото и така се и изпитват докато у нас се просто се учи и изпитите са на база материала но не се стимулира реално да мислят върху това което учат .
    Масово децата у нас получават основа ,но останалите реално получават качествено образование извън България за съжаление .
    Няма как да искаш детето ти да получи конкурентно образование от застаряващи учители ,които само гледат как да се скатават с Ковид извинения и заплатите им са под 1000 евро нето дори с увеличенията които предлагат защото те са бруто.
    Има още и още но е смешно да говориш и не само ти без реално нито да имаш деца учещи навън нито да си ходил в техни училища да си видял да си взлизал дори вътре да видиш как тече образователния процес

    И да добавя :Едвам удържам детето да не ходи на българско училище защото освен че му идва в повече ,масово повечето деца на емигранти ги разкараха от БГ училищата защото просто децата правят сравнение с испанските и бълграските и като процеси и като отношение защото нашите лелки учителки са съ същия манталитет и предподаване и там в Испания ,а децата са като барометър -улавят всичко във въздуха
    Не си прав за застаряващите учители.

    Най-много съм научил от възрастни професорки в университета. Строги, взискателни, знаят как да те накарт да учиш и изискват на изпита.

    Българското образование е лошо заради дългия преходи и до скоро малките и мизерни заплати. Възрастните учители са педагози и психолози и знаят кое как се прави.

    А децата предпочитат млада какичка (която сравняват с принцеса), а не бабичка,



    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      От както затвориха света ,не са спирали да ходят на училище и живота им като ученици не се променял.
      В началото бяха за малко онлайн и до там .
      Сега като учат имаше няколко деца с родители които са положителни децата останаха вкъщи но не ги изолираха,а ги включваха заедно с другите в класа от достанция и така всички заедно учат и процеса не спира.
      Униформата на детето ми е само 120 евра ,всички са с униформи дори и учителите ,детето ми ходи и е хдило винаги с желание на училише ,и дори когато са ваканция с нетърпение чака тя да свърши.
      Най добрия критерий за нивото са децата и това е факт.
      Колко български ученици чакат с нетърпение да отидат на училище и уважават и обичат учителите си ?
      Не можеш да сравняваш образованието там и в България защото не си бил,нямаш досег с него по никакъв начин ,говорил съм и с испанци и те казват че в България сме ИМАЛИ добра образователна система но за съжаление това в момента НЕ Е ТАКА .
      Колко учителски стачки имаше заради това че вече 2 години българските деца НА ПРАКТИКА НЕ УЧАТ И НЕ СЕ ОБРАЗОВАТ !!!????
      Колко ?
      Николко
      Половината от тях спят до обяд и се скатават като са онлайн,а останалите доказано се обучават пет за четири .
      Колко родители излязоха на улиците да протестират че децата им две години вече реално не учат ,а само участва в имитацията на образователен процес ?
      Николко.
      Децата не само в Испания а и в повечето развити държави учат на принципа да решават проблеми на базата на наученото и така се и изпитват докато у нас се просто се учи и изпитите са на база материала но не се стимулира реално да мислят върху това което учат .
      Масово децата у нас получават основа ,но останалите реално получават качествено образование извън България за съжаление .
      Няма как да искаш детето ти да получи конкурентно образование от застаряващи учители ,които само гледат как да се скатават с Ковид извинения и заплатите им са под 1000 евро нето дори с увеличенията които предлагат защото те са бруто.
      Има още и още но е смешно да говориш и не само ти без реално нито да имаш деца учещи навън нито да си ходил в техни училища да си видял да си взлизал дори вътре да видиш как тече образователния процес

      И да добавя :Едвам удържам детето да не ходи на българско училище защото освен че му идва в повече ,масово повечето деца на емигранти ги разкараха от БГ училищата защото просто децата правят сравнение с испанските и бълграските и като процеси и като отношение защото нашите лелки учителки са съ същия манталитет и предподаване и там в Испания ,а децата са като барометър -улавят всичко във въздуха
      Големи глупости си писал, ама то дори няма смисъл да те почвам. От километър се вижда, че никога не си водил детето си на училище, нито имаш поглед какво точно учат. Да, децата са като барометър - надушват от далеч къде е най-мекото на хляба, ако това ти е виждането за добро образование, ок.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Засега нищо не съм, но съм харесал. Мястото няма да ти хареса, не е елитно....Дори под нивото на Гоцето, но за него съвсем нямам кеш. Ти освен това каза, че не ти трябват балонизирани имоти у нас та не разбирам интереса ти.... още повече като става въпрос за имоти тип шир потреба....
        Само Ратко може да ме разбере/напсно какво имам предвид и какви имоти съм избрал....
        ако има сгодни маломерки, обаждай се.
        "моя" проект още се бави, но там, където ти бях казал да погледнеш, вече почти ги продадоха.

        прави ми впечатление, че върху строежите вече не пише 'продаваме"
        а 'търсим парцели"
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

          И с какво е по-добре провинциалното испанско градче от София? Може някоя люлинска гимназия да е по-зле от обикновена испанска, но в София има и доста добри училища. И какъв толкова е погледа в испанската провинция? Нещо като Ню Йорк ли си представяш?
          От както затвориха света ,не са спирали да ходят на училище и живота им като ученици не се променял.
          В началото бяха за малко онлайн и до там .
          Сега като учат имаше няколко деца с родители които са положителни децата останаха вкъщи но не ги изолираха,а ги включваха заедно с другите в класа от достанция и така всички заедно учат и процеса не спира.
          Униформата на детето ми е само 120 евра ,всички са с униформи дори и учителите ,детето ми ходи и е хдило винаги с желание на училише ,и дори когато са ваканция с нетърпение чака тя да свърши.
          Най добрия критерий за нивото са децата и това е факт.
          Колко български ученици чакат с нетърпение да отидат на училище и уважават и обичат учителите си ?
          Не можеш да сравняваш образованието там и в България защото не си бил,нямаш досег с него по никакъв начин ,говорил съм и с испанци и те казват че в България сме ИМАЛИ добра образователна система но за съжаление това в момента НЕ Е ТАКА .
          Колко учителски стачки имаше заради това че вече 2 години българските деца НА ПРАКТИКА НЕ УЧАТ И НЕ СЕ ОБРАЗОВАТ !!!????
          Колко ?
          Николко
          Половината от тях спят до обяд и се скатават като са онлайн,а останалите доказано се обучават пет за четири .
          Колко родители излязоха на улиците да протестират че децата им две години вече реално не учат ,а само участва в имитацията на образователен процес ?
          Николко.
          Децата не само в Испания а и в повечето развити държави учат на принципа да решават проблеми на базата на наученото и така се и изпитват докато у нас се просто се учи и изпитите са на база материала но не се стимулира реално да мислят върху това което учат .
          Масово децата у нас получават основа ,но останалите реално получават качествено образование извън България за съжаление .
          Няма как да искаш детето ти да получи конкурентно образование от застаряващи учители ,които само гледат как да се скатават с Ковид извинения и заплатите им са под 1000 евро нето дори с увеличенията които предлагат защото те са бруто.
          Има още и още но е смешно да говориш и не само ти без реално нито да имаш деца учещи навън нито да си ходил в техни училища да си видял да си взлизал дори вътре да видиш как тече образователния процес

          И да добавя :Едвам удържам детето да не ходи на българско училище защото освен че му идва в повече ,масово повечето деца на емигранти ги разкараха от БГ училищата защото просто децата правят сравнение с испанските и бълграските и като процеси и като отношение защото нашите лелки учителки са съ същия манталитет и предподаване и там в Испания ,а децата са като барометър -улавят всичко във въздуха
          Last edited by nkavrakov1982; 19.01.2022, 12:13.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение


            Имам и деца =, които искам да се формират като личности в БГ среда и ценности - да не съм се объркал.

            Песимисте ще ти кажа едно нещо и ще бъда кратък
            Като родител на дете което учи и живее извън България ще те посъветвам да си избиеш от главата горните планове .
            Просто не мисли ,а си ги избий ,мисля че не е късно .
            Децата ти нека избират НО ти им дай образованието,погледа ,опита да живеят и учат навън ,а нека после те избират ,но не бъди ти фактора който да ги закопае в България .
            И с какво е по-добре провинциалното испанско градче от София? Може някоя люлинска гимназия да е по-зле от обикновена испанска, но в София има и доста добри училища. И какъв толкова е погледа в испанската провинция? Нещо като Ню Йорк ли си представяш?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

              Сега погледнах - от 1.01.2022 - 663 евро, нето 569 евро.
              Но при тях има 13-та и 14-та заплата, което на практика вдига минималната на 773 бруто.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Купувай тук. Точно до Златния Век. Гъзария голяма щяло да бъде.

                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...sc4&f1=1&fe7=1
                Сигурно е хубаво / гледал съм го този проект вече/, но аз имам вече собствено жилише , което ме устройва и нямам пари да купя ново с такъв размер , старото не мога и да го отдам на приемлив наем поради размера и довършителните работи и последно жената ми забрани повече да се местим / правихме го много пъти последните 15 години/
                Търся вече такива в перспективни райони, които сега може да са супер мизерия, но след 20-30 години ще са ок....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                  Но ако си държат парите на депозит, за 5 г. инфлацията ще ги стопи доста както беше в периода 1991-1997 г.
                  Чак 97-ма не, но стопяването е много вероятно. ЕЦБ са се объркали таргета не е 2%, а 20% инфлация :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Засега нищо не съм, но съм харесал. Мястото няма да ти хареса, не е елитно....Дори под нивото на Гоцето, но за него съвсем нямам кеш.
                    Купувай тук. Точно до Златния Век. Гъзария голяма щяло да бъде.

                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...sc4&f1=1&fe7=1

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Ето на, пак се уреди. И пак ще е тайна къде и какво си купил.
                      Дай някой жокер, да се задомя и аз.
                      Засега нищо не съм, но съм харесал. Мястото няма да ти хареса, не е елитно....Дори под нивото на Гоцето, но за него съвсем нямам кеш. Ти освен това каза, че не ти трябват балонизирани имоти у нас та не разбирам интереса ти.... още повече като става въпрос за имоти тип шир потреба....
                      Само Ратко може да ме разбере/напсно какво имам предвид и какви имоти съм избрал....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение


                        Имам и деца =, които искам да се формират като личности в БГ среда и ценности - да не съм се объркал.

                        Песимисте ще ти кажа едно нещо и ще бъда кратък
                        Като родител на дете което учи и живее извън България ще те посъветвам да си избиеш от главата горните планове .
                        Просто не мисли ,а си ги избий ,мисля че не е късно .
                        Децата ти нека избират НО ти им дай образованието,погледа ,опита да живеят и учат навън ,а нека после те избират ,но не бъди ти фактора който да ги закопае в България .
                        Закопаванео е въпрос на гледна точка. За мен е да са без корен в чужда гора. Предпочитам да са в нашата си пък дори и да е разорана...Когато пораснат разбира се че сами ще си решават нататък.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Браво Евго... Точно туй е решението да се харчи....
                          Обаче има парадокс - колкото повече хората харчат толкова повече ускоряват инфлацията....
                          Но ако си държат парите на депозит, за 5 г. инфлацията ще ги стопи доста както беше в периода 1991-1997 г.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Засега не съм, но вероятно ще се набутам до 2-3 месеца. Намерих имотите, които ми пасват на търсенето. Сега ще видя дали съм достатъчно бърз.... с кредита....А Бони е сгоден чиляк и нема да ми вдига лихвата в близките 10 години :-)
                            Ето на, пак се уреди. И пак ще е тайна къде и какво си купил.
                            Дай някой жокер, да се задомя и аз.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              До кредит ли се докара ...
                              Да, ще се надскачам. С кеш не мога да купя достатъчно количество....Тъй да се каже момента е сега или никога. Сега чакам разрешение от тъщата :-)

                              ПП Гледай рекламното видео на Адрес в дира....интересно е и твоя познат Тошев е там...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                                т.е. ще има силно инфлиране на паричната маса за 3-5 г.

                                За себе си съм взел решение каквото изкарам текущо да го харча (за мен, за близките ми хора, за дома) и да не влагам на депозит.

                                Не искам да купувам вили и къщи извън София, защото имаме и са трудно продаваеми.
                                Браво Евго... Точно туй е решението да се харчи....
                                Обаче има парадокс - колкото повече хората харчат толкова повече ускоряват инфлацията....

                                Коментар

                                Working...
                                X