IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

    Това за лекарите е за раздел вицове. В България никога не са работели толкова много лекари. При 9 млн. население лекарите бяха 1/3 по-малко. Броят на болниците всяка година се увеличава! Неслучайно опитаха мораториум да наложат за нови болници. Завършващите медицина всяка година се увеличават и в момента са повече отколкото през 2000 година. Всички други специалности са с по-малко завършващи, защото като цяло студентите са по-малко. Това е официална статистика от НСИ, която е абсолютно достоверна, защото става въпрос за регулирана професия. Самият достъп до лекар тук е значително по-лесен отколкото в страни като Испания или Англия.
    Това са глупости. Тази статистика вклюва тези които са в чужбина и работят сезонно но имат право да работят и в България или са в някое заведение за медицински туризъм или сезонно дерат туристи на слънчака. Тези лекари макар и специалисти по нещо не са налични а само украсяват източването на системата. Най-важните лекари за застаряващото население са общопрактикуващите, гледай http://igmbg.org/15-godini-prognoza-opl-sofia/ на половина след 5-10 години и това е в София само.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

      Това за лекарите е за раздел вицове. В България никога не са работели толкова много лекари. При 9 млн. население лекарите бяха 1/3 по-малко. Броят на болниците всяка година се увеличава! Неслучайно опитаха мораториум да наложат за нови болници. Завършващите медицина всяка година се увеличават и в момента са повече отколкото през 2000 година. Всички други специалности са с по-малко завършващи, защото като цяло студентите са по-малко. Това е официална статистика от НСИ, която е абсолютно достоверна, защото става въпрос за регулирана професия. Самият достъп до лекар тук е значително по-лесен отколкото в страни като Испания или Англия.
      По-лесен и те убиват, докато чакаш на регистратурата. Или ти пишат грешна диагноза и несъществуващи манипулации, за да източват пътеките. Състоянието в болниците - като филм на ужасите. Пример - преди месец и нещо на мой близък човек му правиха само биопсия, а в епикризата писали, че са отстранили тумора с резекция. Съответно в пътеката - оперативно лечение с голям обем и сложност. Накрая се оказва, че оперативното лечение е наистина необходимо. Търсиш хирург в друга болница - ама той бил вече опериран. Нова операция - невъзможна (наложителна, но невъзможна по бюрократични причини).

      Пропита от корупция, некадърност и бехаберие здравна система. На такава държава като България изобщо не и е мястото в ЕС. Тук се погазват елементарни човешки права, конституцията и законите съществуват само на хартия. Много хора - колеги и приятели са ме питали:Вас как изобщо ви приеха в ЕС? Повярвай, абсурдите случващи се тук стигат до там и се разпространяват, а хората на запад недоумяват какви аборигени има в съюза и защо са допуснати в него.
      Last edited by ejonny2376; 02.02.2022, 14:49.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

        Е, ти нали си безработен и без кредит. Яко, не си се набутал, ама и нищо не си придобил. Още по-яко. Ще продължиш да хейтиш имотите дорде си жив, но горчивата дъвка , че нищо не си купил, горчивата дъвка влашки
        Я ни разкажи ти как придоби ведомствената панелка на половин цена с "изгоден"ГПР от 10% и зашо я лъзна след 2-3 години.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

          Нищо не врачувам. Лекарите след 5 години са напълно ясни като бройка. Новите са в момента в училище, а старите се пенсионират. Следващите 5 години се пенсионират 20% и ще ги заменят със завършващите които останат в страната които са на половина и по малко. Това е преди да говорим за апаратура и медикаменти. И също така е преди да заговорим за застаряващото наеселение което има нужда от повече лекари а не от по-малко.
          Това за лекарите е за раздел вицове. В България никога не са работели толкова много лекари. При 9 млн. население лекарите бяха 1/3 по-малко. Броят на болниците всяка година се увеличава! Неслучайно опитаха мораториум да наложат за нови болници. Завършващите медицина всяка година се увеличават и в момента са повече отколкото през 2000 година. Всички други специалности са с по-малко завършващи, защото като цяло студентите са по-малко. Това е официална статистика от НСИ, която е абсолютно достоверна, защото става въпрос за регулирана професия. Самият достъп до лекар тук е значително по-лесен отколкото в страни като Испания или Англия.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

            Имаме напредък, вече не изтъквате конкретни злополуки, небрежност или престъпление като критерий за "обреченост".

            Имигрантите в тези държави са факт, има достатъчно работоспособни между тях, но образованите са малко. Имигрантите имат два огромни недостатъка:
            1. Променят обществената структура към зле. Циганизация.
            2. Няма лоялност в потоците, днес идват, догодина не, след няколко години може да напуснат.

            Врачуваш за наличието на лекари тук след 5 години, но в Англия, Германия и Франция ОТ ГОДИНИ е трудно да отидеш на специалист. Яко чакане. Тук срещу 20-30 евро отиваш при топ специалист ВЕДНАГА.
            Нищо не врачувам. Лекарите след 5 години са напълно ясни като бройка. Новите са в момента в училище, а старите се пенсионират. Следващите 5 години се пенсионират 20% и ще ги заменят със завършващите които останат в страната които са на половина и по малко. Това е преди да говорим за апаратура и медикаменти. И също така е преди да заговорим за застаряващото наеселение което има нужда от повече лекари а не от по-малко.

            Коментар


            • Имам и реален пример. Продадох панелка в Кючука в трагично състояние на цената на новоизграден апартамент в комплекс в същия квартал. На квадратен метър цената е една и съща.
              https://www.plovdiv24.bg/novini/plov...tament-1203703

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                Има огромна разлика. Германия, Франция, Англия, Русия и Китай - там има имигрантски поток в работоспособна възраст с образование, те напълно заменят проблема с фертилността. В България липсва този поток. Само след 5 години няма да има къде на лекар да отидеш. После - икономически ръст, икономически и военен сувернитет - липсват.
                Имаме напредък, вече не изтъквате конкретни злополуки, небрежност или престъпление като критерий за "обреченост".

                Имигрантите в тези държави са факт, има достатъчно работоспособни между тях, но образованите са малко. Имигрантите имат два огромни недостатъка:
                1. Променят обществената структура към зле. Циганизация.
                2. Няма лоялност в потоците, днес идват, догодина не, след няколко години може да напуснат.

                Врачуваш за наличието на лекари тук след 5 години, но в Англия, Германия и Франция ОТ ГОДИНИ е трудно да отидеш на специалист. Яко чакане. Тук срещу 20-30 евро отиваш при топ специалист ВЕДНАГА.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                  Най-сетне алекс! Не му толерирай обидите друг път.

                  Сега да отговоря.

                  "България е обречена държава, хората които стават за нещо намаляват ежедневно. Млади хора си отиват на регистратурата в спешното или ги убива ток на тротоара."

                  По тая логика Германия е обречена държава, в която на връх нова година изнасилват девойките по централните площади или пък ги заколват собствените им братя.

                  Франция е оберчена държава, в която младите хора ги разстрелват докато са на концерт.

                  Великобритания е обречена държава, в която хората изгарят по домовете си заради некачествена облицовка.

                  Русия е обречена държава, Китай е обречена държава, човечеството е обречено, земята е обречена, слънцето е обречено, светът е обречен.

                  Само андрофилията не е обречена, нищо че в някои държави се обричат един на друг.
                  Има огромна разлика. Германия, Франция, Англия, Русия и Китай - там има имигрантски поток в работоспособна възраст с образование, те напълно заменят проблема с фертилността. В България липсва този поток. Само след 5 години няма да има къде на лекар да отидеш. После - икономически ръст, икономически и военен сувернитет - липсват.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Бонке, в момента икономиката е в колапс. Какво възстановяване, какви доходи, какви 5 лева. България не произвежда абсолютно нищо. Иди в Лидъла в Гоцето и виж - всичко е внос от Полша, от Румъния...Всичките тези мерки са една подигравка с хората, които се опитват да правят някакъв честен бизнес. Ти на 2000 лева средна заплата доход ли му викаш? И то за София - извън София наполовина. Тези пари стигат колкото да си платиш сметката за газ и ток при сегашните цени. България е обречена държава, хората които стават за нещо намаляват ежедневно. Млади хора си отиват на регистратурата в спешното или ги убива ток на тротоара. Ние сме една държава не от третия, а от петия свят. През 2040 година ще сме много под 5 милиона с 50% ромско население и 25% пенсионери.
                    Най-сетне алекс! Не му толерирай обидите друг път.

                    Сега да отговоря.

                    "България е обречена държава, хората които стават за нещо намаляват ежедневно. Млади хора си отиват на регистратурата в спешното или ги убива ток на тротоара."

                    По тая логика Германия е обречена държава, в която на връх нова година изнасилват девойките по централните площади или пък ги заколват собствените им братя.

                    Франция е оберчена държава, в която младите хора ги разстрелват докато са на концерт.

                    Великобритания е обречена държава, в която хората изгарят по домовете си заради некачествена облицовка.

                    Русия е обречена държава, Китай е обречена държава, човечеството е обречено, земята е обречена, слънцето е обречено, светът е обречен.

                    Само андрофилията не е обречена, нищо че в някои държави се обричат един на друг.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Бонке, в момента икономиката е в колапс. Какво възстановяване, какви доходи, какви 5 лева. България не произвежда абсолютно нищо. Иди в Лидъла в Гоцето и виж - всичко е внос от Полша, от Румъния...Всичките тези мерки са една подигравка с хората, които се опитват да правят някакъв честен бизнес.
                      За теб твоя "бизнес" си е честен, ама други това го имат за безчестие...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        Мразя по глупави да правят пари (дори и жълти стотинки) за моя сметка.
                        Още повече когато с АБСОЛЮТНО НИЩО НЕ СА ГИ ЗАСЛУЖИЛИ.
                        Това за мен е КРАЖБА възползвайки се от невежеството. Е да крадат от баламурниците - от мен НЯМА ДА КРАДАТ и 1 лв.
                        Миналия месец прехвърлих 180к в друга банка заради 2,5€ такса от райфайзен
                        Те не са глупави. Изключително нагли са. Сменил съм няколко банки в България - няма такива неграмотни идиоти. По света на доста места имам сметки - и лични, и фирмени. Навсякъде обслужването е на високо ниво срещу много по-ниски такси. В България почти винаги се хващам за главата - отивам до банката да върша работа, сложили ми някаква 18 годишна пикла насреща, която освен да си лепи маникюри не е способна на каквото и да било. Е как да им платиш дори лев за услугите на тези мошеници?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                          Само като изляза на терасата/верандата и ми става кеф - НИКОЙ в софия не може да ВДИША такъв чист въздух. И понеже съм и белодробно болен го усещам със всяка алвиолка мизерния отвратителен въздух като ми се наложи да отида до софия за 2-3 часа
                          Въздухът в София няма да го коментираме, но наистина ли си мислиш, че дишаш чист въздух в Атина?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            Мразя по глупави да правят пари (дори и жълти стотинки) за моя сметка.
                            Още повече когато с АБСОЛЮТНО НИЩО НЕ СА ГИ ЗАСЛУЖИЛИ.
                            Това за мен е КРАЖБА възползвайки се от невежеството. Е да крадат от баламурниците - от мен НЯМА ДА КРАДАТ и 1 лв.
                            Миналия месец прехвърлих 180к в друга банка заради 2,5€ такса от райфайзен
                            нз кво да ти кажа
                            с твоите 300К Бони и компания правят по 15К на година чисто (рискът е за твоя сметка и фонда за гарантиране на депозитите),а може и повече (не са само лихви, а и 'таксички' на хората, които теглят кредити)
                            а ти се коркаш за 5-50 кинта. Колко ти дават от тези 15к? или викаш пазенето си струва.

                            не го разбирам това
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              пич,
                              щом за 50 кинта правиш проблем за картата в банката ... явно са ти малко
                              всичко е относително и ти си живият пример за това. начина на изразяване казва повече от това, което всъщност говорип и пишеш.

                              пожелавам ти да откриеш това, което си търсиш.

                              Мразя по глупави да правят пари (дори и жълти стотинки) за моя сметка.
                              Още повече когато с АБСОЛЮТНО НИЩО НЕ СА ГИ ЗАСЛУЖИЛИ.
                              Това за мен е КРАЖБА възползвайки се от невежеството. Е да крадат от баламурниците - от мен НЯМА ДА КРАДАТ и 1 лв.
                              Миналия месец прехвърлих 180к в друга банка заради 2,5€ такса от райфайзен
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                                Ха ха 300к малко ли свежа са. Имам 80к КЕШ в къщата мухлясала прашясала пара - 10к лири, 20к ЕВРА и толкова лев.
                                Нямам мераци да ги давам за бело, курви. Па доктора ми забрани да пуша и пия.
                                За наемите - кога намериш имот за 200к€ в папура с 2000€ ДЪЛГОСРОЧЕН МЕСЕЧЕН наем ми се обади да го взема.
                                Не че ми трябват пари, ама такава далавера не се изпуска.
                                Ще си купя ИМОТ в стамбул - търся си българска туркиня за любовница да ми го стопанисва ....
                                Маляка за любовница не си търся.
                                Когато намисля за какво ще ми потрябват 500к лв ще продам единия имот в Атина.
                                Само като изляза на терасата/верандата и ми става кеф - НИКОЙ в софия не може да ВДИША такъв чист въздух. И понеже съм и белодробно болен го
                                усещам със всяка алвиолка мизерния отвратителен въздух като ми се наложи да отида до софия за 2-3 часа
                                пич,
                                щом за 50 кинта правиш проблем за картата в банката ... явно са ти малко
                                всичко е относително и ти си живият пример за това. начина на изразяване казва повече от това, което всъщност говорип и пишеш.

                                пожелавам ти да откриеш това, което си търсиш.


                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X