IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Резултат от Вашето търсене на:
    Вид имот: 2-СТАЕН,
    Местоположение: град София

    Особености: Тухла
    Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

    Средна цена на имотите в извадката: 127905 euro
    Средна цена на кв.м: 1807 euro.

    Опа, какво става тука? Повишители на плажа ли сте?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      То дали имат или нямат, няма никакво значение. Доколкото разбрах от репортажа по БТВ, Казват ти "дай 40% отгоре", ако не искаш връщат ти парите (предполгам, не веднага ами до няколко месеца ) и веднага го пускат на 1500 евра, защото вече е на груб строеж. При всички случаи са на далавера, а ти с тия 1000 евра дет си броил преди 3 год, нищо не можеш да купиш.
      Имам приятел потърпевш от такива щения на инвеститора/преди време Ви разказах/. Сградата в Люлин май се води ама кой, нямам идея. Близо до западен парк. Та строителя/инвеститора, едно и също ФЛ с две ЮЛ изпълняващи функции строител- едното и инвеститор-другото.
      Индексираха цената веднъж и след няколко месеца отново общо към 40% май.
      Моя човек на първата индексация склони, но на втората се опъна....говориха няколко пъти, заплашваха се и миналата седмица строителя му звъннал, че връща парите заедно с 3% неустойка по договора с което го прекратява.
      Last edited by polax; 10.07.2023, 08:50.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
        Някой може ли да мо обясни, на такава добра локация, как може да построиш подобен абсурд? Какво прахосничество на РЗП е това? Тези строители нямат ли поне малко мозък?

        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...67364064296903
        Жонка, явно още следиш всички обяви в реално време.

        Защо така, нали София не става за живеене и инвестиции?

        Да не излезе, че просто гроздето е кисело

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
          Някой може ли да мо обясни, на такава добра локация, как може да построиш подобен абсурд? Какво прахосничество на РЗП е това? Тези строители нямат ли поне малко мозък?

          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...67364064296903
          Туй преди се водеше таванско помещение, сега го писали апартамент.

          Коментар


          • Някой може ли да мо обясни, на такава добра локация, как може да построиш подобен абсурд? Какво прахосничество на РЗП е това? Тези строители нямат ли поне малко мозък?

            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...67364064296903

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

              Какво виждат очите, зависи от самосъзнанието. При черногледите хора фокуса е винаги върху негативното и обратното.

              Мой познат е в Германия Java синиърче и допреди 7-8г. беше добре. Сега си е средна работа и обмисля връщане насам. Навремето като замина едвам свикна с начина на живот там. Студени хора, липса на социални контакти, изобщо за едни пари се прави страхотна жертва. Виж, че като се позадържат по-дълго там и им избиват гарнитурите. Пък остави приказките колко било хубаво.
              Камъкът си тежи на мястото. Специално немците са ксенофоби,ако и да са се научили да лицемерничат.Имам приятели в Германия и те се ожениха за българки,не за немкини.Щото разликата в манталитета е огромна. А и новите немци постепенно превръщат Германия като държавите, от които са дошли.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Не е само градската среда. Всичко - пътища, хотели, ресторанти, обслужване... И ако щеш вярвай, но и природа. Щото българските планини са едни хълмчета пред това, което има на под 100 километра от мен. И всичко свети, поддържа се, има невероятни условия за туризъм, за почивки, за всичко. В БГ всяка втора горичка е сметище. Това не е въпрос на пари, а на манталитет на хората. И градската среда - съвсем не струва толкова много да се оправи и да се поддържа. Просто тук срещу такива неща има обществена нетърпимост, в България на никой не му пука че е мръсно, че е разбито...Колеги са ми казвали като ги развеждам из България - такава хубава държава имате, трябва да сте луди да я съсипвате по този начин. Гледат мизериите и не могат да повярват, че е възможно.
                Под градска среда имах предвид не само средата в градовете, но и в цялата държава. Да има мръсотия и неуредици като неподържани тротоари и разбити плочки.Тия неща и мен ме дразнят ,но все пак не сме в Мумбай .
                Но това е само един елемент от качеството на живот.
                И не знам в какви хотели и ресторанти ходиш,но аз съм редовен посетител и рядко съм имал забележки към обслужването. Служителите са там,за да ме обслужат,не да ми лижат задника.Прекалената любезност е фалшива и не желая да ме обслужват лицемерни хора. Достатъчно е да се държат учтиво както се случва в местата,в които ходя.
                А природата на България предлага голямо разнообразие. Не са най-красиви планините ни,нито морето най-хубаво,но на сравнително малко разстояние има много разнообразна природа. Дори и в една и съща планина.Източните Родопи са доста различни от Западните.
                Last edited by mirodes; 10.07.2023, 00:04.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Ще чакаш за доставка ама от различните партиди има разлики в нюансите....Имам половин гараж склад за резервни плочки.....:-)
                  Точно така, кой правил ремонти виж как знае.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    наистина проблемът с жилищата е драматичен

                    София с 25% празни (поне) жилища и обяви висящи с години няма общо с развитите пазари. Ще се мине през още неизвестно какви перипети докато нещата се нормализират. Това в момента не е нормална ситуация - при бол празни да се инвестира за наемче да капе...
                    Същият проблем е с ресторантите. В Гърция и Турция без резервация - забрави, във Варна/около Варна можеш да отидеш по всяко време и то уикенда и да седнеш в скъпарско заведение до морето - нещо немислимо до миналата год. ПРи хотелите същата работа, вземете кой да е хотел и вижте колко свободни места има. "Печатането" на имоти/хотели вече дава "резултат"

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      То дали имат или нямат, няма никакво значение. Доколкото разбрах от репортажа по БТВ, Казват ти "дай 40% отгоре", ако не искаш връщат ти парите (предполгам, не веднага ами до няколко месеца ) и веднага го пускат на 1500 евра, защото вече е на груб строеж. При всички случаи са на далавера, а ти с тия 1000 евра дет си броил преди 3 год, нищо не можеш да купиш.
                      Да , на далавера са без съмнение каквото и да стане - върнат пари или получат повече, а хората са яко прецакани защото можеха с тези пари да си вземат нещо друго, което сега е двойно....
                      Пак казвам примера е много лош и ще прееве целото зелено. Резултата е че никой няма да иска да купи на зелено, а строителите ще трябва да взимат кредити за строежите и да продават на Акт 16.... Ово е одма едни 20 по сто...поне....нагоре....от въздуха......

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                        Градската среда и градоустройство са слабото място на България. Ама освен тях има още десетки показатели, които определят качеството на живот. Ти си се съсредоточил в един и правиш извод,че животът в България бил скапан.А ситуацията изобщо не е такава.
                        Друг въпрос е,че като човек търси негативи винаги ще намери такива.
                        Какво виждат очите, зависи от самосъзнанието. При черногледите хора фокуса е винаги върху негативното и обратното.

                        Мой познат е в Германия Java синиърче и допреди 7-8г. беше добре. Сега си е средна работа и обмисля връщане насам. Навремето като замина едвам свикна с начина на живот там. Студени хора, липса на социални контакти, изобщо за едни пари се прави страхотна жертва. Виж, че като се позадържат по-дълго там и им избиват гарнитурите. Пък остави приказките колко било хубаво.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Начи пак същите...лошо....
                          По някакво стечение на обстоятелствата знам финансовите им параметри за някои от обектите, които строят / за колко са купили земята, рзп и т.н./ Винаги съм се чудил как може да продават на тези цени.... Моята сметка излизаше около нулата +-10% , айде понеже са големи обекти нека да имат 20% печалба, но никой не строи с такъв нисък марж....освен ако не печалбата е целта....или другият вариант правят мизерии като сега.....
                          Сега като строителната себестойност се вдигна много няма как да не искат актуализация за съжаление.
                          Много лоша ситуация и за зеленото като цяло..., а крайният резултат е недоверие и вдигане на цените за ''сигурните'' строители.... Между другото Артекс имат инфлационна клауза...като го чух веднага ги пратих в 6-та глуха....нема повече и да си помисля да им звъня ако ще и да подаряват имоти....За мен това е знак за некоректност изначало щото като говорих там с някой по телефона/отдавна/ ми казват няма проблем със строежа ние сме си купили всички нужни материали ПРЕДВАРИТЕЛНО на стари цени , ама на теб ще ти актуализираме цената с инфлацията :-)
                          То дали имат или нямат, няма никакво значение. Доколкото разбрах от репортажа по БТВ, Казват ти "дай 40% отгоре", ако не искаш връщат ти парите (предполгам, не веднага ами до няколко месеца ) и веднага го пускат на 1500 евра, защото вече е на груб строеж. При всички случаи са на далавера, а ти с тия 1000 евра дет си броил преди 3 год, нищо не можеш да купиш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                            Градската среда и градоустройство са слабото място на България. Ама освен тях има още десетки показатели, които определят качеството на живот. Ти си се съсредоточил в един и правиш извод,че животът в България бил скапан.А ситуацията изобщо не е такава.
                            Друг въпрос е,че като човек търси негативи винаги ще намери такива.
                            Не е само градската среда. Всичко - пътища, хотели, ресторанти, обслужване... И ако щеш вярвай, но и природа. Щото българските планини са едни хълмчета пред това, което има на под 100 километра от мен. И всичко свети, поддържа се, има невероятни условия за туризъм, за почивки, за всичко. В БГ всяка втора горичка е сметище. Това не е въпрос на пари, а на манталитет на хората. И градската среда - съвсем не струва толкова много да се оправи и да се поддържа. Просто тук срещу такива неща има обществена нетърпимост, в България на никой не му пука че е мръсно, че е разбито...Колеги са ми казвали като ги развеждам из България - такава хубава държава имате, трябва да сте луди да я съсипвате по този начин. Гледат мизериите и не могат да повярват, че е възможно.
                            Last edited by ejonny2376; 09.07.2023, 23:31.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                              Градската среда и градоустройство са слабото място на България. Ама освен тях има още десетки показатели, които определят качеството на живот. Ти си се съсредоточил в един и правиш извод,че животът в България бил скапан.А ситуацията изобщо не е такава.
                              Друг въпрос е,че като човек търси негативи винаги ще намери такива.
                              Има много проблеми в градовете у нас. Някои са от липса на кеш, други от мърлявщина и кражби....Планирането както написа е трагедия....правилата за ново също особено с такива ъглови сгради или смесени където паркоместа , застрояване и т.н. са леко проблемни....На знам дали са нарочни тези пропуски в законите , но резултата не е добър.
                              Но главната причина е гъстотата на населението в градовете. В София тя е сигурно 10 пъти по-малка от другите милионни градове. Следователно има много повече площи за поддръжка при по-малко данъкоплатци на квадрат

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Ще паднат щото немат кинти хората, отделно вече е много скъпо да се купува по бдс - ето виж няма майстори, отделно повечето си оставят ръцете и трябва да преправяш. Най-добре си е на квартира, отиваш в Естето, броиш 1000 кинта, чисто, подредено, паркомясто, ресторант, басейнче.... хич и ни та еве, колко зима майстора за лепене на плочки и дали няма да счупи няколко, дет сега ги няма в склада, а ти трябва да чакаш 2 месеца доставка от талянско.
                                Ще чакаш за доставка ама от различните партиди има разлики в нюансите....Имам половин гараж склад за резервни плочки.....:-)

                                Коментар

                                Working...
                                X