IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

    Напотив, точно ти разтягаш локуми. Аз ти дадох конкретни цифри, при тези заплати и ремонти, как не си пасват цените с имотите, не може апартамента да струва на цената на ремонт. А ти пусна намаление от 60%, без да се обосновеш защо си го написал, можеше да напишеш 95% спад, или 30%, обосновка никаква, ставаш днес и си измисляш цифрички, Баба Ванга ама по-слабата версия. Колко ще е цифрата утре?
    никой не ме пита ма моите цифри.
    Кофти квартал - 1 мин. раб. заплата - 1000лв метъра (*ботунец, нови искър е извън класацията - 500лв метъра ще е там)
    Приличен - 1,5 мин. заплати
    Добър - 2 мин. заплати - хиподрума, лозенец
    Топ - 3 мин. заплати - докторска, топ център
    трофейни имоти - 5-6 мин. заплати
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Търсачи на първи дом без грам инвеститорски нюх така се размечтаха че почнаха да купуват имоти по 15К лева. Да, така е, но толкова ще е минимум годишния им наем и то в 8 кв.м жилище.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
        Германия е Титаник в момента,точно след удара с айсберга !
        Главния ни банкер говори за затягане на монетарната и фискалната политика,а вие чакате някакви повишения ???!!
        Нека слезем най-накрая на земята !

        https://www.investor.bg/a/539-banki-...lnata-politika
        Ще оставят Германия на афганистанците и ще дойдат да живеят в България.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

          Не давам прогноза, защото не съм врачка. Ама за да си докажа, че не ме е страх, ще дам цифра, -85% от сегашните цени, от 50,000 евро ще паднат на 7,500 евро, готови, нови, довършени, с кухни и всичко, влизаш и живееш, за по 15,000лв. ще са.
          Няма да има кухня. Не е нужна. Жилището ще е 8 квадрата, с една лампа. Знаете как е.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

            Иронизирайки, не разбираш колко точна всъщност прогноза даваш !!! Ще има и такива спадове

            Иначе забравих в миналия пост да добавя и факта,че от 2007 ,само за 15г сме намалели с около 15% като население !!! а презастрояването оттогава е драстично.Идва по-голяма криза от 2007,нямало е такава дълбока инверсия от 80-те и ти оставям и сам да сметнеш колко фундаментално струват тея обори в някво гето на майната си.
            Ако има нещо (мебели, ценности) в даден празен имот, стойността му ще бъде за колкото ще могат да се продадат тези неща. Самият имот ще струва кръгла нула.

            Коментар


            • Германия е Титаник в момента,точно след удара с айсберга !
              Главния ни банкер говори за затягане на монетарната и фискалната политика,а вие чакате някакви повишения ???!!
              Нека слезем най-накрая на земята !

              https://www.investor.bg/a/539-banki-...lnata-politika

              Коментар


              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
                Не давам прогноза, защото не съм врачка. Ама за да си докажа, че не ме е страх, ще дам цифра, -85% от сегашните цени, от 50,000 евро ще паднат на 7,500 евро, готови, нови, довършени, с кухни и всичко, влизаш и живееш, за по 15,000лв. ще са.
                Иронизирайки, не разбираш колко точна всъщност прогноза даваш !!! Ще има и такива спадове

                Иначе забравих в миналия пост да добавя и факта,че от 2007 ,само за 15г сме намалели с около 15% като население !!! а презастрояването оттогава е драстично.Идва по-голяма криза от 2007,нямало е такава дълбока инверсия от 80-те и ти оставям и сам да сметнеш колко фундаментално струват тея обори в някво гето на майната си.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                  Напротив,никакви цифти не си дал,защото те е страх Излез като мъж и дай една прогноза ! Никой няма да те бие,ако не ти излезе.

                  И 60% не е случайно число ! 2007/8 кризата паднаха с около 40%,а сега икономическите показатели са доста по-зле оттогава и всичко сочи много по-тежка криза !
                  Сложи и презастрояването,което го нямаше 2007 и цифтата отива и по-надолу,но съм сложил санитарния минимум !
                  Моля те носи шапка в тези жеги

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                    Напротив,никакви цифти не си дал,защото те е страх Излез като мъж и дай една прогноза ! Никой няма да те бие,ако не ти излезе.

                    И 60% не е случайно число ! 2007/8 кризата паднаха с около 40%,а сега икономическите показатели са доста по-зле оттогава и всичко сочи много по-тежка криза !
                    Сложи и презастрояването,което го нямаше 2007 и цифтата отива и по-надолу,но съм сложил санитарния минимум !
                    Не давам прогноза, защото не съм врачка. Ама за да си докажа, че не ме е страх, ще дам цифра, -85% от сегашните цени, от 50,000 евро ще паднат на 7,500 евро, готови, нови, довършени, с кухни и всичко, влизаш и живееш, за по 15,000лв. ще са.
                    Last edited by troika; 24.07.2023, 16:29.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                      Напотив, точно ти разтягаш локуми. Аз ти дадох конкретни цифри, при тези заплати и ремонти, как не си пасват цените с имотите, не може апартамента да струва на цената на ремонт. А ти пусна намаление от 60%, без да се обосновеш защо си го написал, можеше да напишеш 95% спад, или 30%, обосновка никаква, ставаш днес и си измисляш цифрички, Баба Ванга ама по-слабата версия. Колко ще е цифрата утре?
                      ай да преведа, приспаднат е 30% от общото струтване на пазара и 30к за ремонт.
                      Да, възможно е, във края на другата година тоя апарт да струва 40к, нищо че "един ремонт е 30к"
                      Във Детроит има доста такива за ремонт и са по 1-5-10к.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
                        Аз ти дадох конкретни цифри,.
                        А ти пусна намаление от 60%, без да се обосновеш защо си го написал, можеше да напишеш 95% спад, или 30%, обосновка никаква, ставаш днес и си измисляш цифрички, Баба Ванга ама по-слабата версия. Колко ще е цифрата утре?
                        Напротив,никакви цифти не си дал,защото те е страх Излез като мъж и дай една прогноза ! Никой няма да те бие,ако не ти излезе.

                        И 60% не е случайно число ! 2007/8 кризата паднаха с около 40%,а сега икономическите показатели са доста по-зле оттогава и всичко сочи много по-тежка криза !
                        Сложи и презастрояването,което го нямаше 2007 и цифтата отива и по-надолу,но съм сложил санитарния минимум !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                          Точно каквото и очаквах.Бягане от конкретика и разтягане на някакви локуми
                          Напотив, точно ти разтягаш локуми. Аз ти дадох конкретни цифри, при тези заплати и ремонти, как не си пасват цените с имотите, не може апартамента да струва на цената на ремонт. А ти пусна намаление от 60%, без да се обосновеш защо си го написал, можеше да напишеш 95% спад, или 30%, обосновка никаква, ставаш днес и си измисляш цифрички, Баба Ванга ама по-слабата версия. Колко ще е цифрата утре?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
                            Аз не давам прогнози, защото не съм Баба Ванга. Наблюдавам прогнозите и ги верифицирам, как би се развивала ситуацията при прогноза, например твоята. Разгръщам я виртуално, наблюдавам резултата и преценявам дали е малко или много реалистична. Развих я, посочих едни цифри при масов двустаен апартамент, ти прецени реално ли ти се струва така да се случи?
                            Точно каквото и очаквах.Бягане от конкретика и разтягане на някакви локуми

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                              А ти колко казваш?
                              Аз не давам прогнози, защото не съм Баба Ванга. Наблюдавам прогнозите и ги верифицирам, как би се развивала ситуацията при прогноза, например твоята. Разгръщам я виртуално, наблюдавам резултата и преценявам дали е малко или много реалистична. Развих я, посочих едни цифри при масов двустаен апартамент, ти прецени реално ли ти се струва така да се случи?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                                Тук ми се струва, че изпадна в противоречие с Петър. Той казва: -60%, ти казваш -30%. Разберете се. И не съм фалшив профил, нека държим на истината.
                                Забравих да кажа, че това е без да има срутване на цените и ако купувача не е балък.
                                При криза и спад на имотите мойта сметка се добавя във уравнението.

                                Коментар

                                Working...
                                X