IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    То дали имат или нямат, няма никакво значение. Доколкото разбрах от репортажа по БТВ, Казват ти "дай 40% отгоре", ако не искаш връщат ти парите (предполгам, не веднага ами до няколко месеца ) и веднага го пускат на 1500 евра, защото вече е на груб строеж. При всички случаи са на далавера, а ти с тия 1000 евра дет си броил преди 3 год, нищо не можеш да купиш.
    Да , на далавера са без съмнение каквото и да стане - върнат пари или получат повече, а хората са яко прецакани защото можеха с тези пари да си вземат нещо друго, което сега е двойно....
    Пак казвам примера е много лош и ще прееве целото зелено. Резултата е че никой няма да иска да купи на зелено, а строителите ще трябва да взимат кредити за строежите и да продават на Акт 16.... Ово е одма едни 20 по сто...поне....нагоре....от въздуха......

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

      Градската среда и градоустройство са слабото място на България. Ама освен тях има още десетки показатели, които определят качеството на живот. Ти си се съсредоточил в един и правиш извод,че животът в България бил скапан.А ситуацията изобщо не е такава.
      Друг въпрос е,че като човек търси негативи винаги ще намери такива.
      Какво виждат очите, зависи от самосъзнанието. При черногледите хора фокуса е винаги върху негативното и обратното.

      Мой познат е в Германия Java синиърче и допреди 7-8г. беше добре. Сега си е средна работа и обмисля връщане насам. Навремето като замина едвам свикна с начина на живот там. Студени хора, липса на социални контакти, изобщо за едни пари се прави страхотна жертва. Виж, че като се позадържат по-дълго там и им избиват гарнитурите. Пък остави приказките колко било хубаво.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Начи пак същите...лошо....
        По някакво стечение на обстоятелствата знам финансовите им параметри за някои от обектите, които строят / за колко са купили земята, рзп и т.н./ Винаги съм се чудил как може да продават на тези цени.... Моята сметка излизаше около нулата +-10% , айде понеже са големи обекти нека да имат 20% печалба, но никой не строи с такъв нисък марж....освен ако не печалбата е целта....или другият вариант правят мизерии като сега.....
        Сега като строителната себестойност се вдигна много няма как да не искат актуализация за съжаление.
        Много лоша ситуация и за зеленото като цяло..., а крайният резултат е недоверие и вдигане на цените за ''сигурните'' строители.... Между другото Артекс имат инфлационна клауза...като го чух веднага ги пратих в 6-та глуха....нема повече и да си помисля да им звъня ако ще и да подаряват имоти....За мен това е знак за некоректност изначало щото като говорих там с някой по телефона/отдавна/ ми казват няма проблем със строежа ние сме си купили всички нужни материали ПРЕДВАРИТЕЛНО на стари цени , ама на теб ще ти актуализираме цената с инфлацията :-)
        То дали имат или нямат, няма никакво значение. Доколкото разбрах от репортажа по БТВ, Казват ти "дай 40% отгоре", ако не искаш връщат ти парите (предполгам, не веднага ами до няколко месеца ) и веднага го пускат на 1500 евра, защото вече е на груб строеж. При всички случаи са на далавера, а ти с тия 1000 евра дет си броил преди 3 год, нищо не можеш да купиш.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

          Градската среда и градоустройство са слабото място на България. Ама освен тях има още десетки показатели, които определят качеството на живот. Ти си се съсредоточил в един и правиш извод,че животът в България бил скапан.А ситуацията изобщо не е такава.
          Друг въпрос е,че като човек търси негативи винаги ще намери такива.
          Не е само градската среда. Всичко - пътища, хотели, ресторанти, обслужване... И ако щеш вярвай, но и природа. Щото българските планини са едни хълмчета пред това, което има на под 100 километра от мен. И всичко свети, поддържа се, има невероятни условия за туризъм, за почивки, за всичко. В БГ всяка втора горичка е сметище. Това не е въпрос на пари, а на манталитет на хората. И градската среда - съвсем не струва толкова много да се оправи и да се поддържа. Просто тук срещу такива неща има обществена нетърпимост, в България на никой не му пука че е мръсно, че е разбито...Колеги са ми казвали като ги развеждам из България - такава хубава държава имате, трябва да сте луди да я съсипвате по този начин. Гледат мизериите и не могат да повярват, че е възможно.
          Last edited by ejonny2376; 09.07.2023, 23:31.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

            Градската среда и градоустройство са слабото място на България. Ама освен тях има още десетки показатели, които определят качеството на живот. Ти си се съсредоточил в един и правиш извод,че животът в България бил скапан.А ситуацията изобщо не е такава.
            Друг въпрос е,че като човек търси негативи винаги ще намери такива.
            Има много проблеми в градовете у нас. Някои са от липса на кеш, други от мърлявщина и кражби....Планирането както написа е трагедия....правилата за ново също особено с такива ъглови сгради или смесени където паркоместа , застрояване и т.н. са леко проблемни....На знам дали са нарочни тези пропуски в законите , но резултата не е добър.
            Но главната причина е гъстотата на населението в градовете. В София тя е сигурно 10 пъти по-малка от другите милионни градове. Следователно има много повече площи за поддръжка при по-малко данъкоплатци на квадрат

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Ще паднат щото немат кинти хората, отделно вече е много скъпо да се купува по бдс - ето виж няма майстори, отделно повечето си оставят ръцете и трябва да преправяш. Най-добре си е на квартира, отиваш в Естето, броиш 1000 кинта, чисто, подредено, паркомясто, ресторант, басейнче.... хич и ни та еве, колко зима майстора за лепене на плочки и дали няма да счупи няколко, дет сега ги няма в склада, а ти трябва да чакаш 2 месеца доставка от талянско.
              Ще чакаш за доставка ама от различните партиди има разлики в нюансите....Имам половин гараж склад за резервни плочки.....:-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                Не ми се вижда много достоверна тая информация, щото размерът на социалните помощи се изчислява върху доходите за 2 години назад. То ако беше толкова лесно с една седмица стаж да се получи максимално обезщетение за безработица и тук щяха да осигуряват на МОД за месец,за да се получи високо обезщетение.
                Нз, бе Миро и на мен ми е мн странно, чак не е за вярване. Според мен има няква врътка дет газетата незнае.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Точно това е положението тук в големите градове. Кандидатстваш все едно за работа - със CV и всичко. Има по 200-300 кандидата за жилище - все хора с добри доходи.
                  Това нещо в София никога няма да се достигне. С този бум на строителство и демографски колапс наемодателите са обречени. Ще търсите човек да живее вътре без пари само и само да поддържа и да забърше прозорците веднъж месечно.
                  наистина проблемът с жилищата е драматичен

                  София с 25% празни (поне) жилища и обяви висящи с години няма общо с развитите пазари. Ще се мине през още неизвестно какви перипети докато нещата се нормализират. Това в момента не е нормална ситуация - при бол празни да се инвестира за наемче да капе...
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    В момента плащам 29 цента на киловатчас дневна, към 45 Евро месечно. Не готвя много, не пускам климатици - нормално бих казал. Цените на енергията са високи, затова обаче са си виновни самите немци. Такива политици-идиоти си избраха. Изобщо не ми харесва какво се случва, но не мога нищо да направя. Политически нещата се осраха тотално и не само в Германия - навсякъде.

                    Едва ли обаче има някакво значение. Твоето "пъти" по-високи просто го забрави. Да, 300-400 Евро ще плащаш повече месечно (общо за всичко), но живееш в уредена държава, не в гето. Ами струва си да ти кажа. Освен чистотата, качеството на алеи, тротоари, места за отдих и пр., магистралите са на световно ниво, мога да ходя на Нюрбургринг когато си поискам, ресторантите са с много високо качество, мога да си упражнявам хобитата (за които в България само мога да мечтая) и пр.

                    Вие измервате всичко в пари. Уж сте големите богаташи с по няколко апартамента, а купувате на промоции и смятате +-300 Евро за голямата работа и колко било по-добре в БГ. Разбери, че сметището, в което живеете и което сами сте си направили, ви сваля качеството на живот неимоверно, а тези неща цена нямат.
                    Градската среда и градоустройство са слабото място на България. Ама освен тях има още десетки показатели, които определят качеството на живот. Ти си се съсредоточил в един и правиш извод,че животът в България бил скапан.А ситуацията изобщо не е такава.
                    Друг въпрос е,че като човек търси негативи винаги ще намери такива.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение


                      Как точно шъ падат цените при тази среда ?
                      Ще паднат щото немат кинти хората, отделно вече е много скъпо да се купува по бдс - ето виж няма майстори, отделно повечето си оставят ръцете и трябва да преправяш. Най-добре си е на квартира, отиваш в Естето, броиш 1000 кинта, чисто, подредено, паркомясто, ресторант, басейнче.... хич и ни та еве, колко зима майстора за лепене на плочки и дали няма да счупи няколко, дет сега ги няма в склада, а ти трябва да чакаш 2 месеца доставка от талянско.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Е аз откога ви тръбя и показвам някви смешни наеми от 5-6 евра, ами вие ми се дръвите.
                        Като кажа, че тоя наем даже за една пълна количка в Билата не стига, налитате на бой.
                        Пак да повторя, наемите са смешно ниски, няма как един кв да струва 3000 евра а вие да ги отдавате на 5-6-7 евра. Отделно както казах, за лепене на една плочка 60/120 майстора иска 120-150 лв.
                        Знам, така е . Моите наеми са над описаните цени на квадрат, но пак са ниски....не мога да ги вдигна прекалено щото пазар.
                        От тази база и за цените на довършителните работи от около година набухах спестеното в други направления и сега на няколко месеца като се навири гледам алтернативи.... Тухла и наем нема смисъл вече...Ако взема още нещо ще седи на замазка няколко години докато наемите не станат адекватни...., но засега съм пас, освен ако не е нещо много хубаво на ''нормална'' цена.....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Материалите падат в момента. Не са на нивото от 2018, но за тези цени от 2022 никой не е и чувал вече. Лъжат на поразия и чакат някой идиот да клъвне.
                          Ми не , грешиш.... Съседа ми строи в момента блокче ...към финала е. Всичко е по-скъпо от преди година и от това което е планирал - дограма, покрив, инсталации, тръби... Казах му същото и той ми казва че говорил с 1 производител на материали / не посредник/ след като оня му вдигнал цената с 25%. що така и т.н.... И оня му казал ако искаш взимай, твой избор аз имам поръчки за 1 година напред...фабриката ми е на макс и не мога да смогна....
                          Може световните цени да падат на как да го напиша генералните материали , но финалните продукти за строителството поне у нас и работата също засега са нагоре все още....
                          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 09.07.2023, 23:18.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Усети ли намека за цените на новото ?
                            Оня ден гледах неква реклама по новините дето некоя строителна фирма поискала индексация 40% / тва пак ли са онези същите или некои нови умници/?

                            Как точно шъ падат цените при тази среда ?
                            Е аз откога ви тръбя и показвам някви смешни наеми от 5-6 евра, ами вие ми се дръвите.
                            Като кажа, че тоя наем даже за една пълна количка в Билата не стига, налитате на бой.
                            Пак да повторя, наемите са смешно ниски, няма как един кв да струва 3000 евра а вие да ги отдавате на 5-6-7 евра. Отделно както казах, за лепене на една плочка 60/120 майстора иска 120-150 лв.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Начи пак същите...лошо....
                              По някакво стечение на обстоятелствата знам финансовите им параметри за някои от обектите, които строят / за колко са купили земята, рзп и т.н./ Винаги съм се чудил как може да продават на тези цени.... Моята сметка излизаше около нулата +-10% , айде понеже са големи обекти нека да имат 20% печалба, но никой не строи с такъв нисък марж....освен ако не печалбата е целта....или другият вариант правят мизерии като сега.....
                              Сега като строителната себестойност се вдигна много няма как да не искат актуализация за съжаление.
                              Много лоша ситуация и за зеленото като цяло..., а крайният резултат е недоверие и вдигане на цените за ''сигурните'' строители.... Между другото Артекс имат инфлационна клауза...като го чух веднага ги пратих в 6-та глуха....нема повече и да си помисля да им звъня ако ще и да подаряват имоти....За мен това е знак за некоректност изначало щото като говорих там с някой по телефона/отдавна/ ми казват няма проблем със строежа ние сме си купили всички нужни материали ПРЕДВАРИТЕЛНО на стари цени , ама на теб ще ти актуализираме цената с инфлацията :-)
                              Материалите падат в момента. Не са на нивото от 2018, но за тези цени от 2022 никой не е и чувал вече. Лъжат на поразия и чакат някой идиот да клъвне.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                когато в българските сайтове тръгнат такива обяви

                                https://www.kleinanzeigen.de/s-anzei...b-a75f77fe2096

                                тогава може да си правите сметки как ще товарите наематалите и ще има цени като в развития запад (скъпата-населена част)

                                към момента предлагането е достатъчно, а се стяга още и още за наемче да капе.
                                когато всички 'инвестиционни' жилища в София, Варна и Пловдив бъдат довършени и обзаведени
                                ще стане сложно.
                                Точно това е положението тук в големите градове. Кандидатстваш все едно за работа - със CV и всичко. Има по 200-300 кандидата за жилище - все хора с добри доходи.
                                Това нещо в София никога няма да се достигне. С този бум на строителство и демографски колапс наемодателите са обречени. Ще търсите човек да живее вътре без пари само и само да поддържа и да забърше прозорците веднъж месечно.

                                Коментар

                                Working...
                                X