IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
    Послушах Песи и днес наминах през пазара (Чаталджа).
    По разбиреми причини не мога да снимам сергиите, но който се съмнява нека отиде и сам да се убеди.
    Цени:
    Череши 8 лв.
    Розов домат 7 лв.
    Кайсии 6 лв.
    Сливи 6 лв.
    Праскови 8 лв.
    Дини 2 лв.

    Има и по-евтини пластмасови домати за около 3 лв. -същите тия домати допреди 2-3 год бяха за 50-60 ст и пазарджиите се замеряха с тях.
    Цените изглеждат поне с 300-400% по-високи от турските (повечето стока е оттам). За какви лидълски бенчмарк говорите нз, но с 2000 лв заплата (чисто 1550) си умрел от глад, да не говорим, че идва зима и някои от тези цени ще отидат на 2х.
    А сега се сети къде ще отидат пък цените на имотите.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Факт. Но е факт и че покупките на жилища с ипотека са МНОГО по-малко от 54%. Също така е факт че на Запад покупките на жилища с ипотека са 70-90%.....

      ПП Относно продължението. да разбира се , без ирония сегашните цени в София специално са ВИСОКИ относно средният местен остатъчен разполагаем доход, високи са и спрямо натрупаното кешово богатство в страната / на Запад хората имат средно доста повече натрупан кеш/ и поради това пътя е открит за повече ипотеки.... Все по-трудно ще става покупката да е с кеш...
      Няма ей така забогатели. Има много хора у нас , които имат пари да си платят сметките и гастери работели 10-15-20 години в чужбина и спестили кеш за покупка на нещо.... Е нещото вече не може да е във Вазов. Там Лидълските касиерки напомпаха ценови балон....:-)
      Джони с тези доходи отпреди 2 години по над 10К лева дето писа можеше да захлупи с кеш и ипотека ако му е била нужна поне 2-3 апарта. И като не му харесва Бг сега можеше да ги развърже на цени по 2. Ама той иска до Американското посолство и то цена до 2К€ на квадрат. Сбъркана стратегия на всички понижители. И не чуваха петела кво им пее.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Послушах Песи и днес наминах през пазара (Чаталджа).
        По разбиреми причини не мога да снимам сергиите, но който се съмнява нека отиде и сам да се убеди.
        Цени:
        Череши 8 лв.
        Розов домат 7 лв.
        Кайсии 6 лв.
        Сливи 6 лв.
        Праскови 8 лв.
        Дини 2 лв.

        Има и по-евтини пластмасови домати за около 3 лв. -същите тия домати допреди 2-3 год бяха за 50-60 ст и пазарджиите се замеряха с тях.
        Цените изглеждат поне с 300-400% по-високи от турските (повечето стока е оттам). За какви лидълски бенчмарк говорите нз, но с 2000 лв заплата (чисто 1550) си умрел от глад, да не говорим, че идва зима и някои от тези цени ще отидат на 2х.
        Last edited by better; 16.07.2023, 15:14.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

          Песимист,мани ги тея офертни.Половината ги е пуснал Банскалията

          ..........

          Гледам никой от псевдо-родолюбците и псевдо-патриотите не е писал ,че ще ходи на Рожен !
          А е пълно с такива като Джонката.
          "Родолюбци" само на думи или на две-три ракии
          Не бе. Имаме екип, мрежа от агенти и фотографи. Правят снимки на разни апартаменти, пишат текст на обявите и после аз, Купата, Лорда ги пускаме за да вдигаме цените. Стопли ли сега?
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            https://www.economic.bg/bg/a/view/bn...t-vse-po-byrzo

            БНБ очаква лихвите в България да растат все по-бързо Българската народна банка очаква кредитирането да бъде ограничено и да спадне риска от прекомерна задлъжнялост
            Никола, симпатяга си, НО:

            .
            .


            Last edited by bulgarian lev; 16.07.2023, 14:25.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Чесно погледнато събитията които се развиват са интересни - Броят сделки пада с МНОГО / не са 12%/ , а цените продължават да растат. Тези 12 % не отчитат , че сигурно 30-50% от изповяданите сделки са за зелени купени преди 2-4 години. Т.е. реалният спад на броят сделки с отчитане на зелените покупки в сравнение с преди няма да се изненадам и да е НАД 50%.... От тук какво следва ? Ами спад на новото строителство... Няма кой да го купува поне на тези нива и не се започва....
              В същото време цените растат. И те реално растат , не е че кака Лили брокерката пуска фалшиви обяви. Исканите цени се увеличават в среда на с пъти по-ииско търсене особено на вторичен пазар, което е меко казано икономически абсурд ...поне на теория. И идва въпросът що се получава така и ще има ли обръщане ?! Според мен така се получава защото няма притиснати от обстоятелства да продадат.....пуска се обява и ако стане ок, ако не ще чака не 2-3 месеца, а може и 2-3 години.... В същото време строителната себестойност върви нагоре и строителите не искат да строят на нисък марж , а предпочитат да не строят въобще.... И те не са притиснати....
              Доходите продължават да растат , но те не могат да компенсират увеличените цени на имотите по никакъв начин дори да приемем , че няма инфлация / повишени разходи. Елементарна аритметика в София 200 лева месечно доход нагоре средно са 2.4К лева на ГОДИНА повече, 5% ръст на тулата от началото на годината за среден апарт е = над 15К лева повече , Т.е дори и семейство да има ръст на доходите с 5К , тулата е поскъпнала с повече....по-недостъпна е станала. дори и сегашната година....
              Наистина ми е много любопитно кое ще спечели упорството на продавачите. или.... ипотеките / само по този начин може да се компенсира влошената достъпност/
              Люпя семки.... :-)
              https://www.economic.bg/bg/a/view/bn...t-vse-po-byrzo

              БНБ очаква лихвите в България да растат все по-бързо Българската народна банка очаква кредитирането да бъде ограничено и да спадне риска от прекомерна задлъжнялост

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                53кв ЗП по нот.акт до 80кв мръсно са 50% общи части !?!?!?!? От чистото добавяш общи, а не от измислени квадрати да смяташ с колко да намалиш да докараш до реалното по нот. акт. Разликата е 17% - 50% с/у 33%
                Може, чак толкова навътре не съм и честно казано не съм се интересувал в дълбочина. Това което е важно за мен, е колко реални квадрата получавам и с какво разпределение. Всичко друго е ала-бала. Като разделя цената на квадратурата, виждам истината и решавам дали ме устройва, или не.

                За това което мисля да купувам до няколко години, моментната цена не ме устройва, дори с ипотека. Смятам да скачам на четиристаен, където да си имам "кабинет" и задължително с гараж. Добра локация, изложение, етаж. Цените на такива имоти са умопомрачителни и съответно дори с бонус дохода от наеми, няма да се чувствам комфортно. Алтернативата е къща в околията, но става много сложно и ангажиращо с транспорта за малки деца.

                Но цените са такива каквито са. И да седна да се тръшкам, нищо няма да се промени, затова мисля варианти и алтернативи. Ако е рекла съдбата, ще ми се отвори парашута за нещо сгодно.
                Last edited by Bad_Bear; 16.07.2023, 13:40.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Ох как ме затапи само :-)
                  На мен само аритметиката ми куца , с олимпийската математика се справям по-добре , а на аритметика го учат в училище... не е моя отговорността :-)
                  Пробвай да решиш в реални числа това уравнение (максимум 7 реални корена):

                  4x7-21x4+70x-53=0

                  Давам ти 10 минути (даже са много). Хайде да те видим. Току що я измислих и има елегантно решение.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                    Песимист,мани ги тея офертни.Половината ги е пуснал Банскалията

                    ..........

                    Гледам никой от псевдо-родолюбците и псевдо-патриотите не е писал ,че ще ходи на Рожен !
                    А е пълно с такива като Джонката.
                    "Родолюбци" само на думи или на две-три ракии
                    Ако беше така щеше да е добре, но едва ли. На сайта една справка ползва 1000 обяви. Сам си сметни колко трябва да са фалшивите / ако има такива защото има система за докладване/ и те се трият. Имало е такива и в темата, които след ден ги няма/ Или колко трябва да са фалшиви с менте искана цена.....
                    Не е това.
                    По-скоро хората гледат какви са цените в района им и да не се минат слагат повече от съседната обява... и нямат зор да продадат....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                      По справките на офертна така пише... Дали е истина не знам...
                      Песимист,мани ги тея офертни.Половината ги е пуснал Банскалията

                      ..........

                      Гледам никой от псевдо-родолюбците и псевдо-патриотите не е писал ,че ще ходи на Рожен !
                      А е пълно с такива като Джонката.
                      "Родолюбци" само на думи или на две-три ракии

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                        Растат но надолу
                        По справките на офертна така пише... Дали е истина не знам...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                          В същото време цените растат. И те реално растат , не е че кака Лили брокерката пуска фалшиви обяви
                          Растат ,но надолу
                          Last edited by petrg5s; 16.07.2023, 13:01.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Какво знаеш "със сигурност"? Ти две числа не можеш да събереш. 20% повече за теб са "в пъти повече". Знаеш таратанци. Жалко за това дете, дето го учиш на математика, ако разчита на теб надали и до 9 клас ще издрапа.
                            Ох как ме затапи само :-)
                            На мен само аритметиката ми куца , с олимпийската математика се справям по-добре , а на аритметика го учат в училище... не е моя отговорността :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              Е, джонката ни разкри. Това е. Сега вече никой няма вярва на средната цена, защото знаят че по цял ден качваме яко фейк обяви.Все пак високите цени трябва да имат обяснение и виновниците сме ние с теб. Мъка.... мъка.... мъка.... мъка... А какви понижители имаше навремето.... Фениксчооо, ела си.

                              За джони и кольо:
                              Чесно погледнато събитията които се развиват са интересни - Броят сделки пада с МНОГО / не са 12%/ , а цените продължават да растат. Тези 12 % не отчитат , че сигурно 30-50% от изповяданите сделки са за зелени купени преди 2-4 години. Т.е. реалният спад на броят сделки с отчитане на зелените покупки в сравнение с преди няма да се изненадам и да е НАД 50%.... От тук какво следва ? Ами спад на новото строителство... Няма кой да го купува поне на тези нива и не се започва....
                              В същото време цените растат. И те реално растат , не е че кака Лили брокерката пуска фалшиви обяви. Исканите цени се увеличават в среда на с пъти по-ииско търсене особено на вторичен пазар, което е меко казано икономически абсурд ...поне на теория. И идва въпросът що се получава така и ще има ли обръщане ?! Според мен така се получава защото няма притиснати от обстоятелства да продадат.....пуска се обява и ако стане ок, ако не ще чака не 2-3 месеца, а може и 2-3 години.... В същото време строителната себестойност върви нагоре и строителите не искат да строят на нисък марж , а предпочитат да не строят въобще.... И те не са притиснати....
                              Доходите продължават да растат , но те не могат да компенсират увеличените цени на имотите по никакъв начин дори да приемем , че няма инфлация / повишени разходи. Елементарна аритметика в София 200 лева месечно доход нагоре средно са 2.4К лева на ГОДИНА повече, 5% ръст на тулата от началото на годината за среден апарт е = над 15К лева повече , Т.е дори и семейство да има ръст на доходите с 5К , тулата е поскъпнала с повече....по-недостъпна е станала. дори и сегашната година....
                              Наистина ми е много любопитно кое ще спечели упорството на продавачите. или.... ипотеките / само по този начин може да се компенсира влошената достъпност/
                              Люпя семки.... :-)
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 16.07.2023, 12:58.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Хихи яко, как пак ме разкри :-) Няма тайни за теб нали ? Само Берти знае повече от теб.... всичко за всички...дори и теб те познава/знае :-)
                                Нямам идея колко са , но знам със сигурност , че покупките с ипотека не са 54%.. Хубаво е че си го осъзнал, щото някои с години не могат да го проумеят включително журналистите..., че и брокери....интеУектуална мъка....
                                Също така съм почти сигурен , че в този списък с ипотеки влизат и бизнес ипотеки, ЗЗ ипотеки. ипотеки за ремонт или за еФтин кеш...и т.н. ВСИЧКИ ипотеки. Т.е цифрата е много по-малко от 54...Колко точно само нотариусите знаят....
                                Какво знаеш "със сигурност"? Ти две числа не можеш да събереш. 20% повече за теб са "в пъти повече". Знаеш таратанци. Жалко за това дете, дето го учиш на математика, ако разчита на теб надали и до 9 клас ще издрапа.
                                Last edited by ejonny2376; 16.07.2023, 12:45.

                                Коментар

                                Working...
                                X