IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    В София няма къде и един дюнер да изядеш. Продават ти някакви боклуци на цени като в Германия, че и по-високи.
    имаше до окръжна болница, но тоя май продаде бизнеса и новите съсипаха качеството
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
      Когато си избрал да гледаш негативите винаги ще намериш, но да си мангал(чужденец в друга държава), гатсър и икономически зависим роб цял живот за мен не е оферта.

      Западното общество е модерното робство, създадено е имагинерното чувство че живееш добре, а всъщност си един цървул без келяв лев у джоба, бачкаш до полуда и накрая всичко отива за месечните разходи. И ако спестиш за някоя почивка някъде си добре. С това се изчерпва съществуването в модерното робство.
      Жалко е, очевидно самият ти си бил в описаната от теб ситуация. Е, аз имам коренно различни впечатления от живота там. В самото начало и аз съм бил така със сигурност, но изцяло от мен е зависело да го променя към по-добро и съм го направил.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Тука в елитните ни гимназии всяка година идват холандските университети, опъват една масичка и агитират нашите да се записват там. Приемат ги дори без да са завършили средно у нас!!!
        Бе не всички приемат толкоз лесно, пробвай инженерство в Делфт, медицина където и да е. Просто има множество ментета, само да вземат парите на мама и тате.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

          Боби, в Холандия има 20 университета и двойно повече хохшулета. Значи Холандия дава 60 университета в топ 200. Щатите имат 45 в топ 200, УК 30, Германия 11. Я пак си помисли, да не би само 10 холандски да са в топ 200.
          Хохшулетата не са в тази класация, не ги броят за университети. Ок, може и да си права, макар че реално тия 10 са практически 95% от студентите. Другите дори не ги знаех че съществуват, може би въобще не приемат чужди студенти и не се рекламират.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

            Аха, ти така и с ремонтите и строителството - гледал си и вече ги разбираш.
            Ремонтите са си ремонти ,доста неща мога да правя и сам ,но ти по далеч от носа си не виждаш

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Спасе, корупцията в Германия е в пъти над тукашната. Включително лекарската мафия. Неслучайно най-големите далавери на нашата Медицинска академия бяха с клона в Германия. Разликата е, че там дори на най-долното проли му е осигурен що годе нормален социален минимум. И този социален минимум е осигурен от изсмукването на периферията, т.е. на нас. Едно е да крадеш милиони от система захранвана с милиарди, друго е да късаш живо месо както при нас.



              Тука в елитните ни гимназии всяка година идват холандските университети, опъват една масичка и агитират нашите да се записват там. Приемат ги дори без да са завършили средно у нас!!!
              Колкото по рано се отървем от кърлежа ЕС толкова по добре
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                По-лесен и те убиват, докато чакаш на регистратурата. Или ти пишат грешна диагноза и несъществуващи манипулации, за да източват пътеките. Състоянието в болниците - като филм на ужасите. Пример - преди месец и нещо на мой близък човек му правиха само биопсия, а в епикризата писали, че са отстранили тумора с резекция. Съответно в пътеката - оперативно лечение с голям обем и сложност. Накрая се оказва, че оперативното лечение е наистина необходимо. Търсиш хирург в друга болница - ама той бил вече опериран. Нова операция - невъзможна (наложителна, но невъзможна по бюрократични причини).

                Пропита от корупция, некадърност и бехаберие здравна система. На такава държава като България изобщо не и е мястото в ЕС. Тук се погазват елементарни човешки права, конституцията и законите съществуват само на хартия. Много хора - колеги и приятели са ме питали:Вас как изобщо ви приеха в ЕС? Повярвай, абсурдите случващи се тук стигат до там и се разпространяват, а хората на запад недоумяват какви аборигени има в съюза и защо са допуснати в него.
                Спасе, корупцията в Германия е в пъти над тукашната. Включително лекарската мафия. Неслучайно най-големите далавери на нашата Медицинска академия бяха с клона в Германия. Разликата е, че там дори на най-долното проли му е осигурен що годе нормален социален минимум. И този социален минимум е осигурен от изсмукването на периферията, т.е. на нас. Едно е да крадеш милиони от система захранвана с милиарди, друго е да късаш живо месо както при нас.

                Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                Боби, в Холандия има 20 университета и двойно повече хохшулета. Значи Холандия дава 60 университета в топ 200. Щатите имат 45 в топ 200, УК 30, Германия 11. Я пак си помисли, да не би само 10 холандски да са в топ 200.
                Тука в елитните ни гимназии всяка година идват холандските университети, опъват една масичка и агитират нашите да се записват там. Приемат ги дори без да са завършили средно у нас!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                  Не беше ведомствена, а общинска, а и аз бях само съдлъжник.
                  А,така чудесно после си големия инвеститор то през МВР е лесно да ползваш служебните си опции за схеми после всичките сте чисти като сълзички .
                  Лошо няма ,имам приятел от Европол който така взе в Младост гарсониера ,но поне си казвайте нещата

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                    Всички холандски университети до един са в топ 200, няколко са в топ 100. Български няма дори един в топ 1000. В Германия може и да има забутани университетчета на българско ниво, както и в Англия, все пак са големи държави. Но дори и така да е, пак е по-добре, да научи език и малко различна култура поне. Масовката в УНСС и подобни "университети" какво учи според теб?

                    Колко е трагично нашето висше образование и какво е мнението на младежите за него говори достатъчно една проста статистика - в Холандия българите са втората по-големина чужденци студенти след 85 милионна Германия, много повече от 65 милионна Франция, 40 милиона поляци, 20 милиона румънци и прочие. Като абсолютна бройка става дума, не на глава население.
                    Боби, в Холандия има 20 университета и двойно повече хохшулета. Значи Холандия дава 60 университета в топ 200. Щатите имат 45 в топ 200, УК 30, Германия 11. Я пак си помисли, да не би само 10 холандски да са в топ 200.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                      Не е така, както се казва по-добре пръв на село, отколкото втори в Рим. В Германия пари като ИТ няма да направиш, ще си просто средна класа, след данъци и по-високи разходи можеш да спестиш по-малко отколкото в София. Това е гледната точка на бачкатора и ти много добре го знаеш, макар че ти за себе си може и в офшорки да имаш опции, или за други фокуси.
                      Защо си мислиш, че ме интересува чак толкова много какво ще спестя?
                      Предпочитам да се разхождам в парк без боклуци, да карам кола по нормални улици и да ям качествена храна. Да знам, че мога да разчитам на институции, на полиция ако се наложи.Това ми е много по-ценно от няколко хиляди повече или по-малко по сметката ми.

                      В нормалните държави именно средната класа има високо качество на живот. В България дори най-висша класа да си и да имаш пари - като излезеш от къщата си се озоваваш насред мизерията. Колкото и да спестиш, няма какво да купиш с тези пари.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Ти щото отиде и видя как е и в Германия и в Рим и навсякъде си обиколил.
                        Отиди ,остани ,поживей малко ,не като турист и чул недочул и тогава коментирай
                        На мен ми се налаха по лични причини често да пътувам и да стоя навън по дълго и виждам за какво иде реч,категорично подчертавам че стандарта ни колкото и да се е подобрил ,сме си на дъното все още и проблема е в това че навън нещата не са статични и там дърпат напред,да имат си много негативи и там но като теглиш чертата няма база за сравнение
                        Аха, ти така и с ремонтите и строителството - гледал си и вече ги разбираш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                          Я ни разкажи ти как придоби ведомствената панелка на половин цена с "изгоден"ГПР от 10% и зашо я лъзна след 2-3 години.
                          Не беше ведомствена, а общинска, а и аз бях само съдлъжник.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                            Когато си избрал да гледаш негативите винаги ще намериш, но да си мангал(чужденец в друга държава), гатсър и икономически зависим роб цял живот за мен не е оферта.

                            Западното общество е модерното робство, създадено е имагинерното чувство че живееш добре, а всъщност си един цървул без келяв лев у джоба, бачкаш до полуда и накрая всичко отива за месечните разходи. И ако спестиш за някоя почивка някъде си добре. С това се изчерпва съществуването в модерното робство.
                            Има една приказка -оптимиста е измислил самолета ,а песимиста парашута ,така че този оптимизъм който е в повече е токсичен в един момент

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                              А пурите къде са по-добри, в Луанда или в Киншаса?
                              И на двете места съм ял Моамбе. Много е добро.
                              Пурите - в Гватемала.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                                Не е така, както се казва по-добре пръв на село, отколкото втори в Рим. В Германия пари като ИТ няма да направиш, ще си просто средна класа, след данъци и по-високи разходи можеш да спестиш по-малко отколкото в София. Това е гледната точка на бачкатора и ти много добре го знаеш, макар че ти за себе си може и в офшорки да имаш опции, или за други фокуси.
                                Ти щото отиде и видя как е и в Германия и в Рим и навсякъде си обиколил.
                                Отиди ,остани ,поживей малко ,не като турист и чул недочул и тогава коментирай
                                На мен ми се налаха по лични причини често да пътувам и да стоя навън по дълго и виждам за какво иде реч,категорично подчертавам че стандарта ни колкото и да се е подобрил ,сме си на дъното все още и проблема е в това че навън нещата не са статични и там дърпат напред,да имат си много негативи и там но като теглиш чертата няма база за сравнение

                                Коментар

                                Working...
                                X