IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ето това е плаж - чадърите са на поне 3-4 метра отстояние, а не като тук претъпкани като в битак.

    Click image for larger version

Name:	plaj.jpg
Views:	1
Size:	51.8 КБ
ID:	4082578

    Коментар


    • Първоначално изпратено от SlonH Разгледай мнение
      Очаквам поскъпване с поне 20-30% предвид случващото се в Русия в момента и милионите руснаци които ще изберат да дойдат у нас за нормален живот.
      Кой ще дойде тук бре?
      Руснаците са в Анталия, говорих с доста от тях. Обиколих целия района от Кемер и селцата около него чак до Манавгат. Има цели села населени само с руснаци. В едното село даже кметицата беше рускиня.

      Като им казвах че съм от Бг, махаха с ръка, викаха, че е студено, мрачно и все вали, а за района на Анталия казват, че сезонът е 8 месеца, едната рускиня ми каза, че няма яке.
      Декември се влиза в морето, даже някои влизали и Януари, защото водата е около 17-18 градуса - чиста, кристална, без водорасли, щиталки, медузи и лайна.
      Плажовете огромни и няма почти никой, портокали, нар, лимони, мандарини по дърветата, всичко е био, децата карат велосипеди в 23 часа без да се притесняват от наркомани. С две думи руснаците са влюбени в прекрасната природа и не искат да чуват за бг, като казват, че дори бг освен лошия климат е и много скъпо, за полупка и издръжка.
      Last edited by better; 25.06.2023, 11:18.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
        Имот струва 5-6 средни годишни заплати на тез за които е предназначен имотя. На тез по 100€ дневно, 2100€ месечно, 25к годишно = 125-150к в националната валута (щото в БГ ще стане 10-12лв часовия надник, сега е 5лв). Дека са тез имоти по 70к€?
        Имаше и за по-малко, двустайни тухли при това, на 3 километра от паметника Левски. Ама един тарикат ги продаде "на връО". Сега още има, ама в Нови Искър, Костинброд, Нови Хан.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SlonH Разгледай мнение
          Очаквам поскъпване с поне 20-30% предвид случващото се в Русия в момента и милионите руснаци които ще изберат да дойдат у нас за нормален живот.
          Милионите руснаци май се отлагат.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

            Цените са нормални за всяка балканска столица, но ДС мекеретата правят нещата да изглеждат недостъпни. Всеки нормален чиляк в ЕС, работи за 12€ на час. Е, колко на струва имот? Ел. Джон може и да иска българи да работят и на бангладешка заплата, ама не става, в ЕС сме за негово съжаление.
            Знаеш ли какво се случи с неквалифицирания лесен труд. Еми уволниха 1/3 от хората и тез на 12-13€ работят по 10-12 часа вместо 8(все са мигранти от къде ли не). Каквото може го автоматизираха - машини го правят или на свободни професии го направиха. Разносвачите на пици вече не се водят на работа, а само на процент, скоро сигурно и бармани и сервитьори така ще минат (ще променят закони ако трябва). Некадърните и нископроизводителните пак ще го издухат. Ама това е добре - ще знаят че трябва да работят за да получават, а не само да подпират метлата.
            Имот струва 5-6 средни годишни заплати на тез за които е предназначен имотя. На тез по 100€ дневно, 2100€ месечно, 25к годишно = 125-150к в националната валута (щото в БГ ще стане 10-12лв часовия надник, сега е 5лв). Дека са тез имоти по 70к€?
            В момента имаме имоти с 2 пъти по високи цени от нормалното и мин. заплата 2 пъти по ниска. Колко ли може да съществува таз аномалия.
            Това - балонната имотна аномалия се държи от 1000 души дето крадат и понеже нямат никаква идея как да инвестират трупат откраднатото в тули, бело и компаньонки
            Last edited by X_Y; 25.06.2023, 10:48.
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • 15годишен възходящ тренд и изведнъж идва събитието "ПУК" Какво ще стане с БГ пазара оттук насетне ? Колко ще пада? Колко време ще продължи катастрофата? Това са важните въпроси

              Най-големия имотен пазар в Европа с най-голям спад от 2000г насам ! -6.8% за Q1
              Last edited by X_Y; 25.06.2023, 10:47.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Пускат се от ботове. Нечовеци.
                Много книжки четеш ти , как точно пусна бота точно ти , бота който ти пуска безсмислените статии ?!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156

                  Ама едно таквоз отроче ще е кандидат за кмет на ПП и ДБ за София. И онез вдлъбнатите ще гласуват
                  Цените са нормални за всяка балканска столица, но ДС мекеретата правят нещата да изглеждат недостъпни. Всеки нормален чиляк в ЕС, работи за 12€ на час. Е, колко на струва имот? Ел. Джон може и да иска българи да работят и на бангладешка заплата, ама не става, в ЕС сме за негово съжаление.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pirdop Разгледай мнение
                    [ATTACH=CONFIG]temp_25079_1687640570259_341[/ATTACH] по темата ...
                    друг е въпроса колко би трябвало да е реалната/резонна цена на подобен апарт.
                    Малки са картинките и трудно се вижда. Май чета, че е 60 квадрата.
                    60 квадрата (фалшиви естествено), кв. Витоша (гето) - 50.000 Евро макс. Тези искат безумни пари за този боклук, ще има още мнооого да свалят.

                    Last edited by X_Y; 25.06.2023, 10:46.

                    Коментар


                    • по темата ...
                      друг е въпроса колко би трябвало да е реалната/резонна цена на подобен апарт.
                      Attached Files

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petrg5s

                        Ума не е предпоставка за богатство,но имам няколко месечни наблюдения на списващи в темата (не визирам точно теб) и знам "интелектуалния" им багаж.Или по-скоро липсата на такъв
                        Сравнявайки тези дребнави балкански субекти с човек в Европа с 2 млн евро годишен доход,мисля наблюдението ми е правилно и много точно.
                        Това,че не го харесваш ,вече е отделен въпрос
                        А, човека може да е много точен. Мисълта ми е, че според вижданията ми, играе прекалено агресивно. Но той си носи риска. За мен без диверсификация дългосрочно не се получават нещата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          Моите дялове са 1/4 от неговите. Не се оплаквам. Колкото-толкова. Абе смешници сме, наистина. Друго си е да си с панелка "собствен дом" и кредит за 30 години. Това са големите мъжкари.

                          Знаеш ли, имаше един зевзек от Априлци, който обясняваше на един австриец как връх Ботев бил 2376 метра (височината му е в ника ми, и аз го обичам този връх) - вижда ли демек какви велики планини имало в Бълагария, австрийците нищо не знаят. Той горкият не беше даже прочел, че там само лифтовете им стигат над 3000 метра. А австриецът кима, съгласява се и се прави на впечатлен - да не го обиди. Та и аз си представям някой с панелката и кредита как се подииграва на моя шеф и съдружник как той нямал имот а нашият имал видиш ли - голямата работа.
                          А бе, накрая като занулят всичко(голямото МЯУ) и се окаже, че балканския мачо с панелка е пръв на село( и в чужбина), ще падне голям смях. Затова ти казвам, че агресивния портфейл изцяло с акции, трябва в даден момент да почне да пренасочва към по-нисколиквидни активи. Защото ако ФЕД и ЕЦБ не бяха напечатали тоновете кеш през Ковида, акциите сега щяха да правят компания на Титаник. Съответно много мажовци с агресивни портфейли щяха да слезнат от А8-ците.

                          Имотите и златото дават такива възможности и затова се чудя защо толкова се плюе по тях. Вместо да се приеме, че територията ни е пренаселена от свръхконсервативни "инвеститори". И ума не ми го побира защо трябва да продаваме без пари нещо хубаво, само защото сме имали "лоша репутация". Гледах наскоро кви дупки се продават в Щатите за луди пари(уж след 40-50% дискаунт, заради "кризата"). Та с тея дистанционни професии, що ние трябва да продаваме без пари?

                          П.С. Зевзека от Априлци е пич. Естествено, че нашенското си е най-добро
                          Last edited by Bad_Bear; 24.06.2023, 21:59.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                            И къде е казано, че с 2 000 000E годишен доход трябва задължително да купува с ипотека? При такъв доход, да кара служебна кола, да живее под наем и да е само в акции, е смехотворно.

                            А Петърчо го изкара връх на интелекта, щото имал пари. И той почна като жените да приписва несъществуващи качества на "финансово красивите" мъже.

                            П.С. Иначе Джонка дано там ти плащат добре, че такъв доход за мажото при положение, че е съдружник и в други компании за Джърманито не е голям доход. Да не кажа и по нашенския стандарт, че също не е. Ама няма да зачеквам темата, че ще разлая много кучетата пак на тема БГ vs странско.
                            Моите дялове са 1/4 от неговите. Не се оплаквам. Колкото-толкова. Абе смешници сме, наистина. Друго си е да си с панелка "собствен дом" и кредит за 30 години.
                            Знаеш ли, имаше един зевзек от Априлци, който обясняваше на един австриец как връх Ботев бил 2376 метра (височината му е в ника ми, и аз го обичам този връх) - вижда ли демек какви велики планини имало в Бълагария, австрийците нищо не знаят. Той горкият не беше даже прочел, че там само лифтовете им стигат над 3000 метра. А австриецът кима, съгласява се и се прави на впечатлен - да не го обиди. Та и аз си представям някой с панелката и кредита как се подииграва на моя шеф и съдружник как той нямал имот а нашият имал видиш ли - голямата работа.
                            Last edited by X_Y; 25.06.2023, 10:55.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                              Не разбрах за автоматизираните постове ?!
                              Пускат се от ботове. Нечовеци.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Нямаш ли кофтор с 30-годишна ипотека - ами прост си, това е. Така мислят повишителите тук. Твърде жалко е, но е факт.
                                В конкретния случай - ако купи къщата, в която живее, трябва да даде минимум едни 2 милиона Евро. Същите му носят обаче (ако ги вложи примерно в Алианц) дивиденти по 100к годишно, а за наеми дава 48к. Абе глупак.

                                ПС: Като казах Алианц - акциите които купих миналата година по 170 и за които Бонка-джендърът ми се подиграваше, в момента са на 210 и ми платиха дивидент по 11,40 на парче освен всичко. И аз съм пълен глупак - вместо да купя на шпакловка и замазка за "инвестиция" някой "апарт" без нито една права стена в Кръстова Вада, реални 50 квадрата но продадени за 80, аз се набих в акции. Направо умирам от яд.
                                И къде е казано, че с 2 000 000E годишен доход трябва задължително да купува с ипотека? При такъв доход, да кара служебна кола, да живее под наем и да е само в акции, е смехотворно.

                                А Петърчо го изкара връх на интелекта, щото имал пари. И той почна като жените да приписва несъществуващи качества на "финансово красивите" мъже.

                                П.С. Иначе Джонка дано там ти плащат добре, че такъв доход за мажото при положение, че е съдружник и в други компании за Джърманито не е голям доход. Да не кажа и по нашенския стандарт, че също не е. Ама няма да зачеквам темата, че ще разлая много кучетата пак на тема БГ vs странско.

                                Коментар

                                Working...
                                X