IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
    Инфлацията увеличава приходите в бюджета, но в същото време оскъпява държавните харчове. А ако инфлацията само увеличи приходите, без да се актуализират държавните харчове, това на практика означава загуба на обществено благосъстояние. Скрита икономия. Равнозначно е на намаляване на разходите, което е политическо решение и може да се прави и без инфлация.
    По въпроса за държавните дългове. Те се стопяват само по два начина - чрез спиране на бюджетните дефицити и/или чрез по-силен реален икономически растеж, който поема дълга. Инфлацията не може да компенсира например бюджетния дефицит и да стопи дълга. Аз не се сещам за държава, която да трупа дефицити и да си намалява съотношението дълг/БВП чрез инфлация.
    Умерената инфлация е добра... за централните банкери. Защото при дефлация си губят инструментариума за парична политика. И навсякъде може да се прочете колко лошо нещо е да имаш примерно 2% дефлация, а колко е било хубаво да имаш 2% инфлация. Но това е друга тема.
    А някои бизнес сектори просто умело използват бизнес средата, знаят кога е удобен момент за спекулация и печелят от това. Не е нищо друго. Не обичат да се конкурират с лошите чужденци, които ограбват българския народ, не обичат сушата, която намалява продукцията им, не обичат дъжда, който също намалява продукцията им, такива работи.
    В същност никъде не можеш да прочетеш защо 2% инфлация е хубаво нещо, аз съм търсил много и само глупости са повечето обяснения. Що се отнася до инструментариума на централните банкери, 2% на година всяка година е доста висока цена да плащаме за това че центраните банкери не могат да си оправят моделите и инструментите.

    Теориите на централните банкери напоследък стават много налудничави и тая професия трябва да се забрани тотално. Един пример ще дам. Оказва се че в условия на инфлация жените не могат да си договарят повишения на заплатите като мъжете по ред причини и изостават в доходите брутално. Обаче единия от новите мандати на централните бакери е равенството мъже-жени и кво правим сега? Ами решенията им варират от безплатна психотерапия (включително психиатрични медикаменти) за жените до задължаване на работодателя да повишава заплатите автоматично по равно на всички. Изобщо централните банкери настъпват в абсурно социално инженерство само и само да работят моделите им.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      А бе ти и това ли знаеш
      Лев инс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        А,знаеш ли кой седи зад тия болници???
        По добре да не знаеш...
        А бе ти и това ли знаеш

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

          Да, нещата са по-сложни, но крайният резултат е точно такъв. Инфлацията увеличава приходите в бюджета, инфлацията намалява съотношението дълг/БВП. Затова инфлацията е добра за държавните бюджети, но пък е лоша за "мързеливите" пари, за пенсиите, за администрацията. Умерената, прогнозируема инфлация е добра и за икономиката. Знаеш ли, например, какви гуши направиха земеделците миналата година?
          Инфлацията увеличава приходите в бюджета, но в същото време оскъпява държавните харчове. А ако инфлацията само увеличи приходите, без да се актуализират държавните харчове, това на практика означава загуба на обществено благосъстояние. Скрита икономия. Равнозначно е на намаляване на разходите, което е политическо решение и може да се прави и без инфлация.
          По въпроса за държавните дългове. Те се стопяват само по два начина - чрез спиране на бюджетните дефицити и/или чрез по-силен реален икономически растеж, който поема дълга. Инфлацията не може да компенсира например бюджетния дефицит и да стопи дълга. Аз не се сещам за държава, която да трупа дефицити и да си намалява съотношението дълг/БВП чрез инфлация.
          Умерената инфлация е добра... за централните банкери. Защото при дефлация си губят инструментариума за парична политика. И навсякъде може да се прочете колко лошо нещо е да имаш примерно 2% дефлация, а колко е било хубаво да имаш 2% инфлация. Но това е друга тема.
          А някои бизнес сектори просто умело използват бизнес средата, знаят кога е удобен момент за спекулация и печелят от това. Не е нищо друго. Не обичат да се конкурират с лошите чужденци, които ограбват българския народ, не обичат сушата, която намалява продукцията им, не обичат дъжда, който също намалява продукцията им, такива работи.
          Last edited by Специалист по всичко; 17.02.2022, 09:43.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            А,знаеш ли кой седи зад тия болници???
            По добре да не знаеш...
            е как кой - ЛЕВа
            Иначе ще лекуват евро ковидидиотите от СПИН, други автоимунни и ракови заболявания
            Last edited by bota156; 17.02.2022, 09:34.
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

              За доктори в Плевен работа колкото искаш.Тука за всеки жител има нова болница.Никнат като гъби след дъжд..
              А,знаеш ли кой седи зад тия болници???
              По добре да не знаеш...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                Инфлацията не изяжда и не топи държавни дългове, запомнете го от мен това нещо. Също така не подобрява държавните финанси. Защото това е друг подобен мит, някой като каже, че благодарение на инфлацията сме увеличили приходите в бюджета и съответно сме намалили/увеличили дефицита/излишъка. Малко по-сложни са зависимостите в системата.
                Да, нещата са по-сложни, но крайният резултат е точно такъв. Инфлацията увеличава приходите в бюджета, инфлацията намалява съотношението дълг/БВП. Затова инфлацията е добра за държавните бюджети, но пък е лоша за "мързеливите" пари, за пенсиите, за администрацията. Умерената, прогнозируема инфлация е добра и за икономиката. Знаеш ли, например, какви гуши направиха земеделците миналата година?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                  В блока на баба ми и дядо ми в Полигона бяха 80. В Младост има едни 22 етажни ЕПК даже, там сигурно са над 100 във вход.
                  Като гледам в някои ново строителство успяват да наблъскат подобен брой апартаменти, има входове с 5-6 апартамента на етаж, на 8-9 етажа.
                  Няма по грозно и негодно от ЕПК.В такова мога да живея само вързан насила.За мен стойността на кимизарниците тама е нула зироу

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Добре де,какво ще работят в Плевен и за какви доходи,това не мога да разбера?
                    За доктори в Плевен работа колкото искаш.Тука за всеки жител има нова болница.Никнат като гъби след дъжд..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Купуват все млади. И чужди студенти, и македонси които се устроиха в Бг.
                      Добре де,какво ще работят в Плевен и за какви доходи,това не мога да разбера?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Изчакаха инфлацията да поизяде дълговете на държави като Италия,Испания,Гърция,Франция...Това направиха,иначе са много в час за какво иде реч...
                        Инфлацията не изяжда и не топи държавни дългове, запомнете го от мен това нещо. Също така не подобрява държавните финанси. Защото това е друг подобен мит, някой като каже, че благодарение на инфлацията сме увеличили приходите в бюджета и съответно сме намалили/увеличили дефицита/излишъка. Малко по-сложни са зависимостите в системата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                          6,34 наем на квадрат - Докторски паметник. 349 Евро за двустаен.
                          Сега да позная - за покупка ще му искат 4000 Евро, т.е. 52 годишни наема без таксите.

                          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...76s&f1=1&fe7=1
                          Опитах се да включа този пример, но нещо не се получи и не се вижда във форума:
                          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=7owgo3&f1=1
                          4000-те евро изглеждат добра оферта вече.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение

                            Вероятно блока, за които става дума е ЕПК, по отношение на здравина няма никакъв проблем, но не бил желал да имаш около 60 съседа.
                            В блока на баба ми и дядо ми в Полигона бяха 80. В Младост има едни 22 етажни ЕПК даже, там сигурно са над 100 във вход.
                            Като гледам в някои ново строителство успяват да наблъскат подобен брой апартаменти, има входове с 5-6 апартамента на етаж, на 8-9 етажа.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Мисля, че голяма част от тези покупки са на хора от чужбина. Посъбра им се 10-15 години работа. Ще изкарат още малко и семат Немската пенсия и после искат да живеят в новичко....Сигурно повечето покупки в провинцията са такива, а сигурно и част в София.
                              Освен практическата част има и един момент на ''вижте ме кой съм''....
                              Купуват все млади. И чужди студенти, и македонси които се устроиха в Бг.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Е убаво ли е или не. Сега и архитект ли да ставам.
                                Вероятно блока, за които става дума е ЕПК, по отношение на здравина няма никакъв проблем, но не бил желал да имаш около 60 съседа.

                                Коментар

                                Working...
                                X