IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
    По 2 си само в сънищата си. Реално си на минус 10% данъци и такси.

    И не, не съм по-добър от никого. Слагам в световни индекси като този тук. Имам отделни немски акции, някои от които са добре, други по-зле.
    https://www.msci.com/documents/10199...c-3e2942e3adeb
    Основните средства съм ги вложил в това което работя и до известна степен зависи от мен самия как ще се множат.

    Имот в София при тези обстоятелства няма да купя посмъртно. Изцяло се отказах от идеята - дори и до Южния Парк на 500 Евро не бих купил вече. България е загиваща и изчезваща от картата държава. В момента работя за изнасянето си, само имам някои лични неща за приключване. Огромна грешка беше идването ми тук.
    Прав си, добро решение.
    Дай сега по същество да ти дам 10% за разходите по апарта във Вазов и да го зимам. ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение
      Началото на вдигането на лихвите се отлага за неопределено време. Как ще се отрази на цените на имотите?
      Това Путин ли ти го каза или Лагард лично по скайп?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Хубу, ама Дакса , а ти пак пишеше , че в Немски акции си инвестирал е 16%. Ти си по-добър от всички и понеже си нацелил тези дето много са се вдигнали си 100% нагоре, ама онези по-големите експерти от теб не са нацелили и са на минус 70%. Нали можеш да го осъзнаеш това ?
        А в София за последните 5 години каквато и тухла да си купил си по 2 .... не можеш да сбъркаш :–)
        Е тва е сравнението на цифрите.
        Колкото и да се пенявиш виртуалните експерименти завършват зле за мнозинството.
        Дори в рекламите си с малкият шрифт инвестиционните посредници пишат че 70-80% от инвеститорите биват занулявани :-) И не е само при форекса :-)
        По 2 си само в сънищата си. Реално си на минус 10% данъци и такси.

        И не, не съм по-добър от никого. Слагам в световни индекси като този тук. Имам отделни немски акции, някои от които са добре, други по-зле.
        https://www.msci.com/documents/10199...c-3e2942e3adeb
        Основните средства съм ги вложил в това което работя и до известна степен зависи от мен самия как ще се множат.

        Имот в София при тези обстоятелства няма да купя посмъртно. Изцяло се отказах от идеята - дори и до Южния Парк на 500 Евро не бих купил вече. България е загиваща и изчезваща от картата държава. В момента работя за изнасянето си, само имам някои лични неща за приключване. Огромна грешка беше идването ми тук.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение
          очаквам да се повишат цените на големи маази
          бомбоубежища и противоатомни скривалища може да се окажат много подценен актив
          Е начи Крети е направил далновидна инвестиция в Гърция :-)

          Коментар


          • очаквам да се повишат цените на големи маази
            бомбоубежища и противоатомни скривалища може да се окажат много подценен актив
            действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

            Коментар


            • Началото на вдигането на лихвите се отлага за неопределено време. Как ще се отрази на цените на имотите?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                S&P 500 е 82% за последните 5 години. Моята доходност е по-голяма, без да включвам директните ми инвестиции в дялове, които са X 3 за 2 години.
                Математиката явно ти куца сериозно - дотолкова, че не си способен дори 2 числа да сравниш.
                Хубу, ама Дакса , а ти пак пишеше , че в Немски акции си инвестирал е 16%. Ти си по-добър от всички и понеже си нацелил тези дето много са се вдигнали си 100% нагоре, ама онези по-големите експерти от теб не са нацелили и са на минус 70%. Нали можеш да го осъзнаеш това ?
                А в София за последните 5 години каквато и тухла да си купил си по 2 .... не можеш да сбъркаш :–)
                Е тва е сравнението на цифрите.
                Колкото и да се пенявиш виртуалните експерименти завършват зле за мнозинството.
                Дори в рекламите си с малкият шрифт инвестиционните посредници пишат че 70-80% от инвеститорите биват занулявани :-) И не е само при форекса :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Цифрите показват къде е глупостта колкото и каквото и да коментираш....
                  Щом банков депозит те бие в последните 5 години :-)
                  Единственото добро оправдание човек да ''инвестира'' във виртуални глупости е когато парите не му стигат за имот / и аз може би бих го направил в такава ситуация/....
                  S&P 500 е 82% за последните 5 години. Моята доходност е по-голяма, без да включвам директните ми инвестиции в дялове, които са X 3 за 2 години.
                  Математиката явно ти куца сериозно - дотолкова, че не си способен дори 2 числа да сравниш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение

                    Могат не значи, че ще започнат. Първо, българите да спрат да емигрират, пък тогава да мислят за внос.

                    Апропо, надявам се, че маломерките ти за инвестиция не са с кредит.
                    Къде е проблема? Едни емигрират навън за по-добри условия, други идат от война на по-ниски заплати
                    Бизнеса се радва, наемите падат (щото няма високите заплати, от които да се платят), както пишеше един тук - цунами хахахаха

                    ПП: хубавото е, че селата и малките градове имат своя шанс така. Ако изобщо значителна бройка бежанци от войната реши да се засели в страната, което е доста нереалистично предвид че Полша и Западна Европа ще поемат повечето с кеф!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Говориш пълни глупости и показваш за порден път пълно невежество по темата. Няма какво да добавя и коментирам повече.
                      Цифрите показват къде е глупостта колкото и каквото и да коментираш....
                      Щом банков депозит те бие в последните 5 години :-)
                      Единственото добро оправдание човек да ''инвестира'' във виртуални глупости е когато парите не му стигат за имот / и аз може би бих го направил в такава ситуация/....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Разбира се че имотите не са за продаване. Да не би да са нещо виртуално дето днес го има утре е минус 50%...., ако въобще можеш да вземеш хартията от него....
                        Не ми трябва никакъв ''виртуален'' друг актив след като имам възможността да сложа хляб и праз на масата....
                        Иначе разбирам безпокойството ти добре. При цялата ти ''диверсификация'' трепериш във всеки един момент да не изпуснеш момента за продажба...., за да купиш имот....:-) Кой както сам си го направи....:-)

                        Кой доскоро си е представял, че тази монополна компания ще е такава греда / във валута/
                        Market Summary > Gazprom PAO
                        228.00 RUB+93.20 (69.14%)past 5 years
                        Не че можеш да изнесеш валута от Русия де....

                        ПП Всяка една твоя ''диверсифицирана'' позиция като се занули и общото ти средно е под водата и те бият тези с депозитите в банките....:-). И говори на някой друг, че имотите могат да станат нула. Айде отиди и си купи в Киев сега без пари имот....нали нищо не струват.
                        Говориш пълни глупости и показваш за порден път пълно невежество по темата. Няма какво да добавя и коментирам повече.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Я виж това от днес -отново с исторически основи изказано на глас

                          https://www.dnevnik.bg/sviat/2022/03...ef=home_layer2
                          Медведев заплаши Франция с "истинска" война

                          "Днес някакъв френски министър каза, че обявява икономическа война на Русия," написа бившият премиер и президент Дмитрий Медведев, който в момента е зам.-председател на съвета за сигурност на страната. В "Туитър" той предупреди "джентълмена" да си "държи езика зад зъбите" и да не "забравя, че в човешкат история икономическите войни много често се превръщат в истински."
                          Тоя същия смешник ли беше, дето на пияна глава му се привиждаха 2000 евро за газта?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Я виж това от днес -отново с исторически основи изказано на глас

                            https://www.dnevnik.bg/sviat/2022/03...ef=home_layer2
                            Медведев заплаши Франция с "истинска" война

                            "Днес някакъв френски министър каза, че обявява икономическа война на Русия," написа бившият премиер и президент Дмитрий Медведев, който в момента е зам.-председател на съвета за сигурност на страната. В "Туитър" той предупреди "джентълмена" да си "държи езика зад зъбите" и да не "забравя, че в човешкат история икономическите войни много често се превръщат в истински."
                            И Франция има ядрено оръжие.
                            Още ли не си разбрал, че която държава го има може да си прави и говори каквото си иска с други държави, които го нямат ?
                            Виж обаче действията между ядрени държави са друга бира....направо марсианска....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Напрежението ще расте. Факт.
                              Нерви никой няма да си изпусне. Накрая / може и след десетилетия/ ще се договорят / за наша сметка разбира се/
                              Я виж това от днес -отново с исторически основи изказано на глас

                              https://www.dnevnik.bg/sviat/2022/03...ef=home_layer2
                              Медведев заплаши Франция с "истинска" война

                              "Днес някакъв френски министър каза, че обявява икономическа война на Русия," написа бившият премиер и президент Дмитрий Медведев, който в момента е зам.-председател на съвета за сигурност на страната. В "Туитър" той предупреди "джентълмена" да си "държи езика зад зъбите" и да не "забравя, че в човешкат история икономическите войни много често се превръщат в истински."

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Риска за България расте с всеки изминал ден ,войната все повече се разраства и няма да свърши дори със спиране на огъня ,самите санкции ще доведат до още и още напрежение докато някой не си изпусне нервите
                                Напрежението ще расте. Факт.
                                Нерви никой няма да си изпусне. Накрая / може и след десетилетия/ ще се договорят / за наша сметка разбира се/
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 01.03.2022, 16:52.

                                Коментар

                                Working...
                                X